pitermtk

zaczęliście już sezon ziemniaczany ??

Polecane posty

super    1

koledzy ziemniaki będą za darmo już nie będą tego roku drogie mimo tego żę tak przegniły w polu masakra poprostu tego roku jest:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

@super, na lubelszczyznnie nie zauwazylem zwiekszonego gnicia. gniją w takim stopniu jak kazdego roku, czyli niewielkim.

@przemol, mnie nie stać na to aby stawać do przetargów i ceną poniżej rynkowej wojować jakieś szkoły i areszty. Jak masz możliwość sprzedać drożej i taniej, to co wybierasz? :) Niech inni dają, których na to stać. Kiedyś ojciec zaopatrywał jednostkę wojskową w lublinie. Ilości średnie, ale cena była taka sama jak rynkowa u nas. A cena rynkowa u nas to 0,3-0,5zł/kg obecnie. Sprawdź elizówkę. To że ktoś ogłasza się w anonsach i chce sprzedać po 0,2zł (a jest sporo takich ludzi, tyle samo co chcą 0,5-0,7zł/kg) nie znaczy że cały rynek zbytu lubelski opiera się na takich cenach! Tu wśród producentów w mojej okolicy nie ma praktyki sprzedawania ze bezcen na tiry, mimo że te ilości tirowe są w każdym gospodarstwie. Każdy kiedyś zabiegał o odbiorców i na nich opiera swoją sprzedaż. Odbiorca w moim rozumieniu, to osiedlowe sklepy, typowe warzywniaki, detaliści na ryneczkach, większe delikatesy, samy, itd. Ikazdy z nas ma takich kilkanaście - kilkadziesiąt punktów, gdzie masz stałe dostawy kilka razy w tygodniu. Nie zależy mi na tym aby szybko sie pozbyć np 100t. Mam gdzie trzymać. regularne dostawy 3-4 w tygodniu od czerwca do marca/kwietnia. O to chodzi. Kiedyś zaopatrywaliśmy sieć znanych w lublinie sklepów sam. To były bardzo udana współpraca. Cena wyższa niż rynkowa i szło naprawde dużo towaru. Kązdy był zadowolony. Wydaje mi sie ze w tym regionie 'polski b', jest troche inaczej niz u was na zachodzie. Tam kazdy liczy zysk, nie ma stalej relacji producent-pośrednik, czy producent-klient bezposredni. U mnie mysle ze bardziej liczy sie staly równy towar od tego samego producenta na wciąż :) I tym samym mozemy i musimy sobie pozwolic na taką cenę.

I tak jak wczesniej wspominalem mimo że u was nawet po 0,2 nie idzie towar, to my dajemy rade po 0,5, a nawet wyzej. Fakt na waolnym rynku jest tez tani ziemniak, ale nie aż tak jak u was.

 

Jest tez druga strona. W tym roku na wiosne, gdy juz towar sie konczyl, a cena u was siegala 1,5zł/kg, ja sprzedawalem wciąż 1,1-1,2zł/kg, tym samym ludziom co przez wakaajce, jesien i zime. Nie moglem podnosic tak drastycznie cen, bo nie mialbym zbytu na mlode. Musze brac to pod uwage. Im bardziej zalezy na ziemniakach pozniejszych, na zime, wtedy idzie im najwiecej, a ja godząc się na takie dostawy w tym czasie, moge wypychać towar od czerwca do pazdziernikia, gdy jeszcze nie leżą w przechowalni. Wiec mysle ze to obupólna korzyść. Klient ma cały czas równy towar od tego samego producenta z wolno wzrastającą ale też wolno opadającą ceną, a my mam stały zbyt przez cały rok. Ale wolę taką stałą współpracę niż hustawkę na wolnym ryunku. I na tym opiera sie tu współpraca z odbiorcami. Tak jak mowilem wczesniej, w mojej i sąsiedniej wiosce jest nas 6-8 co daje około 200ha pyr. Każdy ma swój zbyt, nikt nikomu nie robi min czy głupich zagrywek, raczej pomagamy sobie, radzimy, itd. a jak ktos ma za duzo, dzielimy sie odbiorcami itd. I kazdy obecnie nie oddaje stałym odbiorcom ponizej 0,5zł/kg.

Mysle ze teraz kumacie o co mi chodzi.

pozdro :)

 

ps. kiedy zima? macie jakies prognozy od górali albo babci Stefci? :D

Edytowano przez pawelec

SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

To jakieś bajki 0,5zł za kg. Na rynku w Siedlcach Irga po 0,7zł a jak ktoś chce większą ilość to po 0,5zł. Pawelec sam oddawałeś Lorda po 0,2zł. 0,5zł to w tamtym roku o tej porze Bułgar płacił. Po 0,5zł to można sprzedać komuś kto potrzebuje 100-300kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

lorda sprzedalem po 0,2 (bylo ok 50t) bo nie mialem gdzie tego sprzedac i trzymać. poszło do posrednika ktory wygral przetarg na szkoły w powiecie. zreszta o tej porze nikt juz lorda nie chce u mnie. tylko vineta. Zadnych bajek nie ma :) przyjedz i zobacz. W tamtym roku nie sprzedałem 1 kg poniżej 90gr. Było 10ha.

obecnie tygodniowo 3-5t po 50gr.

ja wiem że i tak nie uwierzycie :) myslalem ze po wczesniejszym poście troche zrozumiecie na czym to polega. Przeciez nie musze przekonywać bo nie mam w tym zadnego interesu :)

bo po co sie chwalić że sprzedaje 2-3x drożej niż u was. wiadomo - gul rośnie. polska rzeczywistość ;)

Edytowano przez pawelec

SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

sprzedałęm wczoraj dwa woriki 30 kg po 60 gr za kg. Jak fajnie mieć tylko poł ha ziemniaków. :)


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

obczajcie jaki ruch się zrobił na allegro: :lol:

sadzarka 2 remprodex

http://otomoto.pl/remprodex-stan-idealny-6000-pln-sadzarka-ziemniakow-2003-A101982.html

sortownik remprodex

http://otomoto.pl/remrodex-sortownik-do-ziemniakow-m-616-A98912.html

formownica 4 remprodex

http://otomoto.pl/remprodex-4r-s75-A98572.html

sadzarka 4 remprodex

http://otomoto.pl/remprodex-4r-75t-A98568.html

formownica 4 remprodex

http://otomoto.pl/remprodex-ufo-A104045.html

 

wszystkie używki ale w niezłym stanie i wcale nie stare, i co najważniejsze to prywatne oferty.

koniec ziemniaka?

 

i jeszcze tu:

http://allegro.pl/sortownik-do-ziemniakow-i-cebuli-puck-pucki-i1883600951.html '..sprzedaję ponieważ rezygnuję z produkcji ziemniaka...'

Edytowano przez pawelec

SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
avens    14

Oddaje ktoś ziemniaki firmie Onix z wielkopolski??? Zostało mi ok 40t ziemniaka. Na wzrost ceny nie licze. Po okolicy nie sprzedam takiej ilosci w rozsądnej cenie, gdyż rynek jest przesiąknięty handlarzami który towar przerzucają z wrocławskiej giełdy (a tam wiadomo jak z cenami warzyw i nie tylko), z drugiej strony nie oplaca mi sie sprzedawac po 0,4zł/kg z dowozem do klienta jak to robia handlarze, wiadomo z jakiej przyczyny. Do tego przegrałem przetarg w okolicznym szpitalu z którym wiązałęm nadzieje na zbyt w rozsadnej cenie. Firma którą wymienilem w piersztm zdaniu oferowała 0,25zł/kg. Jak dla mnie cena ok, gdyz co mialem zarobic w tym roku to zarobilem. Reszte oddałbym hurtowo i zamknął juz ten temat na ten rok. Moze znacie jakies inne punkty skupu, badz firmy ktore sa zainteresowane skupem ziemniaka? Chetnie porozmawiałbym z jakims rekinem biznesu w sensie osobą która oddaje ziemniaki w takie miejsca, gdyz nigdy tego nie praktykowalem. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

pawelec masz rację z tą sprzedażą w takich cenach, ja robię tak samo, może nie sprzedaje po 0,5zł ale po 0,4zł może być jak na ten rok chociaż człowiek zaplanował wszystko to i tak nie idą jak w tamtym roku a to przez to że się urodziły i ludzie nasadzili jak opętani, mam 15 punktów i w tamtym roku 400 worków tygodniowo schodziło nie sprzedawałem drożej niż 18zł za worek, a w tym roku tygodniowo ledwie do 200 dobijam(skoczki zrobiły swoje) .dodam że ziemniaka jest dużo a chętnych do wożenia na moje miejsce jest pełno ale nie zmieniają mnie bo wiedza że towar pewny i nie skaczą ceny jak głupie. tak chciałbym kiedyś zrobić żeby pyry były co roku w granicach 60-90gr za kg. Myślę że to by było dobre. nadwyżki muszę sprzedać ale co i jak to sam nie wiem. Sprzedałbym komuś komu zależy ale na jakości a nie na cenie.

Edytowano przez pmichal56

odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Miał ktoś z was Ingrid?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Ja mam


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Jak plonuje oraz jak z przechowywaniem, mocno wyrastaja?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Jak tam ze zbytem? Ruszyło coś? Dziś miałem ofertę 150zł za tonę - na wschód. Oczywiście żółte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

U mnie w okolicy cisza a na Zjazdowej cena bez zmian. Wyjściowa za żółtego 3 a biały4.


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

http://www.agrofoto.pl/pl/4,6,11224,bronisze_warzywa_i_owoce_bardzo_tanie.html

przeczytajcie szczególnie o ziemniakach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

Czyli wynika z tego że im mniej ziemniaków tym cena mniejsza. Ja to już sam niewiem o co tu chodzi u nas we wsi niby tyle samo ziemniaka co w tamtym roku a zbyt słaby tylko irga schodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

już to kiedyś pisałem. Była propaganda i dlatego była cena. A teraz rok wyborów więc żywność musiała być tania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
super    1

to jest niemiecki newohreen stan jest bardzo dobry był kupiony rok temu i sprzedaje go z powodu likwidacja ziemniaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj