pitermtk

zaczęliście już sezon ziemniaczany ??

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jak tam z wykopkami? WU wszystkich już wykopane? Ja skończyłem tydzień temu przed deszczem a było tak sucho że na 2 szosowej kopałem :D. I rolnica się obudziła ;[

 

To jakieś wyjątkowo udane były :o .

U mnie był problem z pomieszczeniem się ziemniaków na taśmie przebierczej w Ance, przy 3 biegu polowym w 3p, stąd kopałem również 2 tyle że polową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

ja skonczylem wczoraj, to czego nie moglem zostawic na pozniejsza sprzedaz to upychalem z domu i na gieldzie

 

 

teraz to kazdy jest madry ale 8 miesiecy temu kazdy myslal inaczej..,ci co sadzili to zasadzija i beda sadzic a najwiecej zamieszania zrobili "skoczkowie" i urodzaj w europie oraz na wschodzie

 

duzo zostawiacie na zime?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

To jakieś wyjątkowo udane były :o .

U mnie był problem z pomieszczeniem się ziemniaków na taśmie przebierczej w Ance, przy 3 biegu polowym w 3p, stąd kopałem również 2 tyle że polową.

porażka w winecie ;[ . 30 ton bo szybko padły ale i tak dobrze . Przy 60 tonach jeździłem 4. Anka seryjna nie do końca jest dopracowana :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k61wp    0

ja do przechowalni wrzuciłem około 25-30 ton i teraz co tydzień do sklepu znajomkowi po jednej tonie będę wywoził... więc do kwietnia chyba mi starczy :D

 

 

na chwilę obecną po 40gr/kg ale mam nadzieję, że później troszkę cena podskoczy :)


 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

ja do przechowalni około 110 ton :) Znaczy z 80 jest w przechowalni (jelly) a lord czesciowo poworkowany w innym pomieszczeniu i około 15 ton jeszcze do sortowania w garazu leży jak nadal bedzie tak mroziło to w koncu zmarzna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

u mnie(centrum) tylko 2 ponizej 0 przez dwie ostatnie noce

ja obecnie mam ok280ton ale zanim zima zlapie na calego to chcialbym zejsc do 100-150ton


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

będzie ciężko ci zejść do tego poziomu.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

chyba że zrobi promocje na poddebicach po 1zl/15kg + transport :D wtedy problem przemas bedziesz miał z głowy :D PO ILE SADZENIAKI W CENTRALACH ORIENTOWALISCIE SIE?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W jednej centrali Vineta, Lord i coś jeszcze 1100 zł/t za CA, 1000 zł/t za CB. Ja mam swoje sadzeniaki na następny rok.

Edytowano przez marekpieg1234

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

300t luz w przechowalni

30t gotowe na odbiór.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

w granum masz po 1000-1100zł/t w zaleznosci od klasy i odmiany


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

pewnie nędza jak wszędzie (no prawie wszędzie) ja byłem dzisiaj w łodzi i wjechałem na zjazdową z ciekawości, to ani towaru ani kupca, stały ze 4 stary i jeden bus ale prawie pusty po 3 zł cenili :(


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmija2a    1

Ja mam narazie x opcji (oczywiście pisze o tych "legalnych opcjach"):

 

. wywieźć na pole spowrotem (szkoda, że nie stalerzowałem)

. bimber - etanol - ale to nie realne przy kosztach, tzn. kosztach podatkowych

. nie kupywać nawozów ;) - i w tej opcji chyba najbardziej zostane (o ile ruskie (tzn. Putin wprowadzi swoją polityke: "Wy brać, My Wam nie dać") nie beda brac zywnosci).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

nie wysypujcie na pole! może zbraknie mi na wiosnę to skąd wezmę?? :D

w tym momencie opłacałoby mi się kupić mawet po 3zł/15kg, ale narazie nie mam gdzie tego trzymać, ale skoro pozbywacie się po 1-2zł..... gdzie rozum podczas sadzenia? Czy wy wszyscy nie macie stałych odbiorców? ja nigdy w życiu nie zaryzykowałbym 10-15ha ziemniaka licząc tylko na giełde i pośredników!!

W tym roku też idzie zarobić. Trzeba poprostu mieć zbyt. Cena ceną. Ale to gwarancja stałego wywozu towaru i dobra relacja z odbiorcą daje mozliwosc rozwoju nawet gdy wszędzie bębnią jak to na ziemniaku jest źle! Ja nie narzekam. Ciężko się przyzwyczaić że nie ma 1zł/kg jak w tamtym roku, co? Polskie rolnictwo pod tym względem jest daleko daleko za zachodem. Tam nikt nie przerzuca sie z kwiatka na kwiatek z roku na rok. Ale ja się cieszę. W przyszłym roku będzie mniej nasadzeń. Poza tym korzystajcie z cen i wymieniajcie materiał, ten rok sprzyja temu. pozdro!

Edytowano przez pawelec

SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmija2a    1

@pawelec niestety nie mam tych problemów o których piszesz.

 

Sam w tym roku mniej zasadziłem o ok. 10% mniej, niektórzy mówią, że trafiłem 6 ;)

Edytowano przez zmija2a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A ja się obawiam że "pajdzisko cenowe" potrwa dłużej niż jeden sezon. Nędzna cena, a w zasadzie darmocha może mieć wpływ na cenę ziemniaka wczesnego w 2012 tym bardziej że kopce długie, a przechowalnie pełne.Niska cena ziemniaka wczesnego to lipa, gdyż naturalnym odruchem jest przetrzymanie go w polu i dalsza presja na spadek cen wywołana zwiększoną masą ziemniaka. Co do spadku nasadzeń to był bym ostrożny, gdyż nie wierzę by rolnicy-kamikadze sprzedający ziemniaki po sortowaniu w cenie 10gr/kg nie popełnili następnego seppuku, wysadzając wyprodukowane u siebie lub kupione za bezcen sadzeniaki.

Do samokontroli, planowanego ograniczenia podaży poprzez zniszczenie nadwyżek niestety polski rolnik jeszcze nie dorósł, owszem pojęcie jest mu znane, ale większość uważa że mają to zrobić wszyscy, tylko nie on.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

@xemit masz racje,nieszczescia lubia chodzic parami

@pawelec

po pierwsze to co rozumiesz przez stalych odbiorcow? male okoliczne sklepy?u nas sklepikarze tez umnieja liczyc i nie daja wiecej niz na gieldzie bo po co przeplacac.

Duze hurtownie,posrednicy? ja sadze bez wzgledu na cena i handluje z kupcami w ilosciach tylko tirowych z roznej czesci polski ale w tym roku prawie kazdy(prawie bo nieliczni biora) mowia ze u siebie maja troche drozej i nie oplaca sie przyjechac po towar a poza tym to inni sie wpie*******.

Eksporterom sie nie oplaca handlowac bo europa ma pyry i tyle.

O mozliwosci wygrywania przetargow mozna zapomniec bo koszty transportu sa wysokie a cena niska nawet w twoich stronach np w Areszcie sledczym w Lublinie,sprawdz tutaj http://www.sw.gov.pl/pl/okregowy-inspektorat-sluzby-wieziennej-lublin/areszt-sledczy-lublin/publicOffersDetails,5076,pno-19z2011-dostawy-warzyw.html

wynik http://www.sw.gov.pl/pl/okregowy-inspektorat-sluzby-wieziennej-lublin/areszt-sledczy-lublin/publicOffersDetails,5301,ogloszenie-o-rozstrzygnieciu.html

mozna tak wyliczac w nieskonczonosc ale kazdy moze sobie poszukac i przeanalizowac prognoze dostawcow

 

a po drugie to polski rolnik jest za biedny zeby zniszczyc swoj towar.

 

 

W tym roku padlo na warzywa i tyle, w poprzednich latach producenci cebuli, jakblek, kapusty itp dostali po d*pie a teraz my

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czyli...... Jeśli jest za biedny by zniszczyć swoje uprawy, stanie się bogaty, na tyle by dotować wszelkie podmioty kupujące u niego towar.

Bo czymże jest sprzedaż poniżej kosztów zbioru, opakowań, sortowania, transportu i opłaty targowej. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Xemit ma rację. W Niemczech znajomy pracuje w gospodarstwie produkującym warzywa (1500ha) Jeśli coś nie idzie albo cena jest marna to się pole orze i nikt nie jęczy. Ciekawe kiedy u nas tak będzie. Za rok ratuje nas tylko kataklizm bo w innym razie znowu będzie za darmo. W mojej okolicy sezonowcy nie rezygnują z ziemniaka bo za drogo za sadzeniaki płacili (1800zł za t). Aktualnie kwalifikat około 1000zł za t więc wcale nie jest tak tanio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Eee akurat poprzednie 2 lata dla producentów warzyw były dosyć udane, producenci zboża i mleka chyba mieli więcej powodów do narzekania... Ja u siebie już obserwuję zwiększone zasiewy zbóż, nie jednemu te ziemniaki bokiem wychodzą, także nie ma co prorokować co będzie za rok z pyrami bo to jeszcze sporo czasu.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

sam widzisz jak ktos ma 1500ha to moze sobie pozwolic na zaoranie kilkudziesieciu lub kilkuset ha ale w polsce sa inne realia, nasze rolnictwo jest za bardzo rozdrobnione a po za tym mamy taka mentalnosc...ze sie nie jednoczymy tylko spieramy


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj