pitermtk

zaczęliście już sezon ziemniaczany ??

Polecane posty

bolid20    98

Kopiecie coś?? Ja stoje od dwóch tygodni bo co dzień pada. Kupcy dzwonią a nawet z kopaczką niema co iść do pola bo tak mokro, że buty zostają. Nawet na rynku cena w górę poszła i po 1zł za kg teraz jest.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

jak tam cena w krakowie? zjazdowa dzisiaj 3, 4 wywolawcza

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

w lublinie nie było dziś nic pyry. 60gr, handlarze dzwonią, ale narazie nie da rady wjechać. może środa, czwartek.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

ja jakoś daję rade. Miejscami na 2 ciągniki. Wczoraj 5ton i dzisiaj powtórka. Na najbardziej mokry hektar pewnie nie będzie po co wjeżdżać bo zanim obeschnie to zgniją. A to był kwalifikat sadzony ;[ Nać dobrze się trzyma więc do tego cieniuje ziemię

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

no to reglonuj!


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Nie w tym roku kolego.Ziemniaka jest mase i to ładnego.Więc cena raczej wysoka nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzioo    3

Nie w tym roku kolego.Ziemniaka jest mase i to ładnego.Więc cena raczej wysoka nie będzie.

 

Wiesz zdania są podzielone bo ziemniak zaczyna gnić już teraz. A co będzie w przechowywaniu? o tym nawet najstarsi górale nie wiedzą xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Co może być przyczyną tego gnicia? U mnie na razie nie widzę tego w ziemniaku......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Bo może twoje ziemniaki nie leżą w błocie zamiast redliny jak u nas


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

u mnie denar też gnije troche. A dziś na rynku cenili po 10zł a większe ilosci po 9 a nawet 8zł za 15kg. Na sklep narazie daje po 8zł ale już też by chciał taniej.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzioo    3

Co może być przyczyną tego gnicia? U mnie na razie nie widzę tego w ziemniaku......

 

Wilgoć a w szczególności deszcze które były przez dłuższy okres czasu.. W każdym bądź razie ja tak uważam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max83Max83    60

Jasne że wilgoć,jej nadmiar,ale Zonk pewnie jest mądrzejszy i napisze że przenawożenie. Bo On zawsze ma piękne ziemniaki, może po prostu tam nie padało dzień w dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

lublin zależy od dnia 30-40gr.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Max83 nie skomentuje twojego postu , jakoś nie mam ochoty do kłótni.....U mnie padało no ale błota to w polu nie ma , ziemia jest mokra ale nie aż tak by ziemniak gnił , przynajmniej w mym regionie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k61wp    0

jestem z pod gdańska i u mnie paranoja - dzwoni hurtownik do mnie i proponuje 3PLN/15kg

 

wyśmiałem go bo za takie pieniądze ja na pole nie idę

 

 

kurde to my rolnicy najwięcej musimy przy tym chodzić, pielęgnować i mamy zarobić 20 groszy za kilo

 

zbulwersujcie się i nie oddawajcie pyrów za darmo

 

w sklepie 1PLN za kilo

 

więc zobaczcie jaki wynik 3 ----?------15 PLN kurde 500% drożej kupują to zwykli ludzie a my oddajemy za bezcen

to sklepikarze i hurtownicy powinni zarabiać na tym najmniej bo oni tylko przerzucają towar

Edytowano przez k61wp

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Ale zawsze sie znajdą oszołomy którzy mogli by spokojnie sprzedawać drozej ale oni chcą później na forum wpisac ja sprzedałem dziś 10ton a inni nic. Jak by wszyscy szanowali sawoja robote i trzymali równa dobra cene to i tak te ziemniaki by sprzedali. Ale niestety tak nie bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

racja. Tym bardziej że pyrka gnije więc nie będzie jej nadmiaru później. Co prawda można oddać 10 ton po 3 zł ale można i po 6zł. Zależy od wielu czynników

Rolnictwo to najmniej zorganizowana grupa społeczna. Nawet sklepikarze robią zmowę cenową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Macie jakieś info jak cena w Łodzi i Wrocławiu??

Łodź dzisiaj rano 4 wyjsciowa,wczoraj bylo podobnie,zejscie niemal zerowe i tylko doby mijaja ;[

 

dla tych co slabo pamietaja przypomne sezon 2007/08

-jesienia w mojej okolicy mozna bylo w domu dostac 25gr przy ilosciach tirowych w lutym i marcu cena spadla do 18gr

 

moze wiosna nadal bedziecie sie smiac z "oszołomow" a moze to oni z was...ale nie o to chodzi zeby ze swoich nabijac bo to do niczego dobrego nie prowadzi

prawda jest taka ze cene ustala wolny rynek i rolnicy nie maja wplywu na cene minimalna

jak w waszych stronach export?rosja cos bierze? a moze bulgaria rusza na wieksza skale?

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

przemol, wczesniej przypominałeś inny sezon gdzie cena byla niska jesienią a wiosną podskoczyła. Nie wydaje mi sie aby wiosną były po 18gr, moze u was, ale nie w calym kraju. Juz teraz widac ze bedzie trudne przechowywanie, ale nie kazdy dysponuje przechowalnią z prawdziwego zdarzenia. W okolicy jest troche ziemniaka i w zasadzie cena juz sie ukształtowała bo tak tu co roku jest ze sierpien-wrzesien to stabilizacja ceny, ale zeby byc na 100% pewnym, to za miesiąc. Wtedy wyjdzie cena minimalna na zimę. Obecnie nie jest źle ok. 40gr, czasem +, czasem -. przy niewielkich ilosciach jak na Was :)


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj