pitermtk

zaczęliście już sezon ziemniaczany ??

Polecane posty

zonk28    1

Przemol87 nie tylko u Ciebie bo i do Krakowa i okolic klęska z ceną ziemniaka dotarła. Właśnie wróciłem z targu z Wolbromia 5 zł -15kg--- hurt.6-7 zł za mniejszą ilość (woreczek) , piękny duży Lord .W Krakowie nie byłem wiec się nie wypowiem.Jednym słowem Tragedia :(

Edytowano przez zonk28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

grunt, żeby bardziej nie spadła do 50gr za kg to jeszcze dobra cena :blink: żartowałem, ale patrząc na poprzednie lata to zła też nie jest, grunt aby poniżej 30 gr na giełdzie nie zeszła bo będzie trzeba dokładać do uprawy <_< bo nie każdy da więcej jak o 5 gr niż na giełdzie. W sumie mam nadzieję, że Rosja w końcu otworzy rynek to na wschód pójdzie sporo :)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

A bo zapomniałem dodać, im w tym roku będą tańsze tym więcej dzików w przyszłym roku będzie :D bo będą miały co jeść w zimie.

Jak w tym roku ziemniak spadnie do 300 zł/t to napaleńcy polegną i szybko do tej rośliny nie wrócą.:P My liczymy na wschód bo jak ruszy to do września swoich nie kupujemy bo robimy przerwę bo pobawimy się w handlarzy :)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

W kaliszu to podaje się za zajaczka...

@Saszeta jak jest we wrocławiu?

o co chodzi z tym zajączkiem?

Ja na wrocław nie jeżdżę ale handlarzowi dzisiaj puściłem 200 woreczków po 7 bo mówił że mu na jedno wyjdzie jak by miał z wrocławia przywieźć. A jest 200km w jedną stronę.

W zielonej górze wczoraj po 9 dawałem i wszyscy zdziwieni że tanio. Ale 90% sprzedających to handlarze.

 

 

Do jakiego poziomu cena musi spaść żeby ludzie przestali kopać? Zacząłem się zastanawiać czy swoje zostawić na jesień a przywozić z kalisza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubert1984    0

saszeta zajączek czyli 2zł za worek:)

Możesz do nas przyjeżdżać, chociaż towar będzie schodził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Zajączek czyli 2złote za worek

nie ma takiego poziomu, zawsze się znajdzie ktoś kto musi kopać nawet jak cena jest pod psem...

dwa lata temu w sierpniu sprzedawało się nawet w domu po2a na giełdzie po2,5...bez komentarza


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

2 lata temu nie sprzedałem ani kg poniżej 40 groszy. I w tym roku pewnie też nie będę taniej puszczał. Nie muszę i tak sprzedam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

Saszeta czyli jak bedę miał ładną pyrke to mowisz że z 8 zł sie dostanie :)? kurde szkoda że mam tylko sprintera a nie jakies wieksze auto bo takto kupie po 3 zl tutaj u ciebie po 8 to masz 5 zł na worku x 220 worków na spintera = 1100zl, 600 km w 2 strony auto pali z 12l x 5zl = 60 zl x 6 = 360 zl na paliwo. jakas wjazdówka, obiad = 80 zl. 450 1100- 450= 650zl pieniądze niby dobre gorzej jak sie wpadnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

220 na sprintera? Ja ładuję góra 2,5 tony chociaż to i tak dużo. Nie sprzedasz nawet jak zrobisz po 5. Tu jest taka giełda że nikt się za bardzo o ceny nie pyta. Przychodzi klient i bierze od swojego. Nawet jak 2 zł droższy to i tak bierze od swojego. Chyba że się wystawisz po 5 to np ja podejdę i kupię wszystko. I następnie to sprzedam po 8-9zł. Na tej giełdzie jest może z 10 producentów, reszta to handlarze

Ale próbować możesz. I tu masz abonament i każdy ma swoje miejsce. Chyba że kogoś nie ma to się można wbić na jego miejsce ale płacić i tak trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

saszata mowisz o zielonej gorzy?

duzo jest miejsc handlowych przezmaczonych na ziemniaka?(np w Łodzi o 4 rano bylo 68 samochodow z pyrami)ile placisz tego abonamentu? ile za jednorazowy bilet,1 bilet=24godziny?

 

@limusine na drodze do wroclawia podobno jest waga wiec wiesz...

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

@saszeta, na elizówce jest podobnie, kazdy ma swoich klientów, tyle ze tu jest nie 10 producentów, a ok 30-40. Ten kto pozno zacznie kopac, nie ma szans na zdobycie klienta, przyjezdza i stoi, ja sprzedaje. Regularny dobry ziemniak i nie ma problemów ze sprzedażą.

dziś 40-50gr, ale z fartem, bo juz 20 jelczów i starów z przemyśla dojechało :P

Edytowano przez pawelec

SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

pawelec do czasu..w Łodzi dzisiaj rano podawalo sie po 3-4zl

przerzut placil podobno 2,5zl...

łapy 2

masakra...

 

łapa to ten co od ciebie kupi koncowke ewentualnie cale auto z kolegami i stanie obok i sprzedaja

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubert1984    0

Ja na razie nie kopie na rynki. Byłem wczoraj w kaliszu i cena taka sama jak w łodzi dziś.

Na poniedziałek kopię do prywatnej firmy, mam tam kontrakt. W tamtym tyg. płacili 40gr a w tym pewnie będzie 30. Dobrze że chcą brać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Agrosad?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

bo u nas na warmi sa mlode ziemniaki sa po 1,80kg bo mlode jeszcze czas zanim zaczniemy kopac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubert1984    0

1,8zł za kg w sklepie czy hurcie? Tam bodajże jest najpóźniejsza wegetacja roślin, więc się nie dziwię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Jeśli chodzi o mnie to nie handlowalem jeszcze z tymi z Równej ale co nie co o nich słyczałem.

Wiecie może jak jest w katowicach i gdańsku?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WeSolyRomeK    17

Pewnie tak jak wszędzie czyli nędza....


Macarena, macarena, baila, baila, ella, ella
Macarena, macarena all night long

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

@przemol87 w zielonej z 10 handluje pyrami w tym 4 kaliszaków co mają cały rok. No i z doskoku ktoś stanie ale to zazwyczaj 3 dni i daje sobie spokój. Abonament 420zł/msc i dla miasta jeszcze 8zł dniówka. Giełda od 1-2 do niby 14 ale o 10 nikogo nie ma oprócz kalisza. A jak tu przyjedziesz z pyrą i wystawisz 5 za worek to będą same łapy :lol:

@pawelec u was jest prawdziwe rolnictwo a u nas takie niby rolnictwo. Gospodarstwa są dużo większe niż u was ale ziemniaków mało uprawiają. Na pewno w promieniu 15 km ode mnie nie ma osoby co by miała ponad 1ha ziemniaka. A we wsi razem może jest z 0,5ha. 30-40 km w stronę wrocławia jest już więcej gospodarstw mających nawet 30-40ha ziemniaka. Największe ma 550ha. Ale to na chipsy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Więc ty możesz sobie dyktować cenę. Ja mieszkam jakieś 50km od sieradzkiego zagłębia ziemniaka i u mnie ludzie sądzą mniej ale w promieniu km od domu jest ponad50ha pyry

 

http://www.igrit.pl/index.php?dzial=5

poszukajcie ogloszenia SPRZEDAŻY z 2011-07-14 14:16

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzioo    3

Pytanie może z innej beczki ale nie opłaca sie zakładać nowego tematu. Więc nie wiecie czasem gdzie można nabyć nowe odmiany w miare po niewygórowanych cenach? bo ja kupywałem w agrocentrum.. ale ziemniaki od nich niby nowe a one są prosto od rolników tylko że z innego województwa... co z tego że mają paszport jak ja też moge mieć paszport na daną odmiane... więc mi chodzi o nowe ziemniaki nie oszukane nie wiecie czasem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj