pitermtk

zaczęliście już sezon ziemniaczany ??

Polecane posty

przemol87    186

3 polowa a jak mniejsza wydajnosc to 4


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Byłem dziś na rynku to u mnie ziemniaka pełno a cena 1.2zł za kg w detalu a worek 15kg 15zł Tydzień temu były prawie 100% droższe. Miałem plan że zacznę kopać w tym tygodniu ale chyba dopiero w poniedziałek zacznę.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Bolid wpadnij do Krakowa to już cena ziemniaka to 0.80-1.00 zł , a jak ktoś chce szybko sprzedać to nawet 15 kg sprzedaje za 12.0 zł -- . 0.80 groszy nowy ziemniak -MASAKRA ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dywcio    3

U mnie na hurtowni teraz na 1 zł spadło ( tylko Irga)przy tej wydajności taka cena jest dobra. ;) Młody ziemniak prosto z pola ,bez przechowywania magazynowania jeszce nie jest tak żle ;) Pamiętam jak były o tej porze młode po 20 gr ( żólte odmiany i jeszcze nie można było sprzedać na Broniszach)Miejmy nadzieję że drastycznych spadków nie będzie <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

w Łodzi wczoraj sprzedalem po 9 a dzisiaj po 8 ale ładnego a o kaliszu to lepiej nie pisac :unsure: ,gdyby nie duza wydajnosc to bym nie kopal ale dzieki temu wychodzi sie dobrze...

cena spadla bo wszyscy zaczeki kopac gruntowego... to byla kwestia czasu

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

lublin elizówka, zaczelismy tydzien temu od 1,5zł/kg. Dziś 1zł. Narazie idzie, nie ma problemu ze sprzedażą.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Na Annie możesz ustawić, żeby małe leciały do drugiego kosza. Ale wczesny ziemniak to prawie cały leci bo kalibraż handlowy zaczyna się od 28mm

dokladnie


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

W sobote jade do Kalisza to zobaczę jak to wygląda w tamtym regionie.Sprzedaż przy drogowa i nie tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

w Łodzi wczoraj sprzedalem po 9 a dzisiaj po 8 ale ładnego a o kaliszu to lepiej nie pisac :unsure: ,gdyby nie duza wydajnosc to bym nie kopal ale dzieki temu wychodzi sie dobrze...

cena spadla bo wszyscy zaczeki kopac gruntowego... to byla kwestia czasu

 

Gruntowe już rwiesz czy jeszcze okrycie?

Sprzedawałeś na worki czy na przerzut? Było jeszcze w miare gdzie stanąć czy trzeba się było upychać pod bananami i pod siatką?

Przejechałem się wczoraj do kalisza to masakra jeszcze od niedzieli niektórzy stali to oddawali za "co łaska"


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Gruntowe już rwiesz czy jeszcze okrycie?

Sprzedawałeś na worki czy na przerzut? Było jeszcze w miare gdzie stanąć czy trzeba się było upychać pod bananami i pod siatką?

Przejechałem się wczoraj do kalisza to masakra jeszcze od niedzieli niektórzy stali to oddawali za "co łaska"

kopie jeszcze z pod przykrycia i udalo mi sie zepchnac na przerzut o ile ilosci 100,200workow mozna nazwac przerzutem,wczoraj podobno jedni z przerzutu placili 6zl. Tak jak pisze rafał180,wczoraj bylo duzo ziemniaka ale bedac w poludnie czekalem tylko 15 min za miejscem natomiast dzisiaj kolega mi trzymal miejsce a jak odjezdzalem(godz14) to zrobilo sie w miare malo towaru.

wczoraj zeby sprzedac 8,5tony wystarczylo 6 godz handlu a dzisiaj 3

bedac wczoraj i dzisiaj wiem ze niektorzy z gruntowym nie zmieszcza sie w dobie...wiecie co mam na mysli

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

ale to byl grunt?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Ja mam grunt i jest ładny. W Łodzi 6 zł za 15 kg młody ziemniak? :blink: Panowie jak tak dalej pójdzie to ziemniaki będą za bezcen.Co wy w tej Łodzi wyprawiacie........Kraków trzyma jak na razie cene.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Co to znaczy wyprawiamy? Jak ziemniaków jest oporowo na giełdzie że nie ma gdzie stanąć a kupca brak to zawsze cena idzie w dół a jak jest na odwrót to idzie w góre takie prawa rynku.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

zonk, rozpędź się i uderz (zeby nie powiedziec bardziej dosadnie) w sciane. Moze wytrzezwiejesz i sie obudzisz.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Pawelec to samo ty zrób , może w końcu nie będziesz się czepiał!! :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

zonk czemu sie dziwisz ze taka cena,to bylo kwestia czasu i nie jest tak tanio,jest jeszcze sporo do wykopania z włokniny a teraz bedzie nawal ladnego towaru chyba ze ruszy wschod..jak nie rosja to ukraina


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matti6    76

A ja sprzedawałem po 18 po 15 zł za 15 kg ale to byłem na rynku i mało miałem worków ale jakoś poszły. A na giełdzie w broniszach mój wujek sprzedał po 11zł za 15 kg a sąsiad 1 dzień później pojechał i sprzedał po 6 zł za worek a stał noc dzień i jeszcze jedną noc więc jest do kitu

Edytowano przez matti6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

zjazdowa: wywolawcza DZISIAJ 7 zl za zoltego :unsure:

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

export na wschód powolutku rusza...


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

wygląda na to że ludzie teraz będą musieli się najeść do oporu bo we wrześniu może nie być już ziemniaka. Bo teraz trzeba sprzedać na siłę za pół darmo.

Mi się nie pali. Za 15 wołam 10-12zł. A jak nie sprzedam teraz to pewnie na jesień albo zimą i jestem przekonany że lepiej na tym wyjdę. Widzę trochę więcej jak pole sąsiada że ma więcej ziemniaków niż zwykle to znaczy że jest opór nasadzeń i trzeba sprzedać aby się pozbyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj