pitermtk

zaczęliście już sezon ziemniaczany ??

Polecane posty

WeSolyRomeK    17

poczekaj poczekaj wysprzedadzą te sieradzkie mondrale teraz to pozniej cena podskoczy bo np w naszym terenie tak jak mowie 3-4 bulwy tylko i jeszcze male wiec ziemniakow nie ma przez ta susze...

 

Cena może i podskoczy po niedzieli jak przyjdzie +30 i wszystkim takim małym fiutkom jak ty te nędzne pyruszki padną w ciągu trzech dni a wtedy my w sieradzu będziemy kasować bo mamy bardzo ładne ziemniaki i sypią jak szalone.

A i nie pierdzielcie głupot że zaniżamy ceny bo się tylko ośmieszacie i potwierdzacie że nie macie bladego pojęcia o tym jak wygląda handel młodym ziemniakiem.


Macarena, macarena, baila, baila, ella, ella
Macarena, macarena all night long

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

To dlaczego sprzedajecie najtaniej w Polsce skoro tak wam ziemniaki sypią ?Jak nie wiesz kolego to ja Ci powiem.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Dlatego że uciekacie z nimi bo ich macie dużo i boicie się że wam nie zgniją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Hehhehe niech i tak będzie , ale tak na serio to naprawde za szybko ta cena leci na dół , a szkoda bo ziemniaka naprawdę nie ma tyle co po inne laty .A co będzie na jesień skoro teraz cena jest 0,80-1.00 za kg to ile będzie na jesień ?0.40 groszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Zrozumcie ze jest duza wydajnosc jak na wczesne i kazdy kopie na potege zeby sprzedac po lepszej cenie bo ta skacze raz w gore raz w dol ale ogolna tendencja jest spadkowa

Sieradz mial przykrytych sporo hektarow i jeszcze tego nie wykopal a juz na gieldach pojawiaja sie ladne ziemniaki gruntowe i nikt nie czeka bo moze byc roznie.

W kaliszu gielda jest mala a w lodzi zostal zmniejszony sektor ziamnaka w wyniku czego juz teraz brakuje miejsc wiec w pelni sezonu sieradzacy beda zawalac inne gieldy.. Nie wiem jak u was ale u nas ruscy zaczynaja sie krecic za towarem cena ok zlotowki

 

Dlatego że uciekacie z nimi bo ich macie dużo i boicie się że wam nie zgniją

:blink: :lol: :lol: :lol: :lol:

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

Cena może i podskoczy po niedzieli jak przyjdzie +30 i wszystkim takim małym fiutkom jak ty te nędzne pyruszki padną w ciągu trzech dni a wtedy my w sieradzu będziemy kasować bo mamy bardzo ładne ziemniaki i sypią jak szalone.

A i nie pierdzielcie głupot że zaniżamy ceny bo się tylko ośmieszacie i potwierdzacie że nie macie bladego pojęcia o tym jak wygląda handel młodym ziemniakiem.

pewnie sypią. Ale jak już wykopiesz to drugi raz już nie zbierzesz a cena będzie opuszczona na maxa. A na pewno tyle nie macie żeby kraj zarzucić ziemniakami do przyszłego sezonu. Ja wiem na czym handel polega. Na pewno nie na tym żeby za darmo oddać tylko wyciągnąć ile się da. W zeszłym roku młody na koniec czerwca był tańszy niż w lipcu a wydajność na pewno nie porównywalna.

Po za tym zawsze można z sieradzem zrobić porządek we wrocławiu bo rolnik może swoje płody sprzedawać w swoim lub sąsiednim województwie a dolnośląskie z łódzkim nie sąsiaduje. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

kombajnami

u nas na polu zawsze podstawiane jest auto, na kombajnie sie wazy i prosto na samochod i gielda.

w lipcu czy sierpniu kopiemy czasami na przyczepy jak samochod nie wroci z gieldy i pozniej tylko przeladunek i kopanie nastepnego kursu

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

anną ale prosto we worek,wytrzasacze sa wylaczone a 360 ma ok 1400-1600 obrotów

z kombajnu zdjety jest kosz i zalozona jest platforma jesli ktos bardzo chce to moge wrzucic fotki

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel18    4

to jak byś mógł to wrzuć, bo w przyszłym roku chciałbym zrobić podobny biznes. Dużo sadzisz ziemniaków, i ile dziennie na giełdzie sprzedajesz?

Edytowano przez daniel18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

pewnie sypią. Ale jak już wykopiesz to drugi raz już nie zbierzesz a cena będzie opuszczona na maxa. A na pewno tyle nie macie żeby kraj zarzucić ziemniakami do przyszłego sezonu. Ja wiem na czym handel polega. Na pewno nie na tym żeby za darmo oddać tylko wyciągnąć ile się da. W zeszłym roku młody na koniec czerwca był tańszy niż w lipcu a wydajność na pewno nie porównywalna.

Po za tym zawsze można z sieradzem zrobić porządek we wrocławiu bo rolnik może swoje płody sprzedawać w swoim lub sąsiednim województwie a dolnośląskie z łódzkim nie sąsiaduje. :P

 

A patrzy ktoś w ogole na to czy sąsiaduje czy nie? bo sie nie spotkałem z tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

patrzą. Ale za bardzo nikt się nie przykłada do tego. Pewnie jeden telefon gdzieś wyżej by wystarczył żeby biurokraci lepiej swoją pracę wykonywali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzioo    3

anną ale prosto we worek,wytrzasacze sa wylaczone a 360 ma ok 1400-1600 obrotów

z kombajnu zdjety jest kosz i zalozona jest platforma jesli ktos bardzo chce to moge wrzucic fotki

wrzuć wrzuć bd bardzo wdzieczni;D

 

hmm no to przeciez jak prosto we worek to leci jak popadnie duze male hmm? jak sobie z tym radzisz?

Edytowano przez Kondzioo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Na Annie możesz ustawić, żeby małe leciały do drugiego kosza. Ale wczesny ziemniak to prawie cały leci bo kalibraż handlowy zaczyna się od 28mm


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

U mnie tak nie ma.......U nas normalnie z Anny na przyczepy a potem kiper i do piwnic :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Jak tak dalej pójdzie to cena ziemniaka młodego będzie taka jak na jesień....... :( :( :( , rok suchy a tu cena cały czas w dół.Jaka cena jest na dzień dzisiejszy Kalisz-Sieradz? Spotkał się ktoś poniżej 10 zł za woreczek 15 kg?

w niedziele w kaliszu mozna bylo kupic na przerzut za 9zl,we wtorek po 8 za worek

w lodzi w poniedzialek w poludnie 19 zloty cena wywolawcza,a wieczorem spadla do 15 i taka sama byla we wtorek natomiast nie bylem w srode ale podobno 10 i nie mial kto kupic

 

kazda obrobka mechaniczna obija ziemniaka mlodego ziemniak wiec kopanie na luz a pozniej workowanie nie wchodzi w gre(niektorzy tak robia). nawet na samochodzie kazda nowo dolozona sichta jest przykrywana bo na rynka kazdy patrzy czy ziemniaki sa mokre czyli swieze

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzioo    3

no ale nie obijają sie ziemniaki? bo jak przeciez przeleci przez te tasmy to bedzie zaraz czerniec ziemniak...

 

 

Wiecie ja to zbieram recznie ;D kopaczka konna przerobiona do ciapka i heyah ;D

Edytowano przez Kondzioo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj