pitermtk

zaczęliście już sezon ziemniaczany ??

Polecane posty

przemol87    186

michal987

jaka jest u was cena ziemniaka na gieldzie bo do lodzi przyjezdzaja z Grudziadza tirem 4 razy w tygodniu i laduja glownie ziemniaka?

duzy jest u was rynek?handel jest 24na dobe czy w poludnie ruch zamiera?

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jezdzę na bronisze z kapustnymi i jak pytałem ludzi to cena grubego ziemniaka na początku tygodnia była okolo 29 za worek, dzis były po 20-22. Cena za irgę, bo tu tylko takie schodzą.

To już mam odpowiedź czemu sąsiad tak ostro kopie i wywozi :P Ja na Broniszach sprzedaje głównie w okresie zimowym, jest i cena i kupiec :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lampo 60    1

a od poniedziałku juz po 30zł. Kto długo handluje na rynkach to wie, ze takie wahania sa na porządku dziennym i zmnieniają sie z godziny na godzine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzioo    3

hmm może dość nie typowe pytanie ale jak u was z ziemniakami pod krzakiem ? bo u mnie coś słabo 3-4 bulwy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Susza kolego :unsure: .U mnie Denar to przeważnie 8 średnich / dużych i tak od 2-4 malutkie.Tajfun podobnie tylko że na razie jak ping-pongi i kurze jajka na wielkość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Ja pomału zaczynam Denara kopać. Ziemniaczki duże porosły 3/4 powyżej 5cm już są. Zobaczymy jak przejade całą redlinę jak to będzie


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

jak wykopiesz co najmniej ha ewentualnie 0,5 to dopiero bedziesz mogl cos powiedziec bo teraz to wrozysz


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzioo    3

Denar .... dsc02607b.jpgdsc02608lo.jpg Jak na razie oki.Oby tak dalej :rolleyes:

hmm kiełkowane sadziłes? czy normalne jak tak to kiedy sadziles?

 

Ps. ładne masz te ziemniaki;D

Edytowano przez Kondzioo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dywcio    3

Kuba1993 3 zł za Irgę to super cena ;) ALe w hurcie czy na targowisku? zonk28 ładna pyrka u mnie Irga trochę większa ale może mniej równe pod krzakiem powoli dorasta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Miały kiełki około 0.5 cm ,sadziłem póżno około 18.04 , Tyle że u nas się dba o ziemniaka , zwłaszcza nawożenie i stad takie efekty. Cena ziemniaka w Krakowie to 12-15 zł za 15 kg.Właśnie byłem przejazdem to wstąpiłem.Odmiana tylko LORD .

Edytowano przez zonk28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzioo    3

Miały kiełki około 0.5 cm ,sadziłem póżno około 18.04 , Tyle że u nas się dba o ziemniaka , zwłaszcza nawożenie i stad takie efekty. Cena ziemniaka w Krakowie to 12-15 zł za 15 kg.Właśnie byłem przejazdem to wstąpiłem.Odmiana tylko LORD .

heh ja tez dbam o ziemniaki sadze cos kolo 3ha co roku pod ziemniaki obornik cos tam jeszcze ojciec nawozu da no i nawożenie dolistne mocznik i jakis maximus czy cóś i tez cos na wykształcenie bulw czy jakos tak... ale w tym roku to makabra susza dała w du**...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

w lodzi dzisiaj 10 zl za worek


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzioo    3

Oj dała a mimo to cena ziemniaka spada na łeb na uszy :(

poczekaj poczekaj wysprzedadzą te sieradzkie mondrale teraz to pozniej cena podskoczy bo np w naszym terenie tak jak mowie 3-4 bulwy tylko i jeszcze male wiec ziemniakow nie ma przez ta susze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Petekw    3

W Kaliszu też cena spada z dnia na dzien. Stałem teraz ostatnie 3 dni. Wczoraj sprzedałem po 10zl. W poniedziałek po 12,5zl za 15kg.

Po Bożym Ciele cena spadnie napewno poniże 10zl za woreczek. W kaliszu już tak jest, najtanszy ziemniak chyba w Polsce.


Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lulak    6

No tak, tylko skoro 10 aut stoi obok siebie z tablicami ESI, a co 11 PKA to nie dziwota.

I pewnie u nas zawsze będzie najtaniej, chyba że w Sieradzu giełde otworzą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

Mondrale bo oni mają a Ty nie? :D

raczej że cenę zbijają zbyt szybko niepotrzebnie.

Miałem kontrol z piorin-u i mówią że więksi powiększyli uprawę ale mniejsi zrezygnowali. W finale jest mniejszy areał w moim regionie. A do tego susza więc pyry nie będzie zatrzęsienia.

I jak będzie po 20 groszy to tylko z głupoty a nie nadmiaru towaru na rynku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzioo    3

Mondrale bo oni mają a Ty nie? :D

niech mają ale niech nie obnizają tak ceny! jak by kazdy cene trzymal to by cena ziemniaka byla wysoka a tak jeden da nizsza drugi jescze nizsza i jest lipa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

bo to takie rozumowanie. Jak jest po 1 zł to muszę opuścić żebym to ja sprzedał. A następny raz przyjdzie handlarz i daj mi taniej jak ostatnio bo pójdę gdzie indziej. No i opuszcza. A może zamiast 25 ton po 70 groszy oddać to lepiej 40 parę dni później po 60 groszy. Trzeba patrzeć ile jest ziemniaka w kraju a nie że u was wszyscy nasadzili to trzeba za darmo oddać. A jak tak wam się opłaca to siedźcie u siebie z takimi cenami a nie na innych giełdach rynek psujecie. Przyjedzie handlarz, kupi od was i sprzeda z głową gdzie indziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Jak tak dalej pójdzie to cena ziemniaka młodego będzie taka jak na jesień....... :( :( :( , rok suchy a tu cena cały czas w dół.Jaka cena jest na dzień dzisiejszy Kalisz-Sieradz? Spotkał się ktoś poniżej 10 zł za woreczek 15 kg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj