pitermtk

zaczęliście już sezon ziemniaczany ??

Polecane posty

tobago    351

...a cena jak czytam 5zł/15kg ;)

Nastały czasy że już nawet anomalie pogodowe nie maja wpływu na cenę :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

taki urok wykopków, pragnę jednak zauważyć że w kuj-pom w zeszłym sezonie ziemniaki ucierpiały bardziej niż w obecnym (15t/ha ziemniaka handlowego ze średniowczesnych odmian) i do tego super cena

 

jakie proponują Wam ceny na worki 15kg? macie coś poniżej 19gr/szt netto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

2 lata temu kupilem za 350zł chinska wage ze wzmocnionym stelazem/podestem - chyba do 150kg. Waga wazy bdb, jedyny problem jest z bateria. pierwsza skonczyla sie po roku, druga kupiona niedawno tez juz ma raczej dosć. ale za te cene nie ma nic lepszego.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

no właśnie, wagi jako takie to bdb mojej przez pierwszy rok nie trzeba było w ogóle ładować ale jak padła to na amen. Kupiłem jedną baterię na allegro i trzymała dzień, ale w tym przypadku to podejrzewam ,że sprzedawca tych baterii to oszust internetowy bo zaraz po tym jak przysłał mi tą baterię zawiesili mu konto. Drugą kupiłem u byznesmenów o śniadej cerze i też lipa, także gdyby ktoś miał jakieś pewne źródło tych baterii to może niech napisze.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

netto 18,7 to 23 brutto.

 

racja kolego, nie spojrzałem. Cały dzień na Ance więc przed oczami mam tylko przelatujące kartofle  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szzone    398

no właśnie, wagi jako takie to bdb mojej przez pierwszy rok nie trzeba było w ogóle ładować ale jak padła to na amen. Kupiłem jedną baterię na allegro i trzymała dzień, ale w tym przypadku to podejrzewam ,że sprzedawca tych baterii to oszust internetowy bo zaraz po tym jak przysłał mi tą baterię zawiesili mu konto. Drugą kupiłem u byznesmenów o śniadej cerze i też lipa, także gdyby ktoś miał jakieś pewne źródło tych baterii to może niech napisze.

 ja też kupiłem kilka lat temu taką wzmacnianą wagę do 150kg. Po ok roku siadła bateria i nawet pod ładowaniem nie chciała działać. Zadzwoniłem do sprzedawcy i polecił mi inne baterie trochę droższe ale o niebo lepsze. działają już chyba przez trzy sezony a ładowane są średnio raz w miesiącu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1125

Się z ciekawości tak zapytam do czego wam te wagi?


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1125

Do ważenia ziemniaków? Przecież to nie kartony ze postawisz i zważysz tylko luźny towar w worku i będzie się przewracał a poza tym jak ma wyglądać to ważenie, jeden trzyma worek a drugi dosypuje miską lub odbiera jak za dużo, to przy zamówieniu powiedzmy 200 worków chyba z pół dnia zejdzie a kręgosłup po jednej takiej akcji nie da spać przez tydzień. A w słabym roku po takim tyraniu na koniec worek dla klienta po 4 czy 5 zł, toż to zamach na samego siebie.

Wdziałeś kiedyś jakąś wagoworkownicę z legalizacją? Wagi technologiczne nie muszą mieć legalizacji ale trzeba mieć wagę kontrolną legalizowaną.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja używam starej wagi dziesiatkowej i nie moge na nią narzekac. A jeżeli chodzi o te wagi elektroniczne to widze, że w niektorych aukcjach jest tam jakiś oparcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Do ważenia ziemniaków? Przecież to nie kartony ze postawisz i zważysz tylko luźny towar w worku i będzie się przewracał a poza tym jak ma wyglądać to ważenie, jeden trzyma worek a drugi dosypuje miską lub odbiera jak za dużo, to przy zamówieniu powiedzmy 200 worków chyba z pół dnia zejdzie a kręgosłup po jednej takiej akcji nie da spać przez tydzień. A w słabym roku po takim tyraniu na koniec worek dla klienta po 4 czy 5 zł, toż to zamach na samego siebie.

Wdziałeś kiedyś jakąś wagoworkownicę z legalizacją? Wagi technologiczne nie muszą mieć legalizacji ale trzeba mieć wagę kontrolną legalizowaną.

 

taki niby z ciebie expert ziemniaczany a nie wiesz jak wygląda ważenie na wadze?  U nas ludzie dziennie ważą na takich wagach po 500 i więcej worków i to na kombajnie i jakoś nikt nie narzeka, nikomu nic się nie przewraca a kopanie nie zajmuje pół dnia tylko kilka godzin....

 


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1125

No jasne, rów też można wykopać szpadlem albo koparką, jak kto woli. Ważenie na kombajnie to w ogóle poroniony pomsł, pomijając dokładność to w worku znajdzie się wszystko co przebieracze przeoczą. Najlepiej widać na młodym jak przywożą z Sieradza, kamienie, łęty, bryły ziemi i kalibraż od mikro do nieskończoności.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

i tutaj sie mylisz...nie mierz wszystkich jedną miarą. Można w 3 godziny  naszykować 600X15kg ładnego towaru z ważeniem na kombajnie ale podstawą jest czlowiek przy workownicy i predkość 


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1125

@przemol87 Nie wrzucam Ciebie do jednego wora ale niestety Sieradz ma raczej negatywną opinię na giełdach, gdzie się pojawią to albo z towarem coś nie tak albo cenę zaniżają. A jeżeli chodzi o kopanie do worka to raczej nie rozkalibrujesz ziemniaków na kombajnie, odpadnie najwyżej to co przeleci przez rozstawione krążki ale nadal w worku będzie 40 i 80mm, dobrze to widać przy lordzie jak "trochę przerośnie".

@pawelol111 3 ha ziemniaków to jakieś 120 ton, 5 ha to już 200, liczę według swojej wydajności a mam chyba najmniejszą na tym forum bo tu przeważnie wszyscy piszą że mają po 50-60 (sarkazm). Tak więc dziękuję przeważyć to w sposób tradycyjny, Najtańsza wagoworkownica chyba ok 15 kzł, po jednym sezonie za nią zapłacisz jedną trzecią plonu, są też urządzenia z drugiej ręki. Zasadność zakupu wagoworkownicy uwzględnisz za parę lat jak rano nie będziesz mógł z łóżka wstać albo butów sobie zawiązać. W szkole rolniczej mieliśmy takiego faceta od mechanizacji i on zawsze powtarzał że polski chłop jak się porządnie tych worów nie na szarpie i tych taczek z gnojem nie nawywala to roboty nie czuje. Mamy XXI wiek a polski chłop dalej targa ile wlezie.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

Się z ciekawości tak zapytam do czego wam te wagi?

ja pracuję na prostej mechanicznej wagoworkownicy z taśmą doważającą i przy przepustowości 3t/h średnie odchylenie na worku przkracza 250g, każdy worek jest i tak ręcznie wiązany, więc doważenie zajmuje kilka sekund, u mnie każdy worek waży 15,1-15,2kg

 

 

Na allegro tego jest pelno, ale podejrzewam, ze wszystko to chinszczyzna.

polskie wagi też są składane z chińskich podzespołów, a elektronika zasadniczo nie ma prawa się popsuć, jedną waga (do 100kg) przeważyła już u mnie kilka tysięcy ton, w marcu kupiłem zapasową ale w ogóle nie działała (wskazywała cały czas 0) i jeszcze miałem problemy ze zwrotem, poprzednią kupiłem od BCT_seller za niecałe 300zł (wymieniałem w niej tylko włącznik i kabel)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1125

@kissmy Nie chodzi tu o dokładność ważenia ale o usprawnienie pracy i oszczędzanie swojego zdrowia nawet kosztem większej rozwagi na kazdym worku. Po to ludzie wymyślają różne maszyny aby było łatwiej, robota przy ziemniakach wcale nie musi być męką.

Jeżeli zaś chodzi o dokładność to wiadomo że zwykłą wagoworkownicą nie uzyskasz dobrej dokładności, do tego potrzebna jest waga kombinacyjna, u mnie np każdy worek ma 15,04 kg bez względu na to czy idzie kalibraż 40+ czy 80+.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj