pitermtk

zaczęliście już sezon ziemniaczany ??

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
weroni    1

Witam do kiedy można sadzić ziemniaki na wschodzie kraju bo ja jeszcze nie mogę wejść na pole odmiana to irga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

To ja sadząc tydzień temu myslałem że jestem spóźniony. Ale z czego się cieszyć jak na polu sucho. Nie da się podredlić bo wszystko się osypuje tak przesuszona ziemia :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

U nas tak dopadało przez te dwa dni że woda w redlinach stoi... :unsure:


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186
Napisano (edytowany)

znajomi którzy sadza na reprodukcje nie zaczeli jeszcze sadzenia a po minionych opadach nie prędko wjadą w pole

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciagnikfan    3

Zdecydowałem się w tym roku posadzić w mokrą ziemię i nie wiem co z tego wyjdzie. Ziemia zlepiona i porobiło się dużo brył a sadzeniaki ogólnie są słabo okryte, pozatym w niektórych miejscach ciągnik się grzebał.


...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woyto    16

kiedy mozna kopać młodego ziemniaka-jak zacznie kwitnąć? pisze że po 90dniach ale od kiedy liczyć?od posadzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

kiedy mozna kopać młodego ziemniaka-jak zacznie kwitnąć? pisze że po 90dniach ale od kiedy liczyć?od posadzenia

 

40 dni od wschodów ale to zalezy od odmiany


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

kiedy mozna kopać młodego ziemniaka-jak zacznie kwitnąć? pisze że po 90dniach ale od kiedy liczyć?od posadzenia

 

Wtedy się kopie jak jest co kopać... :P

  • Like 1

Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

Jak myślicie jak ten rok się zapatruje na zapotrzebowanie i cenę na ziemniaki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Tak jak co rok.. ludzie jedzą ziemniaki i jedli będą. Kwestia taka ile owego ziemniaka na rynku jest. Będzie eksport będzie cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

eksportu być nie musi. Wydajność rekordowa nie będzie. Widać po giełdach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje, że w tym roku na cenę będzie mieć wpływ również pogoda. Nie wiem jak u innych, ale u mnie dawno nie było tak deszczowej wiosny/lata. Sporo ziemniaków wymokło, niesprzyjająca aura może przyczynić się do gnicia ziemniaków. Z tego co wiem to na tle całego kraju wygląda to podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Wydajnosc to moze i bedzie ale nie u wszystkich duza a po za tym mamy w tym roku naturalną selekcje...

Obecnie ja nie mam na co narzekać, przy tej wydajności cene bardzo dobra


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Bez eksportu na jesieni cenę uwalą, nie ma siły. Ziemniaka produkujemy dużo za dużo. Choć co rok areał spada to i tak produkcja jest większa niż krajowe zapotrzebowanie. U mnie plonu spodziewam się bardzo dobrego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

kolega co jest największym handlarzem pyrkami w ZG ma też swoje posadzone 15ha. W tym roku sadził jak jeszcze śnieg w cieniu nie poschodził. Zawsze w lipcu już zapomniał o swoich a w tym roku nawet ich nie ruszył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

Czyli prognozujecie drastyczny spadek cen, jeśli zaczną się wykopki późniejszych odmian?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KiQ    14

Będzie eksport będzie cena. Z kim bym nie rozmawiał wszytsko zostawia do przechowalni/piwnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zaglądnąłem na pole i na obecną chwilę plon vinety ok. 45t/h, a satiny ok. 50t/h. Bulwy są wielkie i trzeba będzie niebawem reglonować. Kolejnym problem to, że mamy połowę sierpnia, a skórka w ziemniakach dalej łuszczy się jak w młodym. Chociaż na przechowanie zaczynam kopać w połowie września, a do tego czasu powinny przestać się łuszczyć. Jakby tego było mało niesprzyjająca aura sprawiła, że redliny popękały i jest sporo zielonych bulw, a do tego trafiają się zgnite bo dawno tak mokrego roku nie było :/ A jak Wam szykuje się ten sezon ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Jakim sposobem szacowałeś plon?

 

Na chwilę obecną ziemniaki się gotują - taka susza jakiej dawno nie było.Gdyby tydzień temu spadł deszcz miałbym po 5-7t więcej na hektarze a tak jest jak jest. Tam gdzie było mokro - plonu nie będzie. Ogólnie trudno coś konkretnego powiedzieć bo w jednym miejscu piękne a w innym nędza. Pocieszam się tym że dookoła ziemniaki ludziom albo zgniły albo już uschły. Może cena wyrówna brak wydajności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przejechałem kombajnem po jednym razie i pomnożyłem przez ilość rzędów. Wiadomo, że ma to się nijak do rzeczywistości bo odchylenia mogą być duże. W każdym bądź razie tegoroczny rok nie będzie za bardzo odbiegać od poprzednich lat. Jedyna różnica to jakość ziemniaków bo dużo zgnitych i zielonych, a więc plon handlowy będzie dużo niższy niż plon całkowity. A i nie wiadomo jak będą się przechowywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rotor69    14

Tu się zgodzę . Odpadu będzie dość dużo. A plon nie rewelacja. Deszcze zrobiły swoje. W jednym miejscu piękne. w dołku słabiota. A teraz upały dołożyły swoje 5 groszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj