pitermtk

zaczęliście już sezon ziemniaczany ??

Polecane posty

mikad    1124

Lenko robi worki w Polsce ale są drogie poza tym można kupić worki czeskie, tureckie i greckie. Chińskie najtańsze i największy badziew choć zależy od dystrybutora. Najgorsze worki ma chyba agrojumal.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

turecki moze i jakościowo dobry ale w zeszłym roku jak rękaw brałem to na każdych 200metrach po średnio 40m brakowało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1124

Akurat rękaw turecki niewiele lepszy od chińskiego. Grecki i czeski o wiele lepszy ale ja i tak pakuję na hiszpańskim.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z rękawów korzystałem 2 lata temu i tego samego roku przestałem. Cały czas korzystam z worków jakie sprowadzane są do pobliskiej hurtowni. Nigdy nie zastanawiałem się nad krajem pochodzenia, ale po ich jakości z pewnością mogę stwierdzić, że jest to made in china. Niegdyś worki 50kg były tak produkowane, że do dziś mam ich mnóstwo i nic im nie dolega. A te dzisiejsze 15 czy 30 źle się złapie i cały dziurawy.

 

Co do ładowności busów to do swojego fiata ducato maxi dając dwie tony czułem każda najmniejszą dziurę na drodze, dlatego nie ładuje więcej niż 1,5 tony. A dopuszczalna ładowność to bodajże 1350kg.

 

Jeżeli chodzi o choroby w ziemniakach to narazie nie widze ani suchej ani mokrej zgnilizny. Pojedyncze sztuki się zdarzają, ale nie są problemem. Natomiast jak już wcześniej wspominałem w tym roku miałem wielki problem z drutowcem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szzone    398

W moim przypadku drutowiec to największy problem. Nigdy wcześniej nie miałem takiego problemu. Na całe szczęście tylko na jednym polu i tam gdzie była cięższa ziemia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201

panowie mam ziemniaki irga i srednio w co 10 ziemniaku w środku są takie czerwone kropki co to moze być? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

zaraza. Chociaż czerwone kropki wiele nie mówią.

Na drutowca jest dursban w odpowiedniej dawce i ewentualnie prestige

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dursban był używany w dawce 5l/h. A ziemniaków nigdy nie zaprawiałem prestige. Tyle, że mój problem jest nie co dziwny bo ziemniaki gdy były jeszcze młode nie były podrutowane, natomiast na przełomie sierpnia i września pojawił się drutowiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67
.

Co do busa krótki wystarczy. Niski trochę lipa do chodzenia. Ja mam sprintera maxi i więcej jak 2,6 tony nie ładuję a to dopiero z połowa paki. Ale znam takich co 4-5 tony wożą

 

znajomy tex na sprintera ładuje 180szt + 200szt na przyczepie, orientujecie się jak ma się sprawa tachografu w takim przypadku? czy rolnikom do 100km przysługuje zwolnienie i co z kwalifikacjami kierowcy w takim przypadku (oczywiście z dopuszczalnym ładunkiem na samochodzie i przyczepie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

do 3,5 tony tacho nie musi być. Chyba że fabryczne było lub ktoś wcześniej zakładał i w papierach jest tacho. Oczywiście mówię o zestawie 3,5 tony a nie ile się ładuje. Jak z przyczepą to musi mieć viatola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W dowodzie rejestracyjnym masz wszystko napisane ;) Jeżeli dopuszczalna masa całkowita pojazdu w raz z załadunkiem w dowodzenie nie przekracza 3,5t to jezdzisz na kategorię B, a jeżeli przekracza to już pora na kategorie C ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

viatol nie jest potrzebny tam gdzie nie ma obowiązku, czyli na drogach drugorzędnych, niektorych krajowych, wojewodzkich.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Ja na lublina I ładuję max 150 worków ale to jak jadę tak do 50km od domu to w mojej okolicy po górkach idzie jeszcze jakoś wyjechać. A takie czarne kropki w środku ziemniaka to co to może być?? nie jest to drutowiec bo to nie idzie od skórki tylko po prostu jakby takie piegi w ziemniaku.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja swoim ducato nie miałbym problemu z 3-4t ładunku, ale bałbym się, że może złamać się w pół bo jest długi, a wzmacniany nie jest, w dodatku przy takim ładunku zawieszenie dostaje w kość. Szkoda samochodu żeby ładować takie ilości. A, panowie z inspekcji transportu drogowego pewnie nie raz widzieli ciekawsze rzeczy B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

jesli fabrycznie bylo tacho montowane to musisz miec legalizacje(taki przeglad techniczny tachografu) bez wzgledu czy jestes rolnikiem czy przedsiebiorca natomiast jesli pokonujesz odcinek ponad 100km od miejsca zamieszkania to obowiazuje cie wowczas tarczka


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

czyli tacho w zestawie ponad 3,5 tony musi byc zainstalowane, ale nie trzeba ogarniać tarczek do 100km czy też w ogóle nie muszę mieć tachografu do 100km?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

tarczki do 100km ale wiekszosc moich znajomych wklada je dla swietego spokoju podczas kontroli ITD


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stalpin8145    1

Te czerwone piegi w ziemniaku to rdza, w tym roku w irdze na lekkich ziemiach u nas w okolicy sa rdzewiat, znajomy ma jeden kawałek ziemniaków na piasku to wszystkie rdzewiate a na drugim kawałku ziemia 2-3 klasy ładne bez rdzy. Rdzewiate są tylko te duże ziemniaki a w tych małych już niema.

Edytowano przez stalpin8145

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

@przemol87 jeśli w busie nie mam tachografu i podczepię przyczepę to powinienem instalować tachograf, czy też jeśli dotyczy mnie zwolnienie do 100km to nie muszę go w ogóle posiadać?

 

kupiłem worki po 15gr netto - czeskie z alfa plastik i jestem z nich zadowolony, gdyż trzymają wymiar i 15kg spokojnie się mieści z zapasem, bez ubijania; macie jakieś tańsze oferty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Tego to już nie wiem. Zadzwoń do krokodyli,udziela ci takiej informacji.

jakie wymiary mają te worki?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

wyśle im pisemne zapytanie, bo telefonicznie już przedstawili mi bardzo różnorodne stanowiska, te moje worki maja 45x55 prosto z paczki, jak wagoworkownica zasypie 15kg to od góry zostaje niecałe 10cm worka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woyto    16

panowie jak czyścicie swoje kombajny ? myjecie karcherem? czy spreżarka dmuchacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

ja używam myjki omijając wszelkie łożyska - zasadniczo do gliny ze sprężarką nie ma co podchodzić, następnie konserwuję łańcuchy i starte blachy oraz wprowadzam do garażu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woyto    16

witam panowie moze nie na temat ale interesuje mnie jaki poplon siac np. na sciernisku pod ziemniaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj