pitermtk

zaczęliście już sezon ziemniaczany ??

Polecane posty

saszeta    161

to jest dobre z tej strony co @przemol podał :lol:

KUPNO z 2011-07-15 02:30

TREŚĆ: Macie racje BARANY Warszawskie i Sieradzkie kopcie i po 1 zł za worek jak nie macie umiaru powodzenia w liczeniu zysków barany

nazwa: Marek adres: Warszawa

województwo: telefon: 512 321 234

fax: e-mail:

www:

skype:

dzisiaj cena zeszła do 7-8 zł ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubert1984    0

@Kondzio Nie ma czegoś takiego jak niewygórowana cena za NOWE odmiany ;) . Zresztą teraz jest sezon na kopanie a nie kupowanie sadzeniaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

saszata mowisz o zielonej gorzy?

duzo jest miejsc handlowych przezmaczonych na ziemniaka?(np w Łodzi o 4 rano bylo 68 samochodow z pyrami)ile placisz tego abonamentu? ile za jednorazowy bilet,1 bilet=24godziny?

 

@limusine na drodze do wroclawia podobno jest waga wiec wiesz...

 

Wagę zawsze idzie jakoś obejść :D bokami.

@Saszeta no średnio to biorę 200 worków na sprintera maxa. ale nieraz jak jade z przyczepą to mam 250-280 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

ja z przyczepą biorę 350. Ilo konny masz silnik?

Widzieliście dzisiejszą cenę w kaliszu? Pojechał bym na noc na wrocław dwoma busami ale jutro sobota więc może być różnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Saszeta...jakiej ładowności masz tego Mercedesa? 3.5 tony?My mamy blaszaka 311 CDI . 2004 rok , fajnie chodzi tylko że troche słaby , 3500 można śmiało ładować.

Edytowano przez zonk28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubert1984    0

@zonk zobacz do jego galerii, na oko widać że jest do 3,5t DMC. Jaki masz silnik i ilu konny? na bliźniakach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

Saszeta...jakiej ładowności masz tego Mercedesa? 3.5 tony?My mamy blaszaka 311 CDI . 2004 rok , fajnie chodzi tylko że troche słaby , 3500 można śmiało ładować.

resory nie są tanie. Jeden ma podwójny resor a drugi pojedynczy. W tym podwójnym przy 3,5 tonach na pace dwa resory pękły na raz. Wolę ładować mniej i ciągnąć przyczepę. Znajomy 5 ton ziemniaka ładuje na starszy model :blink:

Moje są 2.2cdi 130 km

wiadomo że na gięłde każdy ładuje do oporu :D

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Dokładnie.My tez mamy 2.2 silnik.No ale przeważnie ładuje się ponad 200 woreczków , parę razy zdarzyło się załadować 250 i ciut więcej ale szkoda auta.Myślałem zapiąć mu Chipa miałby te 130 Km , to już inna jazda.ale czy warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek84pl    41

Ja mam lt46 przestawionego ze 109KM na 132KM i roznica jest ogromna

Podwojne kola z tylu daja wiekszy opor niz pojedyncze ale za to 4t towaru mozna spokojnie wozic, oczywiscie dolozone jest pomocnice pioro do resora ;)

Teoretycznie spalanie nie powinno wzrosnac jednak u mnie podnioslo sie o 1l na 100km

Edytowano przez tomek84pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Tomek84 , witaj kolego po sąsiedzku :unsure: mieszkam niedaleko Charsznicy. Jak tam sezon kapuściany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

ja z przyczepą biorę 350. Ilo konny masz silnik?

Widzieliście dzisiejszą cenę w kaliszu? Pojechał bym na noc na wrocław dwoma busami ale jutro sobota więc może być różnie

 

Ja mam 2.2 CDI 130 kucy 2004r, miałem iveco takie z 97r 2.8 motor na blizniaku to po 4t wozilismy a jak sprzedawalismy auto to zobaczylem ze rama peknieta jest :D ale poszedl. Na sobote nie jedź przecież w sobote handlu nie ma. Najwiecej towaru sie sprzedaje od srody do piatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Panowie skoro macie Mercedesa a na nim są oryginalnie resory to czemu nie zrobicie tak jak u mnie i 3.5 tony można smiało ładować. Ja mam szersze opony i wzmacniane do tego mam 3 pióra , na początku założyliśmy 4 ale był bardzo wysoki na tyle jak był pusty i bardzo twardy , przy ładunku stał idealnie.Po odjęciu jednego pióra na 3 jest oki. Jak na razie nic się nie dzieje a trochę kilometrów się robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubert1984    0

@Zonk resory to nie wszystko. Przydała by się jeszcze rama pod podłogą. Zwłaszcza na taki tonaż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

W łodzi w piątek za żółtka6się wolało


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

6-8 wczoraj na wrocławiu. W piątek po 3.75 można było kupić. Desperaci powoli poodpadali :lol:

Mocno dolało w łódzkim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Może i popadało ale nie wszędzie,u nas są też takie ziemię że po burzy w pole i nie ma problemu, czasami kopie się w mały deszcz.


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

teraz krzyczą 5 we wrocławiu.

U mnie też taka ziemia. Ostatnio 3 cm spadło rano a po południu kopałem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj