pitermtk

zaczęliście już sezon ziemniaczany ??

Polecane posty

Sebastian    0

Cena ceną i lokalizacją

A ile w waszej okolicy jest ha ziemniaka jadalnego?może sprzedaje do hurtowni z dowozem lub na umowę?

Np nas Solan kupuje po 24gr netto luzem od 35mm

@przemol ale z jakim terminem płatności? i pewnie to tylko z umowami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

no to macie fajnie koło tego lublina, ja tez mam stałych odbiorców, ale teraz zejścia nie ma bo roznoszą po blokach pyry i jest po prostu klapa, czekam na konkretną zimę. u nas jest tyle pyra że masakra dlatego taka cena, jedni drugim psuja rynek bo każdy chce sprzedać.


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

@SEBASTIAN ja już z nimi nie handluje ale moim znajomi,pododno płac po kilku dniach,skrobia od 14..info w drugiej ręki więc najlepiej sam sprawdź u źródła

@SAszeta w zeszłym roku sprzedawałes powyżej złotówki a teraz dużo taniej, więc jak to jest skoro to ty ustalasz cenę?zmniejszyły ci się koszty produkcji itp.

Ani ty, ani ja nie mamy większego wpływu na cenę, która jest ustalana przez rynek a dokładniej przez stosunek popytu do podaży. Może u ciebie i@Pawelca nie ma konkurencji ale u nas jest całkiem inaczej


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturo    36

Koledzy apeluje ogarnijcie sie!!! trzymajcie cene a nie sponsorujcie pośredników którzy śledzą giełdy, ceny i gdzie jeszcze taniej kupić głośno się smieją i kase trzepią czy w sklepach typu biedronka czy lidl ziemniaki są po20- 30gr? nie po 80-85gr albo i lepiej ;[ ekologiczne zdziwiłem sie aż po 3.50 :blink: fakt narosło ich ale paliwo, nawozy , węgiel itd też poszły do góry w porównaniu do zeszłego roku a żyć trzeba .ustalcie z innymi z wioski,okolicy żeby po niżej pewnej ceny nie sprzedawali ale tak jak poprzednicy napisali najgorsi są sąsiedzi którzy widzą że to ma cene to trzeba sadzić albo siać ,i wypychać bo niemają gdzie trzymać,niemają sprecyzowanej działalności i puzniej są efekty gdyby każdy miał swoich stałych odbiorców (tak jak ja i większość z Was)to by prawie tego prtoblemu nie było by wiedział ile mniej więcej sadzić i cena by była inna bo każdy siebie szanuje . Pozdrawiam hodowców ziemniaka :)

Ps. ma ktoś z was odmiane INOWA ?


Zabudowa ciężarówek specjalistycznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

tu w promieniu 5km jest nas kilku gdzie łącznie będzie około 100ha jadalnego. ten o kim wspominam, jest największy. W zasadzie wszyscy zaopatrują (w tym i ja) sklepy, warzywniaki, targi rynki i ryneczki w lublinie i okolicznych mniejszych miasteczkach.

O ilościach nie wiem dokładnie, ale skoro ma ok 20ha na przechowalnie, to sami wywnioskujcie ile tego ma. Jeśli cena w detalu w lublinie waha się w granicach 1zł/kg, to tak się przyjęło że połowa jest dla producenta a połowa dla detalisty, więc 60gr jak najbardziej realne.

Ja w zimie max 10t na tydzień mam zamówień, myślę że u niego co najmniej 2x tyle.

przemol, tu raczej nikt z szanujących się producentów nie sprzedaje do hurtowni za grosze. Każdy ma swoich odbiorców od lat.

 

To galancie jak u was w sklepie jest 1zl w moim sklepie i ogólnie całym mieście około 40-60 gr :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

w sklepach typu biedronka czy lidl ziemniaki są po20- 30gr? nie po 80-85gr albo i lepiej ;[

w lidlu w lublinie są po 39gr


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

dzisiaj kupiłem 300 worków po 2.3 w okolicach błaszek w kierunku sieradza. Taniej nikt nie chciał oddać. I już wiem dlaczego tak tanio oddają. Do zimy na pewno by nie dotrwały nie mówiąc wiosny. Już zdążyłem je sprzedać :D Tak że myślę że na wiosnę cena powinna drgnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    839

Ja np w tym roku już wiecej sprzedałem niż w poprzednim, tylko w vinecie trafiały mi sie zgniłki tylko w tej w która brałem ze szkółki CA, i musiałem jeszcze raz przebierać worki około 15ton, gnicie było tylko w tych bulwach które miały ślady mechanicznego uszkodzenia, reszta bardzo ładnie leży wiec nich czekaja do wiosny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Saszeta jak chcesz po2zł netto to przyjeżdżaj do mnie ale najlepiej tirami


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

dzisiaj kupiłem 300 worków po 2.3 w okolicach błaszek w kierunku sieradza. Taniej nikt nie chciał oddać. I już wiem dlaczego tak tanio oddają. Do zimy na pewno by nie dotrwały nie mówiąc wiosny. Już zdążyłem je sprzedać :D Tak że myślę że na wiosnę cena powinna drgnąć

 

Przepłaciłeś, chyba się targować nie potrafisz, jak byś gościa dobrze przycisnął to byś dostał po 1.5 i do tego niszczyk gratis (chociaż z tego co piszesz to pewnie i tak dostałeś)


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

a co ma niszczyk do tego? Gniją po prostu. Ja mam trochę skrupułów i jak widzę że gość prawie na chleb nie ma... A sam wiem ile to roboty wymaga. Tak czy siak nie dołożyłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Po ile są u was sadzeniaki w centralach?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

@przemol co słychać na giełdzie bo u nas nikt nie bierze ziemniaka;/ :( a ok 8t zworkowanych w 15kg, czeka już dobre 2tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Właśnie wróciłem z giełdy,zejście niemal zerowe a wywoławcza: żółty3,biały4.. praktycznie jeśli nie zrobisz promocji to zapomnij o sprzedaży.., z tygodnia na tydzień gorzej

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Wczoraj o4nad ranem były niepełne dwa rzędy a wieczorem cały jeden


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mszk8    123

U nas ceny za 15 kilo od 0,80zł do 2,5zł (za białego). Kupa kasy ;)

Nie no już lepszy interes worki sprzedawać (puste). Jeżeli worek kosztuje +/- 0,25zł to wychodzi na to, że 15kg jest warte 55gr a kg 0,036gr dobrze was rozumiem? :lol: :o


"...Życie jest za krótkie by tanie wino pić..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

za 3-4 lata bedzie nastepna powodz wiec zostawcie ziemniaki w przechowalni, ja tak robie ze zbozem jak tanie to nie sprzedaje i za pare lat sprzedaje z zyskiem :P

 

gdzie mieliscie rozum i wyobraznie na wiosne?, liczyliscie na nastepna powodz ?,nie widzieliscie ze inni sadza na potege? pewnie za pare lat dopiero sytuacja wroci do normy. ja zasadzilem nawet mniej niz w tamtym roku a plon i tak 3 razy wiekszy.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    52

jacus zauważ ,że ziemniaki dobrze płaciły trzy lata pod rząd ,a to że w ten ostatni rok to fakt ,że powódź to już był fenomen roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

jacus a gdzie Ty miales rozum w tamtym roku ze wiecej nie zasadziles ?? teraz to mozesz pogadac :)


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

jak tam z wykopkami? WU wszystkich już wykopane? Ja skończyłem tydzień temu przed deszczem a było tak sucho że na 2 szosowej kopałem :D. I rolnica się obudziła ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj