pitermtk

zaczęliście już sezon ziemniaczany ??

Polecane posty

pmichal56    15

To zmiescisz jakies 5 ha a z resztą co? i ile masz zamiar ztalerzować ;P?

było 7.3ha ale już troche wykopałem czyli jak teraz liczę to około 60-70 arów się z talerzuje.. ja grimme lk650 9 ton kopie 2 godziny 20min z przejazdem na pole około 500 metrów w jedną stronę.A to jest 4 i pół zbiornika bo wiecej nie wejdzie na 2 przyczepy

 

kolego limusine jak pyrek koło Sieradza jakie macie ceny bo ponoć gnije, u mnie też troszkę ale to tylko na największych dołkach.

Edytowano przez pmichal56

odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grala13    7

jaką pojemność zbiornika ma anna??podobno 1500kg??

ale to gdy normalnie nasypie pełny kosz,cy gdy troche bedzie na górze na taśmie?

wie ktoś??

Edytowano przez grala13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

Ceny to nie ma jeżeli mozna tak to nazwać :D cena przeraża jakieś 2-3 zł to smiech. Czy ja wiem czy tak gniją u mnie to narazie nie gniją bo gleby lekkie i jakiś większych dołków nie ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

jaką pojemność zbiornika ma anna??podobno 1500kg??

ale to gdy normalnie nasypie pełny kosz,cy gdy troche bedzie na górze na taśmie?

wie ktoś??

mi się więcej jak 1300 nie udało nigdy założyć na ankę. Załadowana do samej góry że aż przelatywały. Podniesiona maksymalnie. Ostatnio wykopałem 6 ton/h we dwóch na taśmie. Założone obydwa koła przyspieszające do totolotka. Ale taśma dolna nie wytrzymała. Więcej według mnie niemożliwe i to były w miarę sprzyjające warunki.

Wcześniej bez kół przyspieszających przy plonie 42-45ton totolotek stawał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

jesli chodzi o wydajnosc anny to jest ona uzalezniona od wydajnosci ziemniakow oraz kamieni oraz dlugosci pola

u mnie sa chetni na ziemniaka ale placa po 10gr :lol: ale i tak zejscie na Zjazdowej jest niemal zerowe,export stoi bo sami zobaczcie oferty sprzedazy ziemniakow w rosji (http://doska.zol.ru/smdk_140.html) 5000-8000rubki/tona w zaleznosci od lokalizacji wiec szału nie ma

co do gnicia to i siebie zauwazylem ze gnija te ktore zjadla zaraza,zreglonowane sa bez zarzytu

@limusine slyszalem ze w twoich stronach juz zaczynaja talerzowac kartofle, kapuste zrabali juz pare tygodni temu..


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6891

U mnie kopanie może się zacznie dopiero w tym tygodniu.

 

Na który stopień wytrząsywania macie ustawione anny na dolnej taśmie? Bo w tym roku chciałbym zwiększyć (2 osoby ledwo nadążają wybierać grudy mimo niskiej prędkości) ale nie wiem o ile można i co będzie jak za dużo przestawię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

wydajnosc anny - rzecz względna; zależna od plonu, warunków glebowych, pogodowych, logistyki odbioru na przyczepy.

u nas najszybciej w godzinę kopię pełną D47 + zakładki - tj. 4 superpełne zbiorniki anny. Wtedy jest około 5t, +/- 100kg.

Czyli 5t na godzinę, ale musi być dobry plon (pow 40t) i ziemia ładnie 'przesiewająca' się.

W ciągu dnia normalnym tempem w takich warunkach jestem w stanie wykopać 8 przyczep na luuuzie; z przerwą na obiad. B)

Rekord to 11-12 przyczep, ale wtedy zestaw chodził 12h bez przerwy, no i musi być stały odbiór ziemniaka, aby nie było niepotrzebnego przestoju. :D

 

pamiętacie jak kiedyś pytałem o strop w przechowalni?

zrobiliśmy konstrukcję drewnianą bez podpór w dwóch pomieszczeniach o wym 14x8m w każdym. Od spodu i z wierzchu płyta wiórowa impregnowana, w środku wełna 15cm. Bedzie? :lol:

wentylacja to 6 wentylatorów fi 15cm; po jednej stronie ściany dłuższej. Da radę?

Modernizacja w ciężkim okresie, ale cóż... ;)


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

mogłeś dać folią zaraz pod wełnę. Strasznie wodą nasiąka a wilgoć z ziemniaków na początku jest spora. I jak pamiętam nie masz posadzki a od spodu też ciągnie. 15 cm wełny spokojnie wystarczy. Ja mam dom szkieletowy z osb, wełna 15, osb. Jeszcze mróz nie wszedł a ziemniaki też oddają ciepło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

jesli chodzi o wydajnosc anny to jest ona uzalezniona od wydajnosci ziemniakow oraz kamieni oraz dlugosci pola

u mnie sa chetni na ziemniaka ale placa po 10gr :lol: ale i tak zejscie na Zjazdowej jest niemal zerowe,export stoi bo sami zobaczcie oferty sprzedazy ziemniakow w rosji (http://doska.zol.ru/smdk_140.html) 5000-8000rubki/tona w zaleznosci od lokalizacji wiec szału nie ma

co do gnicia to i siebie zauwazylem ze gnija te ktore zjadla zaraza,zreglonowane sa bez zarzytu

@limusine slyszalem ze w twoich stronach juz zaczynaja talerzowac kartofle, kapuste zrabali juz pare tygodni temu..

 

Blisko mnie to nie ale słyszałem że jakiś tam znajomy kogoś tam talerzował ale to raczej tacy którym kartofle nie wypaliły jak masz 10-15t z ha to też bym nie kopał :D na 100% nie potwierdze jedynie pogłoski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
super    1

wiecie co ziemniaki w krakowie na gieldzie sa po 10 groszy masakra lepiej ichj wogole nie kopac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

2 letni denar 60 ton/ha także ładnie nie mam już kopców. nie gniją mocno gdyż na piaskach sadzone za morko nie było. Za to wineta stara to troszke porazka połowa denara. Ale i tak nie mam gdzie ich składować :D


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

tak zapytam jak szacujecie ten plon? ważycie wszystko czy tak na oko? Bo u nas wczesne odmiany to po prostu to co się sprzeda, a póxnie przez wagę idą


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thomek    50

U mnie kopanie może się zacznie dopiero w tym tygodniu.

 

Na który stopień wytrząsywania macie ustawione anny na dolnej taśmie? Bo w tym roku chciałbym zwiększyć (2 osoby ledwo nadążają wybierać grudy mimo niskiej prędkości) ale nie wiem o ile można i co będzie jak za dużo przestawię.

Spróbuj płycej kopać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

ja kopie w worek 15 kg i waze na kombajnie wiec wiem dokladnie jaka mam wydajnosc,

U mnie denar w CB z 37arow oddal 1650 workow 15kg(kaliber 50+) + 3tony sadzeniaka i drobnego + ok 1 tona odpadow...

A to co pojdzie na przechowalnie to zliczam jak sprzedam


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

tak zapytam jak szacujecie ten plon? ważycie wszystko czy tak na oko? Bo u nas wczesne odmiany to po prostu to co się sprzeda, a póxnie przez wagę idą

 

Ja po wykopaniu wyliczyłem :D Tyle przyczep dało z takiego areału tyle wchodzi na przyczepe i gotowy plon


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

ja liczę co sprzedam. Worek zawsze 15,2 kg. A na przechowanie to przyczepy liczę. Zawsze podobnie załadowana to mniej więcej wiem ile zwiozłem. A dokładniej to po sprzedaży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

10 groszy.... wiecie może czy już wschód bierze ziemniaki? Jeżeli tam się coś nie ruszy to nie wiem... chyba będzie trzeba po polu rozwozić:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61
wiecie co ziemniaki w krakowie na gieldzie sa po 10 groszy masakra lepiej ichj wogole nie kopac

zonk na pewno sprzedaje grubo ponad 1 zł B)

wschód bierze ale ma wymogi i to spore a cena bez rewelacji


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

a wlasnie, co z zonkiem? :blink: gdzie jego nowosci ziemniaczane? :blink:


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Chyba dostał bonus od jakiegoś moderatora w zamian za jedną ze swoich teorii albo opinii... ;)


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

zonk ma 100% ;)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

W piątek zacząłem sezon ziemniaczany 2011 dopiero :D w piątek ukopane 3 przyczepy i w sobote 5. czyli w przechowalni już jakieś 45 ton (na oko) niestety nie umiem sie określić ile wykopałem ale -+ hektar :) odmiana to Jelly :), a jak tam u was :)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie LORD kopany po zakończeniu wegetacji - 50 - 55t/ha prawie wszystko handlowy, VINETA - 45t/ha. Aż się zdziwiłem bo u mnie nie było dużo deszczu, bałem się że Vineta szybko padnie. Plon nie jest zawyżany, dodam że w zeszłym roku było 30t/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj