pitermtk

zaczęliście już sezon ziemniaczany ??

Polecane posty

stalpin8145    1

Janusz na pewno masz racje, przecież widzisz jak jeździsz na bronisze ile jest nasadzone ziemniaką w strone warszawy przez Błonie to tylko widzimy przy trasie a dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

U nas na jesień ludzie zaorywali posiane pszenice ozime , na pszenice dawali obornik i orali jeszcze raz głęboko bo ziemniak był drogi , a myśleli że w tym roku tak samo będzie , niestety się przeliczyli , teraz masę ludzi zwiększyło uprawę ziemniaka , a to błąd bo gdy w jednym roku jest drogi to na drugi rok tak samo nigdy nie będzie tylko na odwrót.Ja też zasadziłem więcej ziemniaka pomimo że wiedziałem że takiej ceny już nie będzie.Tak to właśnie jest w rolnictwie.Co do Tajfuna to moi odbiorcy bardzo sobie go chwalą....i nie chcą innego ziemniaka.Za to dla mnie Bellaroza to burak w smaku a nie ziemniak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

U nas na jesień ludzie zaorywali posiane pszenice ozime , na pszenice dawali obornik i orali jeszcze raz głęboko bo ziemniak był drogi , a myśleli że w tym roku tak samo będzie , niestety się przeliczyli , teraz masę ludzi zwiększyło uprawę ziemniaka , a to błąd bo gdy w jednym roku jest drogi to na drugi rok tak samo nigdy nie będzie tylko na odwrót.Ja też zasadziłem więcej ziemniaka pomimo że wiedziałem że takiej ceny już nie będzie.Tak to właśnie jest w rolnictwie.Co do Tajfuna to moi odbiorcy bardzo sobie go chwalą....i nie chcą innego ziemniaka.Za to dla mnie Bellaroza to burak w smaku a nie ziemniak.

 

" a to błąd bo gdy w jednym roku jest drogi to na drugi rok tak samo nigdy nie będzie tylko na odwrót " To jak wytłumaczysz takie zjawisko że na wiosnę 2009 do 15 zł , i w roku 2010 doszły do 22zl? to może pojeba*ny jesteś jak 15 zł to dla Ciebie mało skoro rok są tanie a na nastepny drogie... Jak to wytłumaczysz? Powodzią? chyba tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dolok    0

u mnie na terenie w tym roku wiekszośc zaorali rzepak i w to miejsce ziemniaki, groch. łubin itp.

a cena 8 zł za 15 ja niżej nie sprzedaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

@saszeta masz racje,nie kazdy w pow. sieradzkim sadzi ale nie tylko w centrum polski powiat sieradzki sadzi pyry.sieradz slynie z wczesnego ziemniaka wiec niektorzy skonczyli juz wykopki i sadza pekina itp ale i tak jest jeszcze duzo do wykopania a poza tym my jestesmy w centrum kraju i mamy prawie jedne koszty transportu czy to na pomorze czy slask.

 

hmm co do prognozy to ciezko powiedziec bo na cene ziemniaka poza podaza ogromny wplyw maja inne czynniki takie jak: polityka zagraniczna,zbiory naszych sasiadow, kursy walut itp.

przewidywanie to troche wrozenie z fusow ale mysle ze bedzie drogi bo jest tani :lol: (przewiduje ze powtórzy sie sezon2009-2010)

obecnie do rosji szly niewielkie ilosci,na wegry tez nie lepiej,we francji w przeliczeniu na zlotowki 8zł/15kg,austria 13eurocentow za kilo wiec jak sami widzicie wszedzie lipnie


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

to ze podrożeją to wiem napewno, ale badzmy powazni, raczej cen z sezonu 2009/2010 nie bedzie ;)

 

leje u mnie codziennie, woda wylewa sie wszedzie. Na lordzie pojawiły sie pojedyncze gnijące bulwy. A co z tymi na przechowalnie...? :mellow:


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

" a to błąd bo gdy w jednym roku jest drogi to na drugi rok tak samo nigdy nie będzie tylko na odwrót " To jak wytłumaczysz takie zjawisko że na wiosnę 2009 do 15 zł , i w roku 2010 doszły do 22zl? to może pojeba*ny jesteś jak 15 zł to dla Ciebie mało skoro rok są tanie a na nastepny drogie... Jak to wytłumaczysz? Powodzią? chyba tylko.

Ale żęś chłopie zabłysnął, jak każdy wie wyjątek potwierdza regułe.

Edytowano przez janusz20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

janusz, pisz ze znakami interpunkcyjnymi, oraz patrz na ortografie, czepiam się bo ręce opadają jak piszecie, nie można was zrozumieć. 'zabłysną' - byłoby poprawnie gdybyś użył tego słowa w kontekście liczby mnogiej. Np. gwiazdy zabłysną. Natomiast w 3 osobie liczbie pojedynczej - 'on zabłysnął' :)

 

używaj przecinków, tak żeby każdy mógł Cię zrozumieć.

 

sory za OT, jestem przewrażliwiony na tym punkcie w myśl tezy: 'jakim cię widzą, takim cię piszą...' :D


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Ortografia, staram się czasem pospiech bierze górę, ale interpunkcja to moja słaba strona od zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

pawelec moze masz racje ale

2009

kwiecien,maj suchy a pozniej duzo opadow przez co mocno gnily(w tym roku podobnie sie zapowiada)

wydajnosc do45ton(obecnie jest juz do40)

cena czerwiec ok7, lipiec z 7 cena spadla do 3

sierpien 3 a w domu nawet 2zl

wrzesien z 3 do 5

pazdziernik 6

i pozniej systematycznie w gore

tak bylo u mnie ale zobaczymy

 

a ty jak przewidujesz?

 

co do bledow tez je robie ale na pewno "na pewno" pisze sie na pewno a nie napewno

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

w sumie ciekawie to przeanalizowałeś ;)

 

jeśli jeszcze popada troche to beda na pewno gnić. Ja nie mam na terenach podmokłych ziemniaka, a teraz juz zdarzają się nadgnite bulwy, sporadycznie, ale jednak. Zobaczymy jak to bedzie. Ale nasadzeń jest mniej niż w 2009r. Uważam że cena w zimie będzie w granicach 50-60gr. Tak mówiłem przed sezonem ;)

 

przemol, dużo zostawiacie na przechowanie?


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

to ze podrożeją to wiem napewno, ale badzmy powazni, raczej cen z sezonu 2009/2010 nie bedzie ;)

 

leje u mnie codziennie, woda wylewa sie wszedzie. Na lordzie pojawiły sie pojedyncze gnijące bulwy. A co z tymi na przechowalnie...? :mellow:

 

Nie tylko u ciebie taka pogoda. I właśnie dlatego może trochę się ruszyć. Ale nie szybciej jak w październiku ;[

 

Ja mam w lordzie kiełkowanym 44 teraz :D

@przemol przy 40 tonach opłaca wam się oddać po 20 groszy? :blink:

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzioo    3

dziś w Wolbromiu cena coś kolo 7zł za żółtego. byłem przelotem to zaraz z kraja zapytałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

@pawelec moze trafie z prognoza. w temacie koszt produkcji.. wiosna pisalem ze w sierpniu beda po20gr(sa juz w lipcu). w czerwcu chyba w tym temacie pisalem ze u nas sie kopie na potege zamin cena spadnie i cena poleciala mocno w dol. ale taraz moge sie mylic,zobaczymy jakie beda zbiory w niemczech i na ukrainie

 

jesli chodzi o ilosci na zime to na pewno 120-140ton na sprzedaz w czasie mrozow ale jak taka cena sie utrzyma i bedzie sporo z hektara to dodatkowo jeszcze moze ok150-200ton na sprzedaz do mrozow..ale tutaj z ojcem mocno sie zastanawiamy

@saszeta no pewnie ze sie nie oplaca ale jak kopiesz to nie wiesz po ile sprzedaz. Cena w ostatnich dniach wygladala nastepujaco dzisiaj 3,wczoraj4,poniedzialek5,sobota6 piatek5-6 czwartek 4..za duze wachania cen.

A poza tym to jesli sie kopie caly czas to srednia wychodzi przyzwoicie,z pod oslon wzielo sie duzo teraz wychodzi sie na 0 ale calosc i tak na znacznym plusie.

teraz plon handlowy jest do 28mm,pozniej jak beda drozsze to bedzie od 50 wiec na jedno moze wyjdzie a najlepiej jesli z pola na auto i na handel


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

U nas cały czas praktycznie leje i podtopienia do końca tygodnia tak ma być .Nie za wesoło jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koks85    2

Pawelec widzę, że z Ciebie prawdziwy "miszcz" ortografii..chcesz kogoś pouczać to najpierw sam sprawdź, czy dobrze piszesz..dodam tylko, że przed 'oraz' nie stawia się przecinka, ale już przed 'bo' jak najbardziej..

sorry za OT, ale podobnie jak Ty jestem przewrażliwiony.. w myśl tezy "Widzą źdźbło w oku bliźniego, a nie widzą belki we własnym"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

po 1, używanie przecinków to interpunkcja, nie ortografia.

po 2, nie zagniesz mnie niczym z ortografii.

po 3, nie zawsze używam przecinków, jeśli wydaje mi się że moja wypowiedź zostanie zrozumiana, tylko o to chodzi - o zrozumienie innej wypowiedzi i zaznaczenie mniej i/lub bardziej ważnych rzeczy. robie to z lenistwa - nie z 'niewiedzy'. tak samo z polskimi znakami - jesli nie uzywam to z lenistwa; nie z 'niewiedzy'.

pozdro miszczu! :D


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

@przemol od 20 lipca plon handlowy jest od 35mm.

Za duże wahania macie w cenach. Wczoraj ktoś puszczał podobno u mnie ziemniaka po 5 i dzisiaj już było gorzej dać po 7. Większość oddawałem po 6. Po 3 zł puszczam to co spadnie przez rolki czyli poniżej 35mm. Szybka giełda i szybko w domu :D

Ukraina większość sadziła w kwalifikacie z holandii więc wydajność będą mieli ale pewnie za darmo nie oddadzą. A u niemców susza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

U nas mało kto teraz kopie,np ja tylko 600lub1200worków tygodniowo.Póki daje się sprzedawać od 28to się sprzedaje bo paszowka po10gr a ziemniak jest jeszcze za młody żeby odciągać sadzeniaka. U nas też była susza a pyry pod dostatkiem ma całą Polska więc Niemcy też mogą mieć. Hmm myślę że ukraina sprzeda po tyle po ile my im pozwolimy bo zakazu nie powinni zrobić..zależy im na integracji z UE.


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubert1984    0

W agrobiznesie mówili, że w Hiszpanii też cena słaba bo 0,10euro za kg. A we Francji prawdopodobnie będą słabe zbiory przez suszę.

@przemol: w agrosadzie też ziemniak słabo idzie. Na razie dziennie biorą tylko ok. 30ton. Wczoraj oddałem 5 ton po 30gr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grala13    7

gdzie ty sprzedajesz te ziemniaki po 30gr??

ja nigdy poniżej 50 nie sprzedałem i nie mam zamiaru,wg mnie za 30gr to szkoda czasu maszyn i paliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

ukraina wprowadziła embargo w zeszłym tygodniu.

We wrocławiu ponoć 10 dzisiaj wołają. A to możliwe po tych opadach. Ja ukopałem dzisiaj 100kg i koniec kopania bo kombajn usiadł. A jutro ma się powtórzyć taka pogoda ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzioo    3

ja przed chwilą zjechałem z pola... pół grządki i ciapek ledwo sobie z kombajnem poradził... ale ciapek to moc :D i dał rade;D normalnie masakra a teraz jeszcze deszcz zaczyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

"moc" :D u mnie na polach w czasie kopania jest tak: jak ciapek z anną nie da rady to nie ma sensu nic większego czepiać bo blokuje. O cenę nie ma się co martwić, do kopania na przechowalnie daleko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj