pitermtk

zaczęliście już sezon ziemniaczany ??

Polecane posty

matti6    76

Ja tak samo też się nie spieszę na giełdę nie jadę bo nie ma po co jak cena jest marna to wole jechać bliżej na 1 dniowy rynek sprzedać 15 worków.A i tak pójdą i tak więc nie ma co się spieszyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

wygląda na to że ludzie teraz będą musieli się najeść do oporu bo we wrześniu może nie być już ziemniaka. Bo teraz trzeba sprzedać na siłę za pół darmo.

Mi się nie pali. Za 15 wołam 10-12zł. A jak nie sprzedam teraz to pewnie na jesień albo zimą i jestem przekonany że lepiej na tym wyjdę. Widzę trochę więcej jak pole sąsiada że ma więcej ziemniaków niż zwykle to znaczy że jest opór nasadzeń i trzeba sprzedać aby się pozbyć

 

 

Jedyny rozsadny czlowiek.

Przeciez logiczne ze jak mam sprzedac po 40 gr to wole sprzedac za ta sama cene jesiania i napewno bede mial wiekszy plon i na tym wyjde ;)

 

Kupilem dzis na rybitwach 1 tone na handel dalszy po 80 gr. cena poczatkowa 1 zl Krakow to Krakow :D


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Kupilem dzis na rybitwach 1 tone na handel dalszy po 80 gr. cena poczatkowa 1 zl Krakow to Krakow :D

No ja nie wiem gdzie ta cena 1zł za kg. Dziś w Krakowie byłam w nocy od 12 do 13 popołudniu i cenili 10zł za 15kg. Sprzedałam 300 worków po 8,5zł. Potem wybrali ziemniaki i zaczęli wołać po 11 Ukraińce przyjechali i brali po 10zł bez gadania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Dziwne bo ja jestem na rybitwach często jak wracam z pracy to wstępuje i nie spotkałem się z czymś takim by za 15 kg cenili 10 zł. Najtaniej było 12 zł za 15 kg.A byłem 2 dni temu , wiec troche mnie to dziwi by tak drastycznie i szybko spadła cena.Jutro z ciekawości zobaczę bo nie chce mi się w to wierzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

myjesz ziemniaki młode :blink: ? Ja spróbowałem workować od razu i stwierdziłem że wolę jechać 5 polową albo 1 szosową a później gablami workować ale na kombajnie bo w koszu mam płyty osb. 3 osoby wystarczą i według mnie jest szybciej a ziemniak nie bardziej obdarty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

A jak workujecie bezpośrednio na kombajnie to jak później je myjecie.

wodą pod cisnienie kazdy worek osobno albo przyczepa wylozona folią i zalana woda, jeden siedzy na przyczepie i worki góra dól góra dól itp.. ja nigdy nie plukalem i teraz o tej porze niewiele jest mytego ziemniaka, bo z mytym nie postoisz

dzisiaj na zjazdowej w poludnie 10 wywolawcza ale towaru niewiele i prawie nic nie odchodzilo od tej ceny bo pojawilo sie troche przerzutu

 

zonk28 na gieldzie cena zmienia sie prakrycznie z godziny na godzine wiec moze byc 15 wywolawczy a do podania za 13-14..to normalna rzecz

saszeta jakim ciagnikiem kopiesz?

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

U mnie 2 osoby nie nadążają odpinać worki 25kg w annie, a wy jeszcze ważycie 15tki :D fenomen :)

kopiemy 3 polową zetorem 7211 w 4 osoby: kierowca, przy taśmie, i dwie przy worach. Narazie kiełkowana Ruta, bo Lord dużo mniejszy. Wydajność ok 1,2t/h.

Edytowano przez pawelec

SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

zmien ekipe,u mnie 3 na platformie wystarcza ale w wieku 18-20 lat

jeden podpina i odstawia na wage, drugi tylko wazy i ewentualnie odpina od workownicy a trzeci wiaze i uklada..najwazniejszy w tej ekipie jest ten przy workownicy bo jesli sypie zle to na wadze ma przeje****

 

w 4 godziny kopiemy 8,5-9 ton a wydajnosc 35-38t/ha

przy taj wydajnosci c360 3 polowa 1200 obr.

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

nie,trzeci tydzien 4-5razy w tygodniu(z wyjatkiem weekendu po Bozy Ciele) jezdze do Łodzi z tonarzen 8-9ton,dzisia byl ostatni kurs z ziemniakiem z pod oslon


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

cena drgnęła :D.

u mnie jeden w ciągniku i dwóch na taśmie. Kopię zetorem 3011 majorkiem 1600-1700 obrotów. Śmiało we 3 tonę w godzinę zrobimy z ważeniem. A u mnie każdy worek ma 15,05-15,10 ;). W zeszłym roku kupiłem 10 ton bo akurat potrzebowałem żeby dalej pogonić to było po 17 kg :D . Więc kupiłęm 11,5 tony za cenę 10. Ludzie to są bogaci... Oczywiście odsprzedałem po 17kg w worku a nie 15 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dywcio    3

Irga odstawa do hurtowni-cena z wczoraj 12/15kg ;) Ja tam kopię na przyczepy a póżniej workowanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matti6    76

To ja tak samo jak dywcio też mam irge ale najgorsze jest to że nie mam w tej chwili samochodu do transportu a poza tym na giełdę na ma po co jechać bo są tanie na broniszach a jak by się znalazł jakiś kupiec który by brał po 100 worków to by było dobrze.

Edytowano przez matti6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

limusine nie bede, na razie tydzien przerwy


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego byłam na Rybitwach z towarem w niedzielę wtorek, środę i dziś.

 

Niedziela : Ceniło się 10zł, sprzedaż 10-8-9

Wtorek : tak samo

Środa : Ceniło się 12zł, sprzedaż 12-11-10

Czwartek : tak samo

 

Drobny ziemniak po 5zł. Przed niedzielą była cena po 1zł/kg, ale w nocy z soboty na niedziele dojechało bardzo dużo towaru i spadło szybko na 10zł (cenione). Tym bardziej że jest grupa handlarzy, która specjalnie obniża cenę, żeby kupić od innych towar, a potem go sprzedają drożej jak zejdzie trochę ziemniaka. Tyle ode mnie w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grala13    7

Witam,mam anne Z 644,czy jest możliwość zamontowania do niej jakiejś sortownicy,żeby przynajmniej duże były osobno??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grala13    7

nie rozumiem,czy po zmianie tych podkładek duże ziemniaki polecą do kosza a małe zostaną na polu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk3512    1

Nie mozesz pod tymi rolkami zamontowac sobie workownice i te małe ziemniaki bedziesz miał w woreczkach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj