pitermtk

zaczęliście już sezon ziemniaczany ??

Polecane posty

saszeta    161

ale sporo jest takich że woli droższe a dobre :D . I na tym zarobi handlarz a nie rolnik ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Handlarz zrobi wszystko by zarobić taka prawda , pocygani , pooszukuje , byle tylko zarobić.Dlatego najlepiej kupować z pewnych żródeł.Tak jak wielu z nas mamy pewnych odbiorców , którzy nam ufają i są zadowoleni z naszych towarów , i tak trzymać , bo teraz o dobrego klijenta jest bardzo ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dywcio    3

Panowie jak tam ceny za wczesne?U mnie wykopki od 4 dni plon całkiem całkiem,(odmiana Irga-na moim tereniw tylko taka preferowana) aktualna cena na hurtowni 22zł/15 kg ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Zonk a sa np jakies skupy w naszych stronach ziemniaka ?

Mysle na przyszly rok ale nie chce mi sie bawic w rybitwy :P

 

Wole wiecej zasadzic i hurtem puscic ;)


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Kolego z Krakowa ....Rybitwy to podałem przykład....tam nie sprzedaje bo za bezcen to nie uśmiecha mi się .Ja wywożę na Śląsk a resztę to szpitale , większe bary ,resteuracje i jadalnie w dużych firmach.Zbyt jak na razie jest duży , głównie Śląsk.Młodym ziemniakiem nie handluje , jak już coś to kupuje w Igołomi od kolegi co ma wczesne ziemniaki i pewne , i wywożę na Śląsk ale to pod małe zamówienia .Głównie skupiamy się na ziemniaku póżnym.Co du Hurtu to ja bardzo dużych ilości na raz nie sprzedaje , bo hurtem to wiadomo jaka cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Zawsze myslalem ze Igolomia kapusta i kalafiorem plynie :lol:

 

Na slask ale w ktore rejony sie pchasz ?


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Hehehe marchewką i pietruszką też......Piekary Śląskie , Bytom , Czeladż , Sosnowiec.Pisałem na PW do Ciebie ale nie mogę wysłać wiadomości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

powiem wam tak To był za***isty tydzień w handlu ziemniakami.... ;) B)


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

wy to macie dobre ceny.w nocy z czwartku na piatek w łodzi ladnego ziemiaka chlopaki oddawali na przerzut za 14-15 za worek

jest ktos na tym forum z okolic grudziadza?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

We Wrocku zawsze było najtaniej dlatego ten Kołchoz omijamy szerokim łukiem.Zawsze jest kilku napalenców że na źniwa na paliwo nie mają ,znałem wielu co za pół darmo sprzedawali ziemiaki to dziś nie ma ich w tym interesie .Ostatnio znajomy nam naraił kupca chciał 60t jak przedstawił swoją oferte to nam kopara opadła :blink: .Jak nas mają traktować inni jak sami siebie nie szanujemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dywcio    3

Wiadomo że cena spada i będzie spadać.Takiego szału jak w zeszłym roku raczej nie będzie. Przy przyzwoitym plonie żeby cena chociaż ok.50 gr oscylowała.Handluje ktoś na Broniszach?jak teraz sytuacja?Na Warszawę zawsze towar doważą z innych giełd znam kilku handlarzy którzy ciągną na Bronisze towar z Krakowa Wrocławia i mają niezłą przebitkę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

we Wrocławiu jest taki kołchoz właśnie przez tych słynnych "sieradzaków " co ciągną starami ze słynnym ociepleniem i piecykami w zimę po 10 ton i więcej ziemniaka i po 2-3 dniach stania oddają za pół darmo bo trzeba wykopać po muszą sadzić kapusty i kalafiory ..... więc we wrocku to przyjezdni robią taki syf .... jak by ktoś nie wiedział , a na Śląsk to każdy wozi cały Dolny Śląsk przez pośredników wozi , a więksi rolnicy co maja po 50 ha ziemniaka sami ... a po drugie cała wschodnia część Dolnego Sląska to sam ziemniak to niby jak cena ziemniaka we wrocku ma być wysoka jak ziemniaka jest zawsze dużo ;)

 

dodam jeszcze że bynajmniej u mnie ziemniaka w okolicy jest posadzone 2 razy tyle co w tamtym roku więc znowu będą oddawać po 2-3 zł za 15 kg na jesieni

Edytowano przez 1piotr1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Nie tylko u Ciebie jest więcej posadzonych :P U mnie susza... więc nie spodziewam się rekordowych zbiorów. Jeżeli cena będzie w granicach 0,5zł to będę usatysfakcjonowany ale szczerze powiem... na to się nie zanosi. Na wczesne nie sadzę bo ostatnio wychodzi że za darmo trzeba tyrać. Przy dzisiejszych cenach to 1,5zł za kg powinno być minimum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlugin    322

we Wrocławiu jest taki kołchoz właśnie przez tych słynnych "sieradzaków " co ciągną starami ze słynnym ociepleniem i piecykami w zimę po 10 ton i więcej ziemniaka i po 2-3 dniach stania oddają za pół darmo bo trzeba wykopać po muszą sadzić kapusty i kalafiory ..... więc we wrocku to przyjezdni robią taki syf .... jak by ktoś nie wiedział , a na Śląsk to każdy wozi cały Dolny Śląsk przez pośredników wozi , a więksi rolnicy co maja po 50 ha ziemniaka sami ... a po drugie cała wschodnia część Dolnego Sląska to sam ziemniak to niby jak cena ziemniaka we wrocku ma być wysoka jak ziemniaka jest zawsze dużo ;)

 

dodam jeszcze że bynajmniej u mnie ziemniaka w okolicy jest posadzone 2 razy tyle co w tamtym roku więc znowu będą oddawać po 2-3 zł za 15 kg na jesieni

haha smiac mi sie chce :lol: sieradz sieradzem ale swoja cene robi tez olesnica tzw "stonka" jezdza tymi lublinkami i oddaja ziemniaki za poł darmo :D a pozniej pretensje ze ceny nie ma :rolleyes: sam byłem wczoraj swiadkiem jak ziemniaki były popołudniu po zecie a onia pocichu na boku po 70gr gonili i zadowoleni z siebie :lol: takze to nie jest wina sieradza bo teraz go nie ma na placu ale znowu stonka atakuje z tymi swoimi pyrdkami :lol: i płacza ze wydajnosci nie ma ale cene potrafia spałowac na doł :lol:

Edytowano przez dlugin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

co z tego że jest nasadzone jak jest susza. Młody miał jeszcze z czego pociągnąć ale kopane później już mogą nie dać takich plonów jak w zeszłym roku. U mnie tam gdzie deszczownia nie dochodzi to nie wiem czy 5 ton bym teraz ukopał z kiełkowanego. A susza jest już w ponad 1200 gminach. I ci co oddają tanio to będą płakali. Rozumiem że po to się robi wczesnego żeby szybko wziąć jakiś grosz za to ale jak za darmo oddać to gdzie tu sens?

Wrocław to duża giełda więc konkurencja musi być ale cenę wszystkich towarów najczęściej kalisz i sieradz psują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

przed kwiatem bylo sucho wiec bedzie malo pod krzakiem na poznym

 

cena ceną ale jak teraz np u mnie jest 23-25ton/ha(zalezy od odmiany) to nawet to 0,70 zl to meksyk wiec nie dziwcie sie ze centrum polski kopie na potege a u nas w Łodzi po ziemniak przychadza auta z calej polski, najwiecej z poludnia


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

14-15 zł za worek???? :blink: :blink: :blink: Co wy tak tanio sprzedajecie? U nas twardo się cena trzyma 18-20 zł za 15 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

no właśnie. Jak jest zbyt to po co cenę szybko puszczać? Żeby szybciej zgonić? Jak sprzedasz ciut później taniej to i tak na jedno wyjdzie bo większy plon. Już sporo warzyw i owoców drożeje z powodu suszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubert1984    0

Przykład rynek kalisz: Jeździłem tak kilka dni w tygodniu. Pierwsze ziemniaki po 25zł poszły potem 23, 22, 22, 18, 14, 22, 19, 18... I takie wahania są tam niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lampo 60    1

Jezdzę na bronisze z kapustnymi i jak pytałem ludzi to cena grubego ziemniaka na początku tygodnia była okolo 29 za worek, dzis były po 20-22. Cena za irgę, bo tu tylko takie schodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Jak na złość w moim regionie mało kto ma Irgę .....większość Lord, Denar,Orlik.Ja już swojego Denara na obiad kopie pod krzakiem przeważnie 8 większych i 2,3,4 małe.Ale to tylko dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj