samczyk1991

Siedzienie ciągnika roolniczego

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
samczyk1991    83

Witam.

Mam pytanie, z czego mogę dorobić siedzenie kierowcy do MF 255, w moim przypadku rozpada się samo siedzisko , mocowania i mechanizm amortyzujący jest ok. Próbowałem dorobić siedzisko z fotelu od Łady samary (samochodu) ale niestety ma za słabą konstrukcje , nie szło jego odpowiednio pospawać. Nowe kompletne siedzenie kosztuje 300 zł, wolę dorobić samo siedzisko i zaoszczędzić ok 200 zł, i tu nasuwa się pytanie od jakiego samochodu mógłbym wykorzystać fotel? (musi mieć solidną konstrukcje) , czy waszym zdaniem da radę coś dopasować?

Proszę o cenne wskazówki, z góry dzięki.

Mocowania :

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/438b2b0abca30923.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/258df1c83f31689f.html


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Oj Kolego

1. Dopuściłeś się profanacji częsci z mojego ulubionego samochodu

2. sam to przerabiałem przed laty i nic dobrego nie wymyslisz, chyba tylko gąbkę z obiciem nową kup i tyle bo rozumiem że tylko obicie zniszczone masz, to kosztuje grosze z 15-20zł

3. Jak już chcesz cudować to muszę podzielić sie z Tobą swoimi doświadczeniami, a więc z żadnej osobówki z fotelu nie będziesz zadowolony bo fotel jest inaczej wyprofilowany i tak w osobówce siedzisz nisko i masz nogi do przodu a tu bardziej jak na krześle i nogi szeroko i gniecie w nogi fotel po bokach, z oparcia i tak nie skożystasz bo podpiera nie tą co trzeba część kręgosłupa.

Jeśli już upierasz się na nowy fotel, jest tylko jedna możliwość, tzn fotel z autobusu, wymontował byś ten fotel i wstawił w to miesce autobusowy i można dopasować dospawując na śruby na skrzyni 2gie śruby i względnie przez 5 lat u mnie to służyło dobrze tylko co zaprojektowane do autobusu to też nie do końca do ciągnika i nóżki za które było przykręcone na skrzyni obłamywały się aż nie było jak tego przykręcić i wywaliłem, ale muszę przyznać że było wygodniejsze jak fabryczne bo dużo lżej się uginało ale jak na mój gust miało trochę przymały skok no i jeszcze jedna zatela to było dużo wyżej jak fabryczne i lepsza widoczność była to tyle :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Co do fotelu z samochodu to odradzam bo ciężko dobrać odpowiednie, najczęściej są za głębokie i źle się wciska pedału itp.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Moje siedzisko się ROZPADA NA KAWAŁKI , było spawane , skręcane itp. Mam 2 możliwości:

1 kupić nówke sztukę 300zł

2 spróbować coś dorobić i przy okazji zaoszczędzić trochę kasy.

Jeżeli ktoś podsunie genialny pomysł to być może coś wykombinuje, jeżeli nie to kupię nowe.

Ktoś z AF ma w Ferdku siedzenie od malucha ale nie jestem pewien czy aby na pewno i zapomniałem nick'a usera :P


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Nie polecam od malucha :P Sam mam takie ale jest za wąskie :) Moje tez całe popękało i musiałem zamienic :) Ale maluch to zły wybór :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piciaj    31

przerabialem rowniez temat taki jak koledzy wyzej, duzo grzebania spawania a itak nic z tego niewychodzilo, siedzenie od malucha , od duzego fiata, od zuka, niedosyc ze niewygodnie to jeszcze za wysoko, jedyna opcja jaka udało mi sie władowac, tylkoze do 385 to siedzenie z amortyzacja z jelcza, bylo bomba, ale gdy chcialem zrobic to samo w c330 okazalo sie ze podnosnik jest zbyt wysokii musialbym miec luk w dachu jak amfibia :P radze Ci wzmocnij to siedzisko blachą 2,5mm , rozumiem ze spawac umiesz dobrze, zamontuj , a obicie wykonaj sam, dobra jest gąbka z tylnej kanapy duzego fiata,jest twrdsza i grubsza niz te ze sklepow, a wkoło obij materialem, jesli Cie to intereesuje to moge Ci zarzucic fotkiw przyszlym tyg jak to zrobilem w 4011 u siebie :)


znalazłem to czego szukałem ..:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Od dużego fiata odpada bo jest za szerokie, nie miałbym dostępu do do rozdzielaczy.

Kombinowałem z fotelem od łady, na pierwszy rzut oka było ładne, dobrze wyprofilowane i dosyć wąskie, ale konstrukcja za słaba. Ojciec zdolny spawacz nie podołał wyzwaniu, po kilku próbach i tak zaczęły się dziury wypalać, ojciec ma duże doświadczenie w spawaniu , nieraz sąsiedzi przychodzili ,żeby coś pospawać , spawarka ma rok i pełną regulacje, więc to wina materiału ,a nie spawacza :P

 

@piciaj- w 40 inaczej jest rozwiązane mocowanie siedziska ale bardzo chętnie obejrzę, z góry dzięki :)

Z tym obiciem to ciekawy pomysł, póki czegoś nie wymyślę to spróbuje se takie zrobić, akurat kolega ma pełno części od dużego fiata więc nie będzie problemu :)


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piciaj    31

Właśnie widać ze na zdjęciach to papier ta blacha na siedzisku, ale ja mimo to bym wzmocnił pasami grubszej blachy, wierz mi, jak chce się pospawać to się pospawa, też mam trochę praktyki :P no wiem ze inaczej jest osadzone siedzenie tn mocowanie w 4011, ale mi chodziło o siedziska obicie :P


znalazłem to czego szukałem ..:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Właściwie to ja też szukałem siedzenia do c 330 ale ten od autosanu było by za wysoko bo obudowa podnośnika jest za wysoko i zrobiłem tak że z mf 255 dobre siedzenie poszło do c 330 a do mf 255 poszło z autosanu, a co do tych nowych to ja kupiłem nowe za 230zł i jest super w porównaniu do tych wszystkich przeróbek, wydawało się ze delikatne bo wszędzie plastikowe tulejki ale już 3 lata jeździ i nic się z nim nie dzieje, dlatego myślę że 230zł to nie majątek, a na takich przeróbkach tylko kręgosłup boli od siedzenia na takich siedzeniach :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

A ja w swoim 3512 mam zamontowane siedzenie od wartburga. Solidne z regulacją przód tył i oparcie również regulowane. Było z zagłówkiem ale za wysoki i zasłaniał widoczność. Kupiłem je na szrocie (20 zł) i wykręciłem razem z prowadnicami które były przykręcone do podłogi. Następnie w domu przyspawałem te prowadnice do ceownika bodajże 14 mm w którym wykręciłem dziury pasujące do otworów po starym siedzeniu. Następnie przerobiłem dźwignię od hydrauliki bo siedzenie było trochę za szerokie . Mam je już z pięć lat i jest dosyć wygodne tyle że poza sprężynami w siedzisku nie ma dodatkowej amortyzacji. Na początku było trochę źle wyprofilowane bo jak już ktoś napisał przód siedzenia za bardzo był do góry ale z czasem się wygniotło i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Na sztywno to nie jest najlepsze rozwiązanie, w c 330 miałem różne opcje z poloneza, malucha itp i na sztywno po dniu latania na łące ze zgrabiarką pleców nie czułem, a kręgosłup to z tydzień bolał, ale nikt nie przebije mojego sąsiada w c 360 przez pół roku jeździł na paczce słomy zamiast siedzenia :P

tu się nic nie wymyśli kup nowe siedzenie za 200 kilka zł i zobaczysz nie będziesz żałował tej kasy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola44    1

U nas wyglada tak:

IMGZ5B0XJJ4WJ.jpg

 

Jak dla nas spisujesie bardzo dobrze. Jest wstawione na sztywno. Regulacja polozenia oparcia i przesuwane przod-tyl. W zupelnosci nam wystarcza. Sidzisko i oparcie za dosc solidne i wyslane gruba gabka. Niestety z mechanizmem amortyzujacym bylo zbyt wysokie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerNH    1

najlepiej to jechać na złom gdzie stoją samochody ciężarowe, i odkręcasz siedzenie od jakiegoś jelcza za grosze.


- Zetor 16145 turbo - nie ma że nie przejdzie
- New Holland TD60D - przepracuje każdy dzień w roku
- Ursus C-360 - stary ale jary
- Massey Ferguson 255 - Wynieś, przynieś, pozamiataj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6

Wystarczy do warsztatu gdzie mają conieco staroci i "śmieci". Sam chcę żeby było takie w C-360.

Doradzono mi abym wziął od WV polo, nie może być ani za szerokie ani za wysokie, musi być dobrze dopasowane.

Nawet od starej skody fabi powinien byś dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Sorki ,że tak późno odpisuje ,ale przez sianokosy zapomniałem o tym temacie <_<

Ciągnik do żniw ma miesiąc wolnego ,więc od jutra biorę się za robotę i lecę na szrot pooglądać siedzenia.

Po rozmowach z ojcem , doszliśmy do wniosku , że siedzenie musi być amortyzowane , najlepiej było by znaleźć siedzenie które jest sztywne , które niema regulacji oparcia , takie najczęściej maja solidną konstrukcję, myślałem o siedzeniu od tarpana , jest sztywne, ma solidna ramę, jest wąskie i w miarę wygodne, ale nie wiem czy takie dostanę na szrocie.

@Apista, @karola44 - wielkie dzięki, o to mi chodziło, konkrety <_<

Podawajcie swoje patenty, udoskonalenia związane z tematem i rożne pomysły na rozwiązanie mojego problemu , będę wdzięczny za wszelkie wskazówki


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Trzeba poszukać na złomach i ta gdzie rozbierają samochody. Ja ostatnio kupiłem grammera za 140 zł z podstawą u handlarza pod Bolesławcem, założyłem do MTZ82 i całkiem inna jazda. Do 1224 kiedyś kupiłem na złomie z jelcza i jeżdżę 8 lat. Teraz na złomach to się kupi prawie wszystko.Ostatnio teściu kupił skrzynie biegów i zwolnice do 60 na złomie po 1,2zł za kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

tylko trzeba pamiętać że owo uzywane zapewne będzie trzeba wymieniać ze 3 razy w ciągu najblizszego czasu i wyjdzie na to samo albo i drożej niz dobre i nowe ...

 

a poza tym, nie lubie mieć czegoś "zużytego" przez kogoś


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adex    0

Czasami dobre, firmowe, używane siedzenie może wytrzymać dłużej niż chińska nówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

niby tak, ale na taką nówkę zawsze masz przynajmniej rok gwarancji ...

 

a to siedzenie które zakupiłem wydaje się byc naprawdę dobre i solidne

 

jeżeli ktoś by sie decydował zainwestować 196 zł w siedzenie do swojego ciągnika - to ja śmiało mogę je polecić, testujemy je juz jakiś czas i nasze "dolne plecy" są zadowolone :P


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adex    0

Co do tej gwarancji to zgadzam się z przedmówcą, ale jak po gwarancji się zepsuje to trzeba będzie co 1,5 roku wymieniać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj