3Krzysiu3

Awarie ciągników Farmer

Polecane posty

U nas na gminie mają Farmera z 1,5 roku. I ten traktor już nie chodzi jagby miał ; p Czasami nawet jest spotykany przy drodze i naprawiany. Nie polecam . ( Takie jest moje zdanie )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ddaarr    0

farmer to najgorszy złom i pracownicy farmera to tragedia za czesciami dzwonic mozna i tak cie olewają a jak cos sprzedają to nie wiedzą ile mają za tą czesc wziąsc a o fakturze już nie wspomne za kazdym razem mam paragon pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzych0    0

Drodzy Użytkownicy.

Czy rozbierał ktoś z Was zatrzask dźwigni zmiany biegów,albo dźwigni wyboru zakresu.?

Padła sprężynka,- jak ją ugryźć?

Farmer 105Km.-transmisja "ind.argentina"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beniu22    0

Hej kolego potrzebuje ramie farmera  to ze sworzniem do siłownika wspomagajacego ! jak byś mógł odpisać szybko do mnie  to by było fajnie

 

Edytowano przez Beniu22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MG1991    3

Panowie.
Podczas prac polowych na uwrociach przedni napęd farmera 8244 c2 wydaje dziwny dźwięk, jakby skrzypienie. Jaka może być przyczyna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Wymień olej w przednim moście, powinno minąć (olej oczywiście taki jak w instrukcji napisane)

Edytowano przez zbych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domismaj    0

Mam pytanie jak po przerobieniu hydrauliki pracuje się z pługiem obrotowym albo inną maszyną co potrzebuje podnośnika i hydrauliki zewnętrznej?jak razem nie chodzą. Ja dzwoniłem do sokółki w sprawie przerobienia tej hydrauliki(na serwis) i powiedzieli że nie można przerobić tego regulatora przelewu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Tak jak wcześniej gdzieś napisałem, regulator można usunąć ale to da tyle że hydraulika ucichnie. Po takim przerobieniu tj. usunięciu regulatora działa Ci albo hydraulika zewnętrzna albo podnośnik, czyli inaczej tłumacząc jeśli naciśniesz dźwignię hydrauliki zewnętrznej żeby obrócić pług to nie możesz w tym samym czasie go podnosić a jeśli zwolnisz dźwignię to zadziała podnośnik. Wydaje mi się, że i tak na raz nie używasz obu dźwigni...

Dzwoniąc do serwisu zapytaj o Pana Romana (nie wiem czy jeszcze pracuje) bo on dokładnie zna ten temat, choć nie zawsze jest rozmowny... :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukasz1984    0

Farmer C1 f-10244. Nigdy więcej!!! Nie było wyjazdu żeby coś się nie zepsuło dosłownie. Nikt i nic nie zjadło mi tyle nerwów i zdrowia co to badziewie! A tego kto wymyślił to dziadostwo powinno się powiesić za jaja publicznie.

Na przejechane ok 200mtg( stan licznika  przy sprzedaży 2015 mth. Zostało naprawiane czy tam wymienione:

-2 x sprzęgło + docisk

-kompletny remont silnika

-po remoncie silnika ujechał może z 50 mth i wyj...ło uszcelke pod głowicą

-wycieki z każdego możliwego miejsca

-naprawa wybieraka WOM

-3 x alternator

-1 x rozrusznik

-naprawa skrzyni biegów , po miesiącu zwów chuczą łożyska w skrzyni a drążki latają jak żyd po pustym sklepie

-wymiana siłownika od tura

-pekające mocowania górne od tura

-pospawane mocowania łączące silnik z tą przednią ramą(poprzedni właściciel)

-zwarcia na przekażnikach od świateł

-wyjący orbitrol(nowy też wyje)

-rdzewiejąca kabina na spawach

-ciągłe zwarcia na czujnikach

-urwana linka od sprzęgła wom oraz ręcznego.

Można powiedzieć że chyba nie było rzeczy która by się w tym ciągniku nie zepsuła. 

Ludzie nie kupujcie tego ulepa nawet po cenie złomu! I to nie jest tak że taki trafił mi się egzemplasz, bo znam 3 osoby którę to coś mają i nikt dobrego slowa o tym badziewiu nie powie. a ten kto powie to chyba jest na etapie sprzeaży.

Reasumujac: Farmer z Sokółki ma jedną wadę. BRAK MU ZALET! Szanujcie swoje ciężko zarobione pieniądze. Lepiej kupić stary i zachodni niż nowy i niedorobiony. Jeszcze chwila i ludzie bedą się tego wyzbywać za 30-40 tyś. 

Pozdrawiam.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piter70
      Zastanawiam się nad kupnem ładowacza czołowego tur 2b firmy wolmet do Zetora 5245 chodzi mi o to czy tur nie będzie haczył o przednie błotniki i jak sprawuje się ten tur czy jesteście zadowoleni?
    • Przez bramka127
      Posiadam:
      Model odlewu korpusu przedniego mostu do ciągnika Farmer F 10244 C1 
      korpus został wzmocniony w miejscu w którym zazwyczaj pękał.
      sam obecnie jestem po rocznym teście tego wzmocnionego projektu
      zapraszam do kontaktu posiadam wszelkie dane techniczne, rysunki jak i sam model który jest wielorazowego użytku, 
      Wiem jak ciężko taka cześć kupić właściwie jest to niemożliwe.
       
      nr tel do kontaktu 697159618
       


    • Przez ddaarr
      mam problem z kupnem docisku sprzęgła i obudowy do farmera c1 jakieś pomysły
    • Przez przemas8595
      Witam Wszystkich Co sądzicie o ciągnikach firmy Farmer najbardziej interesuje mnie wersja 105 km
    • Przez damian123141
      szukam sprzęgła do farmera c1 10224 czy ktoś wie gdzie to kupić? kompletne sprzęgło do ciągnika ma ktoś namiary . potrzebne na już bo się rozsypało
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj