Zaloguj się, aby obserwować  
pitermtk

jaka sadzarka do ursusa 3512 ?

Polecane posty

pitermtk    6

Zamierzam kupić sadzarkę (automat) do ursusa 3512 i nie wiem jaką wybrać. Dobrze byłoby gdyby sadziła 4 rzędy. Jeśli chodzi o cenę to w granicach 5 tyś. Czekam na odpowiedzi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Da rade. Jak się kopie to przechodzisz na siłowo i do przodu. Mój chodzi w agregacie 2,8 m i daje rade. W planach mam agregat uproawowosiewny 2,7m


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

Jest kilka ofert na allegro :P ale nie da rady w 4 rzędowej :) ciekawe jak podniesiesz jak nasypiesz zbiornik ziemniaków :)


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Rafał a czemu ma nie podnieść?? Ferdek ma mocny podnośnik. Jedynie założyć obciążniki na przód.

 

pitermtk sadzisz podkiełkowane?? Bo ona jest również do takich.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdruj77    3

Kurcze :P:) :) cztery rzędy czy da radę pociągnąć a z podnoszeniem to nie będzie problemu wsypie mniej i po sprawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ta ma talerzowe redlice. ja mam starego typy i ciapek bez problemu w 2 rzędach latał. Wiele osób redło na 4 redliny ciąga ciapkem albo ruskiem i daje bez problemu rade.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

4 rzędów ani nie pociągniesz, ani nie podniesiesz...My niekiedy c 360 sadzimy dwurzędową tylko w jedną stronę, bo pod górę nie da rady wyjechać, a co dopiero 3512 z czterorzędową. Za czasów PGRów z czterorzędowymi chodziły u nas c 385.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Znajomy ma 4 rzędowo do 360. tylko ze to jest ta do kiełkowych. Ale dorobił jeszcze do niej z tyłu pomost na skrzynki. Z pełnymi skrzynkami daje rade to unieść.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

I jeszcze sobie pewnie swobodnie z nią jeździ i przodu wcale nie odrywa...Dla mnie takie zestawy są nierealne, c 360 i taka sadzarka to max, potrafi podnieść przód przy podjeżdżaniu pod górę, pod większe górki nie da rady wyciągnąć. Z czterorzędową bym nawet na pole nie dojechał :P .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Taka jak ty podałeś to jest do ruska abo ciapka. Sąsiad niedawno tako samo sprzedał (chodziła w T-25)

 

http://www.allegro.pl/item637155030_sadzar..._4_rzedowa.html znajomy ma podobną do tej. Tylko dorobił za siedzeniami dla obsługi drugi pomost na skrzynki. (ma długie pola)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pitermtk    6

Tak ja sadze podkiełkowane. 3512 powinien uciągnąć taką sadzarkę. Obecnie sadzimy sadzarką na 4 rzędy (ręczna) i pracuje ona przy 2812

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ta zielona z allegro to wielka porażka, kumpel ma taką ale dwurzędową i kiepsko sadzenie wychodzi, a te redlice talerzowe źle kryją

ja mam sadzarkę polską akpila, i swoim mf255 mam czasem problem wyjechać nawet na blokadzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Znajomego ma chyba normalne. Już nie pamiętam dokładnie. Sam mu jo znalazłem na allegro. Musiał tylko jechać do Gniezna...


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseon    1
I jeszcze sobie pewnie swobodnie z nią jeździ i przodu wcale nie odrywa...Dla mnie takie zestawy są nierealne, c 360 i taka sadzarka to max, potrafi podnieść przód przy podjeżdżaniu pod górę, pod większe górki nie da rady wyciągnąć. Z czterorzędową bym nawet na pole nie dojechał :P .

Z taką to umnie ciapek sobie nic nierobi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No to przyjedź do mnie i zasadź ciapkiem :P C 360 nie da rady jej wyciągnąć pod niektóre góry, a Ty mi z ciapkiem wyskakujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pitermtk    6
Napisano (edytowany)

''DominikKuchniak'' mój sąsiad ma taką samą tylko na 2 rzędy i sadzi świetnie ciągnie ja ursusem c-330, ale ja bym te talerze chciał wyrzucić i zamontować redliczki

 

U nas na wsi to jeden gospodarz taką sadzarkę ursusem 2812 ciągnie :Phttp://www.agrofoto.pl/forum/Sadzarka-KORA-2-image46106.html

Edytowano przez andrzej2110
post pod postem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może są ich różne modele, jak pisałem wcześniej ta co ma kumpel to kiepska jest, ja swoim akpilem dużo szybciej i lepiej sadze niż on tą swoja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10
Napisano (edytowany)
Znajomego ma chyba normalne. Jóź nie pamiętam dokładnie. Sam mu jo znalazłem na allegro. Musiał tylko jechać do Gniezna...

A moderatorzy maja %% za ortografie ??

 

 

Majo ale tu jest 1 błąd a %% są od 3.

Edytowano przez andrzej2110

Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseon    1
No to przyjedź do mnie i zasadź ciapkiem :P C 360 nie da rady jej wyciągnąć pod niektóre góry, a Ty mi z ciapkiem wyskakujesz?

Nie każdy ma Himalaje na polu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzaremba    4

3512 i sadzarka 4-rzedowa?

Większego złoma to ja nie widziałem z pługami 2-kami ma ciężko a co dopiero z sadzarka podnieść może podniesie ale za szybki jest do takiej roboty

jak by był mój to bym go zaraz sprzedał w piz-du ale dziadek się nie zgodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Widać ze nie umiesz jeździć skoro takie głupoty piszesz. Za szybki?? To jakim biegiem chcesz jeździć w sadzarce??2H?? Może 3H. Ja sadziłem na 1H.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strachu    1
I jeszcze sobie pewnie swobodnie z nią jeździ i przodu wcale nie odrywa...Dla mnie takie zestawy są nierealne, c 360 i taka sadzarka to max, potrafi podnieść przód przy podjeżdżaniu pod górę, pod większe górki nie da rady wyciągnąć. Z czterorzędową bym nawet na pole nie dojechał <_< .

 

 

@Mariusz x - my taka w pelni obsypana sadzimy c-330 i spokojnie idzie wiec bez przesady...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez prometeusz
      witam :rolleyes:
      proszę o porady użytkowników sortowników, który sortownik będzie lepszy, wydajniejszy, oraz będzie miał mniejsze straty, tj będzie mniej kaleczył ziemniaki
      rolkowy, coś takiego
      http://www.iagro.pl/sortownik-do-okopowych,at-20993.html
      czy może sitowy, coś takiego
      http://www.krukowiak.com.pl/kfmr/index.php?option=com_content&view=article&id=69&Itemid=190&lang=pl
    • Przez BELLAAGRO
      Witam wszystkich
      czy posiada ktoś z was instrukcje obsługi do sadzarki s211 na taśmie? Potrzebuje zmienić szerokość na 75 i sprawdzić gęstość siewu i chciał bym to zrobić zgodnie z instrukcja.
    • Przez SanchoPansa24
      Witam, musze kupic kombajn do ziemniakow i chcialbym abyscie doradzili mi jaki wybrac, i wyjasnili kilka niewiadomych. A wiec tak posiadam 10ha ziemniakow pierwszy rok. Przed posadseniem zostaly wybrane kamienie odkamieniaczem stone system nastepnie uformowane redliny radlem oraz zasadzone ziemniaki sadzarka grimme 32b. Nastal czas wykopu wiec jaki kombajn kupic? Budzet w tym.roku to jakies.20/25 tys, kombajn raczej jednorzedowy ze zbiornikiem i separatorem kamieni zastanawialem.sie nad grimme sl 750 ? Drugie pytanie : czy wykopie normalnie rzadek tym Kombajnem ? najpierw chcialem kupic kombajn anne ale podobno rzadki po.sadzarkach grimme w tym.systemie uprawy sa zbyt szerokie aby je wykopac anna.
      Tak jak mowie nie mialem.nigdy stycznosci z uprawa ziemniaka i zbiorem wiec za.kazda cenna rade bede bardzo wdzieczny pozdrawiam.
    • Przez Tomek12
      Czekam na wskazówki
    • Przez MlodyRolnikWLKP
      Witam!!!
      Interesuje mnie czy są jeszcze produkowane gdzieś nowe Kombajny buraczane (tak jak kiedyś NEPTUN czy POSEJDON)
      Może wiecie coś na ten temat bo ja nic nie mogę znaleść. Pozdrowienia
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj