Polecane posty

krzysiu    5

o pomyliłeś się Piotr była część testu i Zetor palił najwięcej a w następnym numerze było dokończenie i JD 5820 palił jeszczcze więcej i od razu obok największego spalania pisali że jest mocniejszy ten zetor o 2KW niż średnia w gupie,

 

i ja nigdy o większych JD nic złego nie powiedziałem a że seria 5020 troche do JD nie pasuje to nie moja wina,

 

a jak są tacy co twierdzą że 11441 pali 20 litrów na godzine to ja nie powiem im że mają tak nie mówić może jestem posiadaczem dużo oszczędniejszego egzemplarza, bo nie chcę też odbijać tak piłeczki ale akurat ja mam znajomych co mają JD ok. 80KM i mówią że jak go nie mieli to nie uwierzyliby że takie ilości może spalić i zrobili w moim trenie nieźle negatywną opinię Jelonkowi może niesłuszną a może myśleli że jak JD to na powietrze będzie chodził

 

11441 na moich polach przy normalniej jeździe z pługiem nie spali nigdy więcej niż 13l na godzine, (chyba że - 2250obr/min dym z wydechu i głębokość orki 30-35cm) tylko że ja nie jestem takim człowiekiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
i ja nigdy o większych JD nic złego nie powiedziałem a że seria 5020 troche do JD nie pasuje to nie moja wina,

 

Tu masz trochę racji, ale i tak to fajny traktorek :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Wytłumaczcie mi proszę dlaczego seria 5020 nie pasuje do JD-bo już ręce opadają :(-wiadomym jest ,że nie jest to 6020 ale też jest z Mannheim, zdecydowanie jeżeli chodzi o technikę góruje nad Zetorem Forterrą-i to już w podstawowej wersji (nie wspomnę o tzw "full wypasach")-wiem ,wiem nie posiada 5850 kg udźwigu :) ale i średnicy zawracania Forterry też nie posiada :)-ale o tym już pisałem-krzysiu jeżeli nie możesz przeżyć tego spalania-bo widzę ,że nie możesz :)-to zaręczam ,że po okresie docierania spalanie jest już ok-więcej-jeżeli dalej przeżyć nie mógłbyś to istnieje np.Pan Robert Pliszka ,który to za jakieś 1500-2000 zł przerobi Tobie takiego JD na super oszczędną maszynę (poważnie).A może krzysiu mieszkasz gdzieś na terenie działania firmy Rolsad ?-bo ostatnio do nich dzwoniłem i trafiłem na fana DF-który to starał się mi wmówić,że 5020 jest włoska :)-bo ma przód Carraro,JD słabo się sprzedaje-no ale tu trafiła kosa na kamień-facet nie przypuszczał,że znam niemiecki ,wiem ile ciągników sprzedaje się na Zachodzie itd-ale fakt-sympatyczny był

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

tak ja w minimum 5 postach pisałem że normalnie super traktorek i jak by nie spalanie to zamykam oczy i go kupuję zamiast tego co wybrałem Agropluika ale ja niestety potrzebuje nonstopa jeździć czymś zwinnym i oszczędnym tak ok. 1500mth rocznie zamiast MF 255 np. z zgrabarką 4,2m kosiarą dyskową czy wozem paszowym, i na wygląd to ta seria 5020 jest super w kabinie wszystko na miejscu jeszcze ostatnio pytałem o 5720 premium obniżany dach i większy ładowacz cena ok. wszystko ok. tylko niech ktoś da 100% że testy kłamią i jest to oszczędny ciągnik.

 

do Rolsadu mam ok. 140KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Jest tu nas paru użytkowników tego ciągnika na AF-zakładasz,że działamy wspólnie i w porozumieniu zaciemniając obraz rzeczywistości ?:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz190    0
mam proximkę 8441 od tego roku i jestem z niej zadowolony jest fajna.... oby taka była dalej :(

 

kolega w wiosce kupił forrtere i mu po 140 mtg wysprzęgikł już siadł........ i z tym mi sie już ona nie podoba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

jedne najwiekszy minus testow jest to ze te silniki sa nowe a mogliby dawac juz dotarte :( chyba ze sie myle??


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
jedne najwiekszy minus testow jest to ze te silniki sa nowe a mogliby dawac juz dotarte :) chyba ze sie myle??

 

Akurat w tym teście to chyba tylko Jelonek był nie dotarty :(

 

Krzysiu ile za godzine zaorasz tzn. ile Ci na ha spali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

krzysiu z tymi 5020 to masz racje bo gadalem z kilkoma gosciami ktorzy taki sprzet posiadaja i narzekaja tylko na spalanie.nie oszukujmy sie...wiadomo ze w jd jest lepsze troche wyposazenie ale ze spalaniem nie stoi najlepiej.

@robert czemu sadzisz ze akurat tylko u 5820 nie byl silnik dotarty?? :( wszystkie byly fabrycznie nowe.moim zdaniem(jak i innych uzytkownikow) forterra jest jednym z oszczedniejszych ciagnikow. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
z moich obliczen przy orce wychodzi jakies 16l/h. a zrobie nim jakies 1.4ha/h wiec chyba jest to dobry wynik?? :(

 

Na jakiej glebie i na jakiej głębokości?

 

Chodzi mi o ostatni test, gdzie nie było Zetora :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

ja tam teraz nie mogę powiedzieć dokładnych głębokości i gleby, ale jak kolega napisał że 16l na godzine to myśle że 1 szosowa bez żółwików i ok. 1900-2000obr/min na zimowych orkach i 1,4ha się zaorze tylko i kawałki tak jak ja to mam ponad 25ha większość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

I tak nie dojdziemy do porozumienia bo to różnie bywa, głębokość orki, rodzaj gleby, wilgotność gleby -bo wystarczy że zwiększysz głębokość o 5 cm i spalanie od razu dużo wyższe.

 

Zresztą ja ze znajomym sprawdzimy to niedługo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Akurat dzisiaj rozmawiałem z kolegą -kupił sobie Proximę 8441-ma na razie niecałe 170mth-średnie spalanie 12 l/mth (nie na zegarową !)-on zawsze zapisuje tankowania-twierdzi,że jego starsze Zetory (a ma ich jeszcze trzy) chodziły na powietrze :(-co do Forterry -jego szwagra 9641-spaliła w belarce w ciągu dnia -bagatelka pełny zbiorniczek :)-i teraz prawda to co mówił ?-a znamy się jakieś trzydzieści lat-czy mam temu koledze nie wierzyć ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Ja też pisałem to co mi dobry znajomy powiedział a nie jakieś swoje filozofie.

 

Drugi ma oprócz 110 konnej Forterry 100 konnego NH i spalanie Zetorka wyszło mu w prasie 30 % :angry: większe od NH w tej samej prasie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tvt    0

Ogolnie mowiac zetory fortera i proksima slyna z tego ze duzo pala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

wiesz nie zdenerwuje mnie to jak masz czas i chce ci się jeździć ze mną to zapraszam naprawde do mnie na 40ha słomy po hederze 4,57 prasa Sipma Z 590/1 z sieczkarnią wymiary balotu 130/120cm + Forterra 11441 i sprasujemy razem koło 25ha za dniówke może i to będzie długa dniówka bo ostatnio ten kawałek robiłem od 9 rano do 12 w nocy i wiem że ze w baku jeszcze było dużo paliwa z tych 180l co wchodzi naprawde zapraszam do siebie moge nawet poczekać z prasowaniem na odpowiedni tobie dzień, bo sianokiszonki robię po trochu czyli mało się zobaczy chyba że przyjedziesz na 4ha trawy Futtertrio naprawde ładny plon z ha, tankujemy wszystkie noże (11) zgniot każdego bala do tąd aż bal będze 120/140 bo jest uchylna komora a Forterrka fajnie dymi pod koniec zwijania i sobie dolejemy paliwa po 2 czy 3 godzinach i jak wyjdzie 10l w sianokiszonce to wiesz co to znaczy że na 18 godzin ciężkiego prasowania to starczy a wiem że ciężkiego bo MTZ 82 zrobił 3 baloty i sprzęgło spalił a nowy kuzyna w słomie z moją prasą miał wode nonstopa pod 100C także więcej nie pisze bo i te 10 w prasie nie spali tylko troszke mniej ale lepiej żebyś się mile zaskoczył jak byś przyjechał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

A NH TL 100 wychodzi 8 litrów na godzinę. Mój Jelonek 10-12 litrów spali w zmiennokomorówce gdzie masz zbicie ustawione na 200 bar. Sianokiszonki robię 25 bel/h -tutaj to ma co robić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

to fajnie a twoja zmienno komorówka jest dużo lepsza to wiem o niebo ale może iść lżej a robić więcej bali i większy zgniot, chociarz ten model co ja mam to i zgniot ma duży ale nie mam pojęcia ile by to było barów pozdrowionka a ja dokładnie ile spali w mojej prasie zmierzę jak będzie słoma napewno mniej niż te 10l ale więcej niż wyni NH

 

znaczy bo ja się akurat na tym nie znam ale tak myśłisz że 150 barów jest u mnie to ile jest w zwykłejSipmie czy tam konkurencji??? bez sieczkarni i pytanie z innej beczki mam znajomego co ma 1901 bodajrze i po 3 latach zrobił 14tys balotów i serwis za remont wźoł 48tys zł jest to możliwe (wymieniali w podbieraku prawie wszystko, pasy i nie wiem co jeszcze)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Nie pójdzie lżej od Twojej bo zbija cały czas z maksymalnym zgniotem, a Ty dopiero maksymalnie dobijasz na końcu, prawda :) W stałokomorowej Sipmie maksymalny stopień zbicia to około 150 barów przy samym końcu :(

 

U Ciebie bardziej trzymają noże ale u mnie ciągle jest zbijanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
sipma ma stopien zgniotu o wysokosci 170 barow.

 

O sorry ale dopiero przy końcu :(

 

A ile balotów na godz. ukręcisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

No tak Sipmą wychodzi. Pamiętam te czasy, teraz tą to 2 razy tyle zrobię i koszt paliwa na bele dużo niższy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SPECO
      WITAM !
       
      Mozna powiedzieć że jesli chodzi o ciagniki to jestem "zielony" zakupiłem w ostatnich 5latach 2szt. pierwszy to zetor 5320 2002rok w tym roku zakupiłem model POKAZOWY od zetora z KALISZ-a jest to 2006 z przebigiem 5 Mth - a jeśli chodzi o jego obsługę to jestem ciemny ! Ale powoli sie uczę ! Będą mi słuzyć do odśnieżania zimą no i jakiś lekkich prac leśnych w innych porach - zwożenie dębiny itd. . .
       
       
      Zwracam się z prośbą o jakąś podpowiedz jakich oleji i płynów uzuwacie ?! Czy tylko te podane w książce serwisowej czy może jakiś inne ?? ?? ??
       
       
      Pozdrawiam Radek
    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj