Polecane posty

krzysiu    5

a ja w mojej mam obwiązywacz z dwóch sznurków a i tak jadę w tym roku tylko śatką oszczędzam czas i paliwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Te wartości ciśnienia które podajecie, to nie są ciśnienia prasowania ale ciśnienie w układzie hydraulicznym prasy, i w różnych rozwiązaniach konstrukcyjnych nie są one porównywalne :(

Sipma Z590/1 ma większe zapotrzebowanie na moc przy dobijaniu beli od Vicona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29
ja chyba tez siatke zakladam bo to zawsze oszczedniej bedzie i szybciej :)

 

nie wiecie ile kosztuje obwiazywacz siatka? :(

ja zamawiłem jakiś tydzień temu to za obwiązywacz chcieli 4700zł + 300zł robocizna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

UG 4x48 Ibis XXL bez większych problemów na 1 szosowej w extremalnych warunkach na 4 polowej, i do tego agregat UG Ares XXL croscil 3m 3 rzędy zębów+ siewnik Famarol SO74 też bez większych problemów często 2 szosową niekiedy 1 jak już b. głęboko by szedł, i mam jeszcze brony 5 polowe po 20cm kolce ciężkie składane hydraulicznie w tym to 1 nonstop

 

orka to najczęściej na pełnej jedynce a gdzie ciężko to na pełnej 4 polowej a na dwóch żółwikach ruszam bo z tym kłopot obroty to tak pomiędzy 1800 -1900obr/min, z agregatem to na dwujce szosowej na jednym żółwiku i połowe czasu na pełnej jedynce obroty też tak ponad 1800/min na 2 jak płyciutko przy dobrze pobronowanym polu pod zboża, a z bronami to zregóły się śpieszę i jest mokrawo to 1 pełna i 2000obr/min i mam ciężkawo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jozek18    0

mam pytanie (trochę dziwne) cz gdybyście mogli cofnąć czas to czy byście nadal kupli zetora chodzi o serie forterra ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jozek18    0

@ wojtek3222 dziękuje ci za opinie (wiem że podchodzisz dość krytycznie to swojego 10641, może dlatego że trafiłeś na jakąś felerną wersje - nie wiem ) proszę o inne opinie na ten temat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktm950    0

Gdybym miał dalej 150 tyś to kupiłbym ponownie zetora. Bo w tej cenie oprócz pronara 5135 nic podobnej jakości (i o podobnych parametrach) i tak nie znajdziesz... Gdybym miał ponad 200 tyś to zdecydowanie jelenia ewentualnie nh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja jakbym miał brać to wybrałbym jakąś Valtrę.... :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek1480    0

U mnie w gospodarstwie mamy zetora 5340 i jestem z niego zadowolony. Teraz za ursusa 912 chcemy kupic Fotrerre o moc ok 100KM. Musle ze to bedzie niezle kupno :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JaJacek    4
Znajomy ma 110 konna Forterre i przy orce 4 obrotówką Uni Grudziądz pali mu 20 litrów :rolleyes: Czy to jest dużo czy mało sami odpowiedzcie, według mnie to bardzo dużo. Ogólnie to jego 2 Zetor, ma jeszcze 7340 i np. jeśli założy go do prasy i ma ciężko to spali więcej jak 110 konna Forterra, która nic sobie z Sipmy ;) nie robi.

20 l ale na hektar, czy na godzinę? Zetorem 16245 w godzine obrotówka hektar się robiło i palił MAX. 20 l. może ten znajomy ma iły ciężkie, a przy tym nie potrafi pługa ustawić? 20 literków przy 4 garach to jednak dużo...


Claas Ares 657, Ursus C-385
Dominator 150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7745    3

Nie wiem jak wy mozecie narzekac, już po raz któryś pisze że orałem, woziłem obornik i w transporcie chodził (200km nim zrobiłem w jeden dzień) zrobilem 13 mth i spalil mi pół zbiornika ( -/+ 90 litrów) czyli srednia wychodzi 8-9 litrow czy to tak dużo?? ... :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetortoja    1

Uważam że 8-9l to nie dużo. Mój więcej spalił w transporcie. Ale latałem jak szalony :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romi    0

Nie wiem może są różnice w poszczególnych ciągnikach ale mój 12441 średnio na motogodzinę 7-8 litra. Różne prace transport ,gruber i orka turem 5 .No a co do ponownego kupna, proste za te pieniądze zachodniego nie kupisz. Pozdrawiam użytkowników Zetorów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

fortery może i nie ale Romi masz jeszcze 6441 i tyle samo co proximy kosztują case jx lub new hollandy td więc zachodniego za te pieniądze można kupić.

Jak tam 6441 sprawuje się z turem, jak tam ze spalaniem? czy te 61 km wystarcza do codziennych prac z turem czy teraz wolał byś jednak 7441?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proximka    0

Witam was?Mam takie pytanko dotyczące proximy 6441..

Czy ktoś ma może w tym ciągniku zamontowane CB-radio???Jak sie ono spisuje..???:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

a co ma wspolnego rodzaj pojazdu z działaniem cb radia??;/


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

Jakbym mógł skorzystać ze środków unijnych to na miejscu Zetora stałby u mnie jakiś Jeleń pewnie lub Valterka :P

Ale w takiej sytuacji jak narazie to nie wachał bym sie chwili tylko bym teraz drugi raz wzioł Zetora :P


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SPECO
      WITAM !
       
      Mozna powiedzieć że jesli chodzi o ciagniki to jestem "zielony" zakupiłem w ostatnich 5latach 2szt. pierwszy to zetor 5320 2002rok w tym roku zakupiłem model POKAZOWY od zetora z KALISZ-a jest to 2006 z przebigiem 5 Mth - a jeśli chodzi o jego obsługę to jestem ciemny ! Ale powoli sie uczę ! Będą mi słuzyć do odśnieżania zimą no i jakiś lekkich prac leśnych w innych porach - zwożenie dębiny itd. . .
       
       
      Zwracam się z prośbą o jakąś podpowiedz jakich oleji i płynów uzuwacie ?! Czy tylko te podane w książce serwisowej czy może jakiś inne ?? ?? ??
       
       
      Pozdrawiam Radek
    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj