Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lamboR6    5

Osadkowski i Agro Sp zoo w Ujściu były Agrotech z Bydgoszczy tel 052 343 92 23

Dzwoniłem niedawno po kompaktor 5m ok 72 tysie , a 4,5 m ok 55tysi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pati    12

Ostatnio w RPT opisywali pracę agregatem TURBULENT 4,5 z wykorzystaniem GPSa. Test był wykonywany w firmie Romex Jaworowo k/Witkowa. Przy GPSie szerokość agregatu z Farmetu zwiększyła się o 40cm.


Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Również czytałem RPT i artykół z tym związany... Tylko że pomiar był robiony chyba przy zbyt dużym ciągniku, bo dość duży jelonek z nim latał :P

deer@ a jeżeli wolno zapytać, to myślisz nad kupnem tego agregatu i jaka szerokość by Cię interesowała 4m czy 4,5m ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ta firma z Bydgoszczy jest dealerem tych maszyn od samego początku, także z serwisem nie powinno być problemu. Widziałem ich stoisko na AS w zeszłym roku.

 

Moje 5 groszy raczej raczej 5,4 albo 6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

6 m

 

Wybieram pomiędzy:

Farmet KOMPAKTOMAT

Strom SWIFTER

Opall-agri SATURN

 

A w RPT był opisywany TURBULENT i wierz mi @Daniel215 ten jelonek miał z nim co robic :P.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Widzę, że jakoś zainteresował Cię sprzęt naszych południowych sąsiadów. Metraż już przyszłościowo pomyślany. ;D

 

Patrzyłem na te maszyny co napisałeś i na pierwszy rzut oka wydają się bardzo zbliżone konstrukcyjnie. :P

 

Jak z jakością wykonania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboR6    5

U nas gospodarstwo 1400ha mają 6m FARMETA od 99roku. Uwierzcie to naprawde porządna maszyna, mają wyrwany przód ponieważ JD 8310 przeszedł między słupem i drzewem a agregat nie, ale poza tym żadnych uszkodzeń ramy. Mnie przeraża różnica w cenie między 4,5m a 5m bo akurat jest przeskok z cieńszej ramy na grubszą. Między 5m a 6m już takiej różnicy nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kejsi    0

U mnie na wiosce koleś ma takiego Farmeta już w sumie od dobrych kilku lat a nawet i kilkunastu ale od jakiegoś czasu go nie używa.Miał 3m chyba o ile dobrze pamietam.Raczej mu sie to dobrze sprawowało.Dowiem się wiecej to sie wypowiem co i jak.Ogólnie pomyślał bym też nad Strom'em podobno warte uwagi :P


A może chodźmy na piwo? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Na obecna chwilę to na prowadzenie wysuwa się SATURN, choć najdroższy z tej trójcy. Rozwiązanie kopiowania terenu bije konkurencje na głowę. Zalezy mi na tym, gdyż obecny agregat właśnie niepodoba mi się w uprawie pod buraki.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kejsi    0

No to jak ma to co nie ma konkurencja a jest Ci w sumie potrzebne to sam wiesz,czy warto wyłożyć kasę na dany sprzęt


A może chodźmy na piwo? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zglebiłem tematach tych agregatów i SATURN jest najbliższy pierwowzorowi. Oferuje najlepsze rozwiązania konstrukcyjne. :P

 

Mój znajomy ma firmę, która handluje z Czechami i mówił, że tam jest sporo firm, które wzorują się na Lemkenie. :)

 

Jak kształtuje się cena tychże maszyn?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kejsi    0

Ten Opal to by się składał z wału strunowego,pozniej 2-3 rzedy łapek z gęsiostopką,wał strunowy i wał croskill?


A może chodźmy na piwo? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Jeżeli chodzi o Farmet'a to kolega ma takiego co pracuje w sumie na ok. 1000ha to bardzo chwali pracę tego agregatu. I z wytrzymałością nie ma problemu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Saturn ma bardzo bogatą konfigurację elementów roboczych:

wały: strunowy 265, strunowy 330, rurowy 330;

włóka

środek: gęsiostópki 2 rzędy, zęby S 3 rzędy;

wał strunowy

włóka

wały: rurowy 400, strunowy 400;

oraz dwa rodzaje grzebieni.

 

To jest to co mi się udało ustalić :P

Oczywiście @deer będzie miał najwięcej do powiedzenia w tej kwestii. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

Interesuje mnie 3 metrowy kompaktomat zawieszany z farmeta co o nim sadzicie chodzilby z lamborghini grand prix 95 km zna ktos cene 20 tysi starczy? Jakies opinie na jego temat mile widziane, saturn tez by sie nadal ale podejrzewam ze bedzie drozszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

polski wicher 3m zawieszany kosztuje brutto 16 tysi farmet bedzie drozszy ale konstrukcja farmeta mnie bardziej odpowiada mieszkam 10 km od granicy czech wiec skocze w wolnym czasie tam sie popytac o ceny i porownac farmeta i saturna z opal agri czechy nie maja euro wiec moze bedzie ciekawa cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

odświeżę trochę temat ..... jak rozpatrujecie się na kwestie zakupu 3 metrowego agregatu pół zawieszanego wyżej wymienionych firm do ciągnika 80 km wchodzą w grę 2 marki class axos 320 cx i JD 5080 R ....... B) na ziemie 2-3a średnio ciężkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nam zdarza się JD pracować z 4 metrowym Aresem o wadze 880kg, ciągnik ma z nim stosunkowo ciężko. Jednego roku Ojczulek siał rzepak poprzednim trzymetrowym zestawem. Był to odpowiednik obecnego Aresa sprzęgnięty z siewnikiem Poznaniak z dużą skrzynia. Pomijając stabilność zestawu Janek, miał co robić ciągnąc maszynę o masie około 1200 kg, utrzymywał prędkość do 8km/h. Kompaktomat waży około 1300kg i pomimo, że jest półzawieszany ciągnik 80KM będzie miał z nim ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

to gdzie ta zielona moc B) B) zasadniczo napaliłem się na saturna mocna konstrukcja ale ..... w końcu nie będzie tego dżwigał na podnośniku B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Ja uprawiam 1224 Farmetem 4 metry.Jak jest sucho ta sobie fajnie radzi.Ale jak mokro to ma problemy.Chodzi mi o cięższe ziemie.Po orce to 4 polową to na uwrociach ledwo idzie.Drugi to 2 szosową a trzeci raz też 2 szosową ale zdarza się że 3 szosową na żółwiu pójdzie.Ale musi być sucho.

Wydaję mi się że 3 metry do 80 koni powinien sobie dać rady.Ale nie będziesz szaleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

tomek73 gdzie kupiłeś tego farmeta , może osadkowski-cebulski Legnica i jesteś z niego zadowolony jak uprawia glebę ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KILLEREK    0

Widziałem kompaktomata 3 metrowego półzawieszanego pracującego z Landini 160 konnym na pokazach podczas " dni kukurydzy" w Skrzelewie , wystawiała się Agroma Kutno , oni sprzedają Farmeta w rejonie polski centralnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

To był Farmet teścia lub sąsiada. Osadkowski-Cebulski w Legnicy mają farmety.Ja mam teraz Ostroja [Lemken] 6 metrów jest dużo lepszy od fatmeta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj