Zaloguj się, aby obserwować  
ostry45144

odgrabianie

Polecane posty

ostry45144    0

zblizaja sie sianokosy niektore łaki sa takie ze po skoszeniu maszyna nie da sie odgrabiic np. od rowow

jakie macie na to sposoby

czy sa do tego jakies maszyny


ursus C-330M moja maszyna
ursus C-360 też moja maszyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Odrowu, szczególnie na torfowych łakach to głównie same pokrzywy i inne zielsko, więc zazwyczaj zostawia się to na łąkach. Czasami tylko jak jest komu to sie odgrabia, co bardziej wartościowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

he a co sąsiady się śmieją że fleja jesteś czy niedbaluch, kiedyś babka wyżyć nie mogła jak jej sąsadka pwoiedziała że mamy brudne łaki niepodograbiane i że lenie jesteśmy i inne takie pierdoły, a ja mam to głeboko w d*pie i jak coś zostaje mijaki czy kupki a po przyczepie zbierającej naprawde paskudne zostają czasami kupki, to znajdzie się to wszystko przy następnym pokosie, bo szkoda patzreć żeby matka w słońcu 40st z grabkami podgrabiała to i owo lub tracić dzień żeby potem z widłami i grabkami łapać luzem kupeczki po łące, a więc najlepszy sposób niech sobie to leży aż zgnije,

he he znajomy co miał więcej krow ma kuzyna który konikiem jeździ po łąkach i zbiera to co zostawało na mijakach to jedną krowę wyżywi tym sianem przez zimę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

Ja zgarniam tak żeby nie zostawało, na koniec obchodzę całe pole i zbieram na rogach;) Grabię c-330+ zgrabiarka gwiazdowa 7, jak ktoś chce i umie to można ją tak ustawić że idzie szerzej niż ciągnik i zgarnia wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

U nas to zawsze przewracarka pasowa sie odgrabia na szczescie nei ma duzo lak z rowami bo wiekszosc jest polozona miedzy polami :P


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    688

U mnie staramy się aby łąki były czyste więc jak coś gdzieś zostanie to się podgrabi :P na uwrociach jest zawsze sporo poprawiania a mam jedną łąkę przy której jest rów no i tam jest najwięcej odgrabiania...poza tym używam 7 gwiazdowej która zgrabiarkom karuzelowym ustępuje z dokładnością


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ostry45144    0

czy móglbys mi pokazac co to jest ta lusarka ? prosze o linki

 

 

zdruj77 prosze odp

 

my tez mamy zgrabiarke gwiazdową 7 ale kazdy co ma ta maszyne to wie ze jak jest jakis leki skos to ona zjezda a u nas to jak jest łaka i row to do rowu zawsza idzie po skosie a jak sie nastawi na walowanie to prawe kolo od maszyny idzie szerzej niz ursus c330m


ursus C-330M moja maszyna
ursus C-360 też moja maszyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasiek84    2

Mamy łąki pocięte rowami i nikt nie bawi się w ręczne odgrabianie z rowów, jak koszę kosiarką dyskową to tak daleko w rów ile się da żeby wyciąć maksymalnie dużo wierzbiny i rowy nie zarastały, takie coś nawet nie nadaje sie do ładowania w belki i na paszę. Zdarzało się przy belowaniu na usługach że po łące chodził gość poprawiając rozwiane wałki i zbierał wszystkie resztki które gdzieś zostawały i wrzucał na jeszcze nie zebrane wałki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matus951    6

U mnie było tak: Najpierw skosić, ograbić do okoła grabiami, później zgrabiarka, wykończenie grabiami, przyczepa samozbierająca i za nim 2 osoby z grabiami :P Zebrane co do trawki!! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Gdzie się nie da zgrabiarko to trzeba ręcznie poprawić ,ale teraz kupiliśmy zgrabiarkę karuzelową to myślę że będzie lepiej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10
Gdzie się nie da zgrabiarko to trzeba ręcznie poprawić ,ale teraz kupiliśmy zgrabiarkę karuzelową to myślę że będzie lepiej :P

a jaka zgarbiarke kupiłeś ?


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Kuhn-a do 30 jest w sam raz ,dodam fotki z jej pracy ale na razie nie ma co robić bo pada :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

U mnie to co sie da karuzelą odgrabić to sie odgrabi, a co zostanie to już są pokrzywy badź jakieś chwasty z rowu więc problemu niema :P


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juzio    0

u mnie jest zgrabiarka karuzelowa i nie ma problemu z odgrabianiem od rowów albo poprawianiem wałków (zalezy to od umiejętności kierowcy grabiącego) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    856

u nas też są rowy ale tam tylko 0,5m się odgrabia i reszta grabiarką, a jak się zgrabia w wałki i belarką się zbiera to raz się przejeżdza obok wałka aby zgrabić to co pozostało no i jeszcze 2 lub 3 razy do okoła ale to zależy jak duża jest trawa


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Balzak
      Wymieńmy doświadczenia kto co stosuje.
    • Przez PolandOnion
      Już końcówka marca więc coś trzeba wreszcie zasiać. Miała być jednoroczna typu futtertrio ale boje się wtopy że pieniądze pójdą a cały ch.. zbiore. Paszy wiadomo zawsze mało więc to kolejny powód że nie chce wtopy. I Teraz pytanie, iść w ta jednoroczna czy siać teraz lucernę ? Wiem że lucerne sieje się sierpień/wrzesień, na wiosnę niby też można ale będzie z tego jakiś sensowny plon w tym roku ? Klasa gleby 4, porządnie zwapnowane w tamtym roku, obornika też idzie zawsze ponad miarę. Wcześniej kilka lat rosła tam kukurydza na kiszonkę.
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez niudizajn
      Witam.
      Mam zamiar zasiać mieszankę traw na dwu-letnie użytkowanie na polu ornym.
      Bardzo bym prosił o wszelkie info dotyczące sprawy. Dodam tylko , że jest to stanowisko po pszenicy , mam zamiar wywieźć tam "trochę" obornika na wiosnę i zasiać.
    • Przez Rolnik1111
      Witam
      Co sądzicie o tym poplonie?
       

       
      W filmie mówią żeby zasiać ją w sierpniu/wrześniu,skosić wiosna przyszłego roku i zaraz po skoszeniu zasiać kukurydze a czy sprawdziłaby się żeby użytkować ją cały rok jak zwykłą łąke i dopiero zaorać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj