Zaloguj się, aby obserwować  
sinek

JD6630 a jakaś valtra

Polecane posty

sinek    0

Witam mam taki mały dylemacik posiadam JD6630 z 2007 r jakieś 2 tyg temu uległa uszkodzeniu skrzynia biegów (auto power)

serwis wycenił naprawę na około 70 tys zł +vat (wymiana całej skrzyni ) i jak dla mnie dramat kompletnie nie wiem czy pchać się w naprawę

czy sprzedać wrak traktora i kupić coś nowego (wczoraj wylosowano mój wniosek) myślę o jakiejś valtrze co myślicie o takiej zamianie i ogólnie co radzicie

dziękuje z góry za wszelakie podpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Spróbuj zwrócić się do centrali JD-2 lata to nie jest okres czasu po którym skrzynia powinna padać-wiem że takie przypadki miały miejsce w Niemczech (nie tylko w JD :P)-i firmy szły na rękę...-tyle że u nas są trochę inne realia niestety :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sinek    0

Ciągnik właśnie stoi u nich na serwisie

na dzień dobry chcą 30tys zaliczki i widzę że się z nimi nie da dogadać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboR6    5

Koledze też sie zepsuła i na gwarancji naprawiali, a po zaczeły sie problemy, bo już nie chcieli. A nie mógł sprzedać bo agencja nie wyrażała zgody, ale jakoś sie pozbył. Mam pytanie kupowałeś jako nowy czy z okolic Poznania jako używany, bo może to ten sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Sprawa mi już dobrze znana bo z kolegą gadałem na GG. Skrzynie AP w 6020 i 6030 są bardzo awaryjne bo mam znajomych co w 6920 i w 6920 S mieli naprawianą, ale koszt był niewielki.

Można byłoby zrobić ciągnik, złożyć skrzynię i dopiero sprzedać. Jeśli masz dużo mtg to liczniczek do tyłu, bo pewnie po gwarancji już nie był serwisowany.

Chyba że nie masz kasy to oczywiście sprzedać do remontu, obniżając cenę o wartość nowej skrzyni i kupić coś innego.

Pewnie bezstopniówki już nie weźmiesz? Jednak skrzynka z półbiegami nadal góruje nad bezstopniówką. No może mam mniej możliwości ale to nic :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

@sinek a weź się rozejrzyj za firmami co naprawiaja automaty (skrzynie od samochodów). Rydzyk-fizyk, skrzynia i tak juz przeznaczona na złom, a nuż widelec. Bo serwisy fmowe to ida po najmniejszej lini oporu. Co szkodzi spróbować.

 

A w poznaniu jest chyba dosyc mocna f-ma w automatach.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

ja na twoim miejscu bym tego ciagniak juz na oczy nie chcial widziec a cena skrzyni kosmiczna a nie wiadomo ile nowa wytrzyma jesli istniala by taka mozliwosc to wziolbym jakiegos magika sklecilbym skrzynie i do sprzedalbym

 

co do kupna Valtry mysle ze to dobry pomysl poniewaz moj znajomy posiada Valtre T140 eco power (ma ja jakies 3 lata)i teraz kupil model z serii N chyba cos okolo 100 km z turem wiec musi byc zdowolony wiec polecam ta marke

 

a co do trwalosci JD to juz nie raz pisalem ze nie sa to jakies super bolidy wykonane w kosmicznej technologii nieznanej innym firmom lecz zwykle maszyny ktore poptrafia sie popsuc tak jak kazda inna maszyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

A jakby znaleźc jakiegoś spalonego i przełożyc?


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak mój poprzednik powiedział rozejrzyj się nad jakimś spalonym i przełóż skrzynie i bedzie smigał.


Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdruj77    3

a wiecie co potrafi zrobić temperatura z niektórymi elementami a więc morze będzie działać a morze nie lepiej sprzedaj i kup nówkę.Raz w życiu miałem okazje jechać ciągnikiem z pół biegami jechało się super ale my możemy ci tylko podpowiadać wybór należy do ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

Też zalerzy co było spalobe w ciągniku jak tylko silnik to wszystko w skrzyni powinno być OK.


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blu    6

To autopower nie da się naprawiać tylko wymienia się całą skrzynię? W vario jest chyba podobna sytuacja. Na sprzedaży uszkodzonego ciągnika duzo możesz stracić. Pokombinuj trochę, podzwoń po serwisach. Ewentualnie spróbuj się skontaktować z firmą która produkuje te skrzynie biegów.

http://farmingforum.co.uk/forums/showthread.php?p=165409

Problem dosyć częsty jak widać. Nie jestem pewien czy dobrze zrozumiałem ale ZF daje na swoje skrzynie biegów gwarancję 5 lat lub 6k mtg:

"Thirdly those gearboxes are fully gaurenteed for 5 years 6000 hours from ZF unofficaly so speak to your jd dealer and tell him your situtation as it has most lightly been done before at some point in its life and could be under warrenty and you might just get a gearbox for very little money but you will have to pay the labour"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

sinek@ są trzy opcje:

- wymieniasz skrzynie na nową, polecałbym tym razem nie pchać się w AP tylko zwykłą skrzynie z półbiegami... (cena też napewno będzie mniejsza)

- szukasz używanej skrzyni, taka która będzie pasowała (już niezależnie jaki to rodzaj...) lub próbujesz naprawić tą w jakiejś firmie

- sprzedajesz cały ciągnik po niższej cenie i dokładasz do nowego... :P

 

Ja osobiście wybrałbym tą 3 "opcje" (jeżeli oczywiście byłyby $$$), myśle że na dołożenie na nowy ciągnik podobnej klasy i mocy (np. wspomniana valtra) potrzebne by było (przy dzisiejszych cenach maszyn) ponad 100tyś zł, a to już jest "troche" pieniędzy... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboR6    5

Koledze jak zatarła sie pompa paliwowa w JD to serwis z chemirolu chciał wymienić na nową za 13,5tysia. Kumpel pokombinował wykręcił zawiózł do Kostrzynia i mu naprawili za 3tysie, mało tego powiedzieli że chemirol u nich regeneruje. Tak że jak już ktoś pisał nie opieraj sie tylko na opini serwisu. Może pogadaj z jakimś bystrym mechanikiem, przecież to tylko ludzie robią, może sie da naprawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sinek    0

Ok jak narazie czekam na wycenę całego traktora zobaczymy ile będzie wart z uszkodzoną skrzynią wtedy podejmiemy decyzje co robić

a co myślicie o samej przesiadce na valtre ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Valtra naprawde super maszyna... Jak już to chyba raczej interesowałaby Cię seria T a dokłednie T131...

Ciągnik godny polecenia, występuje w 3 wersjach, wymienie od najuboższej : Classic, Hi-Tech i Advence...

O porównaniu komfortu JD do wersii advence można zapomnieć, ponieważ Valtra jest o wiele lepsza... :P (przynajmniej w tych wersjach, chodziaż JD również można doposażyć, ale i tak sądze że w Valtrze jest lepiej)

Parametrów technicznych nie będe wymieniał i porównywał , bo to raczej zbędne teraz... Napisze ogólnie tak o Valtrze...

Valtra to fiński ciągnik, także o jakość wykonania można być spokojnym. Spalanie silnika SISU napewno pozytywnie zaskoczy, a zwłaszcza jeżeli użytkowało się poprzednio JD. Reszta rzeczy takich jak serwis, ceny części itd są porównywalne do JD, więc w tej kwestii za dużo nie ma co pisać...

Jeżeli interesowałaby Cię szczegółowa opinia na temat tych ciągników to możesz napisać do użytkownika Piotr93@; farmer40@ czy też silver95@ :)

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdruj77    3

o przesiadce myślę tak jakby zęby (Janek) zamienić na sztuczną szczen kę (valtra) oczywiście valtry to znane maszyny ale Janków jest o wiele więcej i myślę że są bardziej trwałe oraz proste w obsłudze i przede wszystkim wiele ładniej wyglądają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Właśnie najdziwniejszy jest fakt że skrzyni nie można naprawić, jak to? Czyżby tam wszystko się wydarło po tak małym przebiegu? :P Wiadomo mamy takie serwisy w naszym pięknym kraju. Wymienić na nową jest najłatwiej, zresztą to najczęstsza opinia "serwisów"

Do 7030 i 8030 zakładają inny AP, który spisuje się rewelacyjnie a do mniejszej serii "wynalazek" ZF-a który psuje tylko opinie marce. Pewnie jest dużo tańszy i księgowi tak zadecydowali :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

robertbara- zgadzam sie z Tobą ja w JD 7920 mam AP i spisuje się rewelacyjnie, choc dopiero ma 1500 godzin zobaczymy pózniej.Co do tematu jak by się dało sprzedac go za dobre pieniądze bez remontu to bym tak zrobił i kupił inny


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Nie wiem dlaczego, ale za valtrą nie przepadam kumpel ma serie A i mówi że jest tak sobie :P:) Ja bym postawił na SDF u mnie mają i bardzo chwalą zwłaszcza oszczędnośc, a z silnków deutza korzysta nawet fendt :)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

tak jesli chodzi o dobry sprzet to koncern SDF ma do zaoferowania konkretne maszyny tez nie ma co marudzic sa to dobre ciagniki majace opinie trwalych i oszczednych a co do silnika to ze Fendt stosuje silniki Deutza mowi samo za siebie

co do Valtry to jezeli chdzi o ta marke to polecam serie T z silnikami eco power mozna byc zaskoczonym moca od najnizszych obrotow i niskim zuzyciem paliwka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj