Zaloguj się, aby obserwować  
kopec

Turbina deszczowni Sigma odra

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kopec    0

Witam,

Czy ktoś z użytkowników AF wie może polega taka regeneracja takiej turbiny w deszczowni sigma odra?

Będę wdzięczny za odpowiedz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Na założeniu skrzyni od malucha :P


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

eee co ma skrzynia od malucha wspólnego z turbino deszczowni??:P


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

W zwykłej Odrze zwijanie szpuli masz na podobnej zasadzie jak w rozrzutniku obornika posuw taśmy, ciśnienie na deszczowni powinno wynosić około 7 Bar, szarpie działkiem, deszczownia sie suwa (Do ciągnika powinna przypięta być dla pewności), natomiast w okolicach Bydgoszczy jest Pan który zmienia turbinę na inną i zakłada skrzynie od malucha, szpuleczka zwija nam sie non-stop z równą prędkością, to tego mamy jeszcze 4biegi + przymykanie napędu turbiny. Szpulka zaczyna sie zwijać juz od 2bar -Także przy 5 bar na deszczowni juz masz efektywne podlewanie...

 

I teraz daj na pompie 10bar by zasilić deszczownie na zwykłej turbinie, a daj 6 bar na zasilenie tej na nowej turbinie -w przypadku pierwszej pompa musiała by być 11Kw, a tak to jest 7.5Kw albo w przypadku pompy ciągnikowej ferdek musiałby mieć 1700obr a wystarczy 1200obr silnika.

 

Ciśnienie na deszczowni a na pompie to jest róznica bo masz -do tego jak zrobisz przesył drugą deszczownią albo rurociągiem to masz jeszcze większe straty cisnienia...

 

Postarałbym się foty ale co z nich zobaczycie? Od góry ładna zielona osłona od spodu widać normalną skrzynię, z nowej turbiny jest mała zębatka, do skrzyni jest przykręcona większa i to jest łańcuszkiem połączone i się kręci, za skrzynią juz dalej jest to samo (zwijanie WOM, ta zapadka, sprzęgieł ko itd.) ze skrzyni to jedno wyjście jest zaślepione -jak to tam w środku jest to nie wiem.

 

 

Jak macie jakies jeszcze pytania to mogę jeszcze odpowiedzieć jak to wygląda z nową turbiną -ze starymi nie miałem styczności.

 

 

Koszt takiej imprezy to około 4tys zł. uważam ze warto, mialem przyjemność byc kilka wieczorów (nocy?) przy takiej odrze, jeżeli na przyszły sezon pojawi się w naszym gosp deszczownia to tylko na takiej turbinie :P

 

 

P.S na tamtym forum nikt Ci nie udzielił odpowiedzi...


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Mam gdzieś w kompie zdjęcia takiej przeróbki to wrzucę jeśli zostaną zaakceptowane. Generalnie jest tak jak mówi Marcin tylko różnie się przerabia. Są zakłady gdzie do deszczowni zakładają skrzynie od malucha, w moich okolicach wiele osób ma przerobione odry w ten sposób że wyrzucają cały napęd olejowy a w jego miejsce montują turbinę i przekładnie od sigmy, to jest chyba najtańsze rozwiązanie bo jeżeli ma się trochę pojęcia to można go samemu założyć koszt turbiny i skrzyni to jakieś 1500 zł z tym że teraz w sezonie to wiadomo ceny podnoszą, jest też możliwość kupienia oryginalnego napędu do odry odra paket ale taka turbina kosztuje chyba ok 6000 tys.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopec    0

No bo mój problem jest taki

Mam turbinę, łożysko i tulejka wymieniane w niej były w tym roku, ale i tak turbina nie chce się obracać chociaż ciśnienie wody jest dobre na 100%, przez to ze się nie chce obracać szpula się nie zwija :P

Czy ktoś z Państwa miał taki problem i czy ktoś wie jak to naprawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Miałem taki sam problem jak kupiłem turbinę domowymi sposobami nie udało jej się naprawić dlatego odwiozłem ją sprzedawcy i wymienił ją na inną i jest ok. Objawy były takie że kiedy nie była pod ciśnieniem to wałek się kręcił ale kiedy dostała ciśnienie to się zacinała i za cholerę nie chciała się zwijać. Proponuje jeszcze sprawdzić dysze która jest na wlocie turbiny może ona jest uszkodzona i dlatego nie chce się obracać.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek116    3

Ja miałem taki problem jak była za mała dysza na działku i założenie większej wyeliminował problem. A co do zwijania deszczowni to ja na oryginalnym systemie zwijam przy ciśnieniu na wejściu do deszczowni 5-5,5atm. I całość mi się zwija 8h. A jak długo u was się zwijają????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

Moja deszczownia zwijała na orginalnej turbinie 8-10 h ale to nie była Sigma Odra tylko Inofama, ciśnienie na wejściu 4,5 atm. pompa 15 kV średnica dyszy 24 mm. Przy zwijaniu wodnym zasadniczą rolę spełnia nie ciśnienie ale wielkość przypłwu wody, poprzez założenie większej dyszy zwiększamy także przepływ. Ma to jednak negatywne strony takie jak zmniejszenie zasięgu działka oraz ryzyko uszkodzenia pompy przy studniach głębinowych jeżeli woda nachodzi do studni wolniej niż pompa jest w stanie wybrać wodę.

 

BTW Mam do sprzedania pompę do deszczowni przenośną 11 KV do pobierania wody z naziemnych zborników wodnych typu stawy, rzeki itp. Pompa jest zasilana napięciem 380 V ale możliwe byłoby przerobienie jej na napęd od WOM. Jak ktoś zainteresowany pisać na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopec    0

No ale na pewno u mnie nie chodzi o dysze dlatego ze kilka sezonów na tej dyszy deszczownia zwijała normalnie :P A czemu teraz nie chce zwijać to nie wiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz150    0

Też miałem taki problem na swojej starej Odrze , zwijała mi się chyba z 8 godzin . masakra <_< w necie znalazłem coś typu odra pakiet . jakiś facet z okolic Wyszogrodu nie pamiętam dokładnie nazwy co to za miejscowość robi takie przeróbki . Mój sąsiad miał przerobioną właśnie na skrzynie od malucha i po niecałym sezonie mu się rozsypała :lol: a moja dalej śmiga . Odry pakiet nie opłaca się kupować za 6000tys bo taką jak ja mam gościu mi sprzedał za 4500 i to z montażem . teraz śmiga jak złoto . W 2 Godziny cała się zwinie a mam teraz tylko niecałe 5bar :D

Jak ktoś by chciał to mam do niego jeszcze telefon

post-44543-0-66052600-1326982361_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj