Wacek21

Co to za chwast??

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
norek28    0

do pumy dodaj granstar i będzie oki

A czy puma i granstar zlikwidują mi jednoliścienne (np. perz) i dwuliścienne (np. przytulia) no i oczywiście jak z miotłą??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil07147    9

A czy puma i granstar zlikwidują mi jednoliścienne (np. perz) i dwuliścienne (np. przytulia) no i oczywiście jak z miotłą??

co do perzu nie jestem w stanie Ci teraz odpowiedzieć bo u mnie nigdy go nie miałem w zbożach zawsze był zwalczany wcześniej,ale ten zestaw dwuliścienne bierze i miotłę też, zapytaj w sklepie ze środkami ochrony roślin ja mam swój sprawdzony punkt gdzie zawsze mam fachową poradę...myślę, że to co wiedziałem na ten temat trochę Ci pomoże... Pozdrawiam.

Case 5150 💪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

granstar przytulni nie bierze mustang lub aminopielik weż a puma miotłe tak a perz to nie raczej


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus55    11

Witam mam posianą pszenicę Zyte i na jesień pryskałem MacDiflenicanem 500SC i Agrosulfuronem 750WG w połączeniu dawek nie pamiętam ale wg. zalecanych chwasty niby wyczyściło. Na wiosnę pryskałem Stabilanem w dawce 2l/ha i tydzień temu pryskałem Lintur 70WG, ale w pszenicy i pszenżycie pojawiły się kępy tak jakby trawy łąkowej i na sąsiednim polu też to widnieje. Co to możę być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dodziak    0

witam!

może wiecie jak nazywa się ten chwast? pojawił się u mnie jakiś czas temu i jest tego sporo, chciałabym jakoś to zwalczyć oprócz RuondUpu a wyrywać to jest dość ciężka sprawa :) ma długie korzenie i kwitnie żółtymi kwiatkami.

Zdjęcia w linkach.

 

http://www.fotosik.p...498ddb5ec8.html

 

http://www.fotosik.p...caf33d7bde.html

 

http://www.fotosik.p...f19c08af43.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EdwardC360    34

Ja siałem pszenice jarą po wymarzniętym jeczmieniu ozimym i teraz widze że na tym polu rosnie bardzo dużo samosiewów żyta. Może mi ktoś wyjaśnić skąd mogło sie wziąść żyto, w zbożu jarym tym bardziej jeśli bylo przesiewane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Jest wiele rzeczy na swiecie o których nie śniło się nawet fizjologom...

skąd w mojej bogatce pszenżyto skora ani ja ani moi sąsziedzi nie sieją tegi zboża. Teraz w tonacji pojawił się ...jęczmień ozimy...no ręce opadają czym zanieczyszczone są zboża z central nasiennych. W mojej okolicy nikt nie uprawia jęczmienia ozimego ze względu na jedo słabą zimotrwałość. Kombajn mam swój. To skąd ten jęczmień??? To niech podadzą jakiej odmiany jest ten jęczmień co przetrwał taką zime gdzie wiele pszenic wypadło . zacznę siać. W łubinie z centrali coraz więcej grochu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

hm nie był to wczesny siew tej pszenicy ? Jak ona wygląda teraz ? i czy nie jest to czasem wirusowa karłowatość jęczmienia ?


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Jeżeli do mnie pytanie to siew był dosyć wczesny, chyba 27 wrzesień jeżeli dobrze pamiętam.Co ma do tego wirusowa karłowatość jęczmienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ene    1

Witajcie

Co to za chwast - czym go zwalczać bądź może czegoś brakuje w ph gleby ze to rośnie?

post-48999-0-26181000-1341817245_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jest to kobylak ( szczaw koński ). Zwalczałem to glifosatem, punktowo przy użyciu opryskiwacza plecakowego.Ten środek tępi wszystko a w wysokim stężeniu także rośliny wieloletnie i głęboko korzeniące się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029
PK007    28

Jeżeli to jest łąka i jest go dużo to można opryskać środkiem Fernando

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gospodarz12    21

Też mam z tym chwastem problemy, 2 lata temu spryskałem łąkę glifosatem i zaorałem na zimę, na wiosnę zasiałem na nowo trawę z jęczmieniem.

Na tym polu na razie mniema tego dziadostwa, ale zdążyło się przenieść na granice, skarpy i inne pola. W moim przypadku to jest walka z wiatrakami ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zulian    5

Witam musisz mieć zakwaszoną glebę ,jedyny sposób aby sie go pozbyć to po wapnować pole/łąkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ene    1

Bardzo dziękuje za odpowiedzi - teraz to wiem z czym mam do czynienia i jak z tym walczyć. Przyszło mi na myśl ze przydał by sie taki temat przypięty a w nim różne chwasty ze zdjęciem i jak je zwalczać.

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damaxyz    19

Na zdjęciu chwast jaki pojawił mi się w pszenicy ozimej - chodzi o ten wysoki. Co to może być i jak to zwalczyć.

 

Pozdrawiam,

post-23365-0-14038100-1367869739_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

O jaki chwast chodzi?? Widze przytulie i chyba miotłe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez raptowny56
      Witam panowie  i panie chciałem zapytać czy środek Nikosar OD 60 nadaje się na chwasty w wiklinie jest on przeznaczony do zwalczania chwastów w kukurydzy pytanie czy nie spali on wikliny wiklina dopiero co zaczyna puszczać .Z góry dziękuję za pomoc ?
    • Przez Lino
      Czy mogę wymieszać środek Aspik 250 EC z Azoksar Super 250 SC?
    • Przez losktos
      Tak jak w temacie, wiosna coraz bliżej więc piszcie jakie macie strategie skracania zbóż. Prosiłbym o uwzględnienie również odmiany zboża (jak wiadomo inaczej podchodzimy do odmian krótko- a inaczej do długosłomych), fazy stosowania i mniej więcej poziomu nawożenia.
       
      Na początek moja strategia w pszenicy:
      Faza BBCH 30/31 - 1l CCC + 0,1-0,15 Moddus, odmiany Bamberka i Rywalka. Wysokość roślin wg COBORU: Bamberka 89 cm, Rywalka 103 cm tak więc odmiany dość niskie. Poziom nawożenia N ok 150-160 kg/ha
    • Przez Makis2111111
      Witam co mogę zastosować w pszenicy? z herbicydem będę pryskał mustangiem prawdopodobnie i do tego na miotle i owsik ATLANTIS 12 0D 0,5L + BIOPOWER 0,5L bo chciałbym dać jakieś aminokwasy lub mikroelementy czy jakieś siarczany magnezu np czy coś inneg co wy stosujecie np ??
       
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie jaki oprysk na łubin przedwschodowo i w jakiej dawce  ? Myślę nad Boxer lub Fantasia 800 EC . Fantasia niby tańsza . Może macie jakieś lepsze sprawdzone opryski ? Bo ja jakoś do łubinu do tej pory nie miałem szczęścia tylko same chwasty 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj