Wacek21

Co to za chwast??

Polecane posty

rafto    32

Jaki owies głuchy :lol: Pewnie że to żyto nie ma sie nawet co zastanawiać :D co Ty pierwszy rok Masz styczność z uprawą zbóż ? Ładne żytko tzn "kępa" :D

Edytowano przez rafto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3majciesie    0

No nie pierwszy rok, ale pierwszy rok takie coś zobaczyłem że żyto w pszenicy wyrosło w takich ilościach, a nie raz tak siałem że po życie pszenica szła i było wszystko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Na 100% to żyto. Masz nauczkę żeby nie siać pszenicy ozimej po życie, zawsze jakieś samosiewy zostaną.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurand210    0

U nasady liści znajduje się języczek i tak zwane ostrogi które obejmują źdźbło, po tych tworach rozpoznaje się zboża we wczesnych fazach rozwojowych będziesz miał pewność. Jeśli masz dostęp do biblioteki rolniczej to informacje na ten temat znajdziesz w podręczniku do ogólnej uprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

To jest jak dobrze pamięta Rdest plamisty bodajże zwalczyć to Chwastoxem Trio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciejo    33

tak jak koledzy wyżej napisali to jest jakaś odmiana rdestu. zwalczyć go możesz Chwatoxem Turbo, bądź Trio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrado2011    0

Witam!

 

Na polu mam bardzo rozrośnięty chwast nie mogę go zwalczyć bo nie wiem jak się on nazywa. Poniżej zamiesciłem zdjęcia owego chwasta. jakby ktoś wiedział co to jest to bardzo prosze o odezwe.

www.patrz.pl/zdjecia/id/1251322

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19703

Tak to jest chaber bławatek.....jak chcesz go szybko zniszczyć to opryskaj pole MUSTANGIEM 306 działa super na takie wyrośnięte chabry.............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

Witam . Koledzy czy Gold 450 EC zadziała na fiołka polnego?? Zalicza się go niby do chwastów średnio wrażliwych na ten środek , ale zastosowałem górną dawkę , tj 1.25 l z uwagi na przytulię . Wpływa on znacząco na plon ?? jak teraz kwitnie to raczej wzrost już zakończył ?


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAMZES9107    22

Według mnie jeśli kwitnie to zakończył wzrost. Ja opryskałem u siebie fiołka chwastoxem trio w dawce 2,5 l / ha i fiołek się zatrzymał i pożółkł. I też jest na chwastoxie napisane, że należy do średnio wrażliwych. Ja go miałem od groma i zostały małe placyki gdzie kiepsko zadziałał i tam coś rośnie ale jest pokręcony i nie widzę by blokował pszenice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Teraz w tej fazie fiołek juz pszenicy nic nie zrobi. Ale te składniki pokarmowe co pożarł to juz nie odda.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Jeżeli posiałeś pszenice ozimą po życie to napewno żyto. Najlepszym sposobem jest właśnie wycięcie sierpem ale po tym jak żyto wykłosi się i przekwitnie bo jak zrobisz to wcześniej będzie wypuszczać nowe kłosy.

Materiał siewny z centrali również może być zanieczyszczony. Że to kwalifikat niestety niczego nie gwarantuje w 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norek28    0

Proszę o radę czym pozbyć się chwastu z załącznika. Mam go w jęczmieniu jarym i pszenicy jarej. Nie bardzo wiem co zastosować na te dwie uprawy. Znajomy proponował Pumę. A może koledzy mają lepsze propozycje.

post-40733-0-74542400-1336387814_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciejo    33

to jest jak się nie mylę wyka. czasem chwastox tego nie bierze. Mam ulotkę Galaper Strong i niby ten środek zwalczy ten chwast ale w praktyce go nie stosowałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PK007    28

Trochę zdjęcie nie wyraźne ale to raczej wyka to najlepiej czymś na dwuliścienne puma tego nie zwalczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Chwastoxy z tego co pamiętam nie zwalczają wszystkich wyk, a jest ich kilka gatunków. Na pewno zwalcza je starane. I ma rejestracje w zbożach jarych.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez raptowny56
      Witam panowie  i panie chciałem zapytać czy środek Nikosar OD 60 nadaje się na chwasty w wiklinie jest on przeznaczony do zwalczania chwastów w kukurydzy pytanie czy nie spali on wikliny wiklina dopiero co zaczyna puszczać .Z góry dziękuję za pomoc ?
    • Przez Lino
      Czy mogę wymieszać środek Aspik 250 EC z Azoksar Super 250 SC?
    • Przez losktos
      Tak jak w temacie, wiosna coraz bliżej więc piszcie jakie macie strategie skracania zbóż. Prosiłbym o uwzględnienie również odmiany zboża (jak wiadomo inaczej podchodzimy do odmian krótko- a inaczej do długosłomych), fazy stosowania i mniej więcej poziomu nawożenia.
       
      Na początek moja strategia w pszenicy:
      Faza BBCH 30/31 - 1l CCC + 0,1-0,15 Moddus, odmiany Bamberka i Rywalka. Wysokość roślin wg COBORU: Bamberka 89 cm, Rywalka 103 cm tak więc odmiany dość niskie. Poziom nawożenia N ok 150-160 kg/ha
    • Przez Makis2111111
      Witam co mogę zastosować w pszenicy? z herbicydem będę pryskał mustangiem prawdopodobnie i do tego na miotle i owsik ATLANTIS 12 0D 0,5L + BIOPOWER 0,5L bo chciałbym dać jakieś aminokwasy lub mikroelementy czy jakieś siarczany magnezu np czy coś inneg co wy stosujecie np ??
       
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie jaki oprysk na łubin przedwschodowo i w jakiej dawce  ? Myślę nad Boxer lub Fantasia 800 EC . Fantasia niby tańsza . Może macie jakieś lepsze sprawdzone opryski ? Bo ja jakoś do łubinu do tej pory nie miałem szczęścia tylko same chwasty 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj