Wacek21

Co to za chwast??

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

wydrukuj zdjęcie i idź pokazać do chemirolu, ale czy to nie przypadkiem przytulia czepna????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

Nie widać za dokładnie ale to jest chyba ambrozja bylicolistna (Ambrosia artemisiifolia L.) Trzeba by zrobić zbliżenie na liść wtedy byłoby wiadomo na pewno. Roundup daje radę. A co więcej to musisz określić w jakiej to uprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

Drodzy użytkownicy nie wiem co to za świństwo. Wygląda jak miotła zbożowa ale niestety oprysk tego nie wziął mimo że kilka metrów dalej wszystko ładnie uschło. Występuje to tylko na dołkach oraz na mocnej ziemi kl.2-3. Czy to nie jest przypadkiem wyczyniec polny ?

post-90315-0-76688600-1397913278_thumb.jpg


"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

IzoHerb 500SC

 

Takie coś mam praktycznie na 3 ha i nie wiem czy moge to poprawić Axialem w razie czego.

Edytowano przez lew908

"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktomek8    5

mialem też taki plac w pszenicy i lancet tego nie wziąl. Poprawiłem axialem i to przypaliło

 

mialem też taki plac w pszenicy i lancet tego nie wziąl. Poprawiłem axialem i to przypaliło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Jak się nie mylę jest to chwaścica jednostronna, też miałem z nią problem na jednym polu to zastosowałem Pumę i widać że ją bierze.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

to nie jest chwastnica jednostronna. Najlepsze że widziałem to w kilku miejscach tak w rzepaku ozimym jak i pszenicy ozimej.

 

mialem też taki plac w pszenicy i lancet tego nie wziąl. Poprawiłem axialem i to przypaliło

mówisz axial?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

To sam już niewiem jaki oprysk zastosować teraz żeby nie przypalić zbóż a to dziadostwo zniszczyć.


"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Ja prysnąłem Puma to dziadostwo. Nie wiem czy padnie bo jeszcze za wcześnie ale obstawiłem ze to wyczyniec polny i Puma powinna sobie porazić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

No mi też się zdaje ze to wyczyniec polny .

 


"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matava    20

Pewnie wyczyniec polny. też mam tego przyjaciela. W przyszłości zaczną się z nim poważniejsze problemy. Puma i axial sprawdzone i dobrze działają. Podobno atlantis i attribut też. Środki na bazie chloroturonu teoretycznie też powinny zadziałać ale raczej w większych dawkach i jesienią, u mnie średnio sobie poradziły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

a jeżeli bym tego nie opryskał to zadusi zboże ? Jeszcze wezmę to świństwo i zaniose do sklepu może tam coś poradzą i dokładnie powiedzą co to jest za gówno :P


"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

pytanie czym to zwalczyć w:

- rzepaku ozimym

- pszenicy ozimej.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

W pszenicy można chyba jeszcze axialem pryskać i ew. zostaje puma ale do tej pumy nie mam przekonania

Edytowano przez lew908

"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

możesz odświeżyć pierwszy link?

 

Chcę go chociaż z j.jarego się pozbyć, na jesieni w rzepaku też będę tępił bo miejscami się pojawia.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Sądzę że to wyczyniec, w zbożach wyczyści go axial. W rzepaku wszystkie graminicydy (w sumie axial tez graminicyd...). Tylko możliwe ze będą konieczne wyższe dawki.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
Napisano (edytowany)

no axial już jedzie do mnie ;) nie wiem w jakiej dawce pójdzie ale skłaniam się ku 0,45l/ha.

 

PS: Modus+cerone można w jęczmieniu stosować? Zostało mi Cerone z pszenżyta a nie chcę go zostawiać na przyszły rok. Dawki modusa bym nie zmniejszał tylko domieszał ok 0,3-0,5litra cerone na hektar. Dodam że jęczmień u nas co roku leży (chyba za dużo azotu).

Edytowano przez Nikita_Bennet

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Niki smiało możesz jechać z cerone w jeczmień, nie wierzę że niechciało się etykiety przeczytać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

etykietę mam od retaru poza tym nie wiem jak to wychodzi w oficjalnym stosowaniu z modusem. W pszenżycie czytałem że mieszać można (badania IHAR).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

Sprawdzałem to w kilku książkach, programie odnośnie chwastu i w internecie przejrzałem i na 80 % jest to wiechlina roczna, zaryzykowałem i nie opryskałem tego i zboże odziwo przydusiło to i już nie ma takiej presji jedynie od ziemi wystaje kilkanaście cm i nic poza tym stoi tak w miejscu od prawie miesiąca więc myślę ze nie bedzie z tym problemem . I to dziadostwo nie jest tylko u mnie ale u sąsiadów też jest tego


"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matava    20

Jak to jest wiechlina, to ja jestem Schwarzenegger. Tak ciężko jest przekroić roślinę i zobaczyć, że w środku jest kłos a nie wiecha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilmar    0

mam pytanie. co moze byc przyczyna powstawania kep w pszenicy ozimej mimo e dawalem regulator "stabilan" w fazie krzewienia.

przedplonem byla pszenica. w nie odpowiedniej fazie rozwoju zastosowalem stabilizator?, gleba? czy winy szukac w agrotechnice? gdyz bardzo slabo mi sie wyoralo tzn raz gleboko raz plytko (bylo bardzo mokro)

 

post-88019-0-76347900-1401050145_thumb.jpgpost-88019-0-14717800-1401050165_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez raptowny56
      Witam panowie  i panie chciałem zapytać czy środek Nikosar OD 60 nadaje się na chwasty w wiklinie jest on przeznaczony do zwalczania chwastów w kukurydzy pytanie czy nie spali on wikliny wiklina dopiero co zaczyna puszczać .Z góry dziękuję za pomoc ?
    • Przez Lino
      Czy mogę wymieszać środek Aspik 250 EC z Azoksar Super 250 SC?
    • Przez losktos
      Tak jak w temacie, wiosna coraz bliżej więc piszcie jakie macie strategie skracania zbóż. Prosiłbym o uwzględnienie również odmiany zboża (jak wiadomo inaczej podchodzimy do odmian krótko- a inaczej do długosłomych), fazy stosowania i mniej więcej poziomu nawożenia.
       
      Na początek moja strategia w pszenicy:
      Faza BBCH 30/31 - 1l CCC + 0,1-0,15 Moddus, odmiany Bamberka i Rywalka. Wysokość roślin wg COBORU: Bamberka 89 cm, Rywalka 103 cm tak więc odmiany dość niskie. Poziom nawożenia N ok 150-160 kg/ha
    • Przez Makis2111111
      Witam co mogę zastosować w pszenicy? z herbicydem będę pryskał mustangiem prawdopodobnie i do tego na miotle i owsik ATLANTIS 12 0D 0,5L + BIOPOWER 0,5L bo chciałbym dać jakieś aminokwasy lub mikroelementy czy jakieś siarczany magnezu np czy coś inneg co wy stosujecie np ??
       
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie jaki oprysk na łubin przedwschodowo i w jakiej dawce  ? Myślę nad Boxer lub Fantasia 800 EC . Fantasia niby tańsza . Może macie jakieś lepsze sprawdzone opryski ? Bo ja jakoś do łubinu do tej pory nie miałem szczęścia tylko same chwasty 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj