yacenty

[Ursus C-360/3p] Ładowacz czołowy.

Polecane posty

bzykuu    5

No ja jeszcze myślę nad tymi siłownikami z cyklopa. Asasinator666 pisał że ma takie u siebie i podniósł około 950kg, ciekawy jestem ile by podniósł jakbym dołożył dwa siłowniki oryginalne (które rozwiązanie by było lepsze).

Edytowano przez bzykuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszkoWlkp    1

http://www.farmexper...rodukt4366.aspx

to jest silownik od polskiego cyklopa...srednica wewnetrzna wynosi 80 milimetrow...czyli wychodzi na to samo co dwa te normalne od tura,jesli sie myle to niech mnie kto poprawi...

 

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/13958-problem-z-czeskim-ladowaczem-nujn-pomocy/page__st__20

znalazlem taki temat,zagadaj do kogokolwiek to moze Ci pomoze rozwiklac problem z cena takiego silownika od Nujn-a i poda Ci srednice wewnetrzna silownika,wtedy porownasz ktore lepsze od Nujn-a czy takie same jak posiadasz.Pozdrawiam

Edytowano przez zbyszkoWlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu0007    30

Witam,pewnie masz normalne,czyli ta czesc niklowana ma 40milimetrow?ja tez mysle nad kupnem dwoch takich samych silownikow i o zamontowaniu ich przy tych orginalnych.tylko niechce ich obok montowac tylko tak jak tutaj

 

http://www.agro-eko.com.pl/mx.php

Teraz pytanie do Kolegow z Forum:Co o tym sadzicie?Pozdrawiam.

 

 

Tamte siłowniki tylko wyglądają na podwójne w rzeczywistości one odpowiadają za samopoziomowanie hydrauliczne i czytając folder ładowaczy MX-a to naprawdę niezły patent. Przez odpowiednie sprzężenie siłowników pochyłu łyżki oraz tych dodatkowych przy pierwszej sekcji uzyskuje się jednocześnie samopoziomowanie i wspomaganie udźwigu do 30%. Ciężkie to raczej do otworzenia w warunkach garażowych - muszą się zgrywać pojemności siłowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bzykuu    5

Odnowie trochę temat

Czy waszym zdaniem jak mam teraz założone przy turze takie siłowniki: http://rol-mar.com/Z...?ProductID=1054 a założył bym dodatkowo takie: http://rol-mar.com/Zakupy/ProductDetails.aspx?ProductID=8461 tak żeby był jeden taki i jeden taki po każdej stronie(czyli po dwa z obu stron) to by to dobrze działało nic by się nie robiło przez to że mają inne średnice tłoczyska?

Pozdrawiam.

Edytowano przez bzykuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś c330 lub c360 turem ? Jeśli tak to co może robić turem w traktorze a czego nie . Np że moze ładować baloty na pryczepe ale nie może wywalać nim gnoju czy coś takiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28746

jak dla mnie głupi temat, ale jeśli chcesz wiedzieć:

c-360+tur, u brata tylko do ładowania balotów, resztę tematów (ziemia, makaron) ogarnia Troll

c-355+tur u szwagra ogarnia wszystko-baloty, makaron, ziemia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianbudzyn    271

U nas jak był tur do c360 to wszystko robił baloty,załadunek paszy , siew nawozu . Co się dało to robiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcine    44

pooglądaj galerię to to zobaczysz, do czego można używać tura z c360/ 330


norweskie-lesne.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiuba_k    0

Zakupiłem ładowacz czołowy TUR-3; sekcje trzy ale używam dwóch narazie, czyli ramię do góry na dwóch siłownikach i łyżka na jednym siłowniku. Zakupiłem towar w Grodzisku Wlk. w firmie Silver Arts. Firma ta podobno ma swojego producenta, oni tylko sprzedają (podobno).

Mam dużo zdjęć ładowacza swojego, mogę przesłać. Tur przepracował raptem 3 miesiące na składzie węglowym, skłąd mały o małym przebiegu i tonażu. Przeżuciłem w tym czasie może ok. 100ton. Z turem zaczęły się dziać wielkie rzeczy, ramię jedno i drugie na wysokości gdzie kończą się siłowniku w miejscu mocowań siłownika następuję zginanie profilu, ramię się faluje, łamię, gnie i wygina. Tam właśnie występuje największa siła i napreżęnia ale tak nie powinno być. Producent jest zdziwiony. Można oczywiście wyciąć płaskowniki grubości 9mm i wspawać w miejsca gdzie się gną i już. Tak nawet producent mi teraz zalecał. On by mi to samo zrobił gdybym jechał z turem na gwarancję. Ale dzieje się więcej, poprzeczki boczne co idą tak po przekątnej od słupka tura w kierunku przodu traktora gną się, gwint gdzie poprzeczka skręcona jest nakrętka na gwincie wygina się i dzieje się coś złego. Na zdjęciach wszystko widać. Bardzo proszę o pomoc. Co robić? Jak rozmawiać z producentem? Czy wzmacniać to teraz po swojemu wg Waszej pomocy i porad czy zarządać nowu tur i na nowym zrobić małe zmiany aby się tak nie działo.

 

Niedługo dam linka z fotkami.

Dziękuje za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    441

Jeśli sprzęt ma gwarancję to nie grzebać samemu, bo ją utracimy,ale reklamować sprzęt u sprzedawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiuba_k    0

Bardzo proszę o obejrzenie fotek i doradzenie mi w tym temacie. Co z tym fantem? Jak gadać teraz z producentem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    441

Ja w kwestii rozmów z producentem nie pomogę, bo nie mam doświadczenia w takich sytuacjach. Ale oglądając zdjęcia wygląda, że tur jest chyba wykonany z zbyt słabych profili. Przez producenta ramie powinno być raczej wymienione na nowe bo nie widzę możliwości, aby estetycznie było to naprawione, a samo prostowanie nic nie da, bo materiał odkształcony utracił swoje właściwości. Wygląda jakby tur był przeciążony, ale nie powinno się to stać bo powinien zabezpieczyć go zawór bezpieczeństwa ( na 90% w rozdzielaczu - chyba że producent wstawił tańszy bez), lub zrobiony z za słabych materiałów.

Tur był montowany samodzielnie czy przez sprzedawcę?

Samodzielne wykonanie wzmocnień, można zrobić różne. Wszystko zależy do jakich narzędzi mamy dostęp i czy zależy nam na wyglądzie maszyny. Najlepiej dać obejrzeć jakiemuś mechanikowi obeznanym z konstrukcjami stalowymi i wybrać najlepsze rozwiązanie.

Sam uchwyt sworznia mógł się zgiąć, bo zabrakło smaru na sworzniu. Do górnego ramienia po wyprostowaniu można przyspawać dalej sięgającą do przodu blachę do której mocuje się siłownik (ta z naklejką tur 3 ) i delikatne wzmocnienie od boku profilu ramienia.( ewentualnie można zrobić nowe ramię czy rozciąć to i schować wzmocnienia w środku - sposobów jest wiele, tylko co się opłaca?)

Na temat ramy pod ciągnikiem nie pomogę, bo nie widzę dokładnie jak jest zbudowana i jakie trzeba dać wzmocnienia aby nie przeszkadzało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiuba_k    0

To jest profil zamknięty grubość 3,5mm ścianka. Poprzeczki te po przekątnej co idą od słupa do takiego płaskownika co lezi przy silniku traktora były za słabo przykręcone, bo nakrętki były bardzo poluzowane, ruszały się poprzeczki, więc nie było usztywnienia dla słupka. Tur skręcany przez kogoś innego, znawce od ciągników i turów.

Więc te luźne poprzeczki mogły spowodować, że słupki pochyliły się w przód, bo przykręcony dół słupka jedną śrubką wyłódkowała się blacha. Śruba trzyma, ale

blacha wygięła się w łódkę co widać na fotkach. Można rozciąć tą blachę u dołu słupka i wspawać teraz grubszą blachę i zakręcić jeszcze raz śrubą.

Co do ramion, wyciąć miejsce pogiętę, wyklepać na ile się da, potem wspawać ze wzmocnieniem już z dołożonym grubym płaskownikiem

od miejsca zgięcia zaczynając od napisu TUR-3 do łyżki samej, może nie tak daleko, ale napewno po ramieniu dłuższy ten płaskownik.

Te poprzeczki nie wiem jak zrobić. One się już wygięłu trochę, Rurę zostawić poprzeczki a wspawać nowe płaskowniki do poprzeczki, te same zakończenia

i dokręcić na gwint wystający nakrętką do oporu. Taki jest pomysł.

 

Producent stwierdził, że poluzowane poprzeczki dały problem ze słupkami, a ramię zostało wygięte po zostało przeciążone czyli traktor jechał i łyżka która była na dole uderzyła w wystającą płytę betonową na podłożu i aż traktor podniosło z tyłu do góry i ramiona puściły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    441

Myślałem, że łódka powstała, bo poprzeczki się uginają, czy sprężynują, a nie myślałem, że się rozkręciły. Samą łódką osobiście bym się mocno nie przejmował, bo cała robotę robią poprzeczki, ale jak już się grzebie dla spokoju można to zrobić. Nie wiem jak przy poprzeczkach,ale przy słupku z łódką nie widać zabezpieczenia przed odkręcaniem. Przy poprzeczkach też pewnie nie było. Dla spokoju na przyszłość chyba warto dać śruby z nakrętkami samokontrującymi, albo dać podkładki sprężynujące zabezpieczające przed odkręceniem, czy założyć drugą nakrętkę i za kontrować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roomster720    0

Witajcie.

Otóż natrafiła się "okazja" kupić tura 3 sekcyjnego, prawie nowego. Pochodzi on z Zetora 7211, nie C-360, dlatego interesuje mnie montaż tego urządzenia. Czy ta "rama" która była przy tym Zetorze nada się do C-360?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4porucznik01    15

zależy jaki to tur ?? ostatnio przerabiałem ale odwrotną sytuację . jeśli jest na sankach to nie ma problemu bo sanki można kupić lub kupić mocowanie do skrzyni jeśli jest mocowanie od razu do skrzyni to idzie przerobić w własnym zakresie o ile masz trochę do tego głowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roomster720    0

No właśnie tam były dwie takie sanki, mocowane z przodu do ramy obciążników, a z tyłu do skrzyni, pod kabiną. Była to prosta "belka" jakieś 15cm wysokości, 1cm albo 0,8 grubości i długość jak mówie, od skrzyni do obciążników ;) w pewnym momencie było mocowanie samego już tura, albo siłownika, nie wiem :P

 

Patrzyłem w swojej 60'tce, z przodu są te groty za drążkiem, a z tyłu nie mam pojęcia jak to umocować...

 

Więc tą rame da sie zaczepić albo przerobić, czy musze nową kupować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel2012    35

Witajcie, nie wiecie co może być w c-360 gdy na uniesionym turze pochyla się łyżkę to automatycznie opuszcza tura, czy to rozdzielacz od tura nie trzyma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cash8791    3

Moją radą byłoby zamontowanie wzmocnionej pompy specjalnie przeznaczonej do ciągnika z turem jeżeli takowej nie posiadasz , w c-360 rzecz w tym że to się wiąże z dodatkowym kosztem a więc temat masz do przemyślenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Możliwe, że rozdzielacz bo skoro opada to musi jakoś olej zejść, a może raczej tylko rozdzielaczem.

Pompa da jedynie to, że szybciej będziesz podnosił... ogólnie pracował nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mario8610
      Witam, muszę wymienić dźwignie opcji siłowek i pozycyjnej, jak ją zdemontować i czy muszę rozbierać dzwiginki mechanizmy przy rozdzielaczu
    • Przez panczo1922
      Pacjent nieśmiertelna siuntka!
      Przed zimą zalalem ciągnik płynem/koncentratem do chłodnicy.
      Teraz na wiosnę czas oprysków a płyn poszedł do oleju i zrobiło się mleko.
      Myślałem że rozpuściło uszczelkę jak cały czas na wodzie jeździł ale niestety problem jest poważniejszy.
      Wżery na tulei i w bloku tam od dołu przy uszczelnieniu tulei.
      Tuleje wiadomo będą nowe ale co zrobić z tym blokiem? Czym to najlepiej skleić? Praktykował ktoś z was takie naprawy?
      Ciągnik pracuje tylko w opryakiwaczu więc nie będzie przegrzewany.
      Co radzicie z tym zrobić?
       
    • Przez MafiaPstrągowa
      witam, wie ktoś może gdzie online sprawdzę historie c360 po samym numerze vin? maszyna została wyrejestrowana dawno temu, nie posiadam żadnych dokumentów, chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy, ale na każdej stronie typu carvertical, itp wymagany jest 17-cyfrowy vin, a c360 ma 6-cyfrowy
    • Przez Grzesiu360
      Cena 18000 zł do negocjacji zarejestrowany i ubezpieczony. Gostyń wielkopolska.



    • Przez arek116
      co możecie powiedzieć na temat opon chińskich i indyjskich???? oczywiście wolał bym stomila albo baruma ale fundusze na taki wypas nie pozwalają.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj