Zaloguj się, aby obserwować  
paktofonikas1987

Regenernacja styków akumulatora

Polecane posty

Regenerował ktoś z Was te ołowiane bolce na akumulatorach? Jest na to jakis dobry patent?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdruj77    3

chodzi ci o słupki bo dziś kolega mówił na ten temat i powiedział że na kuchence w garnuszku roztapiał chyba śrut od wiatrówki ale nie jestem pewien polewał po nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o to mi chodzi. I jaki efekt?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chaner123    12

chodzi Ci o końcówki biegunów (dodatni i ujemny) ???

 

co dokłądniej się z nimi stało -upaliły się czy są "zaśniedziąłe"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są wypalone.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdruj77    3

o efektach nic nie mówił coś tam tylko wspominał że się trzymało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

jak masz stare niedobre akumulatory to weź te słupki pourywaj na dekielek od słoika włóż podgrzej na gazówce i zalej na akumulatorze robiąc wcześniej jakąś formę o wymiarach danego słupka i pamiętaj że oba mają różną wielkość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

By zregenerować biegun akumulatora, to trzeba mieć formę. Używając prądu akumulatora można stopić ołów w formie, bezpośrednio na akumulatorze. Braki ołowiu można uzupełnić wykorzystując mostek ze starego akumulatora. Do topienia ołowiu potrzebna jest elektroda grafitowa, kiedyś używano grafitu z baterii płaskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romoo    0

To nic nie daje .

Najpierw trzeba wyczyścić słypek a podem go oblać ołowiem ale i tak kicha.

Najlepiej zciąć słupek rozwiercić i nagwintować i założyć płaska kleme od forda i przykręcić śruba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Może nalewanie ołowiu nic nie daje ale topienie pozostałości bieguna z nowym ołowiem daje dobre efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Camry
      Mam małe pytanko czy taki prostownik z rozruchem będzie dobry np. do rozruchu bizona czy też większego ciągnika . Jeśli macie lepsze propozycje to podsuncie. Wiem tematów było już dość dużo ale jakoś chodzi mi po głowie ten model a nigdzie tu na forum nie bylo o nim wzmianki. Dzięki 
      https://erli.pl/produkt/prostownik-z-rozruchem-class-750-lcd-rozruch-700a,166480992?gad_source=1&gclid=CjwKCAjwnv-vBhBdEiwABCYQAxkx6XIYDalvfXO3ZVaR2kdU2vq10NvAl9YBT0uqTsAOZf32j7LRChoCQ80QAvD_BwE
       
    • Przez ma123
      Witam planuje zakup prostownika z rozruchem z tego co czytałem to dobrze by było gdyby miał chociaż 500ah podczas rozruchu głównie miał by służyć do odpalania c360 c330 zimą oba posiadają akumulator 120 ah jakie polecacie prostowniki z rozruchem 
    • Przez lysyrolnik
      Witam
       
      No i stalo sie w moim MTZ 82TS padly baterie, i tu nasuwa sie moje pytanie- Jakie polecacie akumulatory?
      dodam ze w moim MTZ-cie sia aku... 2x 6v
    • Przez Fugeo
      Cześć Jaki polecicie mi nowy prostownik 12 V i 6 V do 200 zł do ładowania głównie akumulatorów w ciągnikach. Pojemność największego w claasie to jak się nie mylę ok 160-170 Ah. I czy warto szukać prostownika z funkcją rozruchu?
    • Przez Rolnik4056
      Witam.
      Zmieniam akumlatory w c330 z 2x 6 v na 1 12V.
      I pisze z pytaniem czy akumlator o parametrach 12V 120Ah 1000A wystarczy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj