laza

Naprawa pompy

Polecane posty

laza    0

Witam. Ostatnio zakupiłem okazyjnie opryskiwacz. W testach okazało się iż pompa jest nie sprawna, zero reakcji.

I tu nasuwa się moje pytanie,. Jak ją naprawić. Czy posiadacie jakiś schemat tej pompy, lub ewentualnie jakieś swoje doświadczania życiowe ;) A i jeszcze jedno. Po co jest ten wentylek ?

Pompa taka jak ta. No może bez osłonki :)

pp60.jpg

 

Dzięki. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Ten zaworek służy do uzupełniania powietrza w komorze " powietrznika". Pod tym korpusikiem jest membrana, która niweluje tętnienie cieczy tłoczonej przez pompę, a ciśnienie w powietrzniku powinno być w granicach 1/3 - 2/3 ciśnienia roboczego. Gdzieś czytałem, że w większości przyczyną niesprawności opryskiwacza bywa układ ssawny niż pompa. Może ten link Ci coś pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel156    31

Prawdopodobnie zaworki zwrotne nie działają prawidłowo. Pod głowicą pompy są 4 zaworki zwrotne 2 na ssaniu 2 na tłoczeniu. Zaworek składa się z plastykowego grzybka i sprężynki jak sprężynka pęknie lub przerdzewiej zaworek przestaje działać bo grzybek nie jest dociskany do gniazda zaworowego Prawdopodobnie wystarczy wymienić te sprężynki może też grzybki i powinno być dobrze . ( Groszowa sprawa) Oczywiście można zajrzeć pod ten wentylek czy membrana nie jest pęknięta . Jak jest szczelna i napompuje się pod nią powietrza wyrównuje ciśnienie cieczy roboczej. Jak jest pęknięta to pompa może trochę głośniej pracować ( stukać).

 

Jak odkręcisz głowice to zobaczysz zresztą co jeszcze trzeba wymienić. Potem tylko skręcić z wyczuciem żeby coś nie pękło i powinno chodzić.

 

Dołu pompy nie rozbierałem więc się nie wypowiem ale podejrzewam , że jak tam coś poszło to lepiej kupić nową pompę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

u mnie w opryskiwaczu coś stuka ;) ale nie wiem czy to nie przypadkiem nie wałek:/ ma czasami takie dziwne objawy że jadę traktorem i po włączeniu wałka długo nabija Ciśnienie żeby dobre manometr wskazał jakoś dziwne zawsze było od razu hmm no i czasami zmienia sam Ciśnienie może to rozdzielacz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel156    31

Miałem to samo . Nowe zaworki zwrotne i membrana załatwiły te problemy. Teraz ciśnienie jest po kilku sekundach i nic nie stuka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laza    0

Dzięki za info :P

To tak membrana wygląda na całą, te zaworki tez dobrze trzymają tylko jeden bok tej pomby chyba nie od tego modelu bo jakoś wystawały trochę i się nie dało dociągnąć. Wiec je troszki zeszlifowałem, wymieniłem rozdzielacz podłączyłem i wszystko ładnie śmiga, ciśnienie moment jest tylko no właśnie...

Prysnołem jeden kawałek pola i na ostatnim przejeździe ciśnienie spadło niemal do zera (przy dużych obrotach dobije do 0,1 ale zaraz spada) i buba z pryskania dalej ...

 

Co moze być tego przyczyna ? Te plastikowe zaworki ? Czy coś innego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Mi wczoraj urwały się bebechy przełącznika mieszacza i nie mogłem przełączyć na ciśnienie do lanc. Pomogło wyjęcie urwanego zaworka. Te plastikowe zawory, to też dziadostwo podatne na korozję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

kupiles nowy rozdzielacz ?bo to raczej jego wina,jesli oleju nie ubywa to membrany rzeczywiscie dobre.gdy z pompy nie ma wyciekow to zostaje tylko rozdzielacz


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laza    0

Tak rozdzielacz został wstawiony nowy. Oleju nie ubywa, membrana dobra. Z jednej strony trochę pompy trochę kapało ale na początku ciśnienie dawało momentalnie.

Mysle że to mogą być te plastikowe zaworki bo zjednej strony nie wchodziły ko końca i wystawały.

Co wy na to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Sprawdź jeszcze to o czym pisałem wcześniej , czyli przełącznik mieszacza. Ten mój też był niemal nowy, bo założony jesienią. Odkręć dwie śrubki na kluczyk 10 i zobacz czy ten tłoczek nie stał się oddzielną częścią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

ja dorabialem podkladki pod te zaworki[rozmrozilo mi pompe ] bo dawalem nowe boki i byly za niskie.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek000111    2

Witam. mam problem z pompą, miałem w niej wymieniane membrany gdyż woda dostała sie do oleju i opryskałem jakieś 2 ha i znowu to samo. Rozkręciłem pompe i wyjąłem te membrany przyglądałem sie i nie moge zauważyć żadnych pęknięc, przetarć ani nic czym woda mogłaby sie dostawać do oleju. Jutro jeszcze raz przejże bo teraz przy lampie mogłem cos przeoczyć. Chciałem sie zapytać co może być przyczyna tak szybkiego zniszczenia membran???? zastanawiam sie czy moze jakies opiłki czy małe kawałeczki obudowy, bo miejscami są na niej małe uszczerbienia. Tych którzy sami naprawiali prosze o odpowiedź czy jak będe zakładał nowe membrany( są one przykręcane na śrube po środku) to czy jak bede śrube w nie wkładał to moge użyć silikonu żeby to miejsce uszczelnić????? pierwszy raz w życiu to rozkręciłem wiec mam dużo pytań hehe ale chce to zrobic tak żebym nie musiał znowu rozkręcać. Prosze szybko o odpowiedź!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dolek02    0

Panowie potrzebuję pomocy.
Mianowicie CHodzi o Pompe AK9 oprysk dostaje sie do oleju i wywala olej bolkiem pompy.... Rozkręciłem ją była jedna guma peknieta. wymieniłem gumy skręciłem wydawało sie ze wszystko bedzie ok a tu nie prawda. dalej jest to samo:( jak to naprawić ?
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onetwo    1

Wrzuć zdjęcie pompy. Numer AK9 jest prawdopodobnie na głowicy i nie jest on oznaczeniem pompy... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49
Napisano (edytowany)

Mam ten sam problem, oprysk idzie do pompy i olej zmieszany z opryskiem wydostaje się przez nadmiar, ale pompa daje poprawne ciśnienie i ciekaw jestem czy to grzybki czy membrany .. myślę to rozebrac ale jak nie będę miał części na gwałt to lipa bo muszę oprysk wykonac jak się wypogodzi .

taką mam pompę. 

https://www.google.pl/imgres?imgurl=http%3A%2F%2Fimg27.staticclassifieds.com%2Fimages_tablicapl%2F249319859_1_261x203_pompa-opryskiwacza-rau-200-l-m-pulawy.jpg&imgrefurl=http%3A%2F%2Folx.pl%2Frolnictwo%2Fkurow_118521%2Fq-opryskiwacz-do%2F&docid=h2DioXXg5uj3yM&tbnid=u19j57i5_b6cvM%3A&w=261&h=146&itg=1&bih=809&biw=1440&ved=0ahUKEwj1jr__hdnMAhVBGCwKHXGhAAMQMwhSKCswKw&iact=mrc&uact=8

Edytowano przez adrian3005

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onetwo    1

Dolek02 mogłeś za słabo przykręcić wkręt i podkładka plastikowa (zakładam, że użyłeś nowej) nie uszczelniła przestrzeni pomiędzy wkrętem a dociskiem.

 

adrian3005 zaworki nie mają nic wspólnego z cieczą w oleju. Pewnie jedna z membran jest uszkodzona (skoro nie ma zmian ciśnienia to pewnie dziurka nie jest duża). Nie zwlekaj z wymianą.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek173    0

Witam, takie pytanko mam. Czym może być spowodowane wywalanie dolnej uszczelki po lewej stronie pompy. Dodam że pompa nie daje ciśnienia na górę, tylko odrazu jak wróciła z naprawy po włączeniu wyrzuciła uszczelkę i zaczęła tamtędy pryskać woda. Jest to pompa p -120

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliasz12    0

Witam posiadam pompę comet pb280 pękła mi jedna z 6 membram i po wymienieniu jednej ( stare są sylikonowe a teraz wstawiona została gumowa bo nie mieli w sklepie)  i skręceniu pompa chodzi nie równo ciśnienie tak pulsuje czy to jest spowodowane ze nie taka sama jest membrama czy jak pęknie jedna wymienia się komplet czy może czymś innym jest to spowodowane te  dziwne zachowanie pompy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian12345    45

Pompa udor 140

Ciecz przedostaje się do oleju, a wcześniej olej uciekał podczas pracy. Na co zwrócić uwage przy rozkręcaniu? Pierwszy raz bede to robił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez michalsoft
      Witam posiadam opryskiwacz rau . Jak ustawie na sterowniku 200 l/ha i auto to podczas zamykania sekcji bardzo spada ciśnienie , jak już pryskam na 3 z 7 sekcji to jest bardzo niskie .czy tak powinno być ?
      Oto elektrozawory i sterownik


    • Przez andzin
      Czy ma ktoś opryskiwacz Biardzki ze Zbuczyna. Jak się spisuje. Chcę kupić taki 600l czy warto bo cenowo nie drogo chyba coś około 3tys. Czekam na opinie.
    • Przez Vril
      Witam
       
      Chciałbym Was poinformować że już zaczeli wypłacać dopłaty -ja wczoraj dostałem
      Kasa na koncie więc postanowiłem ją zainwestować w opryskiwacz i tu prośba do Was o poradę który wybrać .
      Założenie jest takie że opryskiwacz ma mieć zbiornik 1500-1600 l i belke 15m pracować na powierzchni 60 ha x średnio 4opryski na ha daje nam
      240 ha rocznie.
       
      Znalazłem takie oferty:
       
      Krukowiak -Apollo wesja standart ok. 33000 brutto
       
      Pilmet wersja -1600 + pełna hydrałlika i elektryka zaworów ok.54000 brutto
       
      Bury Pelikan FUll wypas (pełna hydrałlika i elektryka zaworów ) ok.44000 brutto
       
      Dodam że jestem na vacie więc sobie go odlicze.
       
      Proszę Was o porade bo mam mętlik w głowie i nie chcę kupić bubla
       
      nikt nic nie poradzi ?
    • Przez artur04c
      Witam, Posiadam tecnome galaxy na sterowniku dawkowania. Aktualnie mam głowice obrotowe, na których znajdują sie dysze do RSM i niebieska/czerwona to oprysku. Do RSM posiadam żółtą, czerwoną i fioletową dyszę. Jak ustawić dawkę 200l RSM ? Ustawić pod dany kolor np żółta ma wydatek  200l i wystarczy na sterowniku ustawić 200l ?Czy w jakiś inny sposób to się odbywa ?
    • Przez piotromega
      czesc wszystkim. chodzi mi o opryskiwacz 400l z 12 metrowa belką. A konkretnie z jakimi końcówkami go kupić, z pojedyńczymi czy z potrójnymi. Które są lepsze i trwalsze. Proszę o rady. Pozdrawiam agrofotowiczów.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj