marcin974

Dzienniczek praktycznej nauki zawodu

Polecane posty

marcin974    30

Niebawem zaczynam paktyki, jestem w 2 klasie Technikum Agrobiznesu i część praktyk bede odbywał u siebie w gosp. Przez ten czas mam pisac co robilem w poszczególnym dniu przy produkcji zwierzęcej, co tam mam notować? Rano obrządek, wieczorem tez i to wszystko? Pisac jeszcze jakimi paszami czy co? Gdyby z roślinnej bylo to spoko bo mozna pisac by jakies zbiegi Agrotechniczne, chemiczne itd. A w roślinnej napisać ze maciora sie prosila a następnego dnia pomagałem ojcu zeby obcinac? ;) Byl ktos z Was w takiej sytuacji jak ja? Prosze o pomoc :)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

Nie wiem jak to jest w twoim zawodzie. Ja miałem praktyki jako informatyk i napewno nie mogłem wpisywać rzeczy na które sa potrzebne certyfikaty szkolenia itd itp. Ja wpisywałem ze np konfiguracja serwera i do tego myslniki np wgrywanie programów, dodawanie użytkowników itd. A ty mozesz dać np obrządki i dopisać (nie wiem jakie masz gospodarstwo napisze na podstawie gospodarstwa mlecznego) podgarnianie tmr, uwiązywanie krów, dojenie, sporządzenie tmr itd jak masz prawko na T to np prace polowe, i podjeżdżanie z nawozem ładowanie itd. Ja to tak widze. Ale ogólnie to te dzienniczki sa po to by ściemniać ile wlezie:) Pozdrawiam


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bamboocha    7

A no ja rok temu przechodziłem to samo co Ty masz przed sobą ;) A no jest to jedyny minus praktyk że trzeba prowadzić nieszczęsny zeszyt(dzienniczek) praktyk. Co do produkcji zwierzęcej to pisuj takie rzeczy jak np co dajesz bydłu czy trzodzie(nie orientuje sie co utrzymujesz) w jakich dawkach jakie mieszanki,oczywiście obrządki uwzględniaj, że zostałeś np zapoznany z BHP i PPOŻ, zostały ci opisane zadania i funkcjonalność urządzeń potrzebnych do hodowli. Nie wiem co utrzymujesz to trudno podać konkretne przykłady o czym pisać. Ja akurat miałem rozpiskę co powinno się znaleźć w tym zeszycie i było łatwiej bo sie rozszerzało dane punkty i notatka zawsze jakaś była.


http://www.youtube.com/user/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Wlasnie ta notatka ma nie byc miejsza niz jedna strona w zeszycie. Masz moze gdzies jeszcze ta rozpiske? Te zeszyty to tyko pic na wodę dla szkoly...


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ja uczęszczam również do 2 klasy Technikum Agrobiznesu i miałem 3 tyg temu praktyki trwały one 2tyg ja akurat nie chciałem w gospodarstwie byłem w Urzędzie gminy i gmina po praktykach bądź inny organ wystawia Zaświadczenie o ocenie z praktyk i pisze że plan praktyk został spełniony w punktach bo na początku dostał każdy taki załączniki.W mojej szkole żadnego dzienniczka nie trzeba z tego co wiem to jest on potrzebny ale w przypadku odbywania praktyki np: studia.Jedynie może być kontrola gdzie sprawdza się czy początkujący "pracownik" jest na ów praktyce,mój kolega miał taką kontrole.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Tak się składa że ja też mam praktyki i to 4 tygodnie lecz na kierunku technik mechanizacji rolnictwa. Nam mówili żeby tylko pisać ogółem co się robiło danego dnia przez te 8 godzin. Nic szczegółowo tylko całkiem ogólnie.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

A ja dostałem od szkoly umowę która zawieram z ojcem (właścicielem gosp) i tata ma mnie przeszkolić w zakresie BHP, nadzorować mnie podczas pracy, potem wystawi mi ocenę... I tez jest prawdopodobieństwo ze przyjadą sprawdzić


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

U mnie jest dokładnie tak samo ;) tyle że ja dostałem dwie umowy bo mam jeszcze praktyki we wrześniu a to jest już rok szkolny 2009/2010


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie w klasa liczy 30 osób i skontrolowano tylko jedną osobę zawsze istnieje jakieś ryzyko ;),ale co mogą ci zrobić we własnym gospodarstwie.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo jaka będzie "6" ja akurat otrzymałem 5 i tak dobrze.W mojej klasie kilka osób odbyło praktyki w swoim gospodarstwie jednym słowem "leżeli odłogiem",i wszyscy sobie 6 wystawili.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

gdyby tak było u mnie, to na pewno nie lepszą jak 4!!! I to mnie też czeka ;)


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

jeśli chodzi o prowadzenie dzienniczka i ma to zajmować codziennie 1 stronę no to polecam - wypunktowanie planu dnia z określeniem godzin (mało treści a zajmuje dużo miejsca) no i jest jeszcze drugi sposób - nie wiem jak w twoim przypadku ale u mnie zgodnie z regułami

 

"rysunek jest językiem inżyniera"

 

oraz

 

"jednen rysunek wyraża więcej niż 10 000 słów"

 

można było wykonywać szkice, rysunki i mozna było wklejać fotki (np maszyny którą się w danym dniu pracowało)

 

jest jeszcze jedna zasada - którą wyniosłem z technikum - możesz robić przez tydzień to samo (rano obrządek a pozniej w polu) to codziennie opisuj inną czynność - nawet taką którą robiłeś miesiąc wcześniej bo nawet jak będziesz miał kontrole to kto ci udowodni że poprzedniego dnia nie wysiewałeś nawozów albo nie naprawiałeś ciagnika

 

aha - jeszcze jedno - ja zawsze pierwszego dnia praktyk (a było tego troche) wpisywałem do dzienniczka zapoznanie z zasadami BHP i PPOŻ i masz jeden dzień z głowy


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Wlasnie to BHP i PPOZ to przyszło mi tez na mysl ze pierwszego dnia. W zeszłym roku jak byliśmy na praktykach to tez niby nas szkolili:) ale moze @bambocha mi podesle jakis ''szkic'';) @mechanizator

Zrobie dzien od godz 8 do 18 zaczynał i konczyl bedzie sie obrzadkiem a w południe

Bedzie przerwa obiadowa 2godz na obiad i Agrobiznes -takze wyjdzie mi 10godz dnia a reszta to niech ich nie obchodzi :)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

ja takze mam praktyki w domu, 3 tygodnie oraz tydzień poza gospodarstwem, jestem w trzeciej klasie technikum rolniczego, a raczej byłem bo zdałem do 4 klasy ;) w zeszłym roku też sie bałem o dzienniczek praktyk, zeby go dobrze wypełnić itp. ale moje obawy były nie uzasadnione ;] piszesz co robiłeś danego dnia, np rano obrządek południe wywalanie obornika itp ;] szef praktyk lub ojciec podpisuje Ci to a na koniec wali pięczątke i wystawia ocenę ;] i to wszystko ;] to jest jedna wielka ściema, bynajmniej tak jest w mojej szkole ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

ralfMTX140 tak się składa że ja też mam praktyki i to 4 tygodnie lecz na kierunku technik mechanizacji rolnictwa. Nam mówili żeby tylko pisać ogółem co się robiło danego dnia przez te 8 godzin. Nic szczegółowo tylko całkiem ogólnie.

 

 

 

Widzę że kolega też jest na tym samym kierunku co ja ;) też mam praktyki teraz, cały maj. Te całe praktyki to tylko pic na wodę. Wszystko co do tej pory napisałem to spisałem z neta. Codziennie muszę opisać tak około na stronę co w danym dniu robiłem. Np w pierwszych dwóch dniach mam program pt obsługa i regulacja siewników do nasion więc opisałem w pierwszym dniu obsługę czyli np że nasmarowałem łańcuchy, kalamitki, że naciągłem łańcuchy, jakimi kluczami to robiłem, jakie śruby odkręcałem, przykręcałem.W drugim dniu opisałem oczywiście wszelkie regulacje. Jednym słowem muszę opisywać bardzo bardzo szczegółowo. Masakra! Ale mi się nie chce pisać tego :)


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bamboocha    7

Ja dostałem coś takiego ;) myślę, że sie przyda do wpisów w dzienniczku ale aż tak mocno sie tym nie przejmuj, u mnie też tam straszyli że mają być kontrole ale nie było :) ale to od szkoły zależy.

 

pozdr

post-640-1242934250_thumb.jpg


http://www.youtube.com/user/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3
ralfMTX140 tak się składa że ja też mam praktyki i to 4 tygodnie lecz na kierunku technik mechanizacji rolnictwa. Nam mówili żeby tylko pisać ogółem co się robiło danego dnia przez te 8 godzin. Nic szczegółowo tylko całkiem ogólnie

No ja też właśnie na tym kierunku ;)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Nie wiem czy mój post powinien się tu znaleźć ale potrzebuje pomocy. Mam temat w moich praktykach pt obsługa i regulacja narzędzi do uprawy międzyrzędowej i nie mam pojęcia co się ma w tym temacie napisać. Muszę napisać go na 3 dni aż. Oczywiście wiem że muszę napisać obsługę i regulacje ale czy znacie może jakieś ciekawe strony w necie mogące mi pomóc? Jak wy impretowalibyście ten temat i co wy byście w nim tak to napisali. Odpowiedzi kierujcie albo na PW, gg lub na e-mail kamil251290@gmail.com. Z góry dziękuje za udzielone informacje ;)


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

A to wy macie rozłożony plan na ilośc dni i z każdego tematu musicie przepracować określony czas??


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Dokładnie tak, jeden temat ma określoną ilość dni i przez te dni mam pisać o tym właśnie temacie.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

A to my mamy inaczej. Jest chyba podanych 7 tematów na umowie i mamy sie według nich wzorować i nie ma określonych godzin na każdy temat ;)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

no tak kolejna paranoja - masz pisać o uprawie miedzyrzedowej przez 3 dni - a czy ktoś w szkole chociaż zapytał czy uprawisz cos w czym taką uprawe sie stosuje?? bo jeśli masz pisać o czymś czego nie robi się w twoim gospodarstwie to całe te praktyki o kant d..rzewa można sobie walnąć

 

nie wiem jak jest teraz ale za moich starych czasów było tak ze był wykaz tematów i w zależnosci co się robiło to sie pod dany temat podciągało


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

To u mnie właśnie ma tak być ;)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

No bo te praktyki takie są jak napisałeś ;) Mam jeszcze kilka tematów bardzo dziwnych i głupich i też nie wiem co w nich napisać :) Bo żeby był jeden temat na każdy dzień inny to jeszcze z bogiem sprawa ale jak jest jeden prosty temat a mam go rozpisać na ileś tam dni to już nie wiadomo co napisać a jak już to się to napisze to są to kompletne bzdety :)


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj