yacenty

Szkolenie na doradcę rolnego

Polecane posty

yacenty    3864

Dorada rolny - są jeszcze miejsca na ostatnie w tym roku szkolenie

uprawniające do świadczenia usług z zakresu działania "Korzystanie z usług

doradczych przez rolników i posiadaczy lasów"

 

Szkolenie odbywa się w Poznaniu w dniach 25-29 maja i mogą w nim

uczestniczyć osoby tylko z wyższym wykształceniem rolniczym lub pochodnym z

terenu całego kraju. Szkolenie jest odpłatne.

 

Osoby zainteresowane proszę o kontakt z podaniem imienia i nazwiska oraz nr

telefonu na fundusze@agrofoto.pl z dopiskiem "doradca".

 

Informacja zostanie przekazana organizatorowi szkolenia.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to szkolenie to ściema. Przeszkolisz się w ramach Cross compliance, zapłacisz grubą kasę, a i tak na to działanie niema zainteresowania wśród rolników. Środki na nie mają być obcinane i przekazane na renty strukturalne. Aby zostać takim doradcą trzeba się zatrudnić chyba co najmniej na pół etatu, praca na umowę zlecenie odpada. Do tego zagmatwane przepisy: np. według CC wiele wymogów w zakresie dobrostanu zwierząt wchodzi od 2011 / 2013r, lecz według rozporządzenia o minimalnych warunkach utrzymania poszczególnych gatunków zwierząt gospodarskich obowiązują one już teraz.

Wyobraźmy sobie jestem doradcą i jadę do rolnika i mówię mu: musi Pan dostosować chlewnię do 2013 r, dopiero wtedy cross compliance będzie obejmowało dobrostan. Następnego dnia przyjeżdża do Niego Inspekcja Weterynaryjna i wlepia mu mandat, a Rolnik ma pretensje do mnie i mówi, "co to za doradca?"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mojeagro    0

Masz trochę racji w tym co piszesz, ale:

 

1. To szkolenie jest raczej dla osób, które chcą być doradcami i zarabiać na tym pieniądze i chyba nie małe - z taeli opłat wynika, że ocena jednego gospodarstwa już zwraca koszty szkolenia

 

2. Nie sztuka zostać doradcą - trzeba coś jeszcze wiedzieć i powiedzieć rolnikowi, że unia wymaga tego a nasze prawo tego - jak będziesz słabo doradzał to "Twój problem"

 

3. Jak tylko doradcy skończą szkolenia - temat szybko się skończy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś już pracuje w doradztwie, to faktycznie może coś na tym zarobić, ale nie będzie łatwo znaleźć rolników, którzy zechcą zapłacić 20 % wartości usługi doradczej + 22 % Vatu (jeśli ktoś rozlicza się na zasadach ogólnych, to może się skusi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

a kto zatrudni przeszkolonych doradców? organizator szkolenia? tutaj pojawia się pewien niemały problem, gdyż w ramach wskazanego działania usługi mogą świadczyć tylko podmioty posiadające odpowiednie doświadczenie, czyli sami doradcy nie mogą otworzyć swojego biznesu, no chyba że przejmą inne przedsiębiorstwo spełniające wymagania określone w rozporządzeniu, BTW wszystkie szkolenia są ściemą o ile oceniamy je od strony merytorycznej, specjalista w danej dziedzinie będzie tylko poprawiał prowadzącego a nieogarnięta jednostka nic nie zrozumie;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

ech - jednak miesięczna przerwa w styczności z AF to trochę strat ;(

(pomijając 55 stron nieprzeczytanych postów :P )


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blu    6

Czyli według Was nie warto iść w kierunku doradztwa rolniczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

nie można tutaj wyciągać wniosków o takim charakterze, należy odróżnić naciągactwo od dziedziny usług o bardzo duzym potencjale rozwojowym obecnie na tej branży w Polsce skupiają się jedynie ODR-y, stąd ten rynek można określić jako łatwy do przejęcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabaz    98

Działanie to jest skierowane do rolników, którzy w związku z wdrażaniem zasady współzgodności (cross-compliance) zamierzają zlecić ocenę dostosowania swojego gospodarstwa, a w razie niespełniania wymogów uzyskać Plan dostosowania gospodarstwa rolnego do minimalnych norm i wymogów wzajemnej zgodności.

Korzystanie z Działania jest dobrowolne. Zgodnie z zasadami, rolnik zobowiązany jest do zawarcia umowy z firmą doradczą i zapłaty 20% kosztu usługi. 80% zostaje firmie doradczej zrefundowane przez ARiMR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

czy ktoś wziął udział w tym szkoleniu bądź podobnym? niestety chyba również będę zmuszony do uzyskania tytułu doradcy rolnego, stąd z chęcią zapoznałbym się z opiniami uczestnikami takiego szkolenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristaps    9

Korzystałem z usług doradczych dofinansowywanych przez agencję i mam mieć jutro kontrolę.

 

Sprawdzali tylko dokumenty.

Edytowano przez Kristaps

,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kenzol    0

Odświeżam temat. Czy orientuje się ktoś gdzie i w jakim terminie organizowane są teraz szkolenia dla przyszłych doradców rolnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Podbijam. Kiedyś wiem, że były kursy w Brwinowie, ale teraz nie wiem niestety czy dalej tam robią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj