sebek1233

co lepsze nh tc5050 czy claas dominator 150

Polecane posty

sebek1233    0

Mam dylemat . Nie wiem co wziąc new hollanda tc 5050 czy claas-a dominatora 150? odpowiedzcie pilne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Na ile ha ten kombajn?


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wawer    0

ja proponuje claasa do new hollanda podobno są drogie części i mniej dostępne mogę się mylić tak mi się obiło o uszy pozdr. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Tak po pierwsze to proponowałbym wziąść pod uwage DF 5445- też ostatnio zastanawiałem się nad tymi kombajnami który byłby lepszy...

Oczywiście jednoznacznie na dzień dzisiejszy nie moge stwierdzić nie znając ceny... Każdy kombajn ma jakiś plus i jest z trójki w czymś najlepszy ;)

Ja osobiście po porównaniu parametrów tych trzech kombajnów na pierwszym miejscu ustawiłbym Claasa, na drugim DF, a na trzecim NH... :)

Z tego co udało mi się zobaczyć, to DF jest największy abarytowo, czyli powierzchnia sit, szer. młocarni itd...

NH natomiast ma najmocniejszy silnik i powinien teorwtycznie najlepiej sobie radzić...

Claas z kolei jest dość zwartej, ale praktycznej budowy, a wydajność ma na poziomie bizona rekorda... :)

Jak już wspomniałem do podjęcia decyzji który kombajn jest najlepszy potrzebna jest cena, bo to podstawowy "parametr" maszyn :)

Może ktoś z właścicieli poszczególnych maszyn się wypowie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

@ralfmtx140 z tym podczepianiem troche wyluzuj, w tamtym temacie rozmawialismy o calkiem innych kombajnach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcint19    3

ja myślę że jednak NH bo DF jest mało na rynku nie wiadomo z pewnych źródeł jak będzie się sprawował za parę lat a za New Hollandem przemawia jeszcze to że to przecież nowa wersja polskich Bizonów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

za nh wg mnie najbardziej przemawia system omlotu skladajacy sie z 2 bebnow. wszystkie tutaj porównywane kombajny nie beda powalaly na kolana wydajnoscia, ale rolnik powinien byc tego swiadomy, ze wiele wiecej od rekorda nie wymloca.

@sebek1233 orientowales sie jaka jest roznica w cenie miedzy nh 5050, a 5060??? bo nawet u nas na forum pare osob zrezygnowalo z komfortu na rzecz wydajnosci, pisali ze te 2 modele wychodzily wtedy w praktycznie tych samych cenach, a jak kolega zauwazyl:

Areał spory i tylko taka zabawka ma być ? ;)

120 ha to wcale nie tak malo, chyba ze polowe stanowia trawy i kuku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Weź pod uwagę, że TC5060 ten sam silnik co TC5050, więc jeżeli główny zainteresowany ma zamiar zbierać słomę, to jest ok. Natomiast w przypadku cięcia słomy 60 będzie miała trochę mało mocy. ;) Z drugiej jednak strony 60 nie ma RS, tym samym zapotrzebowanie na moc jest skromniejsze. TC5050 będzie miał niewątpliwe wyższy komfort, bo to hydro. ;P Przy takim areale obstawał bym jednak za maszyna większą, bo wiadomo doskonale, że kombajn kupuje się na kilkanaście lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

w normalnych warunkach mocy spokojnie wystarczy, chyba ze kolega ma gorki, lub grząski teren to oczywiste, ze zapotrzebowanie bedzie wieksze. hydrostat troche mocy tez ciagnie ;) a tutej go nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Moc jest wg. mnie wystarczająca... Weźmy nawet Bizona Supra... ma 5 wytrząsaczy, jest wiekszy od tego NH, Claasa i DF, a ma ok 100 km i w zupełności wystarcza ;) A czy przypadkiem nie jest tak że hydrostat potrzebuje mniejszego zapotrzebowania mocy niż napęd mechaniczny???

Hydrostat daje tylko taki opór dla silnika jaki stawia pompa hydrostatyczna (więc wg. mnie niewielki), natomiast napęd mechaniczny wymaga raczej wiecej mocy, aby napędzić wszystkie przekąłdnei przeniesienia napędu na koła... :)

A tak swoją drogą, to czy na taką powierzchnie nie za mały ten kombajn???

 

800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

naped mechaniczny potrzebuje duzo mniej mocy do napedzenia tych samych mechanizmow co hydrostat, poczytaj troche o sprawnosciach danych ukladow i pozniej zabieraj glos!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Daniel215 zauważ, że dla Supra 100KM to było stanowczo za mało. W Rekordzie 120KM też było mało. Sieczkarnia do słomy to istny pożeracz mocy.

 

Ciekawe jak wygląda rozbieżność cenowa między TC: 5050, 5060, 5070?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

brzozak2@ ja zapytałem, a nie napisałem że tak jest... także spokojnie, nie przeżywaj tak :)

Bobek_Farmer@ użytkuje bizona Supra i nie zauważyłem żeby był jakiś brak mocy... Dodam że kombajn pracuje z sieczkarnią...

Owszem przy wjechaniu w gniazdo wysokich ostów ( zieleni w rzepaku) młocarnia troche zamula nawet potrafi stanąć przy szybszej jeździe (ale to rzadkość )...

Więc nie wiem na jakiej podstawie sądzicie że ma za mało mocy, bo nasz egzemplarz ma wystarczającą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

bizon super ma silnik o mocy ok. 100 KM, a dla porownania dzisiejsze sieczkarnie bywa, ze maja zapotrzebowanie nawet do 70 KM ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

No tak owszem masz racje... nawet dzisiejsze kombajny o wiele mniejsze mają o wiele większą moc od bizona, ale przerobem go nie doganiają...

Ciekawe co by było jakby wsadził do supra jakiegoś 6-cylindrowego perkinsa... Chodzi mi o to czy wydajność by się zmieniła... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

Jako jeden ze wspomianych przez @Brzozak'a uzytkowników TC56, szczeze polecam zdecyduj sie na TC5060. Kiedy kupowalismy swoj kombajn w czerwcu 2007 mielismy dylemat pomiędzy TC54 hydro, a TC56 mechanik i z tego co rozmawialismy z uzytkownikami takich kombajnow i z rozmow z serwisantami i dilerem to TC54 jest w stanie na spkojnie obrobic 60-70ha serwisanci mowili nam ze nie jest on w stanie przeskoczyc wydajnosci rekorda bo faktycznie ma mocniejszy silnik ale powierzchnie sit i wytrzasaczy ma mniejsza o 20% wiec moca sie tego nie nadgoni (gadalismy z jednym gosciem ktory obrabiał 140ha takim kombajnem ale potem znajomy z firmy Perkoz w Brodnicy ktora jest dilerem NH od ktorego kupowalismy kombajn mowił nam ze ten gosc zawsze konczy znowa pod koniec sierpnia, wiec troche lipa :/ ) My sami wprawdzie mamy 60ha pod kose co roku no i usług tak około 40-50ha i jestesmy zadowoleni ze dokonalismy takiego wyboru gdyz mniejszym kombajnem zniwa nie przebiegały by tak spkojnie i szybko jak teraz. A jezeli chodzi o ceny w tamtym czasie to TC54 hydro kosztował 260 tys zł netto, a TC56 mech kosztował 275tys zł netto do tego 5 tys zł wozek i 15tys zł stół do rzepaku. Różnica w cenie nie wielka, ale biorac pod uwage wydajnosc to roznica jest duza, a kombajn to zakup na lata wiec lepiej trochę dołozyc niz pozniej pluc sowbie w brode ze taki mały kombajn sie kupiło. Aha i moc ktorą dysponuje ten kombajn moim zdaniem w pełni mu wystarcza do pracy, bez problemu podczas młocenia rzapku czy zbóż z sieczkarnią wysypujemy zbiornik w trakcie pracy i zadnego spadku wydajnosci, ani mocy nie zaowazamy. W razie jakis pytan słuze pomocą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

szczerze??

mysle, ze to twoj tata wezmie, a nie ty, no chyba ze 1:32. najprowdopodobniej nie miales wiekszego wplywu na wybor, wiec w gruncie rzeczy nie potrzebnie tu zdzieralismy klawiature.

skoro temat juz powstal to z łaski swojej pokaz go swojemu tacie, byc moze zrobi jakis uzytek z tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebek1233    0

moj tata to wszystko wie, bo on mi kazał załozyc i miał na poczatku wziac nh, ale dzieki wam chce wziąć claasa dominatora i on o tym wszystkim wie.

 

a i jeszcze cos moj tata bierze moje słowa pod uwage, wiec na próżno tego nie pisaliscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
ale dzieki wam chce wziąć claasa dominatora

hmmm nie widzialem, zeby ktos tutaj proponowal claasa, ale to decyzja twojego taty :P byle byla sluszna

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj