Zaloguj się, aby obserwować  
pawlo25

MF 3690- 3670 opinie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawlo25    0

czy ktos jest posiadaczem MF 3690 lub 3670 wasze opinie prosze podac?

 

 

chce takiego kupic na 100ha jakie maszyny do tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mam 3645, ta sama seria tylko moc trochę mniejsza(145 km, Perkins).

Wielka zaleta tego ciągnika to zwrotność, ma 6 cylindrów a zawróci na mniejszym okręgu niż 4 cylindrowy Zetor:).

Jeśli masz jakieś konkretne pytania to postaram się odpowiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo25    0

czy czesto zdaza sie awaria , ile ma motogodzin jaki plug do tego masz jaki agregat uprawoy uzywasz dotego mf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Awarii jeszcze nie było, ciągnik jest u nas pierwszy sezon.

Z maszyn do niego to na razie tylko pług 4x40(mógłby być 5x40-4x50) no i przyczepę tandem, w planach gruber 3m, jeśli sytuacja się poprawi to uprawowo siewny aktywny 3m, ale to nieistotne bo do 3090 potrzeba sporo większych maszyn.

 

 

Jak kupujesz to zwróć uwagę na hydraulikę, możliwe, że trzeba wymienić pompę(ok 2500 zł), więc jeśli wolno podnosi itp. to targuj ostro.

Silnik i skrzynia raczej się nie psują, 3690 jeśli się nie mylę ma sprzęgło mokre wielotarczowe, tak więc problemu z tym nie będzie. Ogólnie bardzo dobre ciągniki, ale tylko wtedy gdy są zadbane:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

My posiadamy MF 3655 (155km, silnik 6 perkinsa...). Więc jak masz jeszcze jakieś pytania lub tp. to też chętnie odp...

Na Twoje ha to polecałbym zdecydowanie 3690... (o 3670 to nawet nie myśl, bo po pierwsze za słaby, a po drugie ma za małe koła jak na tą moc - 38")

Polecam skrzynie Dynaschift (32x32), ma 4 półbiegi zmienne pod obciązeniem, co znacznie zwiększa komfort pracy w porównaniu do skrzyni 16x16...

A co do maszyn do tego MF (3690)...

Agregat uprawowo-siewny 4m aktywny

Pług obrotowy 6-skibowy

Awaryjność jest zależna od stanu danego egzemplarzu, prościej mówiąc, jak dobrze wygląda tak też będzie pracował ;)

(nie radze sugerować się przy kupnie ceną ciągnika, a stanem technicznym, wizualnym oraz przebiegiem...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Tak ogólnie o komforcie to nie można napisać...

Ale tak z grubsza to komfort w tym ciągniku jest naprawde przyzwoity, wszystko pod ręką, wygdny fotel gremmera, regulacja kierownicy, więc pozycja za kierownicą jest ok, a zmęczenie podczas pracy dosyć małe... ;) jeżeli ciągnik jest wyposażony w klimatyzacje to jeszcze bardziej poprawia wygode w kabinie... chociaż wentyletory skutecznie spełniają swoją role jeśli chodzi o samego operatora... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ta seria ma naprawdę dobrze wyciszoną kabinę, 70-74 dB to wynik dużo lepszy niż w wielu nowych ciągnikach (JD 5720 ma chyba 75 dB). Siedzenie Grammera(pneumatyczne), blokady, napęd, WOM załączane elektrohydraulicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo25    0

tez zastanawiam sie nad kupnem miejszego mf co okolo 120km jako pomocniczi glownie do opryskiwacze 3tys litr ten sam opryskiwacz bedzie cignal ursus 3512 lub c360 jako pomocnicze czy 120km wrazie mi nawali mf 3690 czy da rade z brono wirnikowo o 4metrach szerokosci z siewnikiem. takie mf kosztuja okolo 50tys wiece i mnie niz 50 warto hyba kupic dwa uzywane niz jeden o mocy np 150km za 300tys

 

co otym sadzicie czy da rad z 4metry z brona wirnikowa (agregat uprawowo siewny)?

 

 

a dotego mf3690 mysle dac plug 5skibowy zawieszany o szerokosci min 2,4

 

oczywiscie obrotowy i jakis wal doczepic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Mam pytanie co do spalania tych ciągników, chodzi mi tutaj głównie o model 3690. Z góry dziękuje za odpowiedź, pozdrawiam ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

mf to chyba najbardziej oszczedne ciagniki :) i nawet mi nie piszcie ze jd albo zetor mniej pali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj