kombinator18

Brak ciśnienia w opryskiwaczu 300l

Polecane posty

kombinator18    18

Witam niemialem cisnienia w opryskiwaczu wiec zrobilem remont pompy.

wymienilem wszystkie te membrany (jedna byla peknieta ) łożyska też zostały wymienione,wszystko poskladalem jak bylo napompowalem tam gdzie jest ten wentel , a tu zoonk cisnienia jak nie bylo tak niema poprostu niepyli tylko kropi i to jeszcze slabo.

Sprawdzilem wszystkie mozliwe opcje na rozdzielaczu , dalej cisnienia niema.

 

Co moze byc nietak ???

 

Opryskiwacz polski 300 l bodajze z okolo 1996 roku,marka nie znalazlem nigdzie na nim.

 

Pomocy ;)


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal26    12

A zawór ciśnieniowy przy rozdzielaczu Ci trzyma?Sprawdź jeszcze ciśnienie tam gdzie pompowałeś powietrze bo może Ci uciekło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DF24    28

muj wujek miał podobny problem nawed wstawił nowa pompe i d*pa a okazało sie ze wąz ssawny miał dojscie z gury zbiornika i ta łaczka była nieszczelna ciagneła powietrze chyba ze masz dojscie z dołu to moze byc cos innego


Małorolny jestem. (106ha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sdamigo6    0

Może to wina zaworków Po tylu latach użytkowania mogły rozpaść się sprężynki , ew. żle założyłeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muj wujek miał podobny problem nawed wstawił nowa pompe i d*pa a okazało sie ze wąz ssawny miał dojscie z gury zbiornika i ta łaczka była nieszczelna ciagneła powietrze chyba ze masz dojscie z dołu to moze byc cos innego

 

Dokładnie jak pisze kolega. Najprawdopodobniej przyczyna jest rozszczelnienie któregoś z elementów ssawnych. Aby to sprawdzić odłącz od pompy wąż ssący ciecz ze zbiornika i w jego miejsce podłącz jakiś inny. Drugi koniec włóż do wiadra z wodą i włącz pompę. Jeżeli będzie działać to sprawdź kolejno wszystkie elementy doprowadzające ciecz do pompy.

  • Like 1

Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Problem prawie rozwiklany przy rozdzielaczu byla rozkrecone z boku takie pokretlo na maxa skrecilem nawet ladnie pyli :)

 

Tylko czemu mi nie pokazuje w ogole cisnienia ???? wymienilem na nowy ten caly zegar a tu dalej nic nie daje ????

 

Cos mi sie wydaje ze trza bedzie caly rozdzielacz wymienic co wy na to ???? ;)


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki21    1

To jak to nazwałeś takie pokrętło z boku służy do regulacji ciśnienia! A nie wskazywać może dlatego że nie wlałeś oleju do manometru. Jest tam taki gumowy zbiorniczek w niego wlewasz olej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

A żeby nie zakładać nowego tematu mam problem z ciśnieniem a dokładniej ciśnienie skacze-raz jest dobrze, podwyższone dwa razy a raz spada minimalnie. Stało sie to nagle, filtry wszystkie sprawne i drożne. Co to może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaskurp    7

A ja mam pytanie odnośnie lania oleju pod manometr, ile powinno się wlać oleju w tą przeponę w kształcie kieliszka, i jakiego rodzaju oleju, czytałem że musi być rzadki najlepiej wazelinowy, ale skąd ja go wezmę. co wy tam lejecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Co do ciśnienia to będzie zawór ciśnieniowy,ten z rączką co przerzucasz raz na mieszanie raz na oprysk.Olej ja wlewałem superol albo hydrauliczny i było dobrze, ważne żeby nie było powietrza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaskurp    7

Autor pozwoli że przy okazji zapytam o jeszcze jedno. Mianowicie Nabyłem używany opryskiwacz. Belka 20 szczelinowych rozpylaczy 03. Właśnie dokonałem przeglądu, wymieniłem filtry, rozebrałem i przejrzałem rozdzielacz. wszystko cacy tylko mam problem z ciśnieniem. Na włączonym mieszadle i włączonej całej belce przy 1700RPM w C330M manometr pokazuje 4 bary.Zawór regulacyjny w rozdzielaczu wkręciłem do oporu, przelewem wypływa tylko nie wielka ilość cieczy. Czy takie ciśnienie to norma czy jednak już pompa jest przytyrana? Ewentualnie co może być tego przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

może być wina pompy, jaka to pompa? aaa i sprawdź zasilanie pompy, może mało wody zasysać i nie ma z czego wytworzyć ciśnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pilmet1600    0

AK 52 to nie nazwa pompy tylko oznaczenie aluminium konstrukcyjne 52 prawdopodobnie masz pompe p -40 albo 60.

Takie objawy jakie piszecie są zazwyczaj niesczelnością na układzie ssawny, (wąż, filtr)

albo grzybek dławiący w zaworze się skruszył i cała ciecz idzie na przelew.

No chyba że masz zawór stałociśnieniowy ZTS to mogły przeponki polecieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

Witam. Podepnę się pod ten post, może mi ktoś pomoże. Ostatnio w opryskiwaczu krukowiaka pojawił mi się problem ze spadającym ciśnieniem. Gdy zaczynam pryskać na manometrze mam 3 bary i ciśnienie podczas pryskania będzie powoli spadało, więc podkręcam na tym zaworze regulacji ciśnienie podczas jazdy żeby utrzymać stałe ciśnienie. Jak zamknę na końcu przejazdu sekcje przy już podkręconym zaworze, to w momencie gdy włączę na następnym przejeździe sekcje do pryskania to na manometrze wybije mi ponad 4 bary. Wtedy reguluje do 3 barów, ale to znowu opada podczas jazdy i tak w koło;(

Byłbym wdzięczny za wszelkie sugestie co mógłbym sprawdzić. Problem ten pojawił się dopiero teraz, wcześniej nic takiego nie występowało.

Dziękuje za wszelką pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DF24    28

filtry sprawdzałes głównie one sa przyczyną takich problemów jak zes opisał miałem kiedys tak samo szlak mnie trafiał az sasiad mi przygadał czy filtry czyscze i faktycznie filtr dolny był zaklejony wyczysciłem oby dwa i problem z głowy


Małorolny jestem. (106ha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

Filtr dolny na pewno jest czysty bo tamten czyszczę regularnie, sprawdzę teraz górny przy zaworze, niby w instrukcji jest napisane samoczyszczący, ale nie zaszkodzi zajrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Prawdopodobnie zawór ciśnieniowy ci się wyrobił.Też tak kiedyś miałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

Całe szczęście wyczyszczenie górnego filtra pomogło.

Dziaki za pomoc

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GBartek    215

Witam. 

Mam podobny problem. Opryskiwacz 300l, pilmet.

Pryska ladnie, ale manometr nic nie pokazuje.

Filtry wyczyszczone, olej jest w pompie i pod manometrem, cisnienie w pompie napompowane do 3bar.

Do wymiany manometr czy sprawdzic cos innego? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Na dzień dobry manometr leci.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez nemo1
      Posiadam dysze eżektorowe MMAT czerwone i niebieskie dwustrumieniowe Lechler. Nie zwracając na producenta chciałbym spytać się osób które używają obu typu eżektorów do jakich zabiegów ich używacie i która będzie lepsza według waszego doświadczenia. Wiem że prawidłowa praca eżektora to min 3 do max 5 bar.  Wykonałem czerwonymi dopiero dwa zabiegi wydatek wody 240 l/ha 10 km/h ciśnienie prawie 4.8 bar czyli według norm z tabeli. Tylko jakie będą efekty np pryskając herbicydem czy grzybówką. Kropla jest większa niż w niebieskich (jednostrumieniowych). Prędkość 10 km/h wydaje się szybko. Czy zabieg będzie skuteczny? Proszę o opinię użytkowników.
      Do tej pory pryskam dwu strumieniowymi 220 l/ha 8 km/h i też niecałe 5 bar. Tylko trochę mnie irytują bo lubią się przytykać pomimo filtrów i lubię trochę szybciej pojeździć.  
      Nie wiem czy zrezygnować z czerwonych
       
       
    • Przez gregorz
      Witam potrzebuje  pomocy sterownik bravo 300s  podczas składania belki opryskiwacza załącza  się podnoszenie belki co może być przyczyną? 
       
    • Przez agroplusf75
      Opryskiwacz hardi problem z komputerem hc 2500 nie pokazuje przepływu cieczy co może być
       
    • Przez MFargo
      Przychodzę z zapytaniem jak ustawić opryskiwacz żeby zasysał wode z zewnętrze go zbiornika czyli np mayzera bo mam taką opcję w opryskiwaczu ale nie wiem jak to uruchomić.
      Dodam jeszcze że pompa ma naped z ciagnika nie z koła 
    • Przez kuba123456
      Witam mam pytanie podczas wplukania opryskiwacza  zapomniałem  wypłukać  rozwadniacz sita było pryskane ostatni raz na jesieni randapem i wsypałem  mocznik do sita i chciałem  rozwodnić  mocznik i poszło z mocznikiem oprysk ten randap czy coś może stać się po opryskanie zboza było  wody w opryskiwaczu 200 litrów a poleciało z sita oprysku  z 300 ml proszę o pilną  odpowiedź jak coś to co robić 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj