igorass

Lakiery Unii Grudziądz

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Grudziadz
igorass    33

Witam,

poszukuję numerów lakieru z palety RAL którymi Unia Grudziądz maluje swoje maszyny, chodzi mi o kolor zielony i czerwony którym malowane są np. agregaty uprawowe albo brony talerzowe.

Jeżeli taki temat już jest, bądź tez wymaga przeniesienia to proszę moderatora o stosowne działania. ;)

yacenty    854

coś mi się kojarzy ze gdzieś to już widziałem ale teraz nie moge znaleźć, wogole to chciałbym stworzyć pewnego rodzaju baze danych o kolorach RAL i producentach

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Blog o uprawie roślin na Dolnym Śląsku - Nasze uprawy - AgroFoto.pl
My agri pictrues

igorass    33

Jeżeli chodzi o Unię to nie ma szans uzyskać od nich numer lakieru, ba nawet składnice maszyn muszą się nieźle starać żeby przysłali im parę kropelek farby na zaprawki ;) Jak nikt nie będzie w posiadaniu tych numerów to czeka mnie mieszalnia farb co wcale nie oznacza dobrania idealnego koloru. Co do innych producentów to wiem że na przykład Naglak podaje na swojej stronce numery lakierów do błotników kabin.

Wiadomość z agroFakt.pl

yacenty    854

kazda normalna firma kody ral podaje w katalogu czesci zamiennych, niektórzy idą dalej i nawet podadzą kod naklejek tak ze kazdy moze sobie odnowić maszynę aby wyglądała jak z fabryki, no ale firma firmie nie równa

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

My agri pictrues

arek92    1

Ja tęż poszukuję informacji na temat lakierów, jedynie to wiem że Naglak podaje numery lakierów a szczególnie chodzi mi o pronara , morze ktoś z was ma więcej informacji na ten temat ?

dawidg2    30

nie raz kolor farby może się różnić po jakimś czasie albo przy mieszaniu u producenta może coś wyjść nie tak. A jeśli chodzi o kolory RAL to w większym sklepie z farbami mają wzorniki i można dobrać też kolor

yacenty    854

jak dobrze ze ja już wiem jakie kolory gdzie dać ;)

mam kolor zetora, mam kolor ursusa, wszystkie przyczepy do tej pory jechałem jedna farbą a teraz uzyje innej wiec kod tez bedzie.

Kuhn ma swoj kolor podany, sulky to samo, na UG i skotarka zlewam - poki co nie bede malował

Pozdrawiam YacentY

My agri pictrues

Przemo188    8

Mi również odpisali w sprawie czerwonego : "Najbliższy oryginału będzie RAL 3000"  czyli to tez nie bedzie do konca to 

w sklepie twierdzili ze niby 3020 ale ktoś wyżej pisał że jest za jasny więc chyba zaryzykuję i pójdę w ral 3000

pala92    21

I jak tam wasze dobieranie kolorów który czerwony i zielony są tymi ktore stosuje Unia?

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez jaro86
      Potrzebuje zrobic mieszadło do beczki 1000l. Beda tam mieszane nawozy do fertygacji. Ma ktos jakis pomysl albo juz ma cos takiego? 
    • Przez Wiesi0
      Witam chciałbym zrobić filtr ssawny do beczkowozu żeby zasysać wodę ze stawu bez piasku bo ten piasek niszczy zawory, czego by użycz jakiego materiału.Filtr wielkościowo niema znaczenia.
    • Przez agi
      Witam,
      możecie coś wyjaśnić z punktu widzenia  mechanika VS  warsztat etc DLACZEGO tak proste nawet konstrukcje agregatów uprawowych (stosowane do ursusa c 330 czy 360) na zasadzie aby tylko podnieść siewnik typu poznaniak z 2 metrowy co waży ponad 300 kg, NIE są budowane na tej mega prostej konstrukcji podnoszenia wbudowanej w ciągnik..

https://www.youtube.com/watch?v=z2CXvr5e8KY

przecież zasada dźwigni jest uniwersalna i dlaczego nie wykoszystać tego podnoszenia na końcu tej dźwigni aby podnieść chociaż trochę ten siewnik od ziemi na kolejnym 3 stopniowym czaczepie

pewnie łącznik musiałby być podłączony na wysokości łącznika ciągnika..

Dlaczego ludzie wolą bardziej skomplikowane rzeczy do tego, w tym rodzaju..? https://i.ytimg.com/vi/gV6-JwnGDMo/hqdefault.jpg

oczywiście przy konstrukcji "uproszczonej" podniesienie agregatu to także podniesienie siewnika, ale tak wygląda ta praca.. 

coś takiego  https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_ESjUGtDyo5WXcXP1aZUVS88qfqZncfYd.jpg

???
    • Przez szymon15
      Mam zamiar zrobić drzwi przesuwne do garażu w którym trzymam ciągnik bo zawsze nawiewa mi liści, wchodzą oba psy i robią ****,przesuwne ponieważ nie mam za dużo miejsca na inny typ, więc tak.. mam wejście do garażu 5m szer. i 3m wys. (PRZYBLIŻENIE;garaż w stodole obok stajnia wszystko wybetonowane) uwarzywszy na to że trzymam tam ciągnik(c360 3p) jak mam zrobić prowadnice aby ich nie zgiąć przy wjeżdżaniu do garażu? Myślałem aby na górze zrobić prowadnice z takich dwóch kątowników zespawanych-nie wiem jak to się fachowo nazywa:)A NA DOLE CO? i z czego zrobić kółka na których będą się przesuwały drzwi?

Pozdrawiam:)
    • Przez damiandcba
      Hej. Dziś wpadł mi pomysł ze zrobieniem sterowanych elektrycznie sekcji w opryskiwaczu. Mam rozdzielacz ten nowy http://sagrol-sklep.eu/Zawor_sterujacy_4_sekcyjny_rozdzielacz_polowy-13.html i tak jak są te poszczególne sekcje to wyżej dać taki elektrozawór http://allegro.pl/elektrozawor-1-zawor-12v-nawadniania-wody-i1589942476.html . Można dać tylko 4 jeden na mieszadło i 3 na poszczególne sekcje. Dalszy ciąg rozwiązałbym tak że oprysk cały czas szedłby na sekcje i jak bym chciał wyłączyć 3 sekcje na raz to włączę mieszadło aby nie rozsadziło rozdzielacza a tej rączki czerwonej dużej wcale bym nie dotykał co wy na taki pomysł. CO myślicie o tym elektrozaworze wytrzyma działanie środków bo ciśnienie wytrzyma pisze aż do 10 bar.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.