Gość Luke16

Coś niedrogiego zamiast C-330

Polecane posty

endrju00711    11

Nigdy nie mów nigdy, luke, ja za swoją renie dałem 14 tyś zł :);) Poszukaj dobrze, z sprzedażą C-330 ci się nie pali, bo mi w komfortowej kabinie naglaka i takie tam szmery bajery dali 10200 zł, więc czy ci dadzą 12 tyś, to mógłbym polemizować, najpierw ją gdzieś w ogłoszenia wsadź, później można myśleć :) Ale nie twierdze, że rozglądać się po woli nie możesz, ja bym czekał na jakąś okazję, taką jak np. moja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

w tym rzecz że już mam kupca na moją c330 ... za taką kasę to bym brał i nie patrzył... Skąd endrju ją tak tanio wyrwałeś przecież to grosze za taki ciągnik.... zależy jeszcze w jakim jest stanie który rok itp.... Co do 5011 też myślałem ale nic szczególnego na allegro nie ma... 360P dzięki za linki myślałem że są one z perkinsem a w szczególności ta mniejsza.... takto z silnikiem mwm odpadają... bo gdzie ja części w razie czego dostanę?? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

proste pytanie : ;) Co to?? Bo pierwszy raz to na oczy widzę :) I jak z częściami do tego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Albo jest jeszcze inna możliwość mianowicie mogę sprzedać c-330 i kupić coś większego od zetora mianowicie np. Ursusa C-385 bądź 902 ;) ... do prasy chyba by był dobry :) a LTZ hym też ciekawe taki MTZ pod inną nazwą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Ale więcej hajsu byś musiał mieć jak na 912, ja wyrwałem swoją renie z ogłoszeń w nietypowym miejscu ;) Fakt faktem opony do wymiany, akurat mi nie potrzebne na gwałt, bo do prasy mi nie potrzebny dobry bierznik, gorzej do jakiejś cięższej roboty, ale to kwestja 3 tyś, i tylnie wymienione, z tyś na przednie, i po kłopocie. W mojej durzo nie trzeba było robić, jedyne co mi tylko zostało, to do końca odpowietrzyć hamulce, bo troche szwankują jeszcze, tak to jedynie radyjko wsadzić i w pole :) Foty wstawie jutro, będe po lekcjach bo od tygodnia to mam równy zap.......dol w szkole, więc troche marnie z fotami, właśnie skończyłem robić prezentacje na technike, dopiero co weszłem na AF, a jutro znów do budy ;/ Jak co to foty wstawie :) Heh w zasadzie to jeszcze dziś :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Taki zetor 8011 albo ursus 385 nie jest głupim rozwiązaniem :)

Ja kupiłem , co prawda za 20 tys ale w stanie idealnym ;) za 15-17 tys możesz miec calkiem calkiem ciagnik z najwyżej blacharką do rematu ale silnikiem mocnym i wcale nie takim złym. Tylko musisz się dobrze rozejżec , popatrzeć porownać - napewno coś sensownego znajdziesz .A warunki pracy w porównaniu do 360 3p niebo a ziemia -cicho i wspomaganie , na głowe nie pada ...

do kosiarki też dobry bo ma wom na 1000obr/min , wcale tak wiele nie pali :)

polecam puki co :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Ludzie, czemu wy się boicie kupować zachodni sprzęt ze względu na brak części? Części jest jak na lekarstwo, trzeba tylko dobre poszukać. Są drogie, owszem, ale powtórzę się z tym po raz kolejny na tym, forum, za jakość się płaci. Przecież lepiej jest kupić raz coś drogiego niż kilka razy coś tańszego i gorszego. Ja bym koledze właśnie polecał tą małą renie, te renault są w miarę tanie a jakie dobre ;) a ten silnik MWM po prostu marzenie :)


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

kamil i gdzie ja na szybko w swojej okolicy części do tego znajdę??? Bo u mnie królują tylko Ursusy i zetory i gdzie niegdzie jakiś MF się trafi... Akurat w moich okolicach nie ma do zachodniaków części... Zresztą cena tych części jest sporawa i wolę się tłuc starym ursusem gdzie w razie czego remont sam zrobię za grosze niż w takiej renault gdzie remont przewyższy wartość ciągnika....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Ja mam fendta 306 i nie mam sklepów z częściami w okolicy a najbliższy sklep z częściami do nich są w odległości 170 km. Ale jak kupię porządną część do niego to wiem chociaż że za kawałek nie będę jej wymieniał.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Luke16 @ jak to u nas mówią ,, pierdz....... jak niezdrowa d... " :) Po pierwsze częsci do renault dostaniesz w każdym punkcie sprzedaży grene, ja mam do takiego punktu 5 km, jade, zamawiam, na drugi dzień rano przyjeżdżam, składam i znow w pole. A na ceny nie nażekam, jakośc idzie w parze z ceną, i to jest podobnie jak kupowałem dorabiane zęby do przetrząsacza karuzelowego, pojechałem na hektar ciężkiej łąki pod względem zbioru zielonek. To widziałem jak wszystkie strzelały. Kupiłem dwa razy droższe orginały, i drugi sezon śmigam na nich przy wymianie dopiero dwóch, a wspomne że rocznie to ona ,, troche " przetrząsa. Nie ma co ukrywać, zachodnie części są o niebo lepsze, polak na wszystkim oszczędza, a szczególnie na stali, itp. Znajomy robił w renault 95.14 uszczelke pod głowicą jak już prędzej wspominałem, w pierwszy dzień wzięli go rozkręcili ( znajomy mechanik, który pierwszy raz renie na oczy widział dał rade ) zobaczyli co do wymiany, pojechał, zamówił, na drugi dzień do odbioru, poskładali, i reperowali go raptem dwa dni, ale to nie jest tak jak ja mam w moim MF 255 co miesiąc ciężkich prac, i kierowca sadysta, jak to mnie we wsi określają, i uszczelka do wymiany . Takie są realia, w ciągu jednego roku potrafiłem trzy razy uszczelke wymieniać. Ale lekko nie miał w orce, we wszystkim dostawał sztyche, pedał w podłoge i cały czas do przodu :) Ostatnio woziłem obornik renault 75.12 i wszystko pod kuku na dwa ha, powiem jedno z moimi możliwościami to sam się dziwie, że ten ciągnik to przeżył, prosty przykaład, wałłek w rozrzutniku na 1000 najwyższy bieg, i wio, przypomne że ładowałem go tak, że z góry przez adapter przelatywało ;) Z opon niskoprofilówki się zrobiły, jako że nowe to dały rade :) Orka trzyskibowym pługiem UG po rame renault 75.12 , fakt, kiedyś chodził z C-360 ale jeszcze nie zdążyłem kupić większego. Choć raz ojciec renie zagotował, ciągnikowi nic, szedł dalej. Po drastycznych testach z cała pewnością moge powiedzieć, że ciągnik nie do zajechania :) Silnik mi się bardzo podoba, sam w sobie jest cichy, co mnie dziwi zegar w ciągniku ma 3 tyś obrotów na minute max, widać mój jest chyba troche podkręcony, bo licznik zamyka :) Albo coś mi zły pomiar podaje, choć w to wątpie, bo na wysokich obrotach renia idzie jak odrzutowiec :) Szczerze to nie kupił bym innego jak bym kupował drugi raz, jestem z niego zadowolony, zobaczymy jak pujdzie z prasą, ale myśle że o niebo lepiej jak C-360 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

wiesz jak piszesz że dałeś za nią 14tyś zł to też bym się nie oglądał tylko brał... przeglądałem właśnie cene np. rozruszników do zetora i jd jakieś 200zł różnicy jest.... a za 200zł to ja mam komplet naprawczy do zetora... Endrju wiem jak chodzą renówki bo kolega ode mnie z klasy ma 155.54 i naprawdę wygoda i konfort jest i nawet nich się zetor schowa z tym komfortem który oferuje... no ale padło mu jakieś łożysko to zapłacił za 1 sztukę 400zł .... Z resztą nie mam dużo ha... i po co miałbym inwestować w "wysłużony" zachód jak mogę kupić ursusa czy zetora do remontu i sam go bez problemu zrobić jadąc po części nie 150km tylko 10km ;) Chociaż z drugiej strony jak by nie patrzeć zrobiłem z ojcem w tamtym roku remont generalny kosiarki rotacyjnej polskiej meduzie i po przekoszeniu ok. 30ha kosiarka nadaje się na szrot.... takie są teraz polskie części... Zastanawiałem się nad zachodnią używką dyskową ale kolega Ferdek mi odradził... i kupię chyba polską nową za 3 tyś zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624
... ale to nie jest tak jak ja mam w moim MF 255 co miesiąć ciężkich prac, i kierowca sadysta, jak to mnie we wsi określają, i uszczelka do wymiany . Takie są realia, w ciągu jednego roku potrafiłem trzy razy uszczelke wymieniać. Ale lekko nie miał w orce, we wszystkim dostawał sztyche, pedał w podłoge i cały czas do przodu :) Ostatnio woziłem obornik i wszystko pod kuku na dwa ha, powiem jedno z moimi możliwościami to sam się dziwie, że ten ciągnik to przeżył, prosty przykaład, wałłek w rozrzutniku na 1000 najwyższy bieg, i wio, przypomne że ładowałem go tak, że z góry przez adapter przelatywało :) Z opon niskoprofilówki się zrobiły, jako że nowe to dały rade :P Orka trzyskibowym pługiem UG po rame, fakt, kiedyśchodził z C-360 ale jeszcze nie zdążyłem kupić większego. Choć raz ojciec go zagotował, ciągnikowi nic, szedł dalej. Po drastycznych testach z cała pewnością moge powiedzieć, że ciągnik nie do zajechania :) Silnik mi się bardzo podoba, sam w sobie jest cichy, co mnie dziwi zegar w ciągniku ma 3 tyś obrotów na minute max, widać mój jest chyba troche podkręcony, bo licznik zamyka :) Albo coś mi zły pomiar podaje, choć w to wątpie, bo na wysokich obrotach idzie jak odrzutowiec :) Szczerze to nie kupił bym innego jak bym kupował drugi raz, jestem z niego zadowolony, zobaczymy jak pujdzie z prasą, ale myśle że o niebo lepiej jak C-360 :)

 

 

patrze i nie dowierzam :)

czy ty mówisz napewno o mf255?

3 pługi po rame ?

wałek na 1000 , najwyzszy bieg?? chyba po autostradzie i z górki ....

nie no jak nie mówisz o 255 to przepraszam serdecznie :) ale jak masz na mysli go rzeczywiscie to wybacz ale padam ze smiechu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

To mf 255 ma wałek 1000obr/min??? Mam taki ciągnik i nie mam takiego wypasu :P Może to jakaś limitowany egzemplarz? :) Nawet jak się dba to silnik w tym ciągniku nie odwdzięczy się żywotnością. A u mnie pracuje tylko w lekkich pracach typu opryskiwacz, rozsiewacz i już 2 razy był silnik robiony.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Wałek 1000 w ferdku, pierwsze słyszę i sądzę ,że to ściema. MF ma WOM: 540, i dwie opcje : zależny i niezależny :P


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil20    0
To mf 255 ma wałek 1000obr/min??? Mam taki ciągnik i nie mam takiego wypasu :P Może to jakaś limitowany egzemplarz? :P Nawet jak się dba to silnik w tym ciągniku nie odwdzięczy się żywotnością. A u mnie pracuje tylko w lekkich pracach typu opryskiwacz, rozsiewacz i już 2 razy był silnik robiony.

 

To faktycznie masz model bez wypasu :P ale to zależy jaki się spotka. Ja mam MF 255 i pracuje w ciężkich jak na tan ciągnik pracach tj. orka 3-skibowym pługiem UG, praca w agregacie z podwójnymi wałkami, jest jedynym traktorem w gospodarstwie więc robi wszystko i jedyna poważna awaria na 20 lat pracy to zerwanie nitów tarczy sprzęgłowej 2 stopnia tj. od WOM. Silnik nie był remontowany, były jedynie wymieniane wtryskiwacze, nie ma przecieków, jest suchy więc z mojego doświadczenia uważam ten ciągnik za mało awaryjny :) ale każdy ma inne doświadczenia i podzielam zdanie kolegi że wałek 1000 obr/min to nierealna opcja w tym modelu( dla upartego realna)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Sory że tak długo nie odpisywałem, lecz byłem na wczasach, ogólnie to nie chodziło mi o MF 255, tylko o renault, zresztą jutro zedytuje tamten post, ponieważ dziś jest już troche puźno, a ja nie w stanie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

No mi się chyba trafiła chyba bardzo feralna wersja tego ciągnika. Nie myślcie sobie że go katuje jakoś bo tak nie jest. Ale już pod koniec roku nareszcie go sprzedam i planuje właśnie kupić jakiegoś małego renault lub same żeby mieć jakiś komfort pracy.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

No ja tez szukam jakiegos zastepczego sprzeta zamiast C-330 bo wlasnie pekla mi skrzynia i interesuje mnie ciagniczek z turem do 30 tysiecy, doradzcie cos jak mozecie.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil360    0

a nie lepiej troszkę dołożyć i kupić Zetora 5011 ma on trój cylindrowy silnik

o mocy 52km wspomaganie wygodną kabinę i inne bajery których niema MF 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil20    0

Zetor 5011 ma porównywalną cene do MF 255 więc nie trzeba by dokładać :P jeśli chodzi o wygode to jest lepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

ja teraz już nie zmieniam c-330 bo przyszedł czas sianokosów i dwa ciągniki muszą na razie być po robocie się ją sprzeda i kupie prawdopodobnie c-362 bo ojcu się niemiłosiernie podoba... mf 255 też w chodzi w rachubę ale cena za duża... kamil16251290 mf 255 to jeden z najtwardszych ciągników jaki powstał przynajmniej mojego sąsiada taki jest... poprostu robi nim wszystko (pryskanie, prasa rolka i kostka, rotacyjna, przegrabiarka, zgrabiarka, rozsiewanie nawozów, wożenie obornika, koszenie jednorzędówką kukurydzy, tur i wieeeele inny)... Ciągniczek wygląda co prawda krytycznie bo żadnej szyby nie ma lakier odrapany, ale silnik żyleta :P Uważany u nas na wiosce za najlepszy ciągnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

No ja nie wiem czy mój był taki twardy. Silnik jest dosyć elastyczny i silny lecz nie we wszystkich egzemplarzach ta żywotność silnika była dobra. Nie mówię o wszystkich egzemplarzach tylko o tych feralnych jak mój. Ale znalazłem w nim dwie zalety. Otóż ma małe spalanie i dużą zwrotność. Właśnie ceny za te mf są duże więc kupie sobie za niego ładny ciągnik :P


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

postanowione... po dłuższych debatach z ojcem postanowiliśmy kupić jakiegoś zetorka 8111 nawet lekko do remontu za jakieś śmieszne pieniądze... tylko teraz jeszcze ciutkę musimy dozbierać kaski....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj