Gość Luke16

Coś niedrogiego zamiast C-330

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Luke16   
Gość Luke16

Chcę sprzedać C-330 (ok. 12 tyś zł plus dołożę z 3/4 tyś zł max) i kupić coś większego... Mianowicie ciągnik by miał pracować jako ciągnik dodatkowy w gospodarstwie 15ha razem z Zetorem 7211 (on za jakiś czas też zostanie sprzedany na rzecz jakiegoś większego ok 90KM) z kosiarką rotacyjną, opryskiwaczem, zgrabiarką, siewką, siewnikiem, jakimiś bronkami, trochę z kopaczką do ziemniaków, z wózkiem czyli taki do lekkich prac.... Chciałbym zastąpić nim C-330.... Wymagam wspomagania i troszkę komfortu.... Jakie ciągniki byście polecili???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Chcesz kupić ciągnik za 16 tyś z komfortem i wspomaganiem i troche mocniejszy od ciapka, ho ho, kolego kto by tak nie chciał ;) a cóż Ci ciapek zawinił że sprzedawać go chcesz, po stopie Ci przejechał, czy tak jak mój porozkręcał się w skrzyni? he, Chociaż faktycznie ten Twój ciapek już troche wiekowy, ale jeśli silnik i skrzynia OK, może by tak dokupić do niego wspomaganie kierownicy (komplet na allegro 2,3 tyś) i komfortową kabine, oraz poszerzyć go na 1350mm lub 1400mm ciągnik ni do poznania będzie, bo 2giej takiej maszyny jak ciapek to już w życiu nie znajdziesz, a tak powaznie jak się upierasz na zmiany, to w tej kasie możesz poszukać zetorów z serii 5711 czy 4911 itp można znaleźć z wspomaganiem kierowniicy ale ile potem do remontu dołozysz to już ina sprawa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

dobrze Ferdek07 mówisz ,ciężko bedzie za tyle kasy coś o wymienionych wymaganiach kupić , ja bym Ci polecił MF-255 kabina komfort (były takie trzeba poszukac) i wspomaganie można dołożyć choć w nich kierownica lekko chodzi , w innym przypadku cięzko może byc kupić albo jakiegos zachodniego MF-165 poszukaj....


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

ja się zastanawiałem nad C-362 tylko kurcze prawie to to samo co mój 7211 lub mf 550 prawie to samo co mf 255 tylko że z lepszą kabinką i wspomaganiem.... Co do ciapka dlaczego chcę go sprzedać a bo do rotacyjnej się nie nadaje bo za wolne obroty na wałku ma i biegów w skrzyni brakuje, do zgrabiarki karuzelowej za lekki ma przód bo podrywa, do siewnika też za bardzo się nie nadaje bo za niski jest... z resztą u mnie to on więcej stoi niż jeździ.... Ogólnie to jest ciągnik igiełka tylko pasowało by go pomalować i jeździć jeszcze dłuuuuugo bezawaryjnie ;) Ogólnie to maxymalnie mogę dołożyć ok. 5tyś zł ale to już max czyli z 17 tyś zł będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

A nie lepiej sprzedać c 330 i kupić odpiwedni rozsiewacz czy zwiekszą kosiarkę np. dyskową do zetora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

i zostanie mi jeden ciągnik??? Nie nie nie muszą być przynajmniej dwa ciągniki w gospodarstwie (a najlepiej trzy).... Tym bardziej że zetor też pójdzie na sprzedaż bo jest za słaby do prasy a w jego miejsce pójdzie jakiś 8145 bądź bądź 1014 ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

to za 17 tyś nie wiele zdziałasz, no chyba, że interesuje Cię jakiś zachodni wysłużony sprzęt do którego części będą mało osiągalne lub wcale, a cena za nie tez do małych należeć nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

a tak jak pisałem c-362 bądź mf 550 będzie ok???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Może i będzie OK sąsiad kupił takiego mf wszystko fajnie wygląda wspomaganie kierownicy i wogóle nawet nawet ciągniczek jak za taką kase, ale silnik już trzeba robić i widać że tym ciągnikiem nie tylko jeżdzono do kościoła, największą zaletą c 330 jest to że kilkanaście pln zrobisz remont tego i owego coś dokręcisz podkręcisz i ciągnik jeździ a części są prawie za darmo i pomomo tego że lekki słaby itd ten ciągnik się nie stażeje, a teraz wyszastasz sie na takiego mf-a i następne 4-5 tyś włożysz w remont silnika bo 4P troche kosztuje, do tego części do skrzyni kosze satelit tryby itp co najczęściej ulega awarii w starych mf też każde z osobna około tysiaka kosztuje, ja bym jednak załozył wspomaganie dociążyl przód i dalej ciapeczkiem ganiał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

ferdek żeby on miał z 10KM więcej i szybszy wałek to bym się nie zastanawiał i go zostawił no ale brakuje mocy.... :D Gospodarstwo się rozrasta coraz więcej pracy i pasowało by właśnie żeby coś było troszkę większego... zastanawiam się jeszcze nad tym c-362 tylko że niestety jest to ciągnik postury mojego zetora 7211 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Nie chce nic sugerować, ale na moje to poszukaj coś ze stajni RENAULT, ja sam nie dawno zmieniłem moją poczciwą C-330 na Renault 75.14 RS Zdjęcia wstawie jak będe miał chwile czasu, teraz mam zapiernicz w szkole. Po pierwsze ten ciągnik ma 75 km, które mi w zupełności starczą do prasu JD 550, bodajrze masz podobną ;) Po drugie komfort nie porównywalny, w C-330 to własnych myśli nie słychać, a tam spokojnie moge sobie radyjka po słuchać, a silnik cicho mruczy. Wspomaganie mam to oczewiste, w tych pieniądzach co ja kupiłem to żyć nie umierać, jak Będzie się tak dalej sprawowała jak do tych czas, to za rok, może dwa kupi się coś większego z tych samych modeli z napędem, myśle że to będzie 103.14, albo 95.14 . Dałem mało, mam chęć wstawić ją na allegro za 22 tyś, jak się sprzeda to się sprzeda, bynajmniej przody bym miał wielkie :D Kupiło by się coś większego :) Teraz pod ostrzał idzie C-360 przy następnej zmianie ciągnika, i szkoda mi jej nie będzie, bo tak jak wtedy z C-330 nie mogłem się rozstać, tak teraz z renią :) Ciągniki te są dobre, ponieważ mają silniki MWM, które w tamtych latach montowano w fendtach, skrzynie terz. Jak to ktoś zauważył ,, Jakość fendt-a, cena renault :) " I tego się trzymajmy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

endrju tylko niech coś strzeli w tej renault.... ;) Cena części pewnie kosmos... Raczej w Polsce wolałbym coś z Ursusów, Zetorów czy MFów bo do takiej reni będzie ciężko z częściami... Chyba zakupię C-362 bądź muszę pogadać ze znajomym na temat mf 550 bo chyba ma na sprzedaż....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Poleciłbym Ci coś własnie zachodniego tak z 75-80km bez napędu tanio kupisz jakiś JD, czy renie czy mf-a, ale tak jak pisałeś niech tam coś strzeli, kolega ma jd 100km kupił za 22 tyś i to 4x4 silnik igła tylko po jakimś czasie zginoł podnośnik pojechał po części i szok 8 tyś zł w pompe i coś tam jeszcze wsadził, pojechał potem jeszcze po jakieś drobnostki które zamówił i grosze miały kosztować to te drobnostki jeszcze 1,8 tyś zł kosztowały!~!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

A myślisz, że w MF masz co innego ?? I tu się mylisz, sąsiad miał podobny model, tylko jak mu się zaczął sypać, to zaraz ją po sklejał i sprzedał dalej w promocji. U nas znajomy właśnie krótko przedemną kupił renault 95.14, od razu strzeliły mu dwie uszczelki pod głowicą, wybulił 800 zł, za uszczelki, i chodzi. Pamiętaj, że jakość chodzi w parze z ceną. To czemu kupiłeś prase JD, myślisz że części są tanie, trzeba było kupić sipme, w końcu częsci tańsze, co nie ??? Tak samo wója przyjechał, i mówi, e tam jak się rozsypie to za częsci dwa razy tyle dasz, zaraz zmienił gatke, przecież na jedno wyjdzie jak kupie raz na dziesięć lat zrobie remont za 5 tyś zł, a nie co dwa lata za 2 tyś zł. Ale różnica jest jedna, ty będziesz się nadal tłukł ursusem z całkowitym brakiem komfortu, a ja będe jeździł renią z wspomaganiem, radiem, a co najlepsze cichą kabiną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

rozumie was ale ciągnik pomocniczy nie powiem że mało robi... bo robi całkiem sporo może nie za ciężkich prac ale zawsze... więc moje skromne zdanie jest takie że musi być banalny w naprawie i części do niego mam dostać w każdym sklepie... Co do dodatkowego ciągnika czyli do prasy, orki, itp... to może być zachodniak... Ale tylko i wyłącznie bez elektryki bo jak sobie popatrze jak się sypią u mnie na okolice mf serii 30XX to aż się płakać chce... Dlaczego kupiłem prase jd??? Dlatego że żadna polska firma nie robi pras pasowych takto bym kupił polską... a ceny części jak dzwoniłem się spytać o pewien nóż docinający do serwisu jd i jak usłyszałem cenę 9 stówek netto to mało orła nie fiknąłem... Dlatego tylko modlę się żeby nic się nie posypało w niej.... i podobnie jest z ciągnikami zachodnimi... wszystko jest pięknie do puki działa a w razie awarii zaczynają się schody... Szczerze komfort komfortem ale zawsze kiedy prasuje lub koszę rotacyjną, sieję zboże mam tylną szybe otwartą by słyszeć maszynę bo w razie czego jak zatrze mi się łożysko czy pas najdzie na pas zdąże w porę zareagować a ukurzę się to się ukurzę... z cukru nie jestem i woda mi nie straszna....

 

Z resztą można to zobaczyć nawet na tym zdjęciu http://www.agrofoto.pl/forum/Zetor-7211-wn...mage138350.html mianowicie teraz to jest czysto w lato zegarów nie widać od kurzu... bo zawsze jeździ się z otwartą szybą często jeszcze bez drzwi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Jak najbardziej cię rozumiem, w końcu sam nie mało czasu przejeździłem ursusami, z wywalonymi drzwiami, lecz to nie jest to ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

i widzisz i renault też będziesz jeździł z otwartymi drzwiami i oknami .. bo za pewne klimy nie masz... więc nie widzę sensu kupować zachodniaka... chociaż nieraz można kupić go w lepszym stanie i taniej od jakiegoś ursusa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

I tu się mulisz, właśnie w reni mam dobry wydajny nawiew z nagrzewnicą, choć ona nie przydaje się w lecie, w sobote jak uprawiałem z racji, że całe powietrze ostro idzie na kierownice, nie powiem, chłodno było :) Renia ma szczelną kabinę, więc po co mam otwierać drzwi, bynajmniej kurzu nie będe miał. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

endrju mam 7211 tam też jest szczelna i w miarę cicha kabina... i też np. podczas orki włączam na maksa nawiewy i się szczelnie zamykam ale w lato chodź nie wiem co nie wytrzymasz zamknięty szczelnie jak sardynka w ciągniku.... dlatego myślę coś kupić żeby podczas deszczu nie lało mi się na głowę i zrobiło trochę więcej jak C-330.... Ta reanult w tym linku nie jest głupia http://www.allegro.pl/item639144970_massey...mf_renault.html i stoi niedaleko ode mnie .... i nie wiem czasem czy nie ma perkinsa pod maską.... bo te małe chyba z nim wychodziły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkk2006    0

a nie myslales nad 3p komfortu nie bedziesz mial jak w renault ale to sa dobre i oszczedne ciagniki.zrobi wiecej od c330 a spali troche wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzsiek1312    1

Hej tak się zastanawiam po co ci C-362 jak masz zetora? nie lepiej go zostawić ?zetor jest o wiele lepszy od 362 więcej wytrzymje - wiesz co masz i ile zetor jest dobry i nie musisz z nim uciekać . a na 330 od razu kupić jakiś większy jak chcesz 1014 ale to już prawie 40tyś jak ma być dobry ale taka renault to też bobra propozycja - za małe pieniądze a kolega ma i sobie bardzo chwali ale taką co ma ok100 km ale na twoje 15 ha to taka 80km starczy - lepiej jak by była z napędem na 4 koła

 

Hej tak się zastanawiam po co ci C-362 jak masz zetora? nie lepiej go zostawić ?zetor jest o wiele lepszy od 362 więcej wytrzymje - wiesz co masz i ile zetor jest dobry i nie musisz z nim uciekać . a na 330 od razu kupić jakiś większy jak chcesz 1014 ale to już prawie 40tyś jak ma być dobry ale taka renault to też bobra propozycja - za małe pieniądze a kolega ma i sobie bardzo chwali ale taką co ma ok100 km ale na twoje 15 ha to taka 80km starczy - lepiej jak by była z napędem na 4 koła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

tylko że żadnej sensownej renault 80/90KM nie znajdę za 17tyś zł... dlatego wole sprzedać c-330 kupić c-362 a później sprzedać zetora z turem za którego myśle że dostane z 35tyś zł... czyli jakiegoś coś 80/90KM spokojnie znajdę... co do 3p.... zastanawiałem się ale brak wspomagania no i.... zero komfortu gdzie własnych myśli nawet nie słychać a odtwarzacz mp3 na nic się zdaje... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CaptOOrniC    2

A nie zastanawiałeś się nad Zetorem 5011 ??? Moc jak c360. Można trafić egzemplarz z kabiną komfortową wspomaganiem. Moim skromnym zdaniem był by lepszy ,a jak byś się postarał to byś coś znalazł za mniej niż 20 kola .


Sprzedam Ursusa 912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj