POLKOP

Samojezdny rozrzutnik

Polecane posty

kkk2006    0

wole zaplacic wiecej podatku i miec samochod bez przerobek.W tym zuku jakbys policzyl wszystkie naprawy(bo bedzie ich wiecej niz w samochodzie bez przerubek) to wyjdzie na to samo a ten star lub jelcz wiecej moze wziąsc na pake a tym samym bedzi mniej przejazdow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bimladentoja   
Gość bimladentoja

Bez obrazy ale moderator mógłby zamknąć temat,przecież to bez sensu i tylko nabijanie postów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POLKOP    2
Napisano (edytowany)

Ani mi sie warz!

Edytowano przez andrzej2110
cytowanie posta wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

A jak daleko masz dojechać do pola?? A z tym żukiem to bez obrazy ale śmiechy warte normalnie, on na polu padnie prędzej niż ci się to wydaje


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Przecież nikt Ci nie zabroni zrobic :P:) Chcesz zrób zobaczymy co z tego wyniknie :)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look2390    0

Najłatwiej byłoby w przypadku żuka stworzenie na jego podstawie rozrzutnika o takich wymiarach jak oryginalne, beż powiększania. Wtedy ma to sens, gdyż na żuku nie zmieści się więcej niż 1-2ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dflom    0

Panowie moim zdaniem lepiej nawozić koniem na tak zwane kucki i rozwalić to widłami niż tracić czas na przeróbki i ciągłe naprawy tego żuka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Lepiej na rzadki i rozwalić kopaczko :(


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lepiej i taniej byłoby kupić po prostu jaką gnojarkę... chcesz to Ci sprzedam... he he daj 3tys i bierz...;p

 

Przy żuku nie tylko że trzba by przerobić cały tył... by mógł jakoś rozrzucać obornik... to i nawet chyba jeszcze jakieś reduktory założyć... bo nie wiem jak by się tym jechało po polu...


>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor1111    2

ja kiedyś rozkminiałem coś takiego zrobić ze stara 244 bo mniałem polski rozrzutnik 8 ton i tam wszystko by mi pasowało bo bym tylko przeżucił skrzynie i koniec . Wszystko było by dobrze gdybym miał z kąd wyprowadzić napęd na wałki bo posów tasmy był hydrauliczny :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelo707    21

Pod takie cos to najlepszy byłby star 266, Trochę to kosztuje, ale to dobry materiał pod takie zabudowy, no i wciągarkę ma zamontowana z tyłu :lol:


c20xe- to 150 powodów do bezczelności na szosie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
armi95    0

Szkoda czasu, pieniędzy i roboty. Na to naładujesz może z 1,5 tony , a będzie trochę mokro to od razu siedzisz. Potem idź po traktor.


<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Ale panowie pomyślmy sobie tak dobra uda się załadować na tego żuka 4 tony szczęśliwie jakoś zajedzie po asfalcie na pole ale tu asfalt się kończy i nawet gdy założymy mu bliźniaki to będzie miał bardzo ciężko z takim ładunkiem poza tym łatwiej się nim zakopać.Żuk będzie przeciążony i będzie się sypał po kolei silnik, osie,skrzynia i cała reszta.Ogólnie idea fajna ale na samochód ciężarowy który ma dwie osie napędowe z tyłu i 20t ciągać po szosie to dla niego pikuś. Nie ma co kombinować lepiej kupić używany wyremontować i będzie jak nowy. My z ojcem kupiliśmy 3,5t czarnej białostockiej wymieniliśmy wszystkie łożyska położyliśmy nowa blachę 2,5mm wspawaliśmy ceownik w ramę z jednej strony, profile na borty 3mm a blachę już mieliśmy i pomalowaliśmy dobrą farbą 35zł za 0,7L. Koszt remontu ok 1000zł ale ten rozrzutnik już nam posłuży na lata. Fotki wstawię jutro wieczorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomysł fajny w teorii, ale w praktyce jest parę problemów. Jeśli chcesz to zarejestrować, to nie możesz przedłużyć ramy. To jest element nośny i mogą ci go na przeglądzie nie przepuścić. I tak jak kolega wcześniej powiedział

na 4t (no i Żuk też coś waży) trzeba mieć prawko na ciężarówkę :lol: .

 

Opryskiwacz, albo siewnik do nawozów nie ważą tyle. To by poszło ;[ .

 

Po co trzy Żuki. Jeden i system wymiennego nadwozia jak Joskin :( .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon15    1

Chyba chcesz zrobić cos takiego jak "Reform Muli"- poszukaj na necie _ http://images.google.pl/images?hl=pl&q=reform%20muli&lr=&um=1&ie=UTF-8&sa=N&tab=wi

 

To jest samochód dostawczy z wymiennymi nadwoziami;

Rozrzutnik

Beczkowóz

Skrzynia

Jako samozbierająca do siana

Prasa rolujaca

itp...

Tylko ona ma minimum 70-80 km i napęd 4x4, prędkość max 45km/h


Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne,itp,itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

a jak by jeszcze do takiej przeróbki dołorzyć HDS. niedość że samojezdny rozrzutnik to jeszcze somozaładowczy :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Anglicy w ich Instytucie Badań Mechanicznych zaprojektowali coś określane jako "rolniczy pojazd transportowy''. Nazywało się to "Silsoe experimental farm transport vehicle". Niestety nigdy nie trafił do prod. seryjnej. Był to pojazd, który osiągał prędkość 65 km/h.

 

Posiadał 2 skrzynie biegów hydrostat + mechanik z 10-ma biegami. Były one stosowane naprzemiennie- zależnie od warunków. Napęd na 1 lub 2 osie (niezależnie od aktywnej skrzyni).

 

Mógł założyć różne nabudowy. Miał także podnośnik z przodu.

 

Jego silnik to 80 konny Perkins podrasowany do 126km. Zrobiony w 1983r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj