POLKOP

Samojezdny rozrzutnik

Polecane posty

POLKOP    2

Chciałbym zrobić coś takiego z żuka

co wy na to może ktoś mi doradzi jak zrobić napęd taśmy i aparatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Więcej roboty niż pożytku (nie warto) zwłaszcza z takiej miniatury jak żuk ;)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

mi tez sie nie widzi taki pomysl a niby jak mialbys to zrobic roboty kupe a daje glowe ze nie bedziesz z tego tak bardzo zadowolony juz wolalbym kupic starszy rozrzutnik i wyremontowac niz dac kase na takie cos ale rob jak chcesz pozdro


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POLKOP    2

Chciałem to zrobić z stara, ale nie mam prawo jazdy na ciężarowy. Chce żuka lekko przedłużyć założyć większe opony na przód i na tył i chciałbym nim przewieść 4t obornika lub kiszonki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

jaki jest silnik w tym żuku? przecież jak podejdzie na wał coś bardziej słomiastego lub nawinie poprostu żuk się zadusi, a tak wogóle to jak wyprowadzisz napęd? tylko sprzęgło będziesz palił albo ośki ukrecał, no chyba że zrobisz płyciutką wąską skrzynie na mac 1,5t i jeden wał lub 2 i skrucisz maksymalnie łopaty na wałach a tak wogóle to po co Ci takie przeróbki i myslisz że jak takie coś zbudujesz to policja Cię za to pochwali, te wszystkie nadbudowy itp też chyba muszą mieć homologacje o ile się nie mylę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piciaj    31

u nas mieli na pgr-ach kiedys rozrzutniki oryginalne, na Liaz-ach, bodajże 8 ton, super sprawa szło im to jak burzza...tylko ciężarowki sie rozsypały, a rozrzutki poprzekładali na ramy z osiami od TO88, i dwie pracuja do dzis ;)


znalazłem to czego szukałem ..:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POLKOP    2
4 tony na żuku chyba żartujesz? ;)

 

 

jaki jest silnik w tym żuku? przecież jak podejdzie na wał coś bardziej słomiastego lub nawinie poprostu żuk się zadusi, a tak wogóle to jak wyprowadzisz napęd? tylko sprzęgło będziesz palił albo ośki ukrecał, no chyba że zrobisz płyciutką wąską skrzynie na mac 1,5t i jeden wał lub 2 i skrucisz maksymalnie łopaty na wałach a tak wogóle to po co Ci takie przeróbki i myslisz że jak takie coś zbudujesz to policja Cię za to pochwali, te wszystkie nadbudowy itp też chyba muszą mieć homologacje o ile się nie mylę

 

Opony 4t niewytrzymałą, ale jak założę większe nalewno tak zęby, chociaż 3t to by mnie zadowoliło tata woził żukiem 3t zboża w workach.

Z tym silnikiem masz racje trochę słaby boje się, że biegów mu zabraknie jak będzie miał ciężko.

Napęd hydrauliczny taśmy coś podobnego ja w ursusie c 360 wspomaganie a wałków musze pomyśleć

 

 

problem napędu bym tak rozwiązał

http://www.youtube.com/watch?v=gL2-7Hy-4a4...feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=GSrvXxhEkBs...feature=related

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

na żuku to szkoda się brudzić - bo te twoje założenia ze weźmie 4 tony to jest bajka - a tak wogle jak mu nakładziesz 4 tony to juz musisz mieć prawko na C ;) wiec jak juz się bawić to najlepiej kupić stara używkę do zabudowy i nabudować na nim standardowy rozrzutnik np taki 2 osiowy - do silnika dorabiasz wtedy tylko przystawkę napędową i śmigasz az miło patrzeć


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin320    0

Choć byś włożył te 4t to i tak silnik nieda rady, no i co to za jazda z 4tonami na żuku ;)

roboty też by było niemało przy tym,nawet więcej cie to wyniesie niż miał byś kupić zwykły rozrzutnik podczepiany do traktora


................................................................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkk2006    0

ciekawe jak poradzi 4 tony jak zuk ma silnik 2,4d lub 2,2 benzyna jak 2,5 tony wezmie to dobrze ale z tym starem to niezly pomysl.Noi na stara juz mozna troche wlozyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

Głupota zrobić coś takiego z żuka chociażby dlatego że nie załadujesz na niego za dużo tak jak pisali poprzednicy a po drugie jak wjedziesz w pole jesienią to będzie chlup i siedzisz.


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
;):D:):):) napęd od koła to chyba tylko pomiot kurzy albo rozdrobniony na czymś kompost

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K1ROVEZ    1

Ale temat, normalnie padłem jak zacząłem to czytać...

Sorry, ale Ty masz chyba za dużo czasu i pieniędzy, bo nie wiem jak inaczej takie pytanie tłumaczyć.

Jak już chcesz mieć samojezdny to minimum Star/IFA i to tylko 4x4, no chyba, że masz wszędzie beton i asfalt, a na polu zawsze sucho.

Ale to i tak mniej więcej coś takiego jakbyś zapytał co sądzimy o przeróbce i montażu silnika V8 z K700 w C-385... ;)

 

Ale nie chcę żeby było, że się czepiam, więc proszę żebyś tak tego nie odebrał 'POLKOP', w końcu każdy robi to co lubi i jeśli koniecznie chcesz to robić to może chociaż jak skończysz to pokażesz jakieś zdjęcia lub film jak to idzie w praktyce...


good God damn and other such phrases...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

panowie napęd taśmy i wałków nie zużywa dużo energii (dwa razy pomyślcie zanim mnie zlinczujecie za tą teorie) najwiecej to uciągnąć te 4 tony po polu. ale przerubka żuka na rozrzutnik to zły pomysł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Żuk to odpada definitywnie i moim zdaniem musiałby to być przynajmniej star 266. Ale czy to się naprawdę opłaca? Jak dla mnie tylko wtedy jak nie masz dwóch traktorów(chyba że ładujesz ładowarka) albo daleko pola.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin320    0

Pomysł fajny gorzej z wykonaniem ;)


................................................................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
panowie napęd taśmy i wałków nie zużywa dużo energii (dwa razy pomyślcie zanim mnie zlinczujecie za tą teorie) najwiecej to uciągnąć te 4 tony po polu. ale przerubka żuka na rozrzutnik to zły pomysł

Tak a to dobre, ktoś w instrukcji obsługi zwykłego rozrzutnika 3,5t czarna białsotocka dla jaj napisał zapotrzebowanie mocy 25km, wiadomo obornik obornikowi nierówny, ale jak ktoś tutaj uważa że roztrząnie nie pobiera duzo energii to jest w błędzie labo roztrząsał tylko pomiot kurzy torf czy jakiś kompost, na obronik z płyty gnojowej od krów ładowany ładowaczem potrzebny jest ciągnik min. 45km żeby trzęść to po ściernisku i z 70km po oranym polu na wiosnę, c 330 wielokrotnie spadała z obrotów do zdychu i na 1 terenowej musiałem jechać jak nawinie na wały, a większy ciągnik wałki ukręca,

więc jak ktoś chce się bawić w konstruktora proszę bardzo i życzępowodzenia, ale lepiej nie liczyć na wydajność czy efektywną pracę takim zestawem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POLKOP    2

Co prawda fantazja mnie poniosła z tym żukiem, ale

Patrząc na jego możliwości

 

założyłbym takie opony

 

Też zależy, jak kto na żuka patrzy np.

http://www.youtube.com/watch?v=emugeN2akS8...feature=related

pola mam daleko a ciągnikiem za długo to trwa a wywozić obornik bym chciał na ściernisko, bo inaczej się nie da, gdybym miał 3 takie pojazdy o było by coś.

Myślę o szerszym zastosowaniu żuka np. jako beczkowóz 3tyś litra, wywrotka, opryskiwacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

Ferdek07 nie zrozumiałeś co napisałem!!! tak się składa że hoduję krowy i ładuje obornik turem i owijania się czego kolwiek na wałkach nie zaobserwowałem (chyba młócisz jeszcze zboże maszyną i masz długą słomę i ci się owija) ale właczasz wałek na postoju mały gaz i bez problemu rozrzuca wjeżdzasz w pole i ciągnik już stęka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

@Polkop to że ktoś driftuje żukiem to nie znaczy że on dobrze sobie radzi w terenie kiedyś jak miałem żuka a nie miałem kostki pod magazynem tylko taką ubitą ziemię jak nałożyłem tonę to trzeba było w pięciu pchać nie wspominając o tym że kołami dar po skrzyni.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola44    1

Co prawda nie problem nalożyć na Żuka 3-4 T czegokolwiek i zalożyć mocne opony w bliźniakach. Problem pojawia sie czysto mechaniczny. Piasty, dyfer, wał kardana ma swoją wytrzymałość. Moc silnika to też nie problem. Można użyć dwie skrzynie biegów połączone szeregowo, wtedy jedna jako reduktor. Dodatkowo przy takich dużych przeróbkach pojazdu można by się pokusić o dorobienie drugiego mostu. W ten sposób Żuka zrobic jako półcieżarówkę trzyosiową.

 

Co do tarcia opon o skrzynie ładunkową. Sam z powodzeniem przy naszym łaziku omijałem ten problem podkładając klocki drewniane między resorem, a ramą.

 

Żuk to jednak chyba zbyt lekka konstrukcja. Gdybyś mial Uaza to juz byś poszalal. Podwozie Uaza do piekna platworma pod rozbudowy. Jego zespół napędowy posiada jeden wielki atut. Po załączeniu napędu na przednią oś można wyjście reduktora dla tylnej osi użyc jako napędu WOM.

 

Podstawową wadą jednak jest ogromny wręcz promień zawracania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkk2006    0

tak a wes wluz na niego ze 2 tury obornika z glebokiej sciolki bo do tego to juz trzeba troche mocy.polokop jak masz daleko pola to nie lepiej kupic jakos wywrotke star lub jelcz a potem jechac z rozrzutnikiem na pole i rozwiesc na pewno taniej wyjdzie a jak bzs wozil gnojowke to bys zalozyl jakies beczki na skrzynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj