sidkoz

Przedni napęd do C-360 [połączone]

Polecane posty

mrokuuu    0

Zgadza się z tymi oponami, Ja mierzyłem, dzisiaj u siebie i na prawie nowych jest około 127cm a na drugim ciągniku mam już trochę zużyte i mają około 122 -124cm.

Email do mnie: daniel_mroczek85@o2.pl. Podeślij jak to u Ciebie wygląda. Ja próbuje dojść do ładu jak tą przystawkę poskładać, tak żeby była na dwóch wałkach ale widzę, że będzie z tym problem;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrokuuu    0

Myślicie że 5% różnicy w prędkości liniowej przodu względem tyłu będzie ok? Przód 5% szybszy oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

5 % to minimalnie za dużo moim zdaniem ale zawsze możesz ciśnieniem w oponie podregulować to wyprzedzenie. np tył podpompować a przód delikatie mniejsze ciśnienie i już masz trochę mniejsze wyprzedzenie. Lepiej by było 2-3% bo wtedy przodek nadmiernie nie kręci(dłuższa zywotność przednich gum). MTZ maja po 4-5% niektóre fabrycznie(obiło mi się o uszy ). Więc w sumie jak nie mozesz mniejszego wyprzedzenia dać to i takie styknie MOIM ZDANIEM ;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Co mu da zmiana ciśnienia przecież obwód sie nie zmieni

 

Jest koło mnie c 360 4x4 i na asfalcie widać jak drze opony

 

Na mtz niema co patrzeć bo tam przód załancza się automatycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrokuuu    0

Ciśnieniem można skorygować jak najbardziej, ale spróbuję dobrać przełożenie tak, żeby różnica była mniejsza. Lepiej dokładniej niż później kombinować nie wiadomo co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

witam kolegów majsterkowiczów! od niedawna zacząłem się interesowac dołożeniem przodka do ciągnika tylko że nie do c360 a do zetorka 4712 (taki jak 4718) i mam pierwsze podstawowe pytanie odnośnie skrzyni biegów bo jest raczej inna jak w 60 chociaż wygląda bardzo podobnie. jeśli ktoś zna ten temat to czy to jest skrzynia jak w c4011? bo 4011 widziałem na tablicy z przodkiem. jak kupowałem tryby do skrzyni to od 60 nie podpasowały tylko jakieś inne zetorowskie. ma kktoś może jakieś dane dotyczące przełożeń tylnego mostu w tym modelu? Wiem że 45 koni to może niewiele ale napęd na 4 koła w przypadku moich wiecznie podmokłych hektarów napewno sporo pomoże. Będę wdzięczny za jakiekolwiek informacje i sugestie na temat takowej modyfikacji. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

otóż ciśnieniem regulujesz wysokość opony, jeśli o tym nie wiesz to jesteś w błędzie(logika daje sie we znaki) na nabitych mam od podłoża do piasty 67 a na niskim ciśnieniu 64 więc masz na całej oponie 6cm mniejsza srednicę. Nie wiem jak na 14.9 ale na 16.9 tak mam i jak do 0,8 bar obniżysz ciśnienie (takie zaleca się do orki np) to nie ma bata że opona nie będzie niższa...

 

Kolego grzesiek88 powiem Ci tak, ściągnij plecak policz dyferencjał jakie ma przełożenie, potem puść olej z zwolnicy i odkręć jej miskę tylnia, policz ile na kole w zwolnicy masz zębów i tak bedziesz wiedział przynajmniej na 100% bo nie wiadomo co tam masz powkładane do tego zetora. Mimo że znajdziesz odpowiedź na to jakie ma przełożenia w sieci to i tak nie bedzie to pewne bo ktoś np mógł już robić ciagnik i wrzucił cos innego do mostu. Nie wiem wydaje mi się że aż tak duzo roboty nie ma przy tym by to sprawdzić, jedynie przy plecaku ci może zejśc chwilkę dłużej bo pod sylikon nowy czyszczenie bedzie, zrobisz jak uważasz(ja zawsze myślalem że mam c360 a tu zwolnice i półosie od 4011 i już bym sie przejechał 4x4 jak bym nie wiedział)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrokuuu    0

a w 4011 ile jest zebów na półosi i na kole zlolnicy? ja u siebie mam 11 i 56 - to jest chyba C-360 a ciągnik mam teoretycznie 4011:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

jaa mam 55 na półosi i 12 na (szybsze) a w nowszych już montowali 56 i 11 zębów... Dyferencjały w c360 były takie same (późniejsze wyja niemiłosiernie, u mnie chyba z tych pierwszych mostów bo dość cicho chodzi a + wygłuszenie to już całkiem cicho). :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Obniżenie ciśnienia to niby jak wpływa na zmianę obwodu opony (gdzie ci ubywa tych centymetrów z obwodu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Pytasz poważnie czy jaja sobie robisz? ;) załóż do samochodu opony o 2 " większe i co się stanie? bedziesz jechal tak samo szybko ? nie, na tym samym biegu na tych samych obrotach silnika koło wykonuje tyle samo obrotów lecz odległość które wykona koło 2" większe będzie większa niz koło które jest niższe logika. tak samo jak puścisz powietrze to zmieni Ci sie średnica i zmieni sie obwód a koło pokona mniejszą odległość. dla przykłądu weź sobie z jednego koła puść powietrze a drugie dopompuj na max dopuszczalne ciśnienie i włącz blokadę mostu wyobraź sobie co się stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

POMYŚL Opona będzie zdeformowana u podłoża przez co bedzie niżej ale obwodu nie ubedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz72    2

GoRAL1

 

No trochę nie nie możliwe jest aby działo sie to co piszesz . Predkość będzie zależna od rzeczywistego promienia statycznego i obrotów koła na minute lub sekundę jak wolisz.

Troche muszę mechaniki sił działajacych na traktor wyłożyć.

 

 

A wiec wiemy , że gdy ciągnik coś ciągnie nastepuje zawsze dociążenie tylnich opon przez co ich promień zmniejsza się o około 3% ( oczywiście przód sie odciąża a tam promień się wtedy zwiększa o 2 %) tak są projektowane ciągniki na świecie , że te zjawiska są ważne . Ciągniki ze sztywnym synchronicznym ( rozłączalnym przednim napędem) mogą meć tylko 1% wyprzedzenia ale tylko w jeżdzie po gruncie a nie po szosie . Dlatego tak ważne jest aby prawidłowe cisnienie w oponach było , wystepuje zakaz uzywania przedniego napedu na szosie oraz przy wiekszych prędkościach niż 15km/h itak dalej i tak dalej.

 

Są statyczne promienie, dynamiczne i odciążone

statyczny to wtedy gdy ciagnik stoi na kołach i ugiecie jest od własnej masy

dynamiczne gdy jedzie bez ciągiecie narzedzia

 

 

Zjawiska ugiecia podczas orki na rzykład sa na tyle złożone , że nie bedę tu was zamulał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Już pomyślałem i napisałem to 2 posty wyżej. Teraz Twoja kolej na rozmyślenia. Bez nauki/lektury o tym ciężko jest sobie to wyobrazić, ciężko jest to zrozumieć(wcale Ci sie nie dziwię że masz wątpiwości) Ja przekonałem sie o tym z własnego doświadczenia. Za to muszę przyznać że kolega Janusz72 ma głowę nie od parady, bardzo fajnie to sformułował,-fachowo ;) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Mtz stary ma przód wolniejszy niż tył po to by działał napęd automatyczny. Jest to totalnie na odwrót niż ogólnie przyjęte standardy. A ogólnie ma być różnica w pokonywanej drodze 1-5% więcej na przodzie.

W miarę uginania się koła nie zmienia się jego obwód ale obwód toczenie już tak.

Prosta sprawa na nabitym nie ugiętym kole promień jest przykładowo 80cm. Policz sobie teraz jaki jest obwód koła.

I zrób to samo na ugiętym np. 5cm. Promień maleje pomiędzy osią koła a podłożem o 5cm więc i droga toczenia też. jest mniejsza niż na kole nie ugiętym. Proste.

Dla tego można wyliczać przełożenia teoretyczne na podstawie zmierzonej metrem średnicy ale dokładniej jest na podstawie pokonanej drogi. Bo opona ugina się zawsze inaczej na przodzie i inaczej na tyle.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz72    2

Mtz stary ma przód wolniejszy niż tył po to by działał napęd automatyczny. Jest to totalnie na odwrót niż ogólnie przyjęte standardy. A ogólnie ma być różnica w pokonywanej drodze 1-5% więcej na przodzie.

W miarę uginania się koła nie zmienia się jego obwód ale obwód toczenie już tak.

Prosta sprawa na nabitym nie ugiętym kole promień jest przykładowo 80cm. Policz sobie teraz jaki jest obwód koła.

I zrób to samo na ugiętym np. 5cm. Promień maleje pomiędzy osią koła a podłożem o 5cm więc i droga toczenia też. jest mniejsza niż na kole nie ugiętym. Proste.

Dla tego można wyliczać przełożenia teoretyczne na podstawie zmierzonej metrem średnicy ale dokładniej jest na podstawie pokonanej drogi. Bo opona ugina się zawsze inaczej na przodzie i inaczej na tyle.

 

 

W MTZ 82 są dwa położenia w przystawce automat ale tylko ciągnie do przodu i stałe ( do tyłu i przodu)

ten automat to takie samo jak mechanizm w piaście koła roweru na pedały

 

Wykorzystuje zjawisko takie , że jak wzrasta poślizg tylnych kół to wtedy zaczyna dopiero przód ciagnąc nie jest to dobre rozwiazanie i dlatego jak są słabsze opony tylnie należy wybrać położenie zblokowane .

W MTZ trzeba pilnować sprzegła płytkowego na międzywale żeby sie nie przegrzało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Dobra zgodzę się z wami co do zmiany prędkości ale dalej twierdze że popuszczenie powietrza na drodze w transporcie nie przyniesie efektu a tylko przyspieszy zużycie opon ponieważ na przednia os działają rożne siły

przyspieszanie tylna oś (dociaża sie ) zwalnia a przednia sie odciaża i przyspiedsza

Zwalnianie na odwrót

 

Na zakręcie kolo przednie zewnetrzne mocniej sie dociaża przez co zwalnia a powinno być szybsze od wewnetrznego

tak że moim zdaniem różnic w prędkości nie da sie skorygować zmiana ciśnienia opony (musi być takie jak zalecane )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

No i masz rację. Niewiele zmienisz samym powietrzem chyba że opona ugnie się 15 cm.

jeden czort w mtz-cie czy jedziesz na automacie czy stałym napędzie. Różnica taka że na automacie gdy tylne koła nie maja poślizgu przednie koła nie ciągną, nie ma żadnych sił ani naprężeń w układzie napędowym. Zaczyna ciągnąć gdy tył ślizga. Więc jeśli są długie odcinki gdy tył daje sobie rade lepiej jechać na automacie.

We współczesnych belarusach zrezygnowano z tego bajeru.A ten mechanizm to sprzęgło jednokierunkowe wałeczkowe.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mechanik79    1

kola przednie to maja cos 84cm chyba a tyl tyl liczony tak jakie nowe sa a nie w jakim stanie sa moje na dzien dzisiejszy ,zdjecie podejzyj sobie na galeri jest pare wstawionych jak zrobilem mam nadzieje ze beda pomocne,dziwi mnie tylko ze tlumaczac ze most zostal obrucony aby zachowac zgodnosc obrotow a niektuzy twierdza i mysla ze most pracuje jakby na wstecznym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

niech każdy ma swoją tezę i niech ja zachowa dla siebie, bo do porozuminia tu nie dojdziemy widzę. Więc kolego mroku rób jak zechcesz. ;) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olekig    0

Przy niższym ciśnieniu środek opony nie pracuje prawie wcale bo jest przeginany w stronę środka koła. Potwierdzeniem tego może być sposób zużywania się bieżnika we wszelkich oponach. Jeśli są nadmiernie nabite zużywa się bardziej w części środkowej, która najmocniej pracuje, jeśli mają za niskie ciśnienie bieżnik zużywa się po bokach. Już z samego tego faktu wynika, że koło mocniej napompowane jest większe.

Jednak regulacje wielkości koła przy pomocy ciśnienia uważam za niecelowe - szkoda opon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Nic nie zrobisz zmieniając ciśnienie. Sprawdź ugięcie koła przy najmniejszym i największym ciśnieniu jakie jest stosowane w tym ciągniku. Nie wspominając o przodzie. Różnica nie mająca większego znaczenia.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mechanik79    1

moim zdaniem to trzeba sie trzymac wymiarow nowych opon np jednego wybranego producenta a nie po czesciowo zuzytych opon cy mniej napompowanych opon czy wiecej bo to napewno z tego nic dobrego nie wyjdzie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomiorliko
      Dostałem od znajomego nagrzewnicę wodną taką jak na zdjęciu (model Tenere II).
      Wiecie może w jaki sposób podłączyć to do C360?? Przyznam szczerze, że nie znam się na tym kompletnie. 

    • Przez karolas123
      co sadzice o zało0żeniu turbosprężarki do 3p podobno to daje około 10 koni mocy wiecej jak sadzicie czy taka modyfikacja jest opłacalna???
      c60 3p

      :wacko:
    • Przez URSUS52
      Na samym wstępie chciałbym uprzedzić komentarze typu "kup zetora bądź inny zachodni ciągnik" darujcie sobie... 
      Mianowicie szykuje mi się grubszy remont c360 3p i przy okazji remontu zamierzam poprawić to i owo a z racji tego, że ciągnik będzie pracował z turem przydałby się szybszy wsteczny jak np w Zetorze 7211. Przerabiał już ktoś ten temat w c360? 
    • Przez jedrus2020
      Witam słyszałem kiedyś o przeróbce załączania wałka i pompy hydrauliki polegającej na tym, że na pierwszej pozycji chodziła pompa wraz z wałkiem a na 3 sama pompa. Było to zrobione kosztem obrotów zależnych (przez skrzynie). Jak to zrobić?
    • Przez Detrio
      Witam!
      Jestem zainteresowany kupnem napędu przedniego oraz turbo do mojej c360 ,ale czy to wg opłacalne ?
      Ile ma mocy po takiej modernizacji ?  Ile da rade pociągnąć ?
      Znajomi mi mówią ,że daje to niezłego kopa ,ale chce wiedzieć dokładnie i konkretnie na ten temat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj