sidkoz

Przedni napęd do C-360 [połączone]

Polecane posty

bobytempelton    161

A nie lepiej oryginał z zetora? czy nawet innego zachodniego... traktorowy przedni napęd to jest to, nie z samochodu zaprojektowanego na małe obciążenia,to tylko moje zdanie, wolał bym trochę więcej dać i mieć przystosowany i z konstruowany do traktora :

http://otomoto.pl/zetor-7245-przedni-naped-A132900.html

http://allegro.pl/przedni-naped-international-785-czesci-export-i2044296742.html to niby cena za (kg) a waży ten most ok 150-200kg.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majmun83    0

most od robura jest bardziej sprawdzona konstrukcja a ten od uaza od niedawna zaczeto montowac nie wiem jak sprawuje sie w praktyce ale blado wypada w porownaniu do mostu od robura na sam wyglad jest duzo cienszy a do tura tym bardziej nie widzi sie mi czy wytrzymal by np ladowanie obornika gdzie czesto przednia os odrywa sie od podloza ale jak jest w praktyce nie wiem tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik1007    0
Napisano (edytowany)

chyba tylna oś się odrywa i jakby Pan przeczytał wątek to wiedziałby Pan,że sporo ludzi z powodzeniem używa napędu od uaza już ponad 2 lata nawet z turem :)

Edytowano przez dominik1007

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majmun83    0

mialem na mysli nabieranie np obornika na widly czy tez plantowanie czy rownanie terenu gdy przod czesto znosi sie do gory a patrzac na te cienkie obudowy jakos bym nie ufal z tym mostem widzialem z reszta taki ciagnik z 16" maly przeswit pod mostem czy przystawka w glebokiej orce wystarczy wystajacy tylko kamien i po napedzie jak pisza w RPT wadami jest to ze np przy orce przeswit zmniejsza sie nawet do 5 cm. z takim napedem tez nie poradzil bym sobie na torfowych lakach z prasa bo coagnik by poproatu zawiesil sie na niej bardziej by to utrudnilo niz pomoglo w takiej sytuacji ale to tylko moje zdanie kazdy chwali co ma nie bede tym nikogo zniechecal ale kazdy w pewnych kwestiach ma prawo wyrazic swoje zdanie od tego w koncu jest forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik1007    0

oczywiście od tego jest to forum, a co do prześwitu to chyba dolny zaczep w c 360 do którego zapina się np.prasę kostkującą jest jeszcze niżej,zresztą w c 330 jest podobne, a wracając do wyższości jednego napędu nad drugim to zależy do czego konkretny ciągnik będzie używany, jeżeli tylko do pracy typu orka,brony,gruber, sianie tak jak u mnie to nie boję się o mały prześwit czy cienkie obudowy(a u mnie w takich pracach będzie wykorzystywany)do oprysków mam T25 z większym prześwitem a tura nie potrzebuję bo nie mam żadnej hodowli.także w moim przypadku bardziej się opłacało założyć napęd za 4 tysiące niż za 8 tys.od robura, jeżeli ktoś ma 30 krów to i tak kupi coś większego z oryginalnym napędem i turem bo to mu się będzie bardziej opłacało i szybciej zwróci się taka inwestycja. mi wystarczy od uaza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majmun83    0

zgodze sie z Toba jesli wystarczajacy jest dla Ciebie. A mialem na mysli prase zwijajaca w ktorej praca byla by niemozliwa z takim przeswitem tym bardziej na podmoklych lakach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik1007    0

ale nie ma chyba znaczenia czy prasa jest kostkująca czy zwijająca,zaczep i tak jest na tej samej wysokości bez względu na maszynę z jaką ciągnik pracuje i to sporo niżej niż przystawka czy mechanizm różnicowy przedniego mostu.także to zaczep pierwszy dotknie ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus20    17

a co myślicie o przednim napędzie od stara 66 bo u mnie w okolicy nie ma napędów od robura...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majmun83    0

chyba nie zajezdzil by mostu starowskiego poczytaj gdzies wczesniej byly linki z RPT tam byl opisany ciagnik z napedem od stara ale nadal mile widziane i poszukiwane informacje o moscie od robura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus20    17

tak wiem w mojej okolicy właśnie nie ma mostów od robura tylko są od stara 66. tylko jest jeden problem bo ja mam z tyłu przy swoim c-360 nowe 3 letnie opony o rozmiarze 14.9-28 i z przodu musiały by być opony 11.2-20 a w oponach od stara jest rozmiar 12.00-18 i wtedy na tył trzeba założyć większe opony o rozmiarze 420/85 r28. i te nie będą pasowały na felgę od robura...;/;/ a nie uśmiecha mi się kupować nowych opon na tył jeżeli te mam dobre teraz nie wiem i zastanawiam się czy nie lepiej kupić już całego kompletnego napędu.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

Tył zostaje taki jaki masz, a na przód robisz obliczenia, potem kombinujesz felgi i opony. Dostosowuje się przód do tyłu, a nie tył do przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus20    17

A w wczoraj oglądałem most od stara na szrocie powiedział 1000 zł jest on 18 km ode mnie.

to jakie opony na przód pasowały by do mostu ze stara jak z tyłu mam rozmiar opon 14.9-28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tech132    0

Witam

Most od stara trzeba skracać o 48 cm z jednej strony .Może ktoś z was skracał i wie jak to zrobić? Ciekaw jestem jak skrócić półoś ,tam są frezy , proszę o wypowiedzenie się na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piciaj    31

półoś możesz dać do porzadnego arsztatu do skrócenia wydłutowania frezów i zahartowania ich ale ile taka przyjemność. można tez przeciąć półoś na daną długość w jednym elemencie wytoczyc otwor na drugim elemencie stoczyc na taki wymiar jaki zrobiłes otwor ale do takiego wymiaru aby można ta jedną część w drugą wsunąć po nagrzaniu , po owym nagrzaniu elementu wsunąć jeden w drugi, następnie zespawac obydwa elementy na wierzch dac jeszcze tulejke i obspawać z obydwu stron. wystarczająco mocne i proste połączenie . myślę że zrozumiale to ująłem hehe. a co do rozmiaru opon kolego @ursus20 to są opony do maszyn budowlanych o rozmiarze 12,5-80-18" które są niższe od terenowych opon ze stara, ale czy zegrałyby się z oponami 14.9-28 to niewiem, bo sam będe stał pewnie za jakiś rok przed takim samym dylematem, bo niechce i niemoge założyc opon16.9-28 bo niezmieści sie juz do obory by kiszonki dowozic


znalazłem to czego szukałem ..:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tech132    0

Piciaj dzięki za wyjaśnienie skracania półosi ,ale nie napisałeś jak skrócić obudowę ?Felgi od stara będą pasować do tych opon opisanych przez ciebie?

Edytowano przez tech132

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uglibugli    75

kurde te mosty od stara sa napewno wytrzymałe ale te "gruchy" to mają trochę za duże jak do 60-tki a orientujecie się może jaki most jest w gaz66 ??? chodzi mi o wymiary czy jest mnieszy od starowskiego czy nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciapekc328    0

Henryk2010

Mam przedni most od Star 660. Proszę o poradę , jak zwęzić we własnym zakresie ów wynalazek, by chodził lata? Na podstawie fizyki-matematyki a nie głupoty, jak niektorzy piszą . Co sądzisz o wyprzedzeniu przedniej osi względem tylnej (5%) ? Pozdrawiam i proszę o odpowidź .


kupię przyczepę dwuosiową wywrotkę ładowność około 4t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henryk2010    0

Ciapekc328

Zeby uciac most nalezy:

-dokladnie zmierzyc dwie strony

-zaznaczyc czesci do wyciecia zostawic 0,5 cm dluzej pochwe, by splanowac ja na frezarce.

-splanowac tokarka czop osi.

-skrocenie polosi:

skrocona poloske zatoczyc na "olowek" a nastepnie spawac punktowo - nie studzic.

-ucieta pochwe ustawic na rownej plaszczyznie zachowac rowne odleglosci pochwy i flanszy

-spawac punktowo (na przemian).

-pochwa musi zachowac wspolosiowosc.

-wlozyc mechanizm roznicowy w pochwe

-zamontowac przegub Brifelda.

 

Roznica przedniego mostu 5% ? Jak Ci utne 5% dlugosci jednej nogi, to dobrze sie bedziesz czul? Bedzie roznica czy nie? 5% na 1cykl, to:obwod kola=410cm dl.=20,05 cm.

10 cykli =205 cm.

100 cykli =2050 mb

1000 cykli =20500 mb. To nie ja mowie, lecz matematyka. Jak czegos nie rozumiesz to pisz. Pozdrawiam i zycze powodzenia.

 

Wszystko co sowieckie, to bolsze i mnogie. To nie zart lecz fakt.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

W mtz-cie przóg goni jakieś 5% wolniej od tyłu po to by grało to przy napędzie automatycznym przez sprzęgło jednokierunkowe. Przy sztywnym załączeniu nie ma to specjalnie wpływu na nic. Napędu używa się i tak tylko na luznym podłożu gdy ma ciężko i nie zdarza się żeby wszystkie koła miały soper przyczepność i ciągły. Na zakrętach nigdy się nie zgrywa. Przód pokonuje większą droge, dodatkowo w cuągniku zużycie opon i ciśnienie powietrza ma też na to wpływ więc nigdy nie ma ideału. Ważne żeby było jak najbliżej. Most z 266 fajnie będzie się skracać bo jeśli się nie myle mozna odkręcić zwrotnice i przy pochwie zostaje sama flansza. Łatwo ustawić osiowość.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciapekc328    0

Seweryn20

Według ciebie most star 660 i 266 to samo? Widziałeś kiedyś skrzynie rozdzielczą od jakiegoś pojazdu?A " jakieś 5 %" to ile dla ciebie

Edytowano przez ciapekc328

kupię przyczepę dwuosiową wywrotkę ładowność około 4t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Mosty 244 i 266 są takie same, a 66 i 660 już nie.

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciapekc328    0

kurde te mosty od stara sa napewno wytrzymałe ale te "gruchy" to mają trochę za duże jak do 60-tki a orientujecie się może jaki most jest w gaz66 ??? chodzi mi o wymiary czy jest mnieszy od starowskiego czy nie ?

Witam Cię mosty od gaza są zdecydowanie mniejsze, niż od stara ale co z tym idzie to delikatność. Zastanów się i poszukaj, w jakich samochodach były mątowane te a w jakich te.


kupię przyczepę dwuosiową wywrotkę ładowność około 4t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomiorliko
      Dostałem od znajomego nagrzewnicę wodną taką jak na zdjęciu (model Tenere II).
      Wiecie może w jaki sposób podłączyć to do C360?? Przyznam szczerze, że nie znam się na tym kompletnie. 

    • Przez karolas123
      co sadzice o zało0żeniu turbosprężarki do 3p podobno to daje około 10 koni mocy wiecej jak sadzicie czy taka modyfikacja jest opłacalna???
      c60 3p

      :wacko:
    • Przez URSUS52
      Na samym wstępie chciałbym uprzedzić komentarze typu "kup zetora bądź inny zachodni ciągnik" darujcie sobie... 
      Mianowicie szykuje mi się grubszy remont c360 3p i przy okazji remontu zamierzam poprawić to i owo a z racji tego, że ciągnik będzie pracował z turem przydałby się szybszy wsteczny jak np w Zetorze 7211. Przerabiał już ktoś ten temat w c360? 
    • Przez jedrus2020
      Witam słyszałem kiedyś o przeróbce załączania wałka i pompy hydrauliki polegającej na tym, że na pierwszej pozycji chodziła pompa wraz z wałkiem a na 3 sama pompa. Było to zrobione kosztem obrotów zależnych (przez skrzynie). Jak to zrobić?
    • Przez Detrio
      Witam!
      Jestem zainteresowany kupnem napędu przedniego oraz turbo do mojej c360 ,ale czy to wg opłacalne ?
      Ile ma mocy po takiej modernizacji ?  Ile da rade pociągnąć ?
      Znajomi mi mówią ,że daje to niezłego kopa ,ale chce wiedzieć dokładnie i konkretnie na ten temat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj