sidkoz

Przedni napęd do C-360 [połączone]

Polecane posty

Antoni    0

przystawka jest zrobiona z blachy 8 mm .obudowy łożysk to kawałki rury o grubości ścianek 8mm .łożyska o wym.68x40 ,symeryng w przedniej części

72x40 mm..W tylnej czesci obudowa łożyska jest zaślepiona dekielkiem z uszczelką .Dekielek jest przykręcony na 2 srubki/ Tryb na fotce ma 48 zębów i

pochodzi z skrzyni 360 .Wałek o grub.40 mm to pólos prawa i sprzęgiełko kłowe od włanczania blokady z ursusa 330

W przystawce można zastosować tryb od zetora 49 lub 51 zebów który ma otwór 35 mm. Jako oś do tryba 51 z nadaje się wałek wyjęty ze skrzyni bieg z samoch. żuk.Wałek z żuka ma 35 mm grub.Ten wałek ma tarczke do której przykreca się wał pędny .symeryng.łożysko i przesuwny tryb z którego łatwo wypiłować sprzęgiełko

Wymiary przystawki to wys.17 cm.szer.24cm grubosc 12cm

Wymiary podstawy to25x20 cm

Tryb powinien wystawac do góry 48 do 50 mm

 

Most od robura zwerzony o 30 cm .Szerokośc mostu to 160 cm.Koła tez od robura 20 o wys 90 cm

 

Z silnikiem i skrzynia nie miałem żadnych problemów z powodu założenia przed. nap

Zuzycie paliwa z powodu dodatkowego obciazenia przednim napędem jakimś cudem nie wzrosło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piciaj    31

bardzo pomocne i rzeczowe to co kolego Antoni " wstawiłeś


znalazłem to czego szukałem ..:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr12    5
Napisano (edytowany)

Witam. Kolego Antoni czy mógł byś podać jakie masz przełożenie na zwolnicach i na układzie róznicowym w ciągniku

Edytowano przez Piotr12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antoni    0

Kolego Piotrze niewiem jakie są przełozenia .Trzeba poszukać w ksiażce Rok prod . ciągnika 1988.

 

Dzięki kolego @ piciaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz72    2

przystawka jest zrobiona z blachy 8 mm .obudowy łożysk to kawałki rury o grubości ścianek 8mm .łożyska o wym.68x40 ,symeryng w przedniej części

72x40 mm..W tylnej czesci obudowa łożyska jest zaślepiona dekielkiem z uszczelką .Dekielek jest przykręcony na 2 srubki/ Tryb na fotce ma 48 zębów i

pochodzi z skrzyni 360 .Wałek o grub.40 mm to pólos prawa i sprzęgiełko kłowe od włanczania blokady z ursusa 330

W przystawce można zastosować tryb od zetora 49 lub 51 zebów który ma otwór 35 mm. Jako oś do tryba 51 z nadaje się wałek wyjęty ze skrzyni bieg z samoch. żuk.Wałek z żuka ma 35 mm grub.Ten wałek ma tarczke do której przykreca się wał pędny .symeryng.łożysko i przesuwny tryb z którego łatwo wypiłować sprzęgiełko

Wymiary przystawki to wys.17 cm.szer.24cm grubosc 12cm

Wymiary podstawy to25x20 cm

Tryb powinien wystawac do góry 48 do 50 mm

 

Most od robura zwerzony o 30 cm .Szerokośc mostu to 160 cm.Koła tez od robura 20 o wys 90 cm

 

Z silnikiem i skrzynia nie miałem żadnych problemów z powodu założenia przed. nap

Zuzycie paliwa z powodu dodatkowego obciazenia przednim napędem jakimś cudem nie wzrosło

 

Pozwolę się spytać jaki materiał pan zastosowała na tuleję zamiast wału pośredniego w kole zębatym 48 zebów zze skrzyni C 360. Srednica piasty tego koła to 65 mm a srednica wałka półosi 40 mm czyli jakaś tuleja tam jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antoni    0

Kolego Januszu kupiłem wałek tuleje taką jaka jest oryginalna w 360 i uciołem kawałek .Zrobiłem także klin z płaskownika.Pózniej wbiłem to w otwór w trybie i zawiozłem do tokarza żeby zrobił otwór na 40 mm bo nie wchodził na wałek 40 mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    267

z którym kołem na wałku reduktora wspołpracuje ta przystawka? z tym mniejszym bliżej mostu? @Antoni jakieś obliczenia teoretyczne prowadziłeś przed montażem? a i koła z tyłu masz w standardowym rozmiarze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piciaj    31

a mnie tez ciekawi czy ten tryb w przystawce jest jakoś na tym wałku zabezpieczony aby nie pływał" czyli żeby sie nie przesunał w strone tego sprzegiełka ? bo niewiem czy tryb kreci sie na frezie, czy poprostu na gładkim wałku a dopiero od trybu zaczyna sie frez?

'


znalazłem to czego szukałem ..:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz72    2

a mnie tez ciekawi czy ten tryb w przystawce jest jakoś na tym wałku zabezpieczony aby nie pływał" czyli żeby sie nie przesunał w strone tego sprzegiełka ? bo niewiem czy tryb kreci sie na frezie, czy poprostu na gładkim wałku a dopiero od trybu zaczyna sie frez?

'

 

Przy zębach prostych w zupełności wystarczy dobry wcisk , Poprzednio pytałem Antoniego o materiał ale widzę że dał orginalny i kawałek odciął dobry pomysł gdyż to dobry materiał i dobrze bedzie się ślizgał na wielowypuście w środowisku olejowym

A czy będzie sie co kolwiek przesuwało patrząc na zdjecia na pewno nie bo koło zebate jest spasowane ze skrzynką z małym luzem ( dospawane mostki widać na fotce ) podejrzewam że nawet łożysk nie trzeba zabezpieczać bo tak naprawdę z zebami prostymi nie ma żadnych sił poosiowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majmun83    0

Witam wiec problem z przystawka rozwiazany na podstawie fotek i opisow Pana Antoniego mozna wykonac taka przystawke teraz tylko problem ze zdobyciem takiego mostu. Jesli ktos by posiadal namiary na przedni most od robura byl bym wdzieczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antoni    0

Koledzy Buszmen11.Piciaj

Przystawka współpracuje w otworze w skrzyni bliżej tylnego mostu.

Obliczeń nie robiłem.''nie umiem''.koła tylne standartowe 14.

 

Na drugiej fotce jest widoczne że otwór w podstawie przystawki jest zwężony żeby koło zębate nie przesuneło się w strone sprzęgiełka.

Tryb kręci się na wałku frezowanym do końca.Na końcu wałka'' za łożyskiem'' jest seger 38z .Szczelina na seger jest wycięta ręczną szliierką

A teraz napisze jak sprawdzić .jakiej wielkości mają byc przednie koła żeby napęd się zgrywał

-narysuj kredą pionową kreske na dole opony;''dotyczy przedniego koła''

-narysuj kreske na drodze nizej tej kreski która jest na oponie

-przejedzć traktorem z włączonym przednim napędem tyle żeby koło przednie zrobiło 1 obrót

-zmierz jaka jest długość przejechanego odcinka drogi

-zmjerz obwód przedniego koła i porównaj z długością przejechanego odcinka-

Jezeli obwód koła jest taki sam jak długosć odcinka po przejechaniu 1obrotu koła to napęd jest zgrany

Jezeli obwód koła jest krótszy o 3 do5 procent od długości 1 obrotu koła to jest dobrze

Kup takie koła zeby ich obwód był 3-5 procent krutszy od długosci którą przejechało w czasie jednego obrotu

troche zawiły opis ale mam nadzieje że ćoś z tego zrozumieliście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz72    2
Napisano (edytowany)

Panie Antoni

prędkość liniowa przednich kół ma być minimum 3-5% większa niż tylnych czyli obwód koła musi być wieksza niż droga pokonana .

jeszcze bardzo ważne żeby mierzyć tak zwany promień statyczny czyli odległość osi koła od podłoża pod obciążeniem

i ta odległość to jest promień zaś obwód wynosi 2 X promień x 3,14 = obwód statyczny

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antoni    0

Przepra szam.za pomyłke.Oczywiście że obwód powinien być dłuzszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majmun83    0

od reki np tutaj www.thu.pl tylko nie za bardzo kalkuluje sie za most zaplacic ponad 3,5tys zl. Moze kolega Lukash0 ma inne namiary?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tech132    0

Drogo za most 3500zł, może na allegro coś znajdziesz ale od robura to ciężko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piciaj    31

u mnie to od robura tez wokoło złomowiska przeszukałem i znajomych podpytałem dalszych i blizszych i nic nigdzie niema, żadnego mostu od robura ani widu, ogłoszenia o mostach od robura sa, ale wszedzie daleko , od stara to i owszem sa i nawet prawie nowe


znalazłem to czego szukałem ..:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik1007    0

złomiarze też czytają fora internetowe i wyczaili,że można na tym nieźle zarobić także nie zdziwię się jak niedługo będzie drożej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prometeusz    3

już jest drogo, jak śpiewają za most 2,5 ; 3 tyś, wczoraj dzwoniłem do kolesia który miał robura na części, ale innego niz ten z linku i mi powiedział, że za most wziął 3 tyś,

ja wtedy to już bym dał sobie spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bloto92    0

złomiarze też czytają fora internetowe i wyczaili,że można na tym nieźle zarobić także nie zdziwię się jak niedługo będzie drożej

 

Myślę, że do przystawki, którą zbudował Pan Antoni pasował by most od uaza gaza o przełożeniach 8/37 na oponach 7.50-16, http://www.youtube.com/watch?v=p7Nq2vENnmU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik1007    0

dlatego alternatywą jest przodek od uaza,sporo tańszy i łatwiej dostępny złomowiska, agencja mienia wojskowego etc.

 

Myślę, że do przystawki, którą zbudował Pan Antoni pasował by most od uaza gaza o przełożeniach 8/37 na oponach 7.50-16, http://www.youtube.com/watch?v=p7Nq2vENnmU

może i tak ale tu na filmiku to chyba 18 cali?

 

a jednak 20 cali :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomiorliko
      Dostałem od znajomego nagrzewnicę wodną taką jak na zdjęciu (model Tenere II).
      Wiecie może w jaki sposób podłączyć to do C360?? Przyznam szczerze, że nie znam się na tym kompletnie. 

    • Przez karolas123
      co sadzice o zało0żeniu turbosprężarki do 3p podobno to daje około 10 koni mocy wiecej jak sadzicie czy taka modyfikacja jest opłacalna???
      c60 3p

      :wacko:
    • Przez URSUS52
      Na samym wstępie chciałbym uprzedzić komentarze typu "kup zetora bądź inny zachodni ciągnik" darujcie sobie... 
      Mianowicie szykuje mi się grubszy remont c360 3p i przy okazji remontu zamierzam poprawić to i owo a z racji tego, że ciągnik będzie pracował z turem przydałby się szybszy wsteczny jak np w Zetorze 7211. Przerabiał już ktoś ten temat w c360? 
    • Przez jedrus2020
      Witam słyszałem kiedyś o przeróbce załączania wałka i pompy hydrauliki polegającej na tym, że na pierwszej pozycji chodziła pompa wraz z wałkiem a na 3 sama pompa. Było to zrobione kosztem obrotów zależnych (przez skrzynie). Jak to zrobić?
    • Przez Detrio
      Witam!
      Jestem zainteresowany kupnem napędu przedniego oraz turbo do mojej c360 ,ale czy to wg opłacalne ?
      Ile ma mocy po takiej modernizacji ?  Ile da rade pociągnąć ?
      Znajomi mi mówią ,że daje to niezłego kopa ,ale chce wiedzieć dokładnie i konkretnie na ten temat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj