sidkoz

Przedni napęd do C-360 [połączone]

Polecane posty

prometeusz    3

Witaj Tech132.Wytlumacz mnie i innym(na podstawie fizyki i matematyki),jak zamontujesz kolo 48zebow?Skoro najwieksze,to44zeby,a dlgosc na tym odcinku,to16cm i wysokosc48mm(tyle wchodzi w skrzynie).Dlugosc otworu w skrzyni-orginal,to 16,5cm.Jezeli powiekszysz fabryczny otwor,to oslabisz konstrukcje skrzyni.Wiec,gdzie tu jakakolwiek logika?Mam kola44zeby,i 48zebow i w przeciwienstwie do Ciebie wiem,co pisze.Czlowieczku!Sprawdz u siebie na wlasne oczy,a potem zastanow sie,bo piszesz mega idiotyzmy zaczerpniete od rownych sobie.Prosze nie osmieszaj sie i reszty wsi.Bo nie wszyscy sa na Twoim poziomie.Jak chcesz,to Ci przesle fotki tych kol zebatych i otworu w szkrzyni,bo Ty ich chyba nigdy nie widziales.Kolo49z nie istnieje w Ursusie C-360,C-330,C-4011.U nas sa przednie napedy Uaz,Star660 po 600zl.Wiec?

 

u Was są kompletne napędy po 600 złw to wątpię, pewnie same mosty, wyprowadz mnie z błędu jeżeli się mylę

 

Witam  może się komuś przyda .A oto wymiary przystawki.  Tryb ma wystawać do góry 48 do50mm .

wysokśc 17 cm

szerokośc 24 cm

grubosc to znaczy odleglosc między przednią a tylna czescia ''na zewnątrz''12cm

wymiary podstawy

szer 25

dł 20 cm

podstawa i boczne sciany sa z blachy 8 mm .pozostałe z6mm

wałek to półoś prawa od 330 o grubości 40mm wraz  z sprzegiełkiem od włonczania blokady mechanizmu różnicowego c330  , widełki takrze od 330

tryb 48 zebów ma 20cm i 4mm ipochodzi ze skrzyni od 360 . Może ktoś z was zrobi rysunek ,albo doda inną konstrukcję przystawki .

Panowie podajcie konkrety a nie spieracie się ciągle ,może ktoś z was ma dojście do tanich mostów od uaz ,robura lub stara.Musimy sobie pomagać jak tanim kosztem zmodernizować nasze ursusy .Nie którzy z foru patrzą jak zarobić na takiej przeróbce /4x4 / i nie podzielą się wiedzą na ten temat.W razie pytani proszę pisać na forum ,na PW tylko w konieczność

 

napisz do jakiego mostu ta przystawka, robur, uaz czy star?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prometeusz    3

na allegro można dostać taniej

a największą trudnością jest zrobienie przystawki i w tej przystawce koło nie wchodzi całe w skrzynię jak sugerowałeś

i nie potrzeba nam w tej dyskusji nerwusów którzy obrażają innych, więc proszę w postach zachować większą powściągliwość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piciaj    31
Napisano (edytowany)

również sie zgadzam, ten nerwus potrafi tez wypisywać obelgi na pw.. ale jak mu to ulży to niech pisze :lol:

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

znalazłem to czego szukałem ..:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bos124    0

Czytajcie najnowszy Rolniczy Przegląd Techniczny jest nowy artykuł o napędach od Uaza,Aro o budowie przystawki.

Producent prystawki nie chciał podać adresu tylko pisze że w gminie Ryki się znaduje.Przeczytajcie warto!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik1007    0

ja właśnie od nich mam napęd, a jakby ktoś miał skany tych artykułów to bardzo proszę na maila crazydomi@wp.pl bo jestem ciekaw

 

co oni tam piszą,może jakieś ulepszenia wprowadzili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henryk2010    0
Napisano (edytowany)

na allegro można dostać taniej

a największą trudnością jest zrobienie przystawki i w tej przystawce koło nie wchodzi całe w skrzynię jak sugerowałeś

i nie potrzeba nam w tej dyskusji nerwusów którzy obrażają innych, więc proszę w postach zachować większą powściągliwość

Polonisto od nagłej smierci. Udowodnij mi jedno zdanie w, ktorym jest napisane ,ze całe koło miesci sie w skrzyni. NAUCZ SIE POPRAWNIE CZYTAC, a potem myslec i pisac na ten temat. Bo w płodzeniu bajek masz talent. A "picaj" jest taki sam jak Ty. Ortografia sie kłania Panowie a o interpunkcji nie wspomne. Kolega buszmen ma piękne motto: Nigdy nie dyskutuj z glupcem, bo pokona cie swoim doświadczeniem i sprowadzi do swego poziomu.

 

+10% na ochłoniecie

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tech132    0

Witam

Hendryk2010 masz racje co do szlifowania otworu w skrzyni biegów ,ale to nie osłabia konstrukcji .A co do wielkości tryba to nie .Takie koła są w ursusie /49/a /51/w zetorze z oryginalnej przystawki .Wiem że ty dorabiasz na handel przystawki z żeliwa ale trochę inaczej skontrowane i dlatego nie chcesz od siebie dać publik jak taką przystawkę zrobić .Po prostu liczy się kasa i naskakiwanie na wszystkich co coś wnoszą na ten temat napędów.

 

Ta przystawka pasuje do mostu robura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piciaj    31
Napisano (edytowany)

henryk palancie, dla ciebie CELOWO nie stosuje ortografii

 

+10% na ochłonięcie

Edytowano przez milanreal1

znalazłem to czego szukałem ..:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Panowie,może więcej techniki a mniej łaciny?Macie problem,umówcie się i przedyskutujcie między sobą pięściami

a nie zaśmiecajcie forum błotem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

też tak myśle lepiej kupić inny ciągnik z 4x4 niż 60-siątkie można zetora 7245 lub inny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomekrolnik    0

Seweryn20 ma racje, moc nie ma znaczenia porównując z autami. Moment zabije wszelkie wały i koła zębate.

Na luźnej glepie może zda egzamin ale do tura odradzam.

361-401-home.jpg

taką ośkę ukręciłem 4 razy

może da wam to do zrozumienia ze uaz to pikuś do bron lub lekkiego pługa ale do ostrej roboty wymięka i tura nie wolno podczepić

Kolego jesli nie jest wszystko zgrane tzn przod z tylem w 100% to tak sie dzieje niestety. U mnie kola przednie i tylne ida rowno i jeszcze nic nigdy sie nie urwalo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prometeusz    3
Napisano (edytowany)

Polonisto od nagłej smierci. Udowodnij mi jedno zdanie w, ktorym jest napisane ,ze całe koło miesci sie w skrzyni. NAUCZ SIE POPRAWNIE CZYTAC, a potem myslec i pisac na ten temat. Bo w płodzeniu bajek masz talent. A "picaj" jest taki sam jak Ty. Ortografia sie kłania Panowie a o interpunkcji nie wspomne. Kolega buszmen ma piękne motto: Nigdy nie dyskutuj z glupcem, bo pokona cie swoim doświadczeniem i sprowadzi do swego poziomu.

 

kolega Buszmen ma takie motto"Dyskusja z idiotą nie ma żadnego sensu, ponieważ najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona, ponieważ ma większe doświadczenie w tego rodzaju bojach" lub coś podobnegostrasznie obrażalski jesteś kolego i narwany do tegojeżeli to prawda co koledzy piszą, że produkujesz te przystawki to podziel się tą wiedzą, a jeżeli nie to opuść to forum, poradzimy sobie bez Ciebie,jeszcze jedno, jezeli produkujesz te napędu na moście od uaza to to sprzęgło kłowe powinno być jakoś osłonięte, a najlepiej umiejscowione w środku przystawki i najpoważniejszy błąd to brak jakiegokolwiek sprzęgła przeciążeniowego, montuj takie od Mtz i będzie git

Edytowano przez prometeusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik1007    0

chcieć to móc i działa :) gratuluję pomysłowości i chęci wykonania.może kilka uwag typu wady/zalety tego konkretnego napędu,skąd most etc.jak ze spalaniem i czy coś się zepsuło od czasu montażu(skrzynia,silnik),ile zyskuje na uciągu ewentualnie w jakich pracach lepiej się jeździ z napędem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kojot629    257

no wlasnie, jak skrzynia? byly awarie po zamontowaniu? i jak silnik znosi napedzanie 4 kol?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uglibugli    75

A od czego to jest most i od czego masz to koło w przystawce ? bo z tego co widzę to masz tylko jedno a nie jak przy uazie 3 koła ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal191    1
Napisano (edytowany)

I w końcu konkrety. Jak byś mógł to nanieś wymiary na to zdjecie przystawki. Napewno wielu osobom się przyda. Najlepiej też jak byś napisał z czego to koło zębate i reszta meganizmu chociaż wydaje mi się że dużo jest z c 330.

Edytowano przez michal191

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    262
Napisano (edytowany)

henryk2010 to nie jest producent napędu w aukcji zlinkowanej powyżej

 

te napędy robi mtryb14

 

I w końcu konkrety. Jak byś mógł to nanieś wymiary na to zdjecie przystawki. Napewno wielu osobom się przyda. Najlepiej też jak byś napisał z czego to koło zębate i reszta meganizmu chociaż wydaje mi się że dużo jest z c 330.

 

jeżeli mnie pamięć nie myli to jest przystawka pod most terenowy od robura. otwory mają ten sam rozstaw co zaślepka okienka w skrzyni, tego bliżej mostu.

 

kolega Buszmen ma takie motto"Dyskusja z idiotą nie ma żadnego sensu, ponieważ najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona, ponieważ ma większe doświadczenie w tego rodzaju bojach" lub coś podobnegostrasznie obrażalski jesteś kolego i narwany do tegojeżeli to prawda co koledzy piszą, że produkujesz te przystawki to podziel się tą wiedzą, a jeżeli nie to opuść to forum, poradzimy sobie bez Ciebie,jeszcze jedno, jezeli produkujesz te napędu na moście od uaza to to sprzęgło kłowe powinno być jakoś osłonięte, a najlepiej umiejscowione w środku przystawki i najpoważniejszy błąd to brak jakiegokolwiek sprzęgła przeciążeniowego, montuj takie od Mtz i będzie git

 

motto zmieniłem, bo już w 3 wersjach krąży po AF:) że kolega narwany to już nie jeden się przekonał czytając od niego PW. co do konstrukcji sprzęgła kłowego to najlepiej żeby było wewnątrz przystawki. wał napędowy też lepiej założyć w osłonie-sąsiadowi w zetorze się tak trawa zawinęła że zadusił ciągnik i 2 godz kosą i kozikiem się bawił

 

koledzy czemu bierzecie się za robotę od d*py strony? przystawka to rzecz końcowa. najpierw trzeba mieć most, koła do niego, sprawdzić przełożenie zwolnic w ciągniku, przełożenie w przednim moście poprzeliczać i dopiero modzić przystawkę

Edytowano przez Buszmen11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prometeusz    3

Wstawiam kilka fotek z przystawki 360 3p  4x4 .Przystawke sam wymyśliłem i zrobiłem w warunkach amatorskich .Przystawka już trzy lata sprawuje się w mojm ciągniku. Jeżeli są pytania to piszcie na forum.

A oto link:

http://www.fotosik.p...l/album/1090902

 

od czego założyłeś most napędowy i od czego i z iloma zębami koło zębate

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomiorliko
      Dostałem od znajomego nagrzewnicę wodną taką jak na zdjęciu (model Tenere II).
      Wiecie może w jaki sposób podłączyć to do C360?? Przyznam szczerze, że nie znam się na tym kompletnie. 

    • Przez karolas123
      co sadzice o zało0żeniu turbosprężarki do 3p podobno to daje około 10 koni mocy wiecej jak sadzicie czy taka modyfikacja jest opłacalna???
      c60 3p

      :wacko:
    • Przez URSUS52
      Na samym wstępie chciałbym uprzedzić komentarze typu "kup zetora bądź inny zachodni ciągnik" darujcie sobie... 
      Mianowicie szykuje mi się grubszy remont c360 3p i przy okazji remontu zamierzam poprawić to i owo a z racji tego, że ciągnik będzie pracował z turem przydałby się szybszy wsteczny jak np w Zetorze 7211. Przerabiał już ktoś ten temat w c360? 
    • Przez jedrus2020
      Witam słyszałem kiedyś o przeróbce załączania wałka i pompy hydrauliki polegającej na tym, że na pierwszej pozycji chodziła pompa wraz z wałkiem a na 3 sama pompa. Było to zrobione kosztem obrotów zależnych (przez skrzynie). Jak to zrobić?
    • Przez Detrio
      Witam!
      Jestem zainteresowany kupnem napędu przedniego oraz turbo do mojej c360 ,ale czy to wg opłacalne ?
      Ile ma mocy po takiej modernizacji ?  Ile da rade pociągnąć ?
      Znajomi mi mówią ,że daje to niezłego kopa ,ale chce wiedzieć dokładnie i konkretnie na ten temat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj