sidkoz

Przedni napęd do C-360 [połączone]

Polecane posty

braciszek    6

Szły c-360 z przednim napedem w oryginale na włochy , jak ktoś chce to jestem w stanie to udowodnic dowożąc goscia na miejsce postoju takowego traktoru , pozderki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Przedstaw jakąś wzmiankę w katalogu lub prospekcie na temat przedniego napędu nawet jeśli był w opcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Szły c-360 z przednim napedem w oryginale na włochy , jak ktoś chce to jestem w stanie to udowodnic dowożąc goscia na miejsce postoju takowego traktoru , pozderki

 

A ja miałem info że to nie jest oryginał tylko przeróbka. Z fabryki wyjechały zwykłe C-360 a wróciły z przodem.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz2507    21

panowie dajcie spokoj, jeden bedzie mowil tak, drugi tak, kazdy ma swoja prawde

 

 

'mtryb14' moglbys dac jeszcze jakies zdjecie ursusa, jak to ogolnie w calosci wyglada z troche wiekszej odleglosci, niz te co sa zrobione foty??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtryb14    0

mtryb14 dawaj foty na af fajnie ci to wyszlo daj fotki calego ciagnika a jak by to bylo bez wspomagania ??

 

dzięki , jak zrobie zdjęcia jakimś lepszym aparatem to dodam , zaś jeżeli chodzi o wspomaganie to nie wiem co mogę powiedzieć działać chyba też będzie , tylko że ja mam tura więc bez wspomagania nie wiem czy dałbym rade zakręcić kierownica , a jak bez tura to chyba nie będzie problemu , jednak ręki nie dam sobie odciąć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

Witam wszystkich

Po wielu przeczytanych postach i wielu zebranych informacjach na temat napędu przedniego do c360 postanowiłem wykonać projekt od strony teoretycznej , po czym przeszedłem do wykonania praktycznego.

po sprawdzeniu całej teorii i wszelkich obliczeń wykonałem przedni napęd do c 360 w ciągu jednego miesiąca .

Zgadzam się z wieloma przedmówcami na temat zakładania przednich napędów do traktorów , które nie posiadały takowego w oryginale , ja tekiego nie widziałem jednak mogę wszem i wobec z pewnością oznajmić że nie spodziewałem się takich efektów po tzw. 60 . przód załączony w ogóle nie obciąża ciągnika , poza tym jak to się mówi idzie jak przecinak :) przy załączonym przodzie nie ma problemów z odśnieżaniem nie tak jak to było bez.

jeszcze jedną bardzo ważną rzeczą jest to że traktor c360 jest tani w eksploatacji w odróżnieniu od innych zachodnich ciągników .

w wypadku naprawy takiego ciągnika wszystkie części są bardzo tanie i można to zrobić za przysłowiowe grosze , a nie jak to bywa w zachodnich wymiana przedniego łożyska jak w JD za 4000 zł .

a teraz w skrócie opiszę swój projekt.

mianowicie zastosowałem przedni most od uaza ze względu na jego koszty czyli w granicach 500 zł i to prawie nówka , przekładnią odbioru mocy jest wykonana ze stali ( ponieważ to prototyp ) w obecnej chwili jednak bede miał gotowe odlewy do obróbki , w przekładni są oryginalne koła zębate ursusa , wieć nie muszę sie martwić o żywotność tych kół , wał napedowy uaz , felgi oryginalne 16" z ursusa z oponami 7.50 / 16 , przykładałem sie do większych ale przy obliczaniu wyszło że na oponach 20 " są bardzo duże momenty skrętu , ewentualnie wchodziły w gre jeszcze 18" ale , takl sie złożyło że facet na allegro sprzedaje opony , wcześniej wspomniane przeze mnie chyba za 250 komplet z detkami , wiec czemu nie spróbować . Pamiętać należy że czym większe koła przednie tym większe siły działają na półosie i traktor odczuwa większe obciążenie , może na większych ładniej wygląda ale na 16 też nie ma co mu zarzucić , mi się akurat bardzo podoba .

Całość napędu to koszty rzędu 2500 zł .

Czytając różne posty spotkałem się z wątpliwościami dotyczącymi wytrzymałości "mostu" w związku z tym postanowiłem na moście osadzić całą belkę przedniego zawieszenie , w której tylko wyciąłem otwory na most , co prawda nie miałem cybantów pod ręką o odpowiedniej długości więc trochę niefachowo przyspawałem je ale jeszcze to poprawię .

wspomaganie kierownicy to inna sprawa ale tez założyłem na orbitrolku i siłowniku dwustronnego działania o długości roboczej 300 mm co pozwala na 100 % skrętu w jedna i druga stronę . całość wspomagania to coś około 900 zł na nowych elementach (siłownik , przewody, orbitrol ).

a teraz do sedna :) jeżeli bedzie kogoś interesowała taka skrzynka do napędu przedniego to bardzo proszę o pisanie do mnie na maila (priv) koszt takiej skrzynki to okolo 1700 zł reszta we włąsnym zakresie , oczywiście służę wszelką pomocą . powtarzam że na zdjęciu znajduje sie skrzynka prototypowa , a ta któą proponuję jest z pełnego odlewu .

 

w razie jakichkolwiek pytań piszcie

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/917ea2e5dd4abcde.html

 

o to najlepszy przykład żę polak poltrafi a właściwie polski rolnik :D jednym słowem podziwiam żę koledze się chciało samemu to zrobić, a to nie jest prosta sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz72    2

Witam wszystkich

Po wielu przeczytanych postach i wielu zebranych informacjach na temat napędu przedniego do c360 postanowiłem wykonać projekt od strony teoretycznej , po czym przeszedłem do wykonania praktycznego.

po sprawdzeniu całej teorii i wszelkich obliczeń wykonałem przedni napęd do c 360 w ciągu jednego miesiąca .

Zgadzam się z wieloma przedmówcami na temat zakładania przednich napędów do traktorów , które nie posiadały takowego w oryginale , ja tekiego nie widziałem jednak mogę wszem i wobec z pewnością oznajmić że nie spodziewałem się takich efektów po tzw. 60 . przód załączony w ogóle nie obciąża ciągnika , poza tym jak to się mówi idzie jak przecinak :) przy załączonym przodzie nie ma problemów z odśnieżaniem nie tak jak to było bez.

jeszcze jedną bardzo ważną rzeczą jest to że traktor c360 jest tani w eksploatacji w odróżnieniu od innych zachodnich ciągników .

w wypadku naprawy takiego ciągnika wszystkie części są bardzo tanie i można to zrobić za przysłowiowe grosze , a nie jak to bywa w zachodnich wymiana przedniego łożyska jak w JD za 4000 zł .

a teraz w skrócie opiszę swój projekt.

mianowicie zastosowałem przedni most od uaza ze względu na jego koszty czyli w granicach 500 zł i to prawie nówka , przekładnią odbioru mocy jest wykonana ze stali ( ponieważ to prototyp ) w obecnej chwili jednak bede miał gotowe odlewy do obróbki , w przekładni są oryginalne koła zębate ursusa , wieć nie muszę sie martwić o żywotność tych kół , wał napedowy uaz , felgi oryginalne 16" z ursusa z oponami 7.50 / 16 , przykładałem sie do większych ale przy obliczaniu wyszło że na oponach 20 " są bardzo duże momenty skrętu , ewentualnie wchodziły w gre jeszcze 18" ale , takl sie złożyło że facet na allegro sprzedaje opony , wcześniej wspomniane przeze mnie chyba za 250 komplet z detkami , wiec czemu nie spróbować . Pamiętać należy że czym większe koła przednie tym większe siły działają na półosie i traktor odczuwa większe obciążenie , może na większych ładniej wygląda ale na 16 też nie ma co mu zarzucić , mi się akurat bardzo podoba .

Całość napędu to koszty rzędu 2500 zł .

Czytając różne posty spotkałem się z wątpliwościami dotyczącymi wytrzymałości "mostu" w związku z tym postanowiłem na moście osadzić całą belkę przedniego zawieszenie , w której tylko wyciąłem otwory na most , co prawda nie miałem cybantów pod ręką o odpowiedniej długości więc trochę niefachowo przyspawałem je ale jeszcze to poprawię .

wspomaganie kierownicy to inna sprawa ale tez założyłem na orbitrolku i siłowniku dwustronnego działania o długości roboczej 300 mm co pozwala na 100 % skrętu w jedna i druga stronę . całość wspomagania to coś około 900 zł na nowych elementach (siłownik , przewody, orbitrol ).

a teraz do sedna :) jeżeli bedzie kogoś interesowała taka skrzynka do napędu przedniego to bardzo proszę o pisanie do mnie na maila (priv) koszt takiej skrzynki to okolo 1700 zł reszta we włąsnym zakresie , oczywiście służę wszelką pomocą . powtarzam że na zdjęciu znajduje sie skrzynka prototypowa , a ta któą proponuję jest z pełnego odlewu .

 

w razie jakichkolwiek pytań piszcie

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/917ea2e5dd4abcde.html

 

Czy tur nie złamie przedniego mostu uaza.

jakie jest sprzęgło w przystawce przedniego napedu/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Wszystko zależy jak się robi ja mam przedni napęd w ostrówku dorabiany oczywiście i co chwila mam z nim problemy , no ale po tyłku dostaje nieźle . Co się psuło : poszło łożysko w przystawce w wyniku czego zniszczyło się trybko (napędu bezpośredniego na wałek napędowy do mostu) ostatnio zaparłem się o kiszonke z qq i chciałem mocniej dojechać jak coś walneło to jakby 2 kg młotkiem w obudowe skrzyni ktoś walnął wycofać wycofałem ale jak jechałem do przodu to było słychać takie rytmiczne stukanie (wyłączyłem napęd) i było ok , po rozebraniu okazało się że ucieło zęby na trybku (z wałka biegu wstecznego 17 zębów) które jest wbite w trybko od 5 chyba biegu i odbiera moc od wałka ze skrzyni biegów . Wałek kupiony dorobiony tylko tokarz przedobrzył i panewke mosiężną wprasował na prasie i wałek (28 mmm średnicy od c-360 tylko nie pamietam dokładnie od czego chyba od biegu wstecznego od widełek czy jakoś tak) i ten bolec nie chciał wejść , zawiozłem jeszcze raz całe to trybo z tą panewką do tokarza żeby minimalnie powiększył ten otwór > skubany jak go powiększył tak teraz trzeba kupować drugą panewke bo za dużo zebrał i jest spory luz tylko że jest problem z tą panewką bo ma grube ścianki i na składnicy nic takiego nie mieli puki co jest mróz i 4x4 nie potrzebne ale na dniach będzie trzeba robić ;[

Aha przednie koła mam takie 11.2-20 ( i ciężko jest je dokupić tylko ruscy je robią :( Byłem dzisiaj na giełdzie w Krakowie i zgadałem sie z kolesiem ma takie po 400 zł sztuka

Edytowano przez Andrzej24871

O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtryb14    0

Czy tur nie złamie przedniego mostu uaza.

jakie jest sprzęgło w przystawce przedniego napedu/

 

most uaza jest przewidziany na dość duże obciążenia , miałem uaza kiedyś i nie takie rzeczy znosił ten most , ale ten w traktorku jest podparty na całej długości osi ciągnika , na jednym zdjęciu widać wycięcie w osi na most .

wczoraj próbowaliśmy konkretnie obciążyć ten most więc , zaparliśmy turem o bele kiszonki które przymarzły i pchaliśmy aż do momentu zepchnięcia kilku belek do "kupy " , przy włączonych 4 napędach spokojnie pchał po ziemi dwie bele aż do czasu zatrzymania ich o pozostałe wtedy zarówno przednie jak i tylne koła zaczynały się kręcić w miejscu ze względu na duże obciążenie i poślizg ( był mróz ). więc jak widać wytrzymuje spokojnie obciążenie traktorku , natomiast jeśli by koła miały dużo większą średnicę , prawdopodobnie ukręci się półoś albo coś rozwali się w skrzyni , jak pisałem wcześniej ja mam 16 " ale 18 " też wytrzyma . O wyrwanie zębów kół zębatych nie martwię się ponieważ jak pisałem wcześniej są to oryginalne koła ursusa . napę przedni nie posiada sprzęgła, ponieważ nie miałoby to najmniejszego sensu , wtedy kiedy potrzeba by byłó pomocy przodu , sprzęgło by puszczało . I jeszcze jedna ważna rzecz . po teście 4x4 spróbowałem przepchnąć bele na tylnej osi , i okazało się że miał problem ponieważ przednia oś uciekała na boki i o drugiej beli nie było mowy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Wszystko zależy jak się robi ja mam przedni napęd w ostrówku dorabiany oczywiście i co chwila mam z nim problemy ,

 

 

Od czego masz ten napęd ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Od czego masz ten napęd ?

Dyfer od robura i zwrotnice od stara .


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz72    2

Odnośnie średnicy koła przedniego to mi sie wydaje , że srednica 940 mm jakie ma koło 8.3 R 20 (standartowa opona przy zetorach 3045 i 3545) nie spowoduje ukrecenia półośki uaza . Pan założył opone 7.5 r 16 zyli wysokość 805 mm to tylko o 16 procent mniejsza .

Tak poza tym w klubach samochodów terenowych 4x4 montują opony prawie metrowe z szerokim laczem tam dopiero są obciążenia skrecajace.

W ogóle c 360 ma przód obciażony bez tura około 1100 kg to na jedno koło przypada po 550 kg , biorac pod uwagę że napedu nie używa sie na szosie tylko w polu a najwieksza przyczepność (współczynnik tarcia to 0,8) to maksymalny moment jaki bedzie na półoś z koła to 550kg x 0,8 x ( połowa srednicy koła )0,47m = 206,8 kgm czyli w przybliżeniu około 2000 Nm .

Dla takiego momenu półośka w najcieńszym miejscu mogła by mieć 24 mm zapewne ma dużo wiecej pewnie koło 34 mm co daje wytrzymałośc na moment prawie 2.5 raza większą ( katalogowo np półośki Seata dla 25 mm mają nosnośc katalogową 2500Nm )

Nowe półośki z przegubami kulowymi uaza spokojnie wytrzymają 5000 Nm ( oczywiście szybciej sie wyrobią bieżnie pod kulami ale sie nie ukręcą .

Trzeba pamietać o tym że zakładając stary przód od uaza trzeba się liczyć ztym że on już ma półośki zmeczone ( tak 150 tys km przebiegu swoje robi)

Nowe półośki w przodku UAZA do C 360 napewno szybko sie nie zużyją bo ilość cykli napewno bedzie mniejsza i zużycie zmęczeniowe im nie grozi.

 

 

W kwesti sprzegła do przystawki to chodziło mi o szprzęgło kłowe łączoce koło zębate z wałkiem tak jak w orginalnej przystawce zetora ( niektórzy wykorzystują sprzegło kłowe blokady C 330 )

 

Dyfer od robura i zwrotnice od stara .

 

No w ostrówku kiedy przód ma sam z łychą przawie 2 tony plus ładunek w łyżce tona to wtedy most robura i zwrotnice stara wytrzymuja ale jaki duży moment jest na wał przy przystawce co najmnie 3 razy wiekszy i dlatego te kłopoty z kołami zebatymi,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo318    0

a nie lepiej sprzedać taką 60 dołożyć trochę i kupić jakiegoś zetora 4x4 jak juz ktoś tak bardzo chce ten napęd i przynajmniej wszystko w orginalne jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    268

niech się ktoś obeznany w temacie wypowie czy dobrze rozumuję: przełożenie całkowie ciągnika=przełożenie przekładni głównej x przełożenie zwolnic? przełożenie całkowite przedniego napędu= przełożenie całkowie x iloraz średnic kół przedniego do tylniego? przełożenie przystawki= przełożenie całkowite przodka/przełożenie przedniego mostu? mam rację?

 

prosiłbym o odpowiedź albo tutaj albo na PW

Edytowano przez Buszmen11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
braciszek    6

foto w mym profilu to c-360 z włoch , miejsce postoju to jakies 600km. od mego miejsca zamieszkania w szwajcarii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian94    0

jeśli w takiej osi z robura pęknie ci półoś to czy można ją kupić czy coś.może ktoś opisać przebieg skracania tej osi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiler1982    2

Witam....planuje w tym roku założyć przodek do c 360 3p i mam kilka pytanie odnośnie montażu... mianowicie czy most od samochodów UAZ,GAZ lub TARPAN będzie dobrym wyborem i który był by mocniejszy i czy w modelach 360 3p jest to możliwe oraz czy ktoś z forumowiczów mających już tak przerobione 60-tki mieszka w niewielkich odległościach od Warszawy.....z góry dziękuje za porady i odpowiedzi....

Edytowano przez milanreal1
orty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian94    0

między osią gaz czy uaz nie ma różnicy co do osi z tarpana nie mam zielonego pojęcia, a najlepszym wyborem byłaby oś z robura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotreksdc    6

a ja mam takie pytanko:

Gdzie mogę znaleźć lub tanio kupić przystawkę do tego napędu?

o ile most można łatwo zdobyć to z tym jest trochę trudniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bastek2210    42

Witam podobno ten przedni napęd do ursusa c-360 to i dobra rzecz ale słyszałem że przód działa tylko na biegach szosowych (zając) a na terenowych już nie czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomiorliko
      Dostałem od znajomego nagrzewnicę wodną taką jak na zdjęciu (model Tenere II).
      Wiecie może w jaki sposób podłączyć to do C360?? Przyznam szczerze, że nie znam się na tym kompletnie. 

    • Przez karolas123
      co sadzice o zało0żeniu turbosprężarki do 3p podobno to daje około 10 koni mocy wiecej jak sadzicie czy taka modyfikacja jest opłacalna???
      c60 3p

      :wacko:
    • Przez URSUS52
      Na samym wstępie chciałbym uprzedzić komentarze typu "kup zetora bądź inny zachodni ciągnik" darujcie sobie... 
      Mianowicie szykuje mi się grubszy remont c360 3p i przy okazji remontu zamierzam poprawić to i owo a z racji tego, że ciągnik będzie pracował z turem przydałby się szybszy wsteczny jak np w Zetorze 7211. Przerabiał już ktoś ten temat w c360? 
    • Przez jedrus2020
      Witam słyszałem kiedyś o przeróbce załączania wałka i pompy hydrauliki polegającej na tym, że na pierwszej pozycji chodziła pompa wraz z wałkiem a na 3 sama pompa. Było to zrobione kosztem obrotów zależnych (przez skrzynie). Jak to zrobić?
    • Przez Detrio
      Witam!
      Jestem zainteresowany kupnem napędu przedniego oraz turbo do mojej c360 ,ale czy to wg opłacalne ?
      Ile ma mocy po takiej modernizacji ?  Ile da rade pociągnąć ?
      Znajomi mi mówią ,że daje to niezłego kopa ,ale chce wiedzieć dokładnie i konkretnie na ten temat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj