sidkoz

Przedni napęd do C-360 [połączone]

Polecane posty

K1ROVEZ    1

Znam ten ból: kupiłby człowiek wieś tylko pieniądze gdzieś...

Są inwestycje ważne, ale są i ważniejsze... B)


good God damn and other such phrases...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najmon    0

Na allegro widziałem oryginalny c 355 (exsport) z przednim napędem fabrycznym . Wyszło ich bardzo mało ale taka jest prawda . Jeśli chcecie kupić wszystkie podzespoły do przedniego wspomagania polecam producenta który aktualnie ogłasza się na allegro . Pozdro Cena tego zestawu to 2,5 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Z fabryki żadna 60 nie miała napędu na 4 koła. Przerobiona musiała zostać przez poprzedniego właściciela.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najmon    0

widzalem c360 przerobiony wspomaganie-p.napęd anwet p.wom .szkoda ze gosc nie zrobil z niego ufo tak byl odp... szkoda ze ma on tylko pięćdzesąd pare kucyków.moim zdaniem traktor ma służyć człowiekowi a nie odwrotnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco184    0

Wiem ze temat troche przedawniony ale

czy ktos ma nr do tej firmy o ktorej wspomnial Liloboot ???

i czy ktos kto ma ten naped moglby wypowiedziec sie konkretnie jak to dziala tzn:

jak jest zalanczany

jak jest ze zgraniem szybkosci przod tyl

czy duza jest roznica w uciagu

czy skret ciagnika bardzo sie zmniejszyl

czy napedu czesto uzywa czy nie zerwie sie przy czestym uzywaniy //??

z gory dziekuje za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jackassiu    50

o ile sie nie myle to lukash0 ma "przód" tej firmy


Człowiek to nie maszyna - nie dostaniesz części zamiennych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor16145    2

a nie lepiej zamienic 360 na cos co jest oryginalne.np ltz55.roboty o wiele wiecej zrobi niz 360.a cena ok 20 tys za ok96r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco184    0

tak ale naped to koszt 4500 tys a w twoim przypadku wyjdzie ze bd musial dolozyc 10tys

To jak da ktos odpowiedzi na moje pytania ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565
Dolna rama będzie przeszkadzać ale dałoby rade ją przerobić.

A przedni most jest na sztywno czy wahliwy tak jak belka w oryginale?

No taka 60 4x4 plus tur 3 sekcyjny to już fajna sprawa by była,a założenie napędu ile kosztuje :P ?

 

 

Teraz patrzyłem to ta dolna ramka od tura 3b jest mocowana z każdej strony na 2 śruby i o tą 1 srubę można ją opuścić więc raczej do wału nie będzie przeszkadzać :) ale mogę się mylić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam!!

Posiadam c-362 i zastanawiam się nad przednim napędem.

Właśnie widziałem na allegro 3p z przednim: http://allegro.pl/item682956064_nie_same_n...360_3p_4x4.html

I tam jest most od uaza który kosztuje ok.400-500zł.

http://allegro.pl/item692599245_most_przed...os_uaz_gaz.html

Koła i wał to już nie problem,tylko nie wiem od czego przystawkęz odpowiednim przełożeniem. A wspomaganie posiadam w orginale.

A co do tematu to niektórzy jeszcze się pytają czy można. W każdej 60-tce można w skrzyni mamy dwa dekle przedni jest żeby wyprowadzić napęd a tylnt jest do przedniego WOM-u.

Więc po przeanalizowaniu tego tematu to jest opłacalne.

koszty:

400zł-most

100zł-wał

200zł koła

??-przystawka

suma- 700zł bez przystawki.

może się gdzieś mylę w cenach.

 

P.S. Jeszcze znalazłem most od robura ten jest leprzy bo mocniejszy i większe koła można założyć ale ceną się dużo różni, bo ten kosztuje 3660zł (nowy). http://allegro.pl/item681978843_most_przed...bur_a_nowy.html. I dla przypomnienia wstawaim link z fajną 60-ką 4x4. http://poljoprivreda.hforum.biz/ursus-f29/ursus-t46.htm (jest na dole tematu). I może niech każdy kto ma c-360 4x4 niech napisze.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola44    1

Czesc. Moze i dobre rozwiazanie mechaniczne, ale z dswiadczenia zdecydowani eniepolecam mostu od UAZa. Ale ze wzgledu na gigantyczny promien skretu pozniej. Mamy w domu lazika na ramie od uaza. Rzeczywiscie konstrukcyjni enie za zajechania elementy, ale promien skretu gigantyczny. Nawet Opel Astra ma duzo mniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukash0    2

ten most od robura jest jeszcze skracany i półośki tak samo wiec poniektórzy narzekają ze się im urywają ale mi jakoś dobrze trzymia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565
ten most od robura jest jeszcze skracany i półośki tak samo wiec poniektórzy narzekają ze się im urywają ale mi jakoś dobrze trzymia.

 

A będzie w ogóle wytrzymywał przy turze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukash0    2

przystawka jest dorabiana.

zauważyłem że wszyscy ci którzy maja s przody maszty od widlaka to się skarzą ze półośki im się urywają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiu1123    3

Wg mnie dorabianie napedu od uaza albo od robura to pierdoly. Jest zetor 5745 z przednim napedem i jest niby c-360 4x4, ale jako zetor.Czytalem na czeskiej stronie ze jest na sprzedaz za 35k KC. Troche drogo przy kursie 0,16 PLN ale jakby sie to kupilo za ok 3,5-4 k PLN to wg mnie warto.

http://stroje.bazos.sk/inzerat/2130316/Pre...-ZETOR-5745.php

 

Na tej fotce widac przystawke, ale nic mi nie pasuje zeby ja do skrzyni przykrecic. Przy tylnym moscie jest pokrywa gdzie jest koło reduktora, wiec podejrzewam, ze tam by musiala byc.

pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich, kiedys dorabialem taki naped do 355 a wzasadzie do ostrowka, troche na ten temat wiem, przystawke dorabialem cala, naped zbiera sie z kola reduktora, ale ma to jedna wade nie ma biegów terenowych na przedzie, most o robura dobrze pasuje latwo sie go skraca bo jest skrecany, przeswit wcale nie jest taki maly opony 20" takie jak na mtz tym mniejszyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiu1123    3

No dobra, ale jak dobrales przystawke? Przeciez to nie jest hop-siup tak sobie dobrac kolo zebate, bez odpowiedniej korekcji, nie mowiac juz o przelozeniu. No chyba ze miales orginal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukash0    2

ty koła dorabiają u nas bo one są specjalnie jakoś utwardzane koszt to chyba 600zł. pytałem ostatnio kolesia to mówił ze za 2tys zrobi taka przystawkę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiu1123    3

I mowisz ze ta przystawka jest juz dopasowana, zgodnie z przelozeniami,odpowiednio ulozyskowana, a sprzeglo? jak jest naped wlaczany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

I mowisz ze ta przystawka jest juz dopasowana, zgodnie z przelozeniami,odpowiednio ulozyskowana, a sprzeglo? jak jest naped wlaczany?

Z tego co się orientuje to napęd jest załączony na okrągło. Tylko na biegach polowych przód nie chodzi.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomiorliko
      Dostałem od znajomego nagrzewnicę wodną taką jak na zdjęciu (model Tenere II).
      Wiecie może w jaki sposób podłączyć to do C360?? Przyznam szczerze, że nie znam się na tym kompletnie. 

    • Przez karolas123
      co sadzice o zało0żeniu turbosprężarki do 3p podobno to daje około 10 koni mocy wiecej jak sadzicie czy taka modyfikacja jest opłacalna???
      c60 3p

      :wacko:
    • Przez URSUS52
      Na samym wstępie chciałbym uprzedzić komentarze typu "kup zetora bądź inny zachodni ciągnik" darujcie sobie... 
      Mianowicie szykuje mi się grubszy remont c360 3p i przy okazji remontu zamierzam poprawić to i owo a z racji tego, że ciągnik będzie pracował z turem przydałby się szybszy wsteczny jak np w Zetorze 7211. Przerabiał już ktoś ten temat w c360? 
    • Przez jedrus2020
      Witam słyszałem kiedyś o przeróbce załączania wałka i pompy hydrauliki polegającej na tym, że na pierwszej pozycji chodziła pompa wraz z wałkiem a na 3 sama pompa. Było to zrobione kosztem obrotów zależnych (przez skrzynie). Jak to zrobić?
    • Przez Detrio
      Witam!
      Jestem zainteresowany kupnem napędu przedniego oraz turbo do mojej c360 ,ale czy to wg opłacalne ?
      Ile ma mocy po takiej modernizacji ?  Ile da rade pociągnąć ?
      Znajomi mi mówią ,że daje to niezłego kopa ,ale chce wiedzieć dokładnie i konkretnie na ten temat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj