sidkoz

Przedni napęd do C-360 [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Davidastra    0

jeżeli masz zakładać do którgoś z nich

To załóż do c 360

3p jest bardziej żwawy i szybszy

Lepszy jako skoczek więc do niego nie zakładaj :lol:


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

Koledzy piszą że około 7.500 zł


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heniek    2
C-360 ma za lekki przód na przedni napęd. Nic by to dało............ ;)

 

Jak kiedys wjedziesz na miękki kawałek pola i przod ci siądzie to zobaczysz czy jest za lekki ;) ,przy wyjeżdzaniu wtedy przydaloby sie 4x4 a nie łopata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heniek    2
Mój znajomy założył napęd do c 360. Uzył jakiś cześci od samochodu robur i niektore części od zetora. Mankamentem było to że napęd nie chodził na biegach polowych

 

 

Myslę że to nie problem bo 4x4 potrzebne jest przy uprawie ziemi ,orce ,miękki teren ,pod górke a na terenowych to glebogryzarka,prasa itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregc330    4

były zato fabryczne zetory takie same jak c 360 (nie pamientam jak oznaczone) miały przedni napęd wspomaganie kirownicy o to wszystko na tym samym odlewie skrzyni to do 60 tez da rady założyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrax12    2

W mojej miejscowości jest kółko rolnicze w którym są dwie C-360 4x4. Mają już je może ze 3 lata i wszystko działa.Sąsiad pracuje w tym kółku i jeździ tą C-360 4x4.Bardzo ją chwali.Podobno dobrze idzie w orce.Jeszcze jedno, ta C-360 4x4 nie ma wspomagania! W mojej miejscowości jest dużo C-360 4x4. A oto jedna z kólka rolniczego http://www.agrofoto.pl/forum/Ursus-C-360-4...mage120600.html :)


U-R-S-U-S C-330 , John Deere wśród Ursusów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c3603p    0

Wiec tak... mam ursusa c360 w tamtym roku założyłem mu przedni napęd od robura(taki samochód ciężarowy)tzn jest założony tylko nie podpięty porostu nie wiem od czego zrobić przystawkę do skrzyni biegów bo już widziałem jak to jest zrobione(na AG)ja mam podobnie jak ten pan tylko mam łyse opony.

Poradzie mi od czego przeszczepić przystawkę żeby przodek był synchronizowany z tyłem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c3603p    0

Lukash0- gdzie dorabiałeś przystawkę do napędu??nie masz gdzieś fotek tego jak to zrobiłeś??:)było bi mi bardzo miło jak byś podał linka albo coś ;)

 

Aha i napisałeś ze" wszyscy co mają z robura" czyli ze ty tez masz i jest jeszcze więcej c360 4x4?:PP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukash0    2

mi to robili goście z Jordanowa i przywieźli wszystko gotowe tylko zakładali z tego co wiem u nas już tez zakładają i jedno trybo co przychodzi do tej przystawki kosztuje 500zł. no u nas prawie każdy rolnik co ma c 360 to maja przodki pozakładane:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Mam pytanie jak to jest z tym napędem. Dzwoni się do firmy się zamawia i oni przyjeżdżają przywożą kompletny napęd i zakładają ? czy trzeba im ciągnik zawieść ? i czy trzeba oddać starą oś ?

I czy by ta rama od tura nie przeszkadzała żeby wał założyć ?

Sorki że tak dużo pytań ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukash0    2

tak oni przywożą wszystko i zakładają.

my jak zakładalismy to były dwie firmy i trzeba było ciagnik zawiesc ale potem załatwilismy nr od innej i przyjechali.

wszystko ci zostaje nic nie biorą.

a z turem nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

Dolna rama będzie przeszkadzać ale dałoby rade ją przerobić.

A przedni most jest na sztywno czy wahliwy tak jak belka w oryginale?

No taka 60 4x4 plus tur 3 sekcyjny to już fajna sprawa by była,a założenie napędu ile kosztuje ;) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragmen    0

Witam.

Czy ma ktoś kontakt do jakieś firmy która zajmuje się zakładaniem przodków na terenie wielkopolski w okolicach Poznania?? proszę przesłać na dudint@gmail.com Z góry dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Liloboot    0

zadzwoniłem na to ogłoszenie 4,5 tyś komplety napęd pochodzi z jakiegoś samochodu ale podobno działa i można to zobaczyć u nich

jest z elementów używanych i mają to w produkcji cały czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K1ROVEZ    1

Jak już pakujecie 4x4 to trzeba jeszcze uturbić silnik, żeby wykorzystać tę dodatkową trakcję... ;)

Stuningować hydraulikę, bo te kilkanaście litrów to jest nic, założyc kabinę z klimą, Tura trzysekcyjnego z euroramką i przedni TUZ z wałkiem... :)

A najlepiej od razu kupić 7245 bo pracy i kosztów mniej a efekt i tak zawsze będzie lepszy.


good God damn and other such phrases...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Liloboot    0

pewnie masz racje ale prawie sie mylisz:)

gdy zatrudniasz 16 osób i potrzebujesz czegoś nie dużego ale prostego i każdy tym pojedzie to tyko c 360

a żebyś nie ganiał ciągle wyciągać delikwentów z błota na madach to przód jak znalazł wiec za nim napiszesz to pomyśl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K1ROVEZ    1
pewnie masz racje ale prawie sie mylisz:)

gdy zatrudniasz 16 osób i potrzebujesz czegoś nie dużego ale prostego i każdy tym pojedzie to tyko c 360

a żebyś nie ganiał ciągle wyciągać delikwentów z błota na madach to przód jak znalazł wiec za nim napiszesz to pomyśl

 

Żeby dało radę w błocie, to przedni napęd musi być od Zetora, bo wszytkie przeróbki które widziałem na jakiś dopasowywanych mostach miały zbyt mały prześwit, więc co po tym, że na cztery łapy ciągnie jak zaraz się zawiesza..?

Jak chcesz coś niedużego, prostego i 4x4 to polecam MTZ-a 52. Jak będziesz do tego czepiał sprzęt od C360, to będziesz musiał (albo Twoi pracownicy..) naprawdę chcieć żeby to zepsuć... ;)


good God damn and other such phrases...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Liloboot    0

dzięki za radę z tym napędem od zetora

a co cd zakupów czegoś innego to mam 4 c-360 a teraz wymieniam dwa 100 km ciągniki więc zakupy mniejszych muszą poczekać więc z tąd pomysł z napędem do c 360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomiorliko
      Dostałem od znajomego nagrzewnicę wodną taką jak na zdjęciu (model Tenere II).
      Wiecie może w jaki sposób podłączyć to do C360?? Przyznam szczerze, że nie znam się na tym kompletnie. 

    • Przez karolas123
      co sadzice o zało0żeniu turbosprężarki do 3p podobno to daje około 10 koni mocy wiecej jak sadzicie czy taka modyfikacja jest opłacalna???
      c60 3p

      :wacko:
    • Przez URSUS52
      Na samym wstępie chciałbym uprzedzić komentarze typu "kup zetora bądź inny zachodni ciągnik" darujcie sobie... 
      Mianowicie szykuje mi się grubszy remont c360 3p i przy okazji remontu zamierzam poprawić to i owo a z racji tego, że ciągnik będzie pracował z turem przydałby się szybszy wsteczny jak np w Zetorze 7211. Przerabiał już ktoś ten temat w c360? 
    • Przez jedrus2020
      Witam słyszałem kiedyś o przeróbce załączania wałka i pompy hydrauliki polegającej na tym, że na pierwszej pozycji chodziła pompa wraz z wałkiem a na 3 sama pompa. Było to zrobione kosztem obrotów zależnych (przez skrzynie). Jak to zrobić?
    • Przez Detrio
      Witam!
      Jestem zainteresowany kupnem napędu przedniego oraz turbo do mojej c360 ,ale czy to wg opłacalne ?
      Ile ma mocy po takiej modernizacji ?  Ile da rade pociągnąć ?
      Znajomi mi mówią ,że daje to niezłego kopa ,ale chce wiedzieć dokładnie i konkretnie na ten temat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj