sidkoz

Przedni napęd do C-360 [połączone]

Polecane posty

Seweryn, dziękuję. Najbardziej wiarygodne i zbliżone do rzeczywistych wymiarów podaje strona Hurtopony , z tym że opony są ciut większew rzeczywistości a nie mniejsze tak jak wy podajecie. Opona Sylwka ma już mniejszy rozmiar od opony 14,9x28 a jak zacznie się jeszcze zużywać, to co?? - zejdzie do opony ciągnika C330? I ilość zębów w przystawce nie będzie miała dalej znaczenia? Przy oponach 11,2 x20 przystawka ma 57 zębów, jak wcześniej wspomniałam i jest to zestaw sprawdzony. Inni montują te same koła do przystawki 51 zębów i też im się zgadza, bo zmniejsza się średnica i automatycznie liczba zębów. Montują też koła od Robura.

Sylwek, dlaczego nie możesz zastosować zestawu, który był zrobiony na starze (przecież masz ten sam zestaw) lub możesz np. wymienić tryby i przerobić go na 60tkę o przełożeniu 20,7556.Opony 12x20 terenowe widziałam za 100zł sztuka.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

hah no wiesz przerobić na przełozenie c360 to nie takie hip hop. 2x półoś 2x koło zwolnicy to masz juz około 1000zł tym bardziej że te elementy są w bdb stanie u mnie bo widziałem je wiosną przy robocie hamulców ;) gotowej przystawki nie kupię od zetora czy tych na alletanio.pl bo też nie swędzą mnie pieniążki.

Do moich opon tylnych na przód potrzebuję minimum 100cm wysokośći tryb 46 zębów od c385 i ma chodzić.

Muszę podpatrzeć gdzieś wysokośc opon od stara 660 tych terenowych z jodełką 12.0-18 oczywiście na niższym ciśnieniu niz nominalne. Bo z doświadczenia zauważyłem że w ciężkim terenie opona jak ma ~0,6bar to wtedy idzie jak należy, przy orce zawsze puszczam i efekt jest(chodź wg teorii powinien być gorszy uciąg bo większa powierzchnia styku z podłożem to dodatkowe kg należy dorzucić) dosyć zadowalający. Tak więc nie chciał by ktoś zmierzyć promień takiego koła 12.0-18 os stara? :P oczywiście z ciężarem i bez. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

teoretycznie to tak ;) 12x2.54x2=60.96 18x2,54=45.72 sumasumarum 106.68cm teoretycznie a pod obciążeniem tura i reszty? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

mówimy o starze 660 / a most od waryński k-406 bo taki most mam na oku. przeswit na 18 chyba wychodzi z teori 290mm pod orzechem mostu. A i większe koła niż metr odpadają bo mam tura z przodu i nie opuścił bym go do dołu (dodatkowe przerabianie mocowań by dało się go niżej opuśćić.) więc koła 1m wysokości to górna granica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Gdyby nie tur to od uaza by się zrobiło albo od rovera. Myślałem zrobić tę oś albo od bizonka ale koszta są porównywalne do tej kombinacji, a tak to przy okazji się 4x4 zrobi. most starowski znowu nie jest taki duży na jaki się wydaje, co innego gdybym kombinował na moście od Kraz 255b haha :P. Ale ma zaletę mimo że towar deficytowy to jest tego pełno i części zamienne są tanie. Ten kto kiedyś rozglądał się za częściami do mostów Carraro w koparkach, Zetorkach to wie że nie tania sprawa. Mam oryginalną oś i opony takie jak w awatarze, podczas uprawy skib na naszych ziemiach o strukturze gruzełkowej(bryły jak nie wiem) potrafi zerwać śruby w czopie, ta jesień pokazała że przód w naszej c360 jest zbyt delikatny.(oczywiście bez tura uprawiałem). lewy czop do wymiany, prawy w wakacje zerwał śruby na bruździe przy prasowaniu, luz na sworzniach zwrottnic jest około 5mm i więcej w poziomie i pionie. na głównym sworzniu się to telepie w wszystkie strony- wspomaganie robi swoje. Mam wrażenie że jedną pół oś mam delikatnie skrzywioną. Ta oś do ładowacza z większym udźwigiem sie nie nadaje po prostu. Więc po co kupować to samo jak i tak za niedługo remont a części żeby były lepsze to coraz gorsze. A most od stara raczej sie tak szybko nie zużyje. A 4x4 to przy okazji sie przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz na mosty od ify w50 -przełożenie mają-4.64 ,5.36 ,6.07 lub ziła 131 przełożenie 7.34 albo ził157przełożenie 6.67.opony 20 calowe są w różnych profilach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

hm muszę jechać do gościa w wolnej chwili i zobaczyć dokłądnie mechanizm różnicowy w tym starze 660, kilka km ode mnie i to jest zaleta 2. jak powie dużo to raczej się wstzymam a jak podejdzie do sprawy rozsądnie to pewnie go kupię (pod warunkiem że to się nadaje do jazdy).

 

oooo ciekawe co napisałeś o tych trybach, trzeba podpatrzeć coś może by się nadał, a tanie stosunkowo do trybów nowych na zamówienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Trzeba sie dobrze zastanowić cz warto ze względu na promie skrętu na tym moście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

mam wydajne wspomaganie więc to rekompensuje. A przyzwyczajony jestem do małego promienia skrętu bo na tej osi oryginalnej jak ostrzej by skręcił to ograniczniki by aż wyrwało jadąc z turem. na skibach na zakrętach często tak robii ze kołami wywinie mimo wspomagania, tyle że rece tego nie odczują nawet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dla ciekawskich ;) star 660 trafiał się też o przełożeniu 6,13 na kołach 20tkach. Oprócz tego występowała ciężarówka na 4 napęd starsza od stara 66, która też była na 4 napęd i miała idealny most do zamontowania w traktorze. Żałuję tylko, że nie porobiłam zdjęć. Może jeszcze będzie okazja, to wrzucę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mechanik79    1

a takie pytanie ,naped mam juz zrobiony tylko teraz tak naprawde co dalej ,chodzi dokladnie o np przeglad techniczny ,albo jak policja bedzie kontrolowac ,ma moze ktos jakies doswiadczenie w tym temacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

o tych przełożeniach to słyszałem ale to rzadkie przypadki ;)

 

heh w swietle prawa to ponoć do opon balonowych na przodzie sie doczepiaja (tak słyszałem tu na forum gdzieś). Znajdź jakąś stację kontroli gdzie się dogadać idzie z kolesiem, i wszystko się da załatwic. Bo 4x4 to jest ingerowanie w układ napędowo/jezdny i zmiana konstrukcji ciągnika, Czyli mówiąc w skrócie musi to być chyba zatwierdzone przez jakąś instytucję że to się nie rozpadnie na drodze i nie spowoduje zagrożenia innym użytkownikom, (to nie jest pewne to są moje przypuszczenia co do tego tematu). JA bym sie tym nie przejmował, chyba że jeździsz szosą bardzo dużo, (ale wtedy na co ci 4x4 skoro transport tylko) jak coś źle piszę to zrypać mnie : pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mechanik79    1

dobrze mowisz ze najlepiej by bylo jakis przeglad na to zrobic wtedy spokoj tylko czy sie da? bo by mosial w dowodzie zmiany wprowadzic to wtwdy byloby wszystko legalne ,niestety ja mosze prawie wszedzie dojechac droga publiczna i droga krajowa a tam czesto stoja prawie codziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Hmmm cięzko powiedzieć co robić w tej sytuacji. Czasem jak masz wszystko sprawne i wszystko zgodne z prawem to sie doczepią, a jak się trafi "dobry człowiek" z prewencji (tak. Są tacy jeszcze) to machnie ręką i nie szuka problemów. Znam przypadki stacji oregowych kontroli pojazdów gdzie nawet nie trzeba przyjechać ciągnikiem na przegląd. Ale to zależy od stacji(kierownika. oczywiście bez żadnych łapówek itp. Gdybym ja się przejmował swoją c360 to bym już osiwiał jak by mnie złapali. Tyle przeróbek ma juz na koncie ze szkoda gadać. Tak więc uważam że nie ma sie czym przejmować, i próbować jechać z przegladem tak jak było do tej pory (nr silnika niech sobie znajdą a to podstawa moim zdaniem podczas sprawdzania pojazdu na szosie, co farbę będą zdzierać? z olejów i kurzu czyścić? haha a jak blok wymieniony albo silnik wstawiony od zetora? ) . Kolego jak masz dowód z przeglądem podbitym to nie ma sie co zamartwiac moim zdaniem. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mechanik79    1

no przeglad jest ,ale wiesz co jak bede w domu to przejade sie do nich jeszcze raz pogadac ogulnie spoko goscie ale pewnie tez wszystkiego niemoga zobacze co mi powiedza jak co to zaprosze i do siebie niech zobacza moze by dalo cos zrobic moze podpowiedza cos , moze idzie cos zrobic na podobe jak robilo sie przyczepke do samochodu jakis rysunek techniczny czy cos zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus20    17

Ja miałem taką sytuacje... zatrzymali mnie z przyczepą na głównej drodze jak jechałem z kamieniami to tylko sprawdził dokumenty traktora i przyczepy i oglądał przodek nawet pod spód patrzył jak to jest podłączone...;) i pytał się czy jest to oryginalne czy nie... i powiedziałem mu ze jest dorabiane... to się pytali jak w polu sobie radzi i że pierwszy raz widzą taką 60-siatkę.. i że fajnie wygląda... i tak jeszcze trochę sobie pogadaliśmy i pojechali..;) A tez jak mnie zatrzymali miałem trochę stresu bo pierwszy raz mnie zatrzymali do kontroli odkąd mam przedni napęd i nie wiedziałem co zrobią ale chyba dlatego mnie zatrzymali bo byli ciekawi i chcieli sobie pooglądać..... ;) a przegląd normalnie przechodzi i nic nie wpisują czy ma napęd czy nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Heh no nie powinno być problemu chyba że się trafi jakiś koleś który bedzie chciał u.d.u.p.i.ć rolnika to wtedy jedyniie kłopoty mogą się pojawić. A koledzy z 4x4 w c360. jak to jest jadąc szosą z wyłączonym napędem ? Ciężko ma ursus? jak puścicie z gazu na 5 biegu to pewnie szybko hamuje? Opowiedzcie jak to jest w tym modelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mechanik79    1

pewnie troche szybciej wytraca predkosc nie wybralem sie jeszcze na asfalt to niewiem jak to jest ale pewnie jakas mala roznica jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus20    17

Ja jak swoim wyjeżdżam na drogę to na szosie idzie normalnie jak każdy ciągnik ... za to z górki jak się zjeżdża z przyczepami i na prostym odcinku tez jak się sprzęgło wciśnie to czuć jak napęd lekko ciągnik wyhamowuje...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mecenas60    0

witam, chciałbym zamontowac przedni naped do c 355, potrzebowalbym nr telefonu do pana z okolic koszalina czy ma ktos moze?? a jesli nie to czy macie namiary na kogos innego?? interesuje mnie most robur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomiorliko
      Dostałem od znajomego nagrzewnicę wodną taką jak na zdjęciu (model Tenere II).
      Wiecie może w jaki sposób podłączyć to do C360?? Przyznam szczerze, że nie znam się na tym kompletnie. 

    • Przez karolas123
      co sadzice o zało0żeniu turbosprężarki do 3p podobno to daje około 10 koni mocy wiecej jak sadzicie czy taka modyfikacja jest opłacalna???
      c60 3p

      :wacko:
    • Przez URSUS52
      Na samym wstępie chciałbym uprzedzić komentarze typu "kup zetora bądź inny zachodni ciągnik" darujcie sobie... 
      Mianowicie szykuje mi się grubszy remont c360 3p i przy okazji remontu zamierzam poprawić to i owo a z racji tego, że ciągnik będzie pracował z turem przydałby się szybszy wsteczny jak np w Zetorze 7211. Przerabiał już ktoś ten temat w c360? 
    • Przez jedrus2020
      Witam słyszałem kiedyś o przeróbce załączania wałka i pompy hydrauliki polegającej na tym, że na pierwszej pozycji chodziła pompa wraz z wałkiem a na 3 sama pompa. Było to zrobione kosztem obrotów zależnych (przez skrzynie). Jak to zrobić?
    • Przez Detrio
      Witam!
      Jestem zainteresowany kupnem napędu przedniego oraz turbo do mojej c360 ,ale czy to wg opłacalne ?
      Ile ma mocy po takiej modernizacji ?  Ile da rade pociągnąć ?
      Znajomi mi mówią ,że daje to niezłego kopa ,ale chce wiedzieć dokładnie i konkretnie na ten temat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj