sidkoz

Przedni napęd do C-360 [połączone]

Polecane posty

ruktaf    0

A jaką średnicę mają nowe 16x750 np Mitas/Dębica itp

 

izydor6280, a kto napisał, że na przodzie a tym bardziej lekkim - podałem przykład (tak tu wszyscy biorą wszystko dosłownie)

 

A może teraz po tych wzorach i wyliczeniach ktoś napisze jakie to koło ma być przy oponach 16x750, most uaz przelożenie 5.125, c360, (żeby to zeryfikować?)

 

Jeszcze jedna prośba, gdy by ktoś miał możlwość wrzucenia zdjęć na moście od Ziła i ewentualnie parę słów jak to się sprawdza. Dzięki

Edytowano przez ruktaf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martwy    0

Dobrze Panowie już wiele wiem. Teraz jeszcze jak możecie to powiedzcie mi czy przednie napędy robione przez Pana z Ryk nie są szersze od tylniej osi tzn. czy opony szerzej nie wystają? Założyłbym koła 15.3 ale obawiam się że przednia oś będzie wtedy szersza i będzie mi to przeszkadzało w użytkwania ciągnika.

Edytowano przez Martwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladyslaw1    40

A kto tu mówi o spawaniu półosi. Most po skróceniu trzeba dobrze pospawać , ale półosie się ucina na odpowiedni wymiar i frezuje od nowa. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mosty od Land Rovera, Uaza, Tarpana, Aro nie trzeba skracać. Są osoby, które montują most od Robura i też go nie skracają. Natomiast mosty od Stara i od Ziła należy skrócić, bo mają więcej niż 180 cm szerokości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martwy    0

czyli jednak wybiorę na 7.50x18". Może się jeszcze wypowiedzieć ktoś kto ma zamontowany napęd czy on sprawie duża różnicę w jeździe czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mechanik79    1

tu sie nie zgadzam z opinia ze nie trzwba skracac mostu np od tarpana osobiscie zakladalem taki most do swojej 60tki i po przymiarce to bez skrocenia wyglodalo by to poprostu dziwacznie bynajmniej ja tak mysle,a skracalem w ten sposob ze zamias dludiej polosi wstawilem krotka, a niekarzda polos da sie na nowo nafrezowac bo niektore sa o wiele grupsze w mniejscu freza i poprostu po obcieciu brakuje materialu na nowe frezowanie a napawany material to juz nie to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pepe2    13

Mój most nie był skracany i chyba żle nie wygląda

 

A co do różnicy w pracy po zamontowaniu napędu to proponuję aby jeśli kto może , wsiadł do jakiegokolwiek ciągnika z przednim napędem i w czasie np. orki wyłączył przedni napęd , znajomego mf 3050 po takim eksperymencie to się tylko do kopania okopów nadaje , a wystarczy zapiąć przód i nagle wraca do pracy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mechanik79    1

no niewiem rozstaw tylnich kol w 60tce to cos okolo 180cm to jak most od tarpana ma chyba o ile pamietam 180cm to jak zamontujemy jeszcze deko szersze kolo to jest szerszy niz tyl a rozstaw osi przedniej od 60tki ma chyba cos 160 cm z oponami to chyba kazdy sam moze sobie porownac czy to dobrze wyglada,ale to juz jak kto woli i sam decyduje co lepsze a co nie ja jak wlozylem kroyka zamiast dlugiej polosi to wyszlo tak ze most ma rozstaw 160 cm z oponami czyli jal orginalna os ,a kolegato sam montowal czy kupowal gotowca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ty też dużo dałeś choć miałeś swój most. Dwóch braci zrobiło napęd na Starze i wyniosło ich to mniej niż 2000zł.Nie możesz więc liczyć "dużo", "mało", ponieważ jeden np. jest zrobiony na kołach 16tkach i moście, którego nie trzeba skracać oraz przystawce jednotrybowej a inne na moście, który trzeba skracać, kołach 20tkach i droższej , skomplikowanej przystawce.A z drugiej strony można zobaczyć ile zarabiają producenci, czasem drugie tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piciaj    31

tą 60tke z mostem stara widziałem z bliska jeździłem nią na podwórzu u tego pana , wrażenie spoko koszt faktycznie poniżej 2tys ale liczyć sie trzeba z tym że na tył trzeba dać 16. 28 bo na moście od stara są koła wojskowe i takie lepiej żeby pozostały bo most ma dość sporą "gruche" a przy niższych kołach tarłby o ziemie tą obudową mechanizmu różnicowego w bruździe.skręt był taki jak moim fiacie 670 czyli jakieś 8-9 kroków :D


znalazłem to czego szukałem ..:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mechanik79    1

a to tez koszt takie opony nawet używane sporo kosztuja a o nowych to niewspomne ,niestety wielu wyczulo temat i nie sprzedadza mostu ktury sie nadaje za grosze czy symboliczna cene ja budowalem sam wszystko zeby dosc tanio wyszlo a i tak sporo kasy troche tez na toczenie i te sprawy bo wszystkich maszyn do obróbki tez nie posiadam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mechanik79    1

tu dobrze kolega mowi tylko ze te prawie wszystkie nowsze to wiekszosc nie posiada sztywnych mostow tylko na poloskach jak w osobowkach ceny napewno sa nizsze bo tego wiecej niz tarpan robu itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mechanik79    1

to zalezy od jakie tam przekozenie jest ja nie znam sie az tak zeby wiedziec jakie w takim czy innym moscie jest przelozenie ale moze w jakims opisie czy danych technicznych powinno byc no i jeszcze jak jest zbudowany czy nie jest za szeroki a jesli tak to jakie sa mozliwosci skrocenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq12wsx61    0

witam was. potrzebuje dronej pomocy, jak powinna wygladac przystawka a dokladniej jaka powinna byc zebatka przy przystawce do c360 przy moscie od uaza? jak ktos moze to niech mi wysle jakas pomoc na maila: lukasz-gut@o2.pl. z gory dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mechanik79    1

to zalezy jakie ma przelozenie ten twoj most bo to co wiem to sa 2 dwa rodzaje jeden szybszy a drugi wolniejszy i jakie kola zastosujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martwy    0

Mam do was prośbę. Potrzebuję zdjęć, lub żeby ktoś zmierzył ile cm pod skrzynią jest umocowany wał z zestawu z ryk. Mam już most w domu, ale teraz mam dylemat jaki wybrać wał, ponieważ mam tura i pod spodem mam poprzeczkę, która prawdopodobnie będzie przeszkadzała. Poprzeczka jest przykręcona mniej więcej na połowie długości pomp hamulcowych. Jeżeli ktoś mógłby zrobić zdjęcia i zmierzyć odległości byłbym wdzięczny. Ewentualnie proszę o podpowiedzi z waszej strony jak to rozwiązać.

Edytowano przez Martwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomiorliko
      Dostałem od znajomego nagrzewnicę wodną taką jak na zdjęciu (model Tenere II).
      Wiecie może w jaki sposób podłączyć to do C360?? Przyznam szczerze, że nie znam się na tym kompletnie. 

    • Przez karolas123
      co sadzice o zało0żeniu turbosprężarki do 3p podobno to daje około 10 koni mocy wiecej jak sadzicie czy taka modyfikacja jest opłacalna???
      c60 3p

      :wacko:
    • Przez URSUS52
      Na samym wstępie chciałbym uprzedzić komentarze typu "kup zetora bądź inny zachodni ciągnik" darujcie sobie... 
      Mianowicie szykuje mi się grubszy remont c360 3p i przy okazji remontu zamierzam poprawić to i owo a z racji tego, że ciągnik będzie pracował z turem przydałby się szybszy wsteczny jak np w Zetorze 7211. Przerabiał już ktoś ten temat w c360? 
    • Przez jedrus2020
      Witam słyszałem kiedyś o przeróbce załączania wałka i pompy hydrauliki polegającej na tym, że na pierwszej pozycji chodziła pompa wraz z wałkiem a na 3 sama pompa. Było to zrobione kosztem obrotów zależnych (przez skrzynie). Jak to zrobić?
    • Przez Detrio
      Witam!
      Jestem zainteresowany kupnem napędu przedniego oraz turbo do mojej c360 ,ale czy to wg opłacalne ?
      Ile ma mocy po takiej modernizacji ?  Ile da rade pociągnąć ?
      Znajomi mi mówią ,że daje to niezłego kopa ,ale chce wiedzieć dokładnie i konkretnie na ten temat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj